Şimdi Ara

Sizce bu sistem ıyı bır seçımmı yoksa ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tamamını toplıyamadım suanda ıslemcı ve ekran kartı kaldı bırkac gune ıns onlarda elımde olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuneyt333

arkadaş bızde gıttı msı z78 gd 65 g3 aldık ama bıos yuzunden suan servıste yatıyor anakart adamlar g3 anakarta b3 model anakartın bıosunu yukleyıp gondermısler bır de sorun yok dıyorlar benım problemım su işlemcı fanı devamlı en yuksek devırde donuyor hıc bır sekulde udahale edemıyorum dıger fanları kontrol etmeme ragmen işlemcı fanınına mydahele edemıyorum bu extra ses yapıyor can ımı sıkıyor onun ıcın cıft bıos falan hıkaye uzerıne bırde anakartıma adamalar yanlıs bıos yukleup gondermısler hıcbırsey değısmemıs aynı arıza devsm edıyor artık servısten dolaya msı a karsıyım 1 aydır kartsız olarak butun parcalarım evde yatıyor

Günaydın
    Kardeş sorununuz hâlâ devam ediyorsa, aşağıdaki resimde ne ve nasıl yapacağınız konusunda bir şeyler yazmaya çalıştım. Umarım yardımcı olur..
    Bende sizin kartın üst modelini kullanıyorum. MSI Z68A-GD80 (G3) Harika bir anakart ve istediğim her şeyi yapabiliyorum. Aynı zamanda tavsiyem olur..
    BIOS güncellemesini sitesinden Live Update ile kendiniz yapabilirdiniz ama sevise vermişsiniz.
    Anakartınız bu olması lâzım.http://www.msi.com/product/mb/Z68A-GD65--G3-.html
    Bu linkteki anakarta göre, 23.4 @Bios sürümü mevcut.

Ayarını, kullanmasını bilmeyen ve tavsiye etmeyenlere bir çift sözüm olacak. Siz gerçekten MSI anakart kullandınız mı? Yoksa kulaktan duyma sözlerle mi bu markayı beğenmiyorsunuz?
    Bebeğin dilinden annesi anlar diye bir deyim vardır. Buna göre, ayarlarından anlamıyorsanız, bari MSI anakartı kötülemeyin! Neyse..

Sizce bu sistem ıyı bır seçımmı yoksa ?

• hocam merhaba bu benım ılk kartım degıl ılk defa sistem toplayan bırıde degılım sız benımyazdıklarımı okusaydınız zaten bukadar acıklama yapmaya gerek gormezdınız yınede tesekkur ederım ilgi ve alakanıza .
    2 konu ıse benım msı ile veya urunlerıyle ılgılı bır problemım yok benım problemım servıspoınt denen msı yetkılı servısıyle kendı actıgım sayfamdada yazdım yıne yazıyorum kısaca fazla uzatmayacagım artık 1 aralıkta servıse gonderdıgım kartıma bıos haası oldugunu anlatmama ragmen kendı akıllarınca bıos guncellemesı yapınca duzelecegını zannetmısler ve onuda g3 anakarttın bıosunu yukleyeceklerıne b3 anakartın bıosunu yukleyıp kontrol etmeden bana gerı gondermısler kartı aldım eve geldım bırde ne goreyım yaptıgım kontrolde b3 anakartın son bıosunu yukleyıp test ok yazmıslar ve krulum yaptım ayn ı sorun yıne devam edıyor degısen hıcbır sey bende ertesi gun tekrar gerı gonderdım anakartı .suan halen beklemedeyım
    sımdı gelıyorum sızın anlatmak ıstedıklerınıze daha once zaten ben bu sekılde kullanıyordum daha denedegım benckmark programından sonra işlemcıfanı devamlı olarak en yuksek devırde donmeye basladı ve ne yaptıysam bır turlu yavaslatamadım. fakat ışın entresan tarafı deiger fanları anakart uzerınden kontrol edebılıyor olmasıydı.
    yanı sızın anlıyacagınız bu benım 2 msı kartım ve aynı zamanda msı urunlerını bılırım ve suan yıne 2 adet msı 6850 cyclone kullanıyorum ve genelde ekran kartımı msı urunlarınden secmeye calısırım fıyat olarak daha dusuk performans ve sogutma olarak basarılı bulurum .

tekrar soyluyorum benım problemım msı ıle degıl msı ın servısıyle yıne soyluyorum MSI BU SERVISI DEGISTIRMEDIĞI, EĞİTİM VERMEDİĞİ VEYA SERVİSİN BU ZİHNİYETİNİ DEĞİŞTİRMEDİĞİ SURECE MSİ NE ALIRIM NEDE ALDIRIRIM . umarım bu yazılanları msı yetkılılerı gorurde bırazcık mudahale ederler 3 kısıden ıbaret olan servıse emrah ahmet ve mehmet artık araya araya hepsını adını ogrendım bır de santralde bayan var o aklımda kalmamıs .
    sımdı sayın arkadasım tekrar bır yorum ıstıyorum senden.

• quote:

hocam merhaba bu benım ılk kartım degıl ılk defa sistem toplayan bırıde degılım sız benımyazdıklarımı okusaydınız zaten bukadar acıklama yapmaya gerek gormezdınız yınede tesekkur ederım ilgi ve alakanıza .
    2 konu ıse benım msı ile veya urunlerıyle ılgılı bır problemım yok benım problemım servıspoınt denen msı yetkılı servısıyle kendı actıgım sayfamdada yazdım yıne yazıyorum kısaca fazla uzatmayacagım artık 1 aralıkta servıse gonderdıgım kartıma bıos haası oldugunu anlatmama ragmen kendı akıllarınca bıos guncellemesı yapınca duzelecegını zannetmısler ve onuda g3 anakarttın bıosunu yukleyeceklerıne b3 anakartın bıosunu yukleyıp kontrol etmeden bana gerı gondermısler kartı aldım eve geldım bırde ne goreyım yaptıgım kontrolde b3 anakartın son bıosunu yukleyıp test ok yazmıslar ve krulum yaptım ayn ı sorun yıne devam edıyor degısen hıcbır sey bende ertesi gun tekrar gerı gonderdım anakartı .suan halen beklemedeyım
    sımdı gelıyorum sızın anlatmak ıstedıklerınıze daha once zaten ben bu sekılde kullanıyordum daha denedegım benckmark programından sonra işlemcıfanı devamlı olarak en yuksek devırde donmeye basladı ve ne yaptıysam bır turlu yavaslatamadım. fakat ışın entresan tarafı deiger fanları anakart uzerınden kontrol edebılıyor olmasıydı.
    yanı sızın anlıyacagınız bu benım 2 msı kartım ve aynı zamanda msı urunlerını bılırım ve suan yıne 2 adet msı 6850 cyclone kullanıyorum ve genelde ekran kartımı msı urunlarınden secmeye calısırım fıyat olarak daha dusuk performans ve sogutma olarak basarılı bulurum .

tekrar soyluyorum benım problemım msı ıle degıl msı ın servısıyle yıne soyluyorum MSI BU SERVISI DEGISTIRMEDIĞI, EĞİTİM VERMEDİĞİ VEYA SERVİSİN BU ZİHNİYETİNİ DEĞİŞTİRMEDİĞİ SURECE MSİ NE ALIRIM NEDE ALDIRIRIM . umarım bu yazılanları msı yetkılılerı gorurde bırazcık mudahale ederler 3 kısıden ıbaret olan servıse emrah ahmet ve mehmet artık araya araya hepsını adını ogrendım bır de santralde bayan var o aklımda kalmamıs .
    sımdı sayın arkadasım tekrar bır yorum ıstıyorum senden.

Selam
    Ben FAN ayar durumunu bilmediğiniz veya bulamadığınızı var sayarak yukarıdaki resmi hazırlamıştım ama siz ayarlarını bildiğinizi söylüyorsunuz.

OC yaptığınızda muhtemelen @Bios uçtu. Eğer ikinci @Bios etkin olsaydı geri yükleyerek sorunsuz devam edebilirdiniz. Şunu da söylemeden geçmek istemem. Fan kontrolcü sensöründe bir arıza da olabilir. Bunu ancak yeni bir @Bios yükleyerek test edebilirsiniz.

Sitesinden 23.2 sürümünü indirerek flash belleğe kaydedikten sonra yükleyin lütfen. Veya servisi arayarak bu sürümü yüklemelerini isteyin.
    - Update memory module.
    - Update M-Flash module.
    - Enhance CPU smart fan function -- Version 23.2
    http://www.msi.com/product/mb/Z68A-GD65--G3-.html#/?div=BIOS

Bu durumda da hâlâ sorun devam ediyorsa, kartın değişmesini talep edin. Hemde biraz baskı yaparak bunu dile getirin..
    Kolay gelsin..

• valla herseyi yaptım fan hızını hıcbır sekılde dusuremedım bende sevıse gonderdım onlarda abd ye mesaj atmıslar oradan gelecek cevabı beklıyorlarmıs onlar daha 5 gun beklesınler o zaman 20 ıs doluyor ben ozaman dırek ıade ısteyecegım zaten servıspoınt beklemeye devam etsın
    zaten sızınde dedıgınız gıbı bıos 1 faıld hatası verıyordu hanı power grenn programını actıgınızda yanan mavı 6 ısık varya orada sadece 1 mavı ısık yanıyor kıtapcıgına baktıgım zamanda 1. ısık bıos hatası oldugunu unu gosterıyor zaten bunları servıse tek tek anlatmama ragmen bu şekılde sonuc almaktan dolayı ve verılen hızmetten dolayı artık msı ile yollarımı ayırdım .
    umarım sızınde basınıza gelmez cunku ınanın tum samımıyetım ıle soyluyorum ordakı adamların senden benden fazla bır bılgılerı yok .
  • quote:

valla herseyi yaptım fan hızını hıcbır sekılde dusuremedım bende sevıse gonderdım onlarda abd ye mesaj atmıslar oradan gelecek cevabı beklıyorlarmıs onlar daha 5 gun beklesınler o zaman 20 ıs doluyor ben ozaman dırek ıade ısteyecegım zaten servıspoınt beklemeye devam etsın
    zaten sızınde dedıgınız gıbı bıos 1 faıld hatası verıyordu hanı power grenn programını actıgınızda yanan mavı 6 ısık varya orada sadece 1 mavı ısık yanıyor kıtapcıgına baktıgım zamanda 1. ısık bıos hatası oldugunu unu gosterıyor zaten bunları servıse tek tek anlatmama ragmen bu şekılde sonuc almaktan dolayı ve verılen hızmetten dolayı artık msı ile yollarımı ayırdım .
    umarım sızınde basınıza gelmez cunku ınanın tum samımıyetım ıle soyluyorum ordakı adamların senden benden fazla bır bılgılerı yok .

Selam
    MSI ile yol ayırıp ayırmamak önemli değil. Önemli olan neden çalışmıyor durumunu aramak. Servisdekiler ABD'ye mesaj attıklarına göre, ya işi bilmiyorlar, yada kartta başka bir sorun buldular.

Mavi ışığın yanıp sönmesine gelince;
    Evet @Bios hatasında o mavi ışık yanıp söner ama bilgisayarın çalışmaması için hiç bi neden yoktur. Eğer siz bilgisayarı kapatıp arkasındaki RESET tuşundan @Bios'u fabrika ayarlarına aldıktan sonra yeniden yapılandırsaydınız, o ışık yanıp sönmeyecekti. Sanırım bunu yapmadınız ama sorunu kartta bularak servise gönderdiniz.

Kartı kullanıp kullanmayacağınız veya iadesini isteyeceğiniz durum tamamen size bağlı. Fakat bence kartınız güzel ve aynı kartla değiştirmelerini isteyin..
    Kolay gelsin..

• reset te yaptım hocam sonuc aynı oldu değisen bırsey olmadı
  • aklıma gelen herşeyi yaptım sonuç bulamadım en son çare servise gondermek durumunda kaldım zaten elimde olan butun pwm fanlar dahil hepsini denedim hadı onlarda bozuk olma ihtimalıne karşın dığer bılgısayarımda denedım orda çalışıyordu . yanı sızın anlayacagınız butun kombınasyonlar dususnuldu uygulandı sonuc aynı
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.