Şimdi Ara

Skoda Fabia 1.2 nasıl ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
4.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu aralar bir araba almayı düşünüyorum.
    Bundan önce 12 sene 93 model Skoda Favorit lx kullandım ve memnundum ancak artık yenilenmenin vakti geldi. Yol tutuşu yakıt tüketimi sağlamlığı olsun herhangi bir sorun yasatmadi emektar. Ve gel gelelim asıl konuya butceme uygun olarak 2009 ve üstü Skoda Fabia 1.2 ve seat Ibiza 1.2 lere bakiyorum. Favoritten dolayı skodaya daha bı yakın bakmaktayim fakat ibizada fena durmuyor zaten ikiside ww alt yapısını kullanan benzer araclar. Size sorum şu bu iki aracında kronik sorunları varmidir. Yol tutuşu nasildir. Zaten çoğunlukla şehir içinde kullanılan biriyim uzun yola nadiren gidiyorum. O yüzden 1.2 motor bana yeter gibi duruyor.
    Ayrıca bı arabayı 2 3 sene kullanıp değiştiren biride değilim yeni alacağım araci bı 10 sene daha kullanmayı düşünüyorum insallah. Sizde de değerli kullanıcı yorumlarınızı paylasirsaniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben daha yeni sıfır fabia 1.0 tsi dsg aldım memnunum . 1.0 olmasına bakmayın 110 bg ve 200 tork. rampa çekişi çok iyi.
  • Ben de bugun aldim daha araci , biraz arastirmama ve biraz da deneyimlerime gore. Arac motordab baslayacak olursak kesinlikle cok yakan bir motor degil sehir ici kullanimina gore 6,5-7,5 arasi yakar bu rakam otomatik bir arac icin gayet verimlidir. Cekisi ise cok tatminkar kesinlikle. Dsg sorunsuz bir sanziman 7 ileri. Diger bir yandan emsallerine(ibiza, polo, fiesta,corsa) gore daha guclu ve verimli motor. Mesela poloya ayni motoru 90 hp olarak koymuslar ve yine style donanimi polonun comfortlinenindan daha iyi ve neredeyse onun ustu donanimla yarisir. Ekran 6,5 inc ve dokunmatigi harika ve cok islevsel. Ic mekan ses yalitimi sinifinin en iyilerinden ve ses sistemi ise bence sinifinin en iyisi. Ruzgar sesi yok , motor sesi ayarinda, yolu ve etrafi gorus ise cok net ve etrafa hakim.

Eksi yonleri ise ic mekanda kullanilan malzeme kusura bakmayin ama bokuş. Gorunus 10 uzerinden 7 ama dokununca bu rakam 3 e dusuyor. Koltuklari biraz dar, vites kutusu asagida. Frenler de biraz zayif sanki yol hissiyati ve surus zevki fiesta kadar degil, ic mekanda kalkte hissi ise polo kadar degil.

Sonuc olarak her halukarda artilar eksileri bastiri ve bu arac parasini hakeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ace01 -- 1 Kasım 2017; 18:45:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu aracın 1.2 110 bg versiyonunun kullanıyorum aracım turbo motor 240 nm tork gücüne sahip 1400-3750 devir dakika bu tork gücünü yere yansıtarak rampa bayır dinlemeksizin yürüyor şehir içinde 100 Tl tutarındaki benzin le 290 km yol gidiyorum son zamlarla 100 tl karşılığın 17,50 lt benzin alabiliyoruz mevsimin kış olması nedeniyle sabahları motor ısınana tüketim yüksek 6.44 lt/100km tüketimim var 100 kilometrede 35,46 krş tüketimim benzin litre fiyatı 5,50 tl benzin litre fiyatı 5,11 tl iken 100 km de tüketim değeri 29,50 krş idi
    motor gücü turbo olması nedeni ile son hızı olan 190 km sürati 8.1 sn yakalamaktadır imalatçı beyanıdır değere dikkat edersiniz kendi kategorisinde hızlı bir araç olduğunu göreceksiniz atmosferik araçlara göre kıyaslarsak 1.6cc performansı gösterebilir 4000 devirden sonra benzine içme olasılığı yüksektir
    dezavantajı ise turbo motorlu olması nedeniyle karter dönüşümü için ekstra dan stop etmeden önce çalıştırarak yağın kartele dönmesini sağlamak ve turbo pervanelerini soğutmaktır DSG şanzımanın sorunlu olduğu bilinmekle beraber bir konuya dikkat etmek gerekir trafikte durmak için frene tam basmak gerekir diğeri park ederken vitesi önce n pozisyonuna alarak el frenini çekerek vitesi p pozisyonuna getirmektir bunlara dikkat edersiniz sorunsuz çalışır
    iç kısımda kullanılan materyali polo ile kıyaslarsan kalite yönünde bir tık aşağıdadır ama iş görür dokunmatik ekran ve ses düzeni bana göre çok iyi sana göre değişir kalite olarak orta hallidir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.