Şimdi Ara

## UPS İle İlgili Her Şey (Kesintisiz Güç Kaynağı) ## [ANA KONU] (388. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.472
Cevap
111
Favori
733.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slm arkadaslar doldurupda elektrik gidince kullansam bosta akuler bosalirmi tskler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

İşyerimde bulunan 500W lık bir sunucuyu besleyebilecek sağlam bir ups e ihtiyacım var.

Yanlız ana kriterim elektrik gidince ups in aküsünün bitmesine yakın sunucuyu güvenli bir şekilde kapatabilmeli...

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
  • upsım artık elektrik kesintilerinde direkt kapanıyor. sanırım akü değiştirmem lazım? sadece akü değiştirmem yeterli olur mu başka sorunu olabilir mi akü harici? ve hangi marka akü olayım. 12V-7Ah akü kullanıyor upsım 2 tane gerekli fiyatlara baktım 80-100 lira falan hep.fiyatlar çok fazla geldi. uygun fiyata nerden nasıl alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 22 Şubat 2017; 10:16:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

upsım artık elektrik kesintilerinde direkt kapanıyor. sanırım akü değiştirmem lazım? sadece akü değiştirmem yeterli olur mu başka sorunu olabilir mi akü harici? ve hangi marka akü olayım. 12V-7Ah akü kullanıyor upsım 2 tane gerekli fiyatlara baktım 80-100 lira falan hep.fiyatlar çok fazla geldi. uygun fiyata nerden nasıl alabilirim

Muhtemelen aküleriniz ömrünü tamamlamıştır. Kesinlikle Yuasa marka kullanmanızı tavsiye ederim.
  • vampire181 kullanıcısına yanıt
    Tek bir pc yi kapatmak istiyorsanız APC BX1400U-GR öneririm powerchute yazılımı ile istediğinizi gerçekleştirebilir.
  • Since1903 kullanıcısına yanıt
    peki nereden uygun fiyata alabilirim, bi fikrin var mı? hepsiburada da 110 lira. 2 tane aldın mı aboo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

peki nereden uygun fiyata alabilirim, bi fikrin var mı? hepsiburada da 110 lira. 2 tane aldın mı aboo.

12V 7AH değerlerinde Yuasa akü için en uygun fiyatı N11'de bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: görkemöztürk

Arkadaşlar bu cihazlardan hangisini tavsiye edersiniz?

http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx1400u-gr-1400va-line-interactive-ups-p-BD804941

http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-iton-1500-va-line-interactive-ups-p-BD801613

Benim tercihim kesinlikle Schneider APC olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

quote:

Orijinalden alıntı: görkemöztürk

Arkadaşlar bu cihazlardan hangisini tavsiye edersiniz?

http://www.hepsiburada.com/schneider-apc-bx1400u-gr-1400va-line-interactive-ups-p-BD804941

http://www.hepsiburada.com/emerson-liebert-iton-1500-va-line-interactive-ups-p-BD801613

Benim tercihim kesinlikle Schneider APC olurdu.

Evet hocam 2 gün önce siparişini verdim APC'nin teşekkürler.

• Tunçmatik 650 v aldım açtım taktım yeşil sabit yanıyor diye denemek istedim uzun süre şarj etmeden , pc tv bağlıyken bib bib bib ses gelmeye başladı ama yeşil sabit yanıyordu , ve fişini çektiğimde herşey birden kapandı tekrar açıldı elektirirsiz çalışıyordu hepsi fakat ani kesilmede geç tepki vermiş gibi oldu , şarjı az diyemi elektiriği yetiştiremedi ve bib bib bib sesi geliyordu yoksa gücümü yetmiyor sisteme , şimdi şarjda akşam tekrar denicem

• arkadaşlar bu hesaplama işi ile ilgi kafam biraz karıştı. şimdi örneğin toplam gereken güç 600w x 1.3= 780, yani 850 yada 1000 lik işini görür demişler. bazısı 1.3 ile değil de 1.25 ile çarpmış. şimdi burada çarptığımız 1.3 yada 1.25 nedir? neden toplam watt ihtiyacını 1.3 yada 1.25 ile çarpıyoruz? ikinci sorun ise, örnek verecek olursam 650va lık bir ups 380-450w güç verir demişler. bunu neye göre hesaplıyoruz? 2kv lik bir ups in en fazla kaç watt vereceğini nasıl buluruz. bunları sormamın nedeni hesaplamayı öğrenip kendi ihtiyacımı belirlemem, ikidebir "o olur mu bu olur mu" diye insanlara sormak istemiyorum. ve bütün bunları sormamın sebebi ise 90w lık 1 adet notebook çalıştıracağım sadece. uzun süreli kesintilerde de işimi görmesil lazım. yani elektrik gitti işimi halledip kaydedip pc yi kapatayım deme şansım yok. notebook un pili 45 dk falan gittiği için onu saymıyorum hiç. o yüzden "1000va lık bir ups alsam bana kaç saat gider" in cevabını kendime vermem gerekiyor. sadece 1 adet 90w notebook çalışacak o kadar. buna gerçekden bilerek, bigisi olduğu için, varsayım yapmadan cevap verecek bir arkadaşa ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neofobic -- 4 Mart 2017; 5:36:4 >

• Elimde Necron Fighter 650VA Line Interactive diye bir şey var 2 sene önce filan almıştım.
    ps4 + tv bağlı. Anlık kesilmeler de hiç bir sıkıntı yok ama Jeneratör devreye girince sıkıntı oluyor.

Elektirik gitti, ups devrede ,10 sn sonra jenaratör devreye girdi sıkıntı yok ama elektrikler geri geldiğinde jenaratör devreden çıkıyor ve ups devreden çıkıyor.1 sn den kısa sürüyor ama ps 4 filan kapanıyor bunu neden yapar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shupusbu -- 7 Mart 2017; 11:21:6 >
  • Kombi ile online ups deneyen var mı acaba? Kombi regülatöru yerine ups alıp buzdolabı kombi modem gibi şeyleri takip en kötü regule etmesini istiyorum. Olur mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Kombi ile online ups deneyen var mı acaba? Kombi regülatöru yerine ups alıp buzdolabı kombi modem gibi şeyleri takip en kötü regule etmesini istiyorum. Olur mu acaba?

Ben MAKELSANı aradım, apartman otopark kapısı ve sifreli giris sistemleri icin ne önerirsiniz diye.

Adamlar 3kvalık bir model önerdi ama maksimum 15-20 dk calisir dedi.

Ne işe yarar öyle güç kaynagı.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    o zaman küçük bir jeneratör daha mantıklı olur kapı sisteminde
  • Laptopum bataryasız, direk adaptör ile çalışıyor. Elektrik kesintilerinde vs zarar görmemesi için ne önerirsiniz?
  • schneider APC 1400VA aldım. Nasılmış bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katalikitci

Laptopum bataryasız, direk adaptör ile çalışıyor. Elektrik kesintilerinde vs zarar görmemesi için ne önerirsiniz?

Yok mu öneride bulunabilecek bir kişi?
  • Katalikitci kullanıcısına yanıt
    batarya neden almıyorsunuz? uzunca süre gider ups den daha iyi
  • 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.