B

Binbaşı
17 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 1)
Gönderileri

08 Aralıkta Banggood'dan aldığım ürün Çin'den çıkıp, gümrüğe girip bugün (16.12.2020) elime ulaştı.

N11.com'dan 10.12.2020 de aldığım ve aynı gün Aksaray ilinde PTT kargoya verilen ürün hala elime ulaşmadı. 5 günden bu yana İzmir'de dağıtımı bekliyor.

İşini zaten düzgün yapmıyor, bari insanları mağdur etmesinler. Kapatılsın bence PTT kargo.

19.06.2019 tarihinde İzmir Optimum Vatan bilgisayardan Viewsonic VX3211-2K monitör almıştım. Monitörümde Ağustos-2020'de dikey olarak biz çizgi oluştu. Servise göndermek için aldığım Vatan Bilgisayar şubesine gittim ve 21 Ağustos servis formunu alarak bıraktım. Aradan 17 gün geçip ses soluk çıkmayınca viewsonic yetkili servisini aradım. Monitörün ellerine ulaşmadığını söyleyince monitörün vatan bilgisayar deposunda unutulduğu ortaya çıktı. apar topar gönderildi. Bu arada Viewsonic Servisi konu ile yakından ilgilendi ve birebir süreci takip etti. Monitör ellerine ulaşınca hemen ilgilendiler. Ellerinde 2K modeli olmadığını 4K modelini gönderebileceklerini söylediler. ve gönderdiler.

Ne var ki ben monitörün renklerinden hoşnut kalmadım. bir önceki monitörümde hiç ayar yapmadan kullanmıştım ve gayet mutluydum. Viewsonic servisini aradım. Durumu anlattım. Gönderin bakalım dediler. Gönderdim. Servis inceledi ve herhangi bir sorun olmadığı yönünde bilgi vererek monitörü geri yolladılar.

Bu arada ben monitör için bir çok ayar denedim. Donanımhaber'de dolaşırken viewsonic yetkilisinin burada hesabı olduğunu gördüm. Ve ona sorunlarımı anlattığım mesaj attım. Sağolsun ilgilendi. Mail adresimi aldı. oradan fatura bilgilerimi paylaştım. incelediler.

Ve bugün aradılar. Bana sıfır kutusunda yeni bir monitör hediye etmek istediklerini belirttiler. Hatta eski monitörüm (bu monitörde henüz 2 aylık) bende kalacakmış.

Viewsonic servisi her aşamada ilgilenmişti benimle. Ama bu şekilde müşteri memnuniyeti yaratmak bambaşka bir olay. Çok teşekkür ediyorum tüm firma yetkililerine.

Viewsonic almak isteyip kafalarında soru işareti olanlara tavsiyem satış sonrası servis hizmetlerinden inanılmaz memnun kalacaklarıdır.

Teşekkürler viewsonic ailesi.

Evet arkadaşlar. bir ay önce 2019 yılında almış olduğum viewsonic vx3211 2K monitörüm bozulunca servise gitti. Servis değişim verdi ancak ellerinde bu model olmadığı için vx3211-4K modelini yolladılar.

Monitörü büyük bir heyecanla açtım ama büyük hayal kırıklığı oldu. görüntü çok kötüydü. yani sanki monitörün ekranında koruma plastiği var gibiydi. ayarları ile çok uğraştım. önce manuel ayar modu aktif değildi. Sonra aktif oldu. bir sürü ayar yaptım olmadı. Monitörde gri renk yok, gri yerine açık pembe renk geliyordu. Sonra fabrika ayarlarına dönüş menüsü vardı. oradan ayarları sıfırladım. Evet gri biraz oldu ama beyazlar sarı gibi, kırmızı cart bir kırmızı.
3 saat uğraştıktan sonra pes ettim. Şu an gözlerim pert oldu. display portta görüntü açmadı. Sorun kabloda mı bilmiyorum. Yarın servisi arayıp monitörü iade etmek istediğimi söyleyeceğim.

Sanırım servis bana sıfır monitör vermemiş. Kutu daha önce açılmış, çok belliydi. Zaten bütün renk ayarları ile oynanmıştı. Ve sonra kutuyu inceleyince üzerindeki etikette FAULT (HATA): Genel Yazılım Sorunu yazıyordu.
Gözlerim mahvoldu şu an. ve uzun süredir beklediğim monitörü geri yollamak zorundayım. Çünki bu şekilde kullanmak mümkün değil.

Servisin böyle hatalı monitör vermesi normal bir durum mudur acaba?
Arkadaşlar; ürünler bugün elime ulaştı.
Cooler Master Masterbox TD500 kasa kullanıyorum.

Kasada ARGB fanlar bulunuyor. Fanların ucunda MSI Asrock Asus için ayrı Gigabyte için ayrı giriş var.

Ama benim anakartımda bu girişlere uygun bir giriş yok.
Ben şimdi fanları anakart üzerinden kontrol edemeyecekmiyim.

Tüm düşlerim suya düştü o zaman.
AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz AM4 35 MB Cache: 1.307,99
ASUS TUF B450-PRO GAMING Anakart 953,36
GIGABYTE GTX 1660 SUPER OC 6GB GV-N166SOC 1.956,91
GSKILL 8GB RipjawsV Siyah DDR4 3600MHz (2 ADET) 728,00
TOSHIBA OCZ RC500 500GB 1700/1650/MB/s M2 PCIe SSD 657,94
COOLER MASTER MASTERBOX TD500 MESH KASA 786,00
SilverSTONE KR02 SST-KR02 İŞLEMCİ SOĞUTUCU 181,90
N11 İNDİRİM KUPONLARIM -154,00
TOPLAM 6.418,00
(Arkadaşlar bu fiyat 6 taksitli fiyattır. Peşin alındığı zaman daha ucuz olabilir.)

Eski sistemimde bulunan Silverstone 750 Watt Psu ve WD 3Tb HDD'yide sisteme ekleyeceğim.
Oyun oynayan biri olmadığım için ekran kartını 1660 super tercih ettim.
Monitör olarak Viewsonic 32VX3211 2K 32inçlik monitör kullanıyorum. Bilgisayarı genelde günlük işler için ve ara sıra Photo shop için kullanıyorum.
PSU da bulunan pcı express kabloları 6 pin olduğu için dönüştürücü aldım. İşlemci soğutucusu konusunda endişeliyim ancak Kullanığım silverstone psu tam 12 yıldır inanılmaz stabil şekilde çalışıyor ve hala fanında ses olmadığı için tercih ettim. Aslında AR-01 alacaktım ama stoklarda yoktu. Sistemi henüz kurmadım. Kurduğum zaman burada paylaşacağım.
Hatalı veya eksik gördüğünüz noktalar var mı
Arkadaşlar merhaba; uzun süredir bilgisayar dünyasında olan bitenden uzağım. İmzamdaki sistemi 9-10 yıl önce kurmuştum. ve hala çok iyi bir şekilde sorunsuz çalışıyor. pek oyun oynamıyorum. Oynadığım sadece ayda bir kere belki dirt rally. Zaten 45 yaşındayım. oyun artık cazip gelmiyor ancak PS6 kullanıyorum. salgın döneminde biraz oyun oynayayım dedim ama dirtrally oynamaya başlayınca 5 dakikadan sonra sistem ya kilitleniyor veyahut reset atıyor. birkaç dakika oynayıp çıkınca işlemci ve gpu hızı normal ama kuzey köprüsü 129 dereceyi gördüm. sonrasında mavi ekran verdi ve kapandı. Sanırım artık sistem beni değiştir diyor. onun dışında hiçbir sorunum yok. sistemim gayet hızlı bence. her türlü ihtiyacımı görüyor. Monitörüm imzamdaki monitör değil. Yeni monitörüm viewsonic 3211. Ancak ekran kartı nedeni ile 2500x1400 çözünürlük alamıyorum 1920x1080 çözünürlükte kullanıyorum.

Yeni alacağım sistemde hoparlör, klavye mouse ve PSU almayacağım. Kasam da Cooler Master RC690 ama artık 15. yılında. Değiştireyim diyorum. Çünki artık plastikleri epey hırpalandı ama hala taş gibi. Bu sisteminde şimdiki sistemim gibi uzun ömürlü olmasın istiyorum. Bütçem yaklaşık 6.000 Tl civarı. Kendim n11.com'da farklı satıcılardan aşağıdaki gibi bir sistem planladım. ve 6.141 TL gibi bir rakam tutuyor. Neleri değiştirmeliyim. Kesinlikle İNTEL grubu birşey almam. 20 yıldan bu yana hep AMD kullandım ve kullanacağım.

AMD RYZEN 5 3600 3.60GHz 35MB SOKET AM4 ISLEMCI: 1.511 TL
ASUS TUF B450M-PLUS GAMING AMD B450 AM4 DDR4 4400MHZ MATX ANAKART: 909 TL
MSI Radeon RX 5500 XT Mech OC 4GB 128 Bit Ekran Kartı: 1.690 TL
THERMALTAKE V200TG RGB 3 FAN OYUNCU KASA PSU YOK: 550 tl
Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHz DDR4 Ram: 620 TL
Hi-Level Ultra HLV-SSD30ULT/240G 240 GB SATA 3 : 270 TL
Seagate SkyHawk ST2000VX008 2 TB : 400 tl
COOLER MASTER H410R KULE TİPİ İŞLEMCİ SOĞUTUCU: 190 TL

bütçeyi bir miktar yukarıda çıkarabilirim. Önemli olan sorunsuz ve uzun süre kullanacağım bir sistem olması. O/C diye bir düşüncem yok. İzmir'deyim buralar biraz sıcak, sıvı soğutma düşünmüyorum ama sistem serin çalışsın istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Merhabalar;

Bugünlerde eşime android telefon alacağız. Bu işlerden pek anlamam. Limitim 1.200 TL,
Eşim oyun oynayan birisi değil. Kamerası güzel olsun, şarj süresi biraz uzun olsun yeterli.
Önerileriniz nedir acaba

Özellik olarak ASUS Zenfone 2 hoşuma gitti diyebilirim.

Teşekkürler.
Merhaba;

Dün Skoda bayi'inde Skoda Rapid için anlaştık.
İlk önce farklı bir renk siparişi için 1.000 TL kapora verdik, ama aynı aracın bayide farklı bir rengi vardı, o da olur dedik.
Araç için 62.000 TL ödeme yapabildim, 3,500 TL için kredi kartından geçirelim dedim, komisyon istediler.

Bende sinirlendim. Araçla ilgili herhangi bir işlem adıma başlatılmadı. Yarın şu ana kadar banka kanalı ile (kredi kullanmadım) ödediğim 62.000 TL'nin tamamını istesem bana pürüz çıkarırlar mı?

Cevaplarınız önemli. Ona göre soğudum bayiden. İstemiyorum araçlarını

Teşekkürler.
Merhaba;

Yaklaşık 3 yıldır D-Smart internet kullanıyorum. 1 ay önceye kadar gayet memnundum. Ancak yaklaşık bir aydan bu yana, internette gezinirken oldukça yavaşlık var. Torrent indirme hızım 800 kb/s kadar çıkıyor ancak hiçbir şey indirmesem bile firefox'da chrome da yavaşlık söz konusu. bir kaç site için değil tüm sitelerde sorun aynı. Ne yapmam gerekiyor ?
27.500'e maloldu.
Ancak bugün arabayı aldığımda araçta D modunda kırmızı ışıkta bariz bir şekilde titrediğini fark ettim.
Cumartesi günü yoktu. Servis arkadaştı, aracı bayağı incelediler bir sorun yok dendi.
P moduna alınca titreme yok. Acaba rölanti ayarında mı sorun var. Ben aracı hep benzinde kullandım LPG'li olmasına rağmen LPG'yi çok fazla kullanmayı düşünmüyorum.

Rölant
Hakkında
Meslek: İnsan Kaynakları Müdürü
İlgi Alanları: bilgisayar
Forum İmzası:
AMD Ryzen 5 3600, Asus Tuf B450 Pro Gaming, Gigabeyte GTX 1660 Süper, 8x2 Gskill 3600 CL18, Toshiba RC500 M2,Cooler Master TD500 Mesh, PENTAX K-3&Pentax K10D-Sigma-70-200/2.8 -Sigma-105/2.8-Sigma-10-20/4-5.6 EX-Pentax-M 50 mm F:1.7-Pentax smc 18-55 mm-Sigma EF-530 DG Flash , 750w Corsair TX750M PSU. 32" Viewsonic VX3211-4K
Hakkımda:
5CBB5861CF8641F395509425694ECDA7.jpg
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Masa Üstü
Otomobil
Skoda
Mobil cihaz
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.169
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 63.436 (Bu ay: 192)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 30 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.