Şimdi Ara

Skoda Octavia 1.6 tdi DSG Elagance mi? Yoksa VW Yeni Jetta 1.6 tdi comfortline mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
23.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Skoda Octavia 1.6 tdi DSG Elagance mi? Yoksa Volkswagen Yeni Jetta 1.6 tdi comfortline mi? DÜZELTME ( 22.09.2014 itibariyle octavia için karar verilmiş ve kaporası yollanmıştır teşekkürler arkadaşlar)

Bir kaç aydır araba bakıyorum en son bu ikili arasında kaldım.. octavia nın elegance modeli donanım bakımından çok iyi ancak jetta da bu geçen hafta çıkarmış olduğu yeni jetta ile standart donanımına soktuğu (hız sabitleme,otomatik klima ve hıglıne modelinde olan 6,5 ınc dokunmatık ekran) ile donanım olarak octavıa azda olsa yaklaştı.

aradaki fark octavıanın elegance modelinde "Start&Stop Sistem,Elektrikli, ısıtmalı ve otomatik katlanabilen yan aynalar,renkli Maxi-DOT bilgi ekranı,İç gözlem sensörlü + yardımcı sirenli alarm sistemi,xenon ve gündüz arka ve ön led lambaları,arka ve yan camlar karartma standart donanımda veriliyor. Ancak yeni jettalarda bayilere kakratılmış arka ve yan camlar opsiyonuyla comfortline modellerini getirtiyor ve 79.123 tl fıyat söylenıyor. octavıa ise 78.400 tl paketi ile gelıyor.

çevremdeki kişiler vw olsun iki kuruş fazla olsun gerisi hikaye diyen camiadan olunca objektif karar veremiyorum.

volswagenin 2. el piyasısının daha canlı olduğunu biliyorum.(bazı arkadaşlar çeyrek altın misali istediğin zaman bozdur harca diye de latife yapıyorlar) Ancak octavıa daha yenı bu kasası pıyasaya girdiği için cok fazla bir 2. eli daha pıyasaya düşmemiş isteyenlerde zaten suan sıfır fiyatına yakın ıstıyorlar.

araca en az 7 yıl binecem arkadaşlar o yüzden mantıklı bir karar vermem açısından bana fikirlerinizle ışık tutarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksaray1 -- 23 Eylül 2014; 0:18:30 >

• Ben olsam octavia alırdım ama eğer sizi 7 yıl sonra bile, bir zamanlar jettayla aynı paraya aldığınız arabanızın para etmemesi üzecekse mantığınızı dinleyip jetta alın çünkü evet maalesef piyasayı marka algısı yönetiyor.
  • Şu skodada ne var anlamıyorum. Hala komunist doğu bloğu yıllarından kalma gibi.Tipi falanda bana göre hiç hoş değil. Jettayada makyaj geliyor bu arada ona göre. Aralarında çok bir fiyat farkı yok. doğuş oto gibi bir distribütor ve servis rezaletlerini biliyoruz. Ama yinede birgün acil paraya sıkıştığınızda anında kayıpsız elinizden çıkartabileceğiniz bir araba olduğu için ben jettayı tercih ederdim. Ha parasının arabası değil orası ayrı tabiki bunu bilin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni makyajlı jetta yı bekleyin derim Comfortline donanımı oldukça iddialı ve fiyatıda eski kasasiyla yakın.

• arka kapıdan gerisini saymazsak octavia güzel araç, şahsen jetta alırdım...
  • Yeni jettayı tavsiye etmiyorum kalitesiz bir araç

• Bildiğim kadarıyla Octavia'da 3. nesil dsg kullanılıyor ve daha sorunsuz olduğu söyleniyor. Yeni Jetta'da ki dsg şanzıman hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozandorul

Yeni jettayı tavsiye etmiyorum kalitesiz bir araç

incelemesini be zaman yaptıysan , bizlerle paylaş bilgilenelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Yeni makyajlı jetta yı bekleyin derim Comfortline donanımı oldukça iddialı ve fiyatıda eski kasasiyla yakın.

Zaten karsilastirmayi yeni gelecek Yeni jetta comfortline modeli ile yaptım. Yukarıda standardına aldıklarını yazdım. Ekim sonu bayilerde olucak aradımbayileri .

• Herkes doğal olarak aracın ikinci elini düşündüğü için istediği aracı alamıyor.

Cimri hikayesine dönmüş.Evinde çayına 1 şeker atarken,Misafirliğe gidince çayına 5 şeker atıyormuş.Ama adam 2 şekerli çay içmeyi seviyormuş.

• vozturk kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla 2. nesil şansımana sahip jetta. Yeni MQB platformu ile Yeni Audi A3, Yeni Vw Golf7, Yeni Seat Leon ve octavia var. bunlarda kullanılan şansıman 3. nesil . ve yakıt tüketiminde bu yüzden octavia jettadan daha iyi konumda araç 100 kg daha hafif yeni platformada şasinin ağırlığıda 95 kg kadar aşağı çekilmiş. Büyük ihtimal 2015 in son çeyreğinde yeni kasaya girecek jettada.
  • aksaray1 kullanıcısına yanıt
    Jetta ya eklenen yeni donanimlar cok guzel ve kullanisli. Octavia daki donanim farklari ise o kadar muhim gozukmuyor. Yani ilmasa da olur. Bu noktada benim kafami bir tek otomatik sanziman karistirir. Karar veremiyom ya la

• Donanım olarak daha iyi, yakıt tüketim değerleri çok daha iyi, geniş iç hacim, kocaman bagaj,daha düşük fiyat ve estetik ledler.Tabiki octavia. Her ne kadar çeyrek altın olmasa da B likit fon gibi. Bin octavia'ya keyfini sür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Yarbay -- 13 Eylül 2014; 12:16:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

Skoda Octavia 1.6 tdi DSG Elagance mi? Yoksa Volkswagen Yeni Jetta 1.6 tdi comfortline mi?

Bir kaç aydır araba bakıyorum en son bu ikili arasında kaldım.. octavia nın elegance modeli donanım bakımından çok iyi ancak jetta da bu geçen hafta çıkarmış olduğu yeni jetta ile standart donanımına soktuğu (hız sabitleme,otomatik klima ve hıglıne modelinde olan 6,5 ınc dokunmatık ekran) ile donanım olarak octavıa azda olsa yaklaştı.

aradaki fark octavıanın elegance modelinde "Start&Stop Sistem,Elektrikli, ısıtmalı ve otomatik katlanabilen yan aynalar,renkli Maxi-DOT bilgi ekranı,İç gözlem sensörlü + yardımcı sirenli alarm sistemi,xenon ve gündüz arka ve ön led lambaları,arka ve yan camlar karartma standart donanımda veriliyor. Ancak yeni jettalarda bayilere kakratılmış arka ve yan camlar opsiyonuyla comfortline modellerini getirtiyor ve 79.123 tl fıyat söylenıyor. octavıa ise 78.400 tl paketi ile gelıyor.

çevremdeki kişiler vw olsun iki kuruş fazla olsun gerisi hikaye diyen camiadan olunca objektif karar veremiyorum.

volswagenin 2. el piyasısının daha canlı olduğunu biliyorum.(bazı arkadaşlar çeyrek altın misali istediğin zaman bozdur harca diye de latife yapıyorlar) Ancak octavıa daha yenı bu kasası pıyasaya girdiği için cok fazla bir 2. eli daha pıyasaya düşmemiş isteyenlerde zaten suan sıfır fiyatına yakın ıstıyorlar.

araca en az 7 yıl binecem arkadaşlar o yüzden mantıklı bir karar vermem açısından bana fikirlerinizle ışık tutarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

VW amblemi ikinci elde etkisini gösteriyor ama ben uzun yıllar bineceğim ,satmayı hemen düşünmüyorum diyorsan Octavia tercihim olurdu.

• Bu arada yılda kaç km yapıyordun? Fazla km yapmıyorsan Octavia 1.2 TSI al derim. 1.2 TSI 'lar oldukça ekonomik. Nasıl olsa dizeli aldığım fiyata satarım diyerek dizel araba alma. Neden daha fazla para veresin ki. Dünya hali bu, paran cebinde kalsın. Başka ihtiyaçlarını karşılarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Bu arada yılda kaç km yapıyordun? Fazla km yapmıyorsan Octavia 1.2 TSI al derim. 1.2 TSI 'lar oldukça ekonomik. Nasıl olsa dizeli aldığım fiyata satarım diyerek dizel araba alma. Neden daha fazla para veresin ki. Dünya hali bu, paran cebinde kalsın. Başka ihtiyaçlarını karşılarsın.

• Jetta'yı VW'nin üvey evladı olarak görüyorum ben, Meksika'da üretiliyor olmasının yanı sıra bir diğer neden makyajda bile midline golf'te standart olan bazı donanımları koymadılar ( elektronik park freni, arka kol dayama) ve Golf 7 Jetta'dan daha kaliteli bir araç. Skoda Octavia Jetta'dan daha kaliteli olan Golf ile aynı MQB platformunu paylaşıyor. İç mekanı ve bagajı daha geniş ve bence tasarım olarakta daha iyi. Octavia'nın donanım olarak üstünlüğüde bulunuyor, ve üstelik 6bin TL daha ucuz. Octavia Elegance'daki bi-xenon farlar Highline Jetta'da bile opsiyonel. Dolu bir Octavia almak varken Comfortline Jetta'yı almak için bir neden göremiyorum ben şahsen, üstelik 80bin civarı rakamların bu araçlara verildiğini görünce ekonomimizin ne kadar iyi olduğunu daha iyi anlıyorum.
  • Corolla varken neden durduk yere bu arabalara bakıyorsunuz ki? Sanayide çok arabanız mı var?

• uzun süreliyse skoda, çat diye satarım diyorsanız vw
  • quote:

Orijinalden alıntı: birrr

quote:

Orijinalden alıntı: ozandorul

Yeni jettayı tavsiye etmiyorum kalitesiz bir araç

incelemesini be zaman yaptıysan , bizlerle paylaş bilgilenelim.

Arkadaşıma şirket aracı olarak gelmişti kapı kolları gıcırdıyordu arabanın içinde sağlam birşey yoktu tabi derseniz ki şirket arabası normaldir doğuş otoda çalışan bi arkadaşımda mk6 ları önermiyor. Meksikasa üretildikleri için kalitesi düşük oluyor jetta mk5 sahibiyim mk6 düşünüyordum vazgeçtim inanın mk5 daha kaliteli

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.