Şimdi Ara

sizi intihar etmekten alıkoyan şey nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
2
Favori
2.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 62
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 31 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sterig (3 mesaj) Asus gl702 (3 mesaj) megan444 (3 mesaj) Şuan noluyo (2 mesaj) Hendrik Johannes Cruijff (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (33 mesaj) Mobil (30 mesaj) Mini (7 mesaj) Uygulama (7 mesaj)
  • @
13 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> sizi intihar etmekten alıkoyan şey nedir?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1257 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    güne hangi motivasyonla başlıyorsunuz? yaşam enerjiniz nereden geliyor?

edit: dini sebep sunacaklar soruyu şöyle alsın "eğer intihar dinen günah olmasa intihar eder miydiniz"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olishernandez -- 19 Haziran 2019; 23:28:0 >

• İntihar düşünmek normal bir durum mu değil mi çözemedim çünkü sürekli böyle başlıklar açılıyor demek ki bende yalnız değilim
    İlk olarak arkada bıraktıklarıma(en azından bazılarına) böyle kötü bir şey yapmaya hakkım olmadığını düşünmem.

İkinci olarak da belki ileride yaşamaya değer bir şeye denk gelirim diye bekliyorum. Belki bir gün 'iyi ki intihar etmemişim' derim.
    Edecek olsam bile hani hiç olmazsa intihar etmeden önce hayatın da tadını çıkarmaya çalışırım. İstediğimi yaparım. Çıkar gezerim dünyayı, ne de olsam gelecek kaygım olmaz. Dünyayı gezmek en azından hiçliğe karışma ihtimalinden daha iyidir diye düşünüyorum.
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    İntihar düşünmek normal bir durum mu değil mi çözemedim çünkü sürekli böyle başlıklar açılıyor demek ki bende yalnız değilim
  • Çavuş
    40 Mesaj
    Ne kadar zor olsa da Hayat zaten kısa , ölünce herşey yok olacak zaten ne acelesi var.
  • Yüzbaşı
    652 Mesaj
    Ahiret korkusu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Killuniverse

Ne kadar zor olsa da Hayat zaten kısa , ölünce herşey yok olacak zaten ne acelesi var.
    Neye göre kısa birader başka hayat yaşadın mı ki bu hayata kısa veya uzun diyebilecek bilgiye sahipsin.
    Ölünce ne olduğunu bilmemem
    Yok olacağımdan %100 emin olsam hemen aşağı atlarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    544 Mesaj
    Öldükten sonrasını bilmememiz en büyük sebep

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Killuniverse

Benim acelem var ama içimde ki dürtü erteliyor

|
    |
  • Yüzbaşı
    895 Mesaj
    İlk olarak arkada bıraktıklarıma(en azından bazılarına) böyle kötü bir şey yapmaya hakkım olmadığını düşünmem.

İkinci olarak da belki ileride yaşamaya değer bir şeye denk gelirim diye bekliyorum. Belki bir gün 'iyi ki intihar etmemişim' derim.
    Edecek olsam bile hani hiç olmazsa intihar etmeden önce hayatın da tadını çıkarmaya çalışırım. İstediğimi yaparım. Çıkar gezerim dünyayı, ne de olsam gelecek kaygım olmaz. Dünyayı gezmek en azından hiçliğe karışma ihtimalinden daha iyidir diye düşünüyorum.

• Yüzbaşı
    814 Mesaj
    Daha güzeli umut etmek.

|
    |
    Bilemiyorum. Şu anda etmek de istemiyorum. İleride ne olur, onu da bilmiyorum ama şu çok doğru bir yaklaşım, birkaç yüz bin saatlik insan ömründe neden sonumu hızlandırayım? İşkence görüyor olmam gerekir. Kötü olasılıklar varsa iyileri de mevcut.

|
    |
  • Çavuş
    42 Mesaj
    içgüdüsel savunmada olabilir intihar etmek basit bir eylem oldugunu düşünmüyorum belki bir hayal bir amaç kovalanıyordur kişiden kişiye degişir bu durum
    tabi bir noktadan sonra artık insanın gücü kalmayınca bir şeyler için edebiliyor malesef üzücü ama buda döngünün parçası duygularda yatıyor iş zaten bizi ya ileri itebiliyor sogukkanlı bir şekilde ya da o üzen şeylerin sirkülasyonundan kurtulamayıp çareyi intiharda alınabiliyor
    |
    |
  • Yüzbaşı
    307 Mesaj
    Ailem olmasa çoktan ederdim. Çok üzülürler, bunu yapmaya hakkım yok.

Diğer sebepler umrumda değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntihar etmesine edersin de ölmezsen sıkıntı işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    333 Mesaj
    Yaşamak eğelenceli, neden vazgeçeyim....
    |
    |
  • Yüzbaşı
    501 Mesaj
    Amaclarim, hedeflerim, baska insanlari sevindirmemek,yasama sevgisi...

|
    |
  • Onbaşı
    24 Mesaj
    Yukarıdaki bir çok mesaja katılıyorum ama baştakinin öldüğünü görmeden asla ölmek istemezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cola Contains Caffeine -- 21 Haziran 2019; 13:12:34 >
  • Yüzbaşı
    391 Mesaj

hocam bence bunun sınırı şu : eğer intihar düşüncelerin seni korkutmaya başladıysa, yani gerçekten kendine zarar vermekten korkar hale geldiysen sıkıntı. onun dışında çoğu insan zor zamanlarında düşünebilir ama çok aklında durmaz o durumdan kurtulunca gider bence.
    |
    |
    murathangan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2376 Mesaj
    Dünyadaki sadece negatiflikleri değil pozitiflikleri de görün.

En önemli faktör bunu yaparken negatiflikleri görmezden gelmemeniz.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Sohbet
kripto para haberleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.