Şimdi Ara

Superb sahiplerinden bir ricam var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
7.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yaza doğru Insignia yada Superb arasında seçim yapıp almayı planlıyorum,

Superb çok fazla piyasada olmadığı için hakkında fazla bilgi edinemedim,

Superb in varsa kronik sorunları ve en çok şikayet ettiğiniz yönlerini belirtebilir misiniz ?

Birde, Superb in gece iç mekan ışıklandırmasına ait sadece bir foto bulabildim ve ışıklandırmanın yeşil ton ağırlıklı olduğunu gördüm,

Superb sahibi arkadaşlar gece aracın içini çekebilir mi ? yada çeşitli sitelerden gece iç mekan resmini bulabilirseniz burada paylaşabilir misiniz ?

Teşekkürler.

• http://img402.imageshack.us/img402/2043/dsc01652t.jpg

Biraz aceleyle çekildiği için pek net değil ama fikir verebilir.
    İnsignia vs. Superb deyince aslında tam olarak karşılaştırılası araçlar değil bunlar. Tamamen tarz meselesi giriyor işin içine. Şahsen malzeme kalitesini daha iyi buluyorum İnsignia'ya göre. Paket seçenekleri diğer yandan İnsignia'da daha bol görünüyorsa da üst paketlerde f/p olarak skoda daha ağır basıyor gibi. Özellikle uzun seneler kullanacaksanız ve boyut konusunda çekinceniz de yoksa Combi versiyonu çok iyi bir tercih olabilir. Skodanın kronik sorunları deyince, ben aksini düşünsem de insanların gözündeki garip marka imajı haricinde birşey yok. Bir de 7 ileri dry clutch DSG'lere özgü sıkıntılar (duymuşsunuzdur belki bozuk yollarda düşük viteslerde gelen tıkırtı sesleri vb) belki söylenebilir.

• gerçekten güzel araba birde 1,4tsi dsg olsaydı gözünün yaşına bakmıycaktım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

Bu yaza doğru Insignia yada Superb arasında seçim yapıp almayı planlıyorum,

Superb çok fazla piyasada olmadığı için hakkında fazla bilgi edinemedim,

Superb in varsa kronik sorunları ve en çok şikayet ettiğiniz yönlerini belirtebilir misiniz ?

Birde, Superb in gece iç mekan ışıklandırmasına ait sadece bir foto bulabildim ve ışıklandırmanın yeşil ton ağırlıklı olduğunu gördüm,

Superb sahibi arkadaşlar gece aracın içini çekebilir mi ? yada çeşitli sitelerden gece iç mekan resmini bulabilirseniz burada paylaşabilir misiniz ?

Teşekkürler.

Işıklandırma -arkadaşın da verdiği fotoda görüldüğü üzere- yeşil tonda... Kadrandaki aydınlatmaları çok hoş bulsam da şahsen özellikle orta bölümdeki aydınlatmaların yeşil olmasını ilk başlarda yadırgamıştım; sanki kırmızı daha çarpıcı olurdu ve daha bir kalite hissi verirdi diye düşünüyorum zaman zaman...

Herhangi bir kronik sorun yaşamadım, gerek yurt içi gerek yurt dışı forumlardan takip ettiğim kadarıyla da bahsedilen bir kronik soruna denk gelmedim...

Şu an için beni rahatsız eden bir konu var o da yol sesi, özellikle pürüzlü yollarda beni rahatsız ediyor şahsen; fakat bunda lastik de etkili olabilir diye düşünüyorum zira benim araç Pirelli P7 Cinturato ile geldi; daha yumuşak bir lastikle ses böyle mi olurdu emin değilim...

Fikir sormamışsınız aslında ama yazayım yine de zira bu segmentte birçok aracı inceleme şansı buldum; eğer tasarım odaklı bakıyorsanız bence tartışmasız Insignia... Fakat işin içine rahatlık, iç mekanın büyüklüğü, sunulan yaşam alanı, ferahlık hissi, konfor ve malzeme kalitesi girerse ibre Superb'e döner bence...

• Arkadaşlar

verdiğiniz cevaplar ve foto için hepinize teşekkür ederim,

Insignia dış tasarımı ile çok hoş bir araç ama iç tasarımını çokda beğenmiyorum,

Insignia kronik sorunlarını araştırdığımda tüm kullanıcılarının ortak sorunları

Frenlerden ses gelmesi,

Ön konsoldan çıtırtı vb seslerin gelmesi ( aslında ülkemiz yollarında içinden ses gelmeyecek araçlar Mercedes BMW gibi markaların üst modelleri sanırım )

Geri geri rampa çıkarken oluşan koku ve aracın zorlanması,

Sürücü koltuğunda zamanla boşluk oluşturması ve virajlarda koltuğun sağa sola yatması

bunların dışında daha 20.000 km yi bile doldurmadan baskı balata değiştirenler, çeşitli turbo arızaları yüzünden aracı bi kaç hafta servisde yatanlarda az değil

Superb ise

Dış tasarımını hiç beğenmemekle birlikte iç tasarımı çok hoşuma giden bir araç, fakat iç mekanın yeşil ağırlı ışıklandırması pekde hoşuma gitmedi açıkçası, tamamen beyaz olsa daha iyi olabilirdi belki.

Benim için önemli olan kriterler

İç mekan ferahlığı
    Kullanılan malzeme kalitesi
    Uzun vadede sorun çıkartmayacak olması

Malum yollarımız içler acısı, şuanki aracımla her 5 ayda bir rot balansa giriyorum ve rot kolları vb parçaların her servise gittiğimde değiştirilmesi gerektiği söyleniyor bi kez değişim oldu ama 3 ay sonra gittiğimde rotlar yine bozuktu ve yine değişim yapalım dediler.

Alacağım araçda bu tür sorunlar istemiyorum,

Aracı bi kaç yıl biner satarım düşüncem yok, en azından 100.000 - 120.000 km ye kadar kullanırım.

Performans çokda önemli bir kriter değil, mevcut aracım 1.5 motor ve sadece 80 beygir, benim ihtiyacım olan performansı sağlıyor, kısacası performans odaklı değil konfor odaklı araçlar benim için ön planda

Insignia performas açısından benim ihtiyaçlarımın çok çok üzerinde,
    Superb içinse 1.8 TSI modelini düşünüyorum ki bu araçta benim beklentilerimin üzerinde,

Her iki modelde performans açısından sorun olmayacak,

İlk mesajımda yazdığım gibi, Superb ile ilgili çok fazla şikayet duymadım, sanırım az satılması bunda etken,

Superb ile ilgili en büyük endişem DSG şanzuman, ikinci bir konu ise 1.8 TSI Superb ile Insignia arasındaki 10.000 tl lik fark.

Aradaki 10.000 TL Superb için gerçekten değer mi ?

Superb aldıktan sonra çeşitli kronik sorunlar yaşarmıyım, beni yolda bırakır mı, her ay servise gitmeme neden olur mu ?

• sonuçta skoda=vw olduğundan bir passat ne kadar sorun yaratırsa suberb de okadar sorun yaratır. DSG de de bence bi sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

Arkadaşlar

verdiğiniz cevaplar ve foto için hepinize teşekkür ederim,

Insignia dış tasarımı ile çok hoş bir araç ama iç tasarımını çokda beğenmiyorum,

Insignia kronik sorunlarını araştırdığımda tüm kullanıcılarının ortak sorunları

Frenlerden ses gelmesi,

Ön konsoldan çıtırtı vb seslerin gelmesi ( aslında ülkemiz yollarında içinden ses gelmeyecek araçlar Mercedes BMW gibi markaların üst modelleri sanırım )

Geri geri rampa çıkarken oluşan koku ve aracın zorlanması,

Sürücü koltuğunda zamanla boşluk oluşturması ve virajlarda koltuğun sağa sola yatması

bunların dışında daha 20.000 km yi bile doldurmadan baskı balata değiştirenler, çeşitli turbo arızaları yüzünden aracı bi kaç hafta servisde yatanlarda az değil

Superb ise

Dış tasarımını hiç beğenmemekle birlikte iç tasarımı çok hoşuma giden bir araç, fakat iç mekanın yeşil ağırlı ışıklandırması pekde hoşuma gitmedi açıkçası, tamamen beyaz olsa daha iyi olabilirdi belki.

Benim için önemli olan kriterler

İç mekan ferahlığı
    Kullanılan malzeme kalitesi
    Uzun vadede sorun çıkartmayacak olması

Malum yollarımız içler acısı, şuanki aracımla her 5 ayda bir rot balansa giriyorum ve rot kolları vb parçaların her servise gittiğimde değiştirilmesi gerektiği söyleniyor bi kez değişim oldu ama 3 ay sonra gittiğimde rotlar yine bozuktu ve yine değişim yapalım dediler.

Alacağım araçda bu tür sorunlar istemiyorum,

Aracı bi kaç yıl biner satarım düşüncem yok, en azından 100.000 - 120.000 km ye kadar kullanırım.

Performans çokda önemli bir kriter değil, mevcut aracım 1.5 motor ve sadece 80 beygir, benim ihtiyacım olan performansı sağlıyor, kısacası performans odaklı değil konfor odaklı araçlar benim için ön planda

Insignia performas açısından benim ihtiyaçlarımın çok çok üzerinde,
    Superb içinse 1.8 TSI modelini düşünüyorum ki bu araçta benim beklentilerimin üzerinde,

Her iki modelde performans açısından sorun olmayacak,

İlk mesajımda yazdığım gibi, Superb ile ilgili çok fazla şikayet duymadım, sanırım az satılması bunda etken,

Superb ile ilgili en büyük endişem DSG şanzuman, ikinci bir konu ise 1.8 TSI Superb ile Insignia arasındaki 10.000 tl lik fark.

Aradaki 10.000 TL Superb için gerçekten değer mi ?

Superb aldıktan sonra çeşitli kronik sorunlar yaşarmıyım, beni yolda bırakır mı, her ay servise gitmeme neden olur mu ?

Araba işi biraz şans işi öncelikle bunu kabul etmek gerek. Fabrikadan çıkan 99 araçta hiçbir sorun olmaz, size gelen 100.araçta sıkıntı olabilir... bu özellikle DSG şanzıman konusunda da böyle; birçok kullanıcı son derece memnun, birebir sorup fikrini aldığım kullanıcılar oldu ve gayet memnunlar... Fakat forumlarda bozuk yollarda ses gelmesi, aracın durduk yere stop etmesi gibi sıkıntılardan bahsedenler de var. Fakat yüzdeye vursak satışların kaçında böyle sorunlar vardır, gerçekten çok mudur pek emin değilim. Böyle durumlarda genellikle sorun yaşayanların yorumlarına rastlamak daha mümkün; genelde bir sorun yaşadığımızda yazıyoruz bunları zira...
    Ben kendim kronik bir sorunla karşılaşmadım, dediğim gibi yurt içi ve yurt dışı orumları da takip ederim; böyle kronik bir sorunu olan ya da sürekli serviste olan ve bundan şikayet eden kullanıcılara da rastlamadım. Ben özelden size yurtdışı bir link vereceğim, sanırım skoda markası için dünyadaki en büyük forum platformu, oradan da araştırabilirsiniz...
    Aracı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsunuz madem; bana sorarsınız aradaki farka değer... Ancak, zaten yapacaksınızdır diye düşünüyorum, mutlaka her iki aracı da görüp ve hatta kullanıp ona göre son kararınızı verin...
    Aydınlatmalar konusunda sizinle aynı fikirdeyim, yazdığım gibi...

• quote:

enoktakenokta

Araba işi biraz şans işi öncelikle bunu kabul etmek gerek. Fabrikadan çıkan 99 araçta hiçbir sorun olmaz, size gelen 100.araçta sıkıntı olabilir... bu özellikle DSG şanzıman konusunda da böyle; birçok kullanıcı son derece memnun, birebir sorup fikrini aldığım kullanıcılar oldu ve gayet memnunlar... Fakat forumlarda bozuk yollarda ses gelmesi, aracın durduk yere stop etmesi gibi sıkıntılardan bahsedenler de var. Fakat yüzdeye vursak satışların kaçında böyle sorunlar vardır, gerçekten çok mudur pek emin değilim. Böyle durumlarda genellikle sorun yaşayanların yorumlarına rastlamak daha mümkün; genelde bir sorun yaşadığımızda yazıyoruz bunları zira...
    Ben kendim kronik bir sorunla karşılaşmadım, dediğim gibi yurt içi ve yurt dışı orumları da takip ederim; böyle kronik bir sorunu olan ya da sürekli serviste olan ve bundan şikayet eden kullanıcılara da rastlamadım. Ben özelden size yurtdışı bir link vereceğim, sanırım skoda markası için dünyadaki en büyük forum platformu, oradan da araştırabilirsiniz...
    Aracı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsunuz madem; bana sorarsınız aradaki farka değer... Ancak, zaten yapacaksınızdır diye düşünüyorum, mutlaka her iki aracı da görüp ve hatta kullanıp ona göre son kararınızı verin...
    Aydınlatmalar konusunda sizinle aynı fikirdeyim, yazdığım gibi...

Linki aldım çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.