Şimdi Ara

SİZ SORUN TP-LINK CEVAPLASIN (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.811
Cevap
98
Favori
292.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TP link media konvertör mc210cs model tek portlu swicthi Rc45 ile pc ye bağladığımda link alıyorum net geliyor. Fakat Hub swich ile portları çoğaltmaya çalıştığımda swich ile media converter arasında link almıyor. internet gelmiyor. Sebebi hakkında yorumu olan arkadaşlar varsa sevinirim. teşekürler.
  • Şemada ki kurulumu yapacağım , fakat burada herhangi bir aksiliğin, çıkıp çıkmayacağına emin değilim. İp çakışması, ip alamamama dar boğaz oluşması gibi problemlerle karşılaşır mıyım yada bu sistem çalışır mı?

Burada kullanacağım switch nasıl olmalı gigabit bir switch mi kullanmalıyım, yoksa sıradan bir 10/100 de iş görür mü? SİZ SORUN TP-LINK CEVAPLASIN
  • Merhaba.

2 aydır Tp-link M5250_C0162A model 3g cihazı kullanıyorum. Arayüz dili ingilizce olduğu için, arayüze giriş şifresini değiştiremiyorum. Yani admin_admin olan şifreyi, Ahmet Mehmet gibi.
    Şifreyi nasıl değiştirebilirim???

Ayrıca bir soru :

Bu cihazı masaüstü bilgisayarda, kablolu modem yerine kullanabilir miyim? Yani usb wifi alıcı almak yerine bunu kablo ile bağlayıp nete girebilir miyim? Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 30 Nisan 2018; 2:42:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, evin salonunda wifi pek iyi çekmediğinden WA801N ap aldım, kurulumu yaptım, fakat 1-2 saat sonra cihaz modemden kopuyor, cihazlar bağlanıyor fakat internet yok. iş yerinde WA701N ile WA801N ap var, günlerce açık olmasına rağmen bağlantı kopmuyor.

SİZ SORUN TP-LINK CEVAPLASIN
  • Yazılım Sürümü:0.9.1 2.3 v0025.0 Build 160316 Rel.38230n

Donanım Sürümü:TD-W9970(TR) v1 00000000

iş yerimdeki modem internete sorunsuz bir şekilde bağlanıyor. Kablolu bağlantıda hiç bir sıkıntı yok. Lakin kablosuz bağlantı tamamen çileden çıkartıyor.

1.) 20 + personel çalışan iş yerinde, 15+ telefon kablosuz bağlantıyı kullanamıyor. Telefonlar WIFI ye bağlanıyor fakat internete giremiyor. Özellikle IPHONE telefonların %99 luk kısmı giremiyor. Elle manuel olarak IP adresi verdiğim telefonların internete yarısı girebiliyor. Kalan kısım ise sadece wifiye bağlanabiliyor.

2.) TL-wr940n routerlar ile interneti dagıtmaya çalıştığımda keza aynı problemi yaşadım. Router WIFI leri gözüküyor, bağlanıyor lakin internete bağlanmıyor.

İşin komik tarafı Depoda 5 sene evvel alınmış AP halen daha %100 şekilde wifi olarak dağıtıp çalışıyor. Onun markasıda TP link.

YAPTIKLARIM;

KABLOSUZ KANAL VE KANAL GENİŞLİĞİNİ DEĞİŞTİRDİM.
    ROUTER VE MODEM GÜNCELLEMERİNİ TAMAMLADIM.
    MODEM CIKISINDAN DIREK BAĞLANTIYI ROUTERLARA VERDİM
    KÖPRÜ OLUŞTURDUM.
    DCHP SUNUCUSUNU DEĞİŞTİRDİM.

• Airties 5650 VSDL modem ile AC750 arasında WPA2 protokol problemi var. Kulllanılamıyor. Mutlaka WPA seçilmesi gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efe Yakup Karahanlı

Merhaba.

2 aydır Tp-link M5250_C0162A model 3g cihazı kullanıyorum. Arayüz dili ingilizce olduğu için, arayüze giriş şifresini değiştiremiyorum. Yani admin_admin olan şifreyi, Ahmet Mehmet gibi.
    Şifreyi nasıl değiştirebilirim???

Ayrıca bir soru :

Bu cihazı masaüstü bilgisayarda, kablolu modem yerine kullanabilir miyim? Yani usb wifi alıcı almak yerine bunu kablo ile bağlayıp nete girebilir miyim? Teşekkürler
    Tp-link uyuyor mu?

• Hendrix1 H kullanıcısına yanıt
    Hendrix1 Merhaba,

Ürün ile ilgili yaşamış olduğunuz teknik problem ile ilgili olarak support.tr@tp-link.com mail adresimize ürünün model numarasını, seri numarasını ve yaşamış olduğunuz problemi açıklayıcı bir şekilde iletebilirseniz, hızlı bir şekilde yardımcı olabiliriz.
  • Merhabalar, 8 farklı 100 mbit bağlantıyı bond ederek 800 mbit elde etmek istiyorum. Kablonet üzerinden gelecek bağlantılar. Ancak hatları bağlatmadan emin olmak isitoyrum.
    ER5120'miz var, ancak bundan 2 tane daha satın alıp, her birine 4X WAN aldıktan sonra, toplam 8X WAN'ın olduğu 2 farklı LAN çıkışını da başka bir ER5120'ye bağlarsak, bu durumda 800 mbit'e ulaşır mıyız?
    Yani iki adet ER5120'den gelen bond edilmiş hızı, başka bir ER5120 tekrar bond eder mi? Yoksa 400 mbit ile her koşulda sınırlı kalmak zorunda mıyız?
  • Bir diğer sorum ise, ER5120'den çıkan 4 adet bond edilmiş internet sonucu 400 mbit'e ulaştığım çıkışı, başka bir markaya ait (örneğin, EdgeRouter-6P) üzerine aktarırsam, bu durumda paket dağıtımı gibi performansı etkilkeyen kritik şeyler ER5120 üzerinden mi yoksa Edgerouter-6P üzerinden mi gerçekleşir?
  • merhabalar, sorunum çok tuhaf, Ac750 kullanıyorum modemde herhangi bir internet problemi yok laptopumla ethernetle de wifi ile de sorunsuz internete girebiliyorum fakat telefonlarda sorun yaşıyorum, mesela bazen whatsapp mesajları çok geç gidiyor (1-2 dk sonra) online oyunlarda sıkıntı oluyor en sağlam örneği telefondan 101 okey plus oynarken oluyor ilk bağlanırken sıkıntı yok fakat 2-3 dk geçince oyun sırasında bağlantı v.s kopuyor galiba oyun BAĞLANTINIZ YAVAŞ uyarısı veriyor ardından oyun duruyor mobil veriye geçtiğimde devam ediyorum.

Diğer örnek ise instagramda mobil veri ile herşeyi son sürat sıkıntısız yüklüyor fakat wifi ile instagramda herşey çok geç yükleniyor hatta bazı sayfalar açılmıyor, mesela instagramda anasayfada bi video gördüm yükleniyor işareti çıkıyor veya videonun birazı yükleniyor ama ilerde takılıyor, ya o kişinin profiline girip video sayfasını tekrar açmam gerek ya da uygulamayı kapatıp açmam gerek videonun açılması için. Bu durum farklı telefonlar içinde geçerli aynı durum annemin telefonunda da yaşanıyor.

Gerçekten artık can sıkmaya başladı bu durum evdeki internet hızım 80 down 3.5 up internet hızıyla alakalı bir durumda değil modemi alalı 1.5 sene falan oldu en başından beridir böyle yaşadığım durumun bir benzeri de şu konuda anlatılmışhttps://forum.donanimhaber.com/ttp-link-archer-vr200-modem-hiz-sorunu--131573143 o konudaki yetkilinin dediklerini yaptım WPS'yi kapattım hatta modemimi resetledim tekrar kurulum yaptım WPS'yi kapattım yine de değişmedi aynı durum devam ediyor. 2.4 GHZ'yi 1. kanala 5 GHZ'yi 36. kanala sabitledim yine aynı. Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erho95 -- 12 Mayıs 2018; 17:54:55 >

• TP LİNK CPE ile tek bir cihazı repaerter olarak kullanabilir miyim? açık alanda kaç metre wifi erişimi sağlar?
  • Merhaba.

bir binanın 3. katındaki interneti modemden çıkaracağım ethernet kablosu ile 4 kat aşağıya taşıyıp kablosuz olarak yaymak niyetindeyim. Elimde Tplink range extender 850 var. donanım sürüm 1.20

tplink isitesinde bu iş için video da var fakat sanırım daha üst donanım sürümleri için hazırlanmış.

Nasıl yaparım?
  • Merhaba

Cpe 510 aldim. Access point olarak kullanmak istiyorum.

Youtube daki access point olarak kurma vidousunu birebir aynen uyguluyorum, ama kablosuz SSID i yi goremiyorum. Cihazlarim 5G destleri var.

Modemime direkt ethernet kablosuyla bağlıyorum.

Nasıl yardımcı olabilirsiniz. Gerekirse teamviewer ile baglayabilirim sizi.

• Merhaba
    Bende TP-Link AC1200 D5 V1 modem var.

Gecen Türk Telekom Servisi geldi ve onların tavsiyesi üzerine yeni Internet Kablosu cektim direkt Modem e (4.Kat)
    Binanin girişinde Internet 10-11 Mbit geliyor ama modeme 8Mbit geliyor.

Servis Elemani dergisine göre modem in ayarlarında yada modem de baska problem var dedi

Sorum bu modemin ne ayarlari veya problemleri olabilir
    Ve bir sorum daha
    Bu Modem Türkce yazılım yomu benim bulamadım

Tesekkürler
  • Merhaba
    Bende TP-Link AC1200 D5 V1 modem var.

Gecen Türk Telekom Servisi geldi ve onların tavsiyesi üzerine yeni Internet Kablosu cektim direkt Modem e (4.Kat)
    Binanin girişinde Internet 10-11 Mbit geliyor ama modeme 8Mbit geliyor.

Servis Elemani dergisine göre modem in ayarlarında yada modem de baska problem var dedi

Sorum bu modemin ne ayarlari veya problemleri olabilir
    Ve bir sorum daha
    Bu Modem Türkce yazılım yomu benim bulamadım

Tesekkürler
  • tp link vr600 v2 nin içinde tp link vr2600 deki gibi bakır soğutucular var mı?

birde (bu sorumu cevaplamak zorunda değilsiniz tabi hiç bir sorumu cevaplamak zorunda değilsiniz ama cevaplarsanız çok memnun olurum)
    -doğrudan modemle bağlanmak yerine routerla bağlanmak pingi yükseltiyor mu ve down/up hızlarını düşürüyor mu?
  • selam, bende tl-wa901nd var. bu cihazı universal repeater olarak kullanıyorum. ancak bu cihaz öalışırken ana modem (huawei hg255s)in wifi sine bağlanamıyorum. nasıl çözebilirim.
  • kardeş ben site kuruyorum ama güvenlik konusunda çok korkuyorum satış yapıcam ve wordpress sitesi nasıl korucam be nbu siteyi :( :(www.tunawa.com
  • www.tunawa.com a nasıl trafik çekerim kardeeeş
  • 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.