Şimdi Ara

Sizce bu sistem ıyı bır seçımmı yoksa ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oncelıkle konuyu acmamın sebebı bu kadar parayı bir sısteme yatırırken yanlıs secım yapıp sonradan pısman olmamak...! Bır kac araştırma yaptım ve o.c yatkın bır sıstem toplamak ıstedım secım yaptıgın parcalar hakkında sızlerınde onerısı olursa sıstemde değısıklık yapabılırım tavsıyelerınız ve onerılerınız ıçın şimdiden tsk ederim... Butce 1500 -- 2000 tl arası ustu gecmıycek şekılde olursa memnun olurum...

INTEL Core i5 2500K Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache 32nm İşlemci

MSI Z68A-GD65 (G3) Intel Z68(B3) Soket 1155 DDR3 2133MHz(O.C.)

MSI GTX560 Ti Twin Frozr II O.C. GDDR5 1GB 256Bit Nvidia GeForce DX11

CORSAIR GAMING SERİSİ 80 PLUS 700W 140MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI

CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram

Değerli yorumlarınızı beklıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkurt_kadir -- 17 Aralık 2011; 14:47:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bozkurt_kadir

Oncelıkle konuyu acmamın sebebı bu kadar parayı bir sısteme yatırırken yanlıs secım yapıp sonradan pısman olmamak...! Bır kac araştırma yaptım ve o.c yatkın bır sıstem toplamak ıstedım secım yaptıgın parcalar hakkında sızlerınde onerısı olursa sıstemde değısıklık yapabılırım tavsıyelerınız ve onerılerınız ıçın şimdiden tsk ederi... Butce 1500 -- 2000 tl arası ustu gecmıycek şekılde olursa memnun olurum...

gayet güzeL ve uyumlu bileşenler

• quote:

Orijinalden alıntı: MichaeL JacksoN qkN

quote:

Oncelıkle konuyu acmamın sebebı bu kadar parayı bir sısteme yatırırken yanlıs secım yapıp sonradan pısman olmamak...! Bır kac araştırma yaptım ve o.c yatkın bır sıstem toplamak ıstedım secım yaptıgın parcalar hakkında sızlerınde onerısı olursa sıstemde değısıklık yapabılırım tavsıyelerınız ve onerılerınız ıçın şimdiden tsk ederi... Butce 1500 -- 2000 tl arası ustu gecmıycek şekılde olursa memnun olurum...

gayet güzeL ve uyumlu bileşenler
    Tşk ler tavsıylerıde beklıyorum tabi daha ıyı bır secım yapmam gereken bır parca varsa onerebılırsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkurt_kadir -- 17 Aralık 2011; 15:28:16 >

• quote:

Tşk ler tavsıylerıde beklıyorum tabi daha ıyı bır secım yapmam gereken bır parca varsa onerebılırsınız...

Alıntıları Göster
    o anakart yerine bu olursa daha iyi bir seçim olur diğer bileşenler gayet güzel.
    http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/gigabyte-ga-z68x-ud3-b3-z68x-ud3-b3-intel-z68-soket-1155-ddr3-2133mhz-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=55824

• quote:

Orijinalden alıntı: ForHunT

o anakart yerine bu olursa daha iyi bir seçim olur diğer bileşenler gayet güzel.
    http://www.vatanbilgisayar.com/anakart/gigabyte-ga-z68x-ud3-b3-z68x-ud3-b3-intel-z68-soket-1155-ddr3-2133mhz-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=55824

Alıntıları Göster
    Fiyat olarak ıyı bır seçım olabılır ama o.c potansiyelı msı kadar verımlımı dır araştırmak lazım msı tercıh etmemın sebebı ozellıklede GD 65 çift bıos seceneği ve kullanmıs oldugu kalıtelı moduller ve daha dayanaklı bır o.c yapmayı sağlayan bıleşenler kullanılmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkurt_kadir -- 17 Aralık 2011; 15:47:40 >

• quote:

Fiyat olarak ıyı bır seçım olabılır ama o.c potansiyelı msı kadar verımlımı dır araştırmak lazım msı tercıh etmemın sebebı ozellıklede GD 65 çift bıos seceneği ve kullanmıs oldugu kalıtelı moduller ve daha dayanaklı bır o.c yapmayı sağlayan bıleşenler kullanılmış...

Alıntıları Göster
    Sadece RAM lerde değişiklik düşünebilirsiniz.İlerde O.C. yaparken iyi bir soğutucu almanız gerektiğinde yüksek profil sorun olabilir.(Bu arada işlemci soğutucusu da eklenmeli sisteme)

Linkteki gibi düşük profil soğutuculu bir RAM daha uygun olacaktır;
    http://www.vatanbilgisayar.com/ram/corsair-cmx8gx3m2b1600c9-8gb-%282*4gb%29-xms3-1600mhz-cl9-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=56397

• quote:

Orijinalden alıntı: Tunyukuk

Sadece RAM lerde değişiklik düşünebilirsiniz.İlerde O.C. yaparken iyi bir soğutucu almanız gerektiğinde yüksek profil sorun olabilir.(Bu arada işlemci soğutucusu da eklenmeli sisteme)

Linkteki gibi düşük profil soğutuculu bir RAM daha uygun olacaktır;
    http://www.vatanbilgisayar.com/ram/corsair-cmx8gx3m2b1600c9-8gb-%282*4gb%29-xms3-1600mhz-cl9-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=56397

Alıntıları Göster
    ram ler kendinden soğutuculu sıkıntı olcağını düşünmüyorum pek ilerde su soğutma yapacağım şimdilik bu şekilde kullanacağım.

• quote:

ram ler kendinden soğutuculu sıkıntı olcağını düşünmüyorum pek ilerde su soğutma yapacağım şimdilik bu şekilde kullanacağım.

Alıntıları Göster
    arkadaş bızde gıttı msı z78 gd 65 g3 aldık ama bıos yuzunden suan servıste yatıyor anakart adamlar g3 anakarta b3 model anakartın bıosunu yukleyıp gondermısler bır de sorun yok dıyorlar benım problemım su işlemcı fanı devamlı en yuksek devırde donuyor hıc bır sekulde udahale edemıyorum dıger fanları kontrol etmeme ragmen işlemcı fanınına mydahele edemıyorum bu extra ses yapıyor can ımı sıkıyor onun ıcın cıft bıos falan hıkaye uzerıne bırde anakartıma adamalar yanlıs bıos yukleup gondermısler hıcbırsey değısmemıs aynı arıza devsm edıyor artık servısten dolaya msı a karsıyım 1 aydır kartsız olarak butun parcalarım evde yatıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: CuneytBora

arkadaş bızde gıttı msı z78 gd 65 g3 aldık ama bıos yuzunden suan servıste yatıyor anakart adamlar g3 anakarta b3 model anakartın bıosunu yukleyıp gondermısler bır de sorun yok dıyorlar benım problemım su işlemcı fanı devamlı en yuksek devırde donuyor hıc bır sekulde udahale edemıyorum dıger fanları kontrol etmeme ragmen işlemcı fanınına mydahele edemıyorum bu extra ses yapıyor can ımı sıkıyor onun ıcın cıft bıos falan hıkaye uzerıne bırde anakartıma adamalar yanlıs bıos yukleup gondermısler hıcbırsey değısmemıs aynı arıza devsm edıyor artık servısten dolaya msı a karsıyım 1 aydır kartsız olarak butun parcalarım evde yatıyor

Alıntıları Göster
    Gecmis olsun oncelikle umarim biran once duzeltirler henuz sistemi tamamliyamadim bende ama anakarti aldim hosuma gitti cogu kisidende iyi cvp lar aldim kalite konusundan teknik servis dedigin gibi tr de cok yaygin degil bu da cabasi ins bizimkindende bir sorun cikmaz kardes... :S

• quote:

Gecmis olsun oncelikle umarim biran once duzeltirler henuz sistemi tamamliyamadim bende ama anakarti aldim hosuma gitti cogu kisidende iyi cvp lar aldim kalite konusundan teknik servis dedigin gibi tr de cok yaygin degil bu da cabasi ins bizimkindende bir sorun cikmaz kardes... :S

Alıntıları Göster
    Harika bir sistem.Tavsiye ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devrimci Penguen

Harika bir sistem.Tavsiye ediyorum.

Alıntıları Göster
    ankartı 65 eğilde 55 yap fiyatta indirime gitmrk stiyorsan tabi sata3 portu 2 adet 65 te de 4 adet birde o.c. için anakarttan değer ölçebiliyosun 65 olanında ama çokta lazım değil hani 55 te de yeri var ama bi soket gibi yapmamışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fefeyx

ankartı 65 eğilde 55 yap fiyatta indirime gitmrk stiyorsan tabi sata3 portu 2 adet 65 te de 4 adet birde o.c. için anakarttan değer ölçebiliyosun 65 olanında ama çokta lazım değil hani 55 te de yeri var ama bi soket gibi yapmamışlar

Alıntıları Göster
    anakart msi önermem, ayrıca soğutucu kısmına da önem ver derim, extra fan v.s almanda fayda var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lynrdskynrd

anakart msi önermem, ayrıca soğutucu kısmına da önem ver derim, extra fan v.s almanda fayda var...

Alıntıları Göster
    Sistem gayet iyi.
    İşlemci ve Ekran kartı bence çok iyi olmuş.
  • quote:

Msi neden önermiyorsun hocam ne sorun yaşadın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

quote:

Msi neden önermiyorsun hocam ne sorun yaşadın?

Alıntıları Göster
    msi anakartlarda zamanında sata driver problemi, bios ayarlarındaki eksiklikler, usb boot v.s benzeri bazı problemler yaşadım, tabi bu ucu açık bir konu kendi görüşüm bu, dileyen istediğini almakda özgür. Anakart birincil tercihim dfi yada gigabyte olur. Önerilerim de bu yönde olur. Onun dışında Msi la herhangi bir sorunum olmadı. :)

• quote:

msi anakartlarda zamanında sata driver problemi, bios ayarlarındaki eksiklikler, usb boot v.s benzeri bazı problemler yaşadım, tabi bu ucu açık bir konu kendi görüşüm bu, dileyen istediğini almakda özgür. Anakart birincil tercihim dfi yada gigabyte olur. Önerilerim de bu yönde olur. Onun dışında Msi la herhangi bir sorunum olmadı. :)

Alıntıları Göster
    msı ankartta şu anki tek sorun sevisi dir bence tabi bide o.c. için işlemci ye fazla voltaj vermek istemesi ni saymazsak
  • quote:

Orijinalden alıntı: fefeyx

msı ankartta şu anki tek sorun sevisi dir bence tabi bide o.c. için işlemci ye fazla voltaj vermek istemesi ni saymazsak

Alıntıları Göster
    Msı anakart önermeyen arkadaşlar son msi anakartları kullandı mı acaba?
    Objektif olmama rağmen şimdiye dek kurduğum sistemlerin %80'ninde gigabyte'ı tercih etmiş olan ben, şu anda kurduğum sistemlerde %90 msi kart tercih ediyorum. Çok başarılı bir çıkış yakaladı bu sefer msi. 90'ların ikinci yarısında yakaladığı başarıya benzer bir çıkış yaptı kısaca.
    Ancak gd65 yerine gd55 de tercih edilebilir. OC potansiyeli çok başarılı anakartın. Hangisini tercih edersen et fazladan para ödemeyeceğin ama ihtiyaçlarını karşılayan modele yönelmeni öneririm.
    Sistem güzel bu arada

• oncelikle tsk ederim arkadaslar msi bence de su yeni jenarasyonda cikarmis oldugu kartlar cok kaliteli ve cokda saglam. sistemde suan sadece islemcim ve ekran kartim eksik birkacgune kalmaz alirim ins dolarin azizligine ugruyorum fiyatlar cok yukseliyor sizden tavsiyem ist. uygun alabilcegem yer tavsiye ederseniz sevinirim...
  • quote:

oncelikle tsk ederim arkadaslar msi bence de su yeni jenarasyonda cikarmis oldugu kartlar cok kaliteli ve cokda saglam. sistemde suan sadece islemcim ve ekran kartim eksik birkacgune kalmaz alirim ins dolarin azizligine ugruyorum fiyatlar cok yukseliyor sizden tavsiyem ist. uygun alabilcegem yer tavsiye ederseniz sevinirim...
    asus anakarttan saşmam
  • Asusda tercihimdi lakin iki z68 modelini kiyasladik fiyat ve kaliteye baktik msi daha agar basti ozellikle kullanilan bilesenler asusun kullanilmis olduklarindan daha kaliteliydi sonuc olarakda tabiki... MSI :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.