Şimdi Ara

tTP-LINK Archer VR200 modem hız sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

TP-LINK Archer VR200 750Mbps Wireless marka bir modemim var masaüstü bilgisayarımda ethernet kablosu bağlantısı var hız gayet iyi akıcı ayrıca dizüstü bilgisayarım ile de wireless aracılığı ile bağlanıyorum hız aynı problem değil ama cep telefonu ve tablet ile bağlandığımız zaman çok fark var instagram fotoğraflarını bile çok geç yüklüyor whatsapp bildirimleri geç geliyor daha önceden kullandığım superonline ın verdiği bir modem vardı onda böyle problem yoktu bilgisayar da telefon da aynı hızda akıcıydı bu problemi nasıl çözebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kokos12 -- 26 Şubat 2018; 0:43:35 >

• kokos12 Merhaba,

Cihaz menzili ve kablosuz performansı ortamda kullanılan malzemelere (duvar vs. kablosuz yayının emilimine sebep olacaktır), kablosuz yayın sayısına ve diğer elektronik aletlerin yaymış olduğu frekanslara göre değişiklik gösterebilmekte ve modeme bağlı kullanıcı ve kullanıcı trafiğine göre kesintiler yaşanabilmektedir. Cihazı bulunmuş olduğunuz ortamda daha merkezi bir yere konumlandırmanızı öneririz. Cihaz kurulumunu gerçekleştirirken daha sağlıklı bir kablosuz performans için cihaz ara yüzünde WPS fonksiyonunu kapatmanız ve kablosuz kanalı 2.4GHz için 1,6, veya 11 kanallarında birinde sabitlemenizi 5GHz için 36.kanalı kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca cihazın bulunduğu yerde mikrodalga sinyaller yayan veya sinyal bozan farklı bir cihazın olmamasına (telsiz telefon, mikrodalga fırın, vb. diğer aygıtlar) dikkat ediniz. Belirtilen ayarlar ile tekrar denemenizi rica ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TP-Link Türkiye

kokos12 Merhaba,

Cihaz menzili ve kablosuz performansı ortamda kullanılan malzemelere (duvar vs. kablosuz yayının emilimine sebep olacaktır), kablosuz yayın sayısına ve diğer elektronik aletlerin yaymış olduğu frekanslara göre değişiklik gösterebilmekte ve modeme bağlı kullanıcı ve kullanıcı trafiğine göre kesintiler yaşanabilmektedir. Cihazı bulunmuş olduğunuz ortamda daha merkezi bir yere konumlandırmanızı öneririz. Cihaz kurulumunu gerçekleştirirken daha sağlıklı bir kablosuz performans için cihaz ara yüzünde WPS fonksiyonunu kapatmanız ve kablosuz kanalı 2.4GHz için 1,6, veya 11 kanallarında birinde sabitlemenizi 5GHz için 36.kanalı kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca cihazın bulunduğu yerde mikrodalga sinyaller yayan veya sinyal bozan farklı bir cihazın olmamasına (telsiz telefon, mikrodalga fırın, vb. diğer aygıtlar) dikkat ediniz. Belirtilen ayarlar ile tekrar denemenizi rica ederiz.

çok teşekkürler WPS fonksiyonunu kapatıp tekrar kurulum yapınca sorun düzeldi ethernet kablosuyla aldığım verimi wifi aracılığı ile telefon ve tabletimle de alabiliyorum artık

• merhabalar, sorunum çok tuhaf, AC750 modem kullanıyorum modemde herhangi bir internet problemi yok laptopumla ethernetle de wifi ile de sorunsuz internete girebiliyorum fakat telefonlarda sorun yaşıyorum, mesela bazen whatsapp mesajları çok geç gidiyor (1-2 dk sonra) online oyunlarda sıkıntı oluyor en sağlam örneği telefondan 101 okey plus oynarken oluyor ilk bağlanırken sıkıntı yok fakat 2-3 dk geçince oyun sırasında bağlantı v.s kopuyor galiba oyun BAĞLANTINIZ YAVAŞ uyarısı veriyor ardından oyun duruyor mobil veriye geçtiğimde devam ediyorum.

Diğer örnek ise instagramda mobil veri ile herşeyi son sürat sıkıntısız yüklüyor fakat wifi ile instagramda herşey çok geç yükleniyor hatta bazı sayfalar açılmıyor, mesela instagramda anasayfada bi video gördüm yükleniyor işareti çıkıyor veya videonun birazı yükleniyor ama ilerde takılıyor, ya o kişinin profiline girip video sayfasını tekrar açmam gerek ya da uygulamayı kapatıp açmam gerek videonun açılması için. Bu durum farklı telefonlar içinde geçerli aynı durum annemin telefonunda da yaşanıyor.

Gerçekten artık can sıkmaya başladı bu durum evdeki internet hızım 80 down 3.5 up internet hızıyla alakalı bir durumda değil modemi alalı 1.5 sene falan oldu en başından beridir böyle yaşadığım durumun bir benzeri de şu konuda anlatılmışhttps://forum.donanimhaber.com/ttp-link-archer-vr200-modem-hiz-sorunu--131573143 o konudaki yetkilinin dediklerini yaptım WPS'yi kapattım hatta modemimi resetledim tekrar kurulum yaptım WPS'yi kapattım yine de değişmedi aynı durum devam ediyor. 2.4 GHZ'yi 1. kanala 5 GHZ'yi 36. kanala sabitledim yine aynı. Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erho95 -- 12 Mayıs 2018; 17:55:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erho95

merhabalar, sorunum çok tuhaf, AC750 modem kullanıyorum modemde herhangi bir internet problemi yok laptopumla ethernetle de wifi ile de sorunsuz internete girebiliyorum fakat telefonlarda sorun yaşıyorum, mesela bazen whatsapp mesajları çok geç gidiyor (1-2 dk sonra) online oyunlarda sıkıntı oluyor en sağlam örneği telefondan 101 okey plus oynarken oluyor ilk bağlanırken sıkıntı yok fakat 2-3 dk geçince oyun sırasında bağlantı v.s kopuyor galiba oyun BAĞLANTINIZ YAVAŞ uyarısı veriyor ardından oyun duruyor mobil veriye geçtiğimde devam ediyorum.

Diğer örnek ise instagramda mobil veri ile herşeyi son sürat sıkıntısız yüklüyor fakat wifi ile instagramda herşey çok geç yükleniyor hatta bazı sayfalar açılmıyor, mesela instagramda anasayfada bi video gördüm yükleniyor işareti çıkıyor veya videonun birazı yükleniyor ama ilerde takılıyor, ya o kişinin profiline girip video sayfasını tekrar açmam gerek ya da uygulamayı kapatıp açmam gerek videonun açılması için. Bu durum farklı telefonlar içinde geçerli aynı durum annemin telefonunda da yaşanıyor.

Gerçekten artık can sıkmaya başladı bu durum evdeki internet hızım 80 down 3.5 up internet hızıyla alakalı bir durumda değil modemi alalı 1.5 sene falan oldu en başından beridir böyle yaşadığım durumun bir benzeri de şu konuda anlatılmışhttps://forum.donanimhaber.com/ttp-link-archer-vr200-modem-hiz-sorunu--131573143 o konudaki yetkilinin dediklerini yaptım WPS'yi kapattım hatta modemimi resetledim tekrar kurulum yaptım WPS'yi kapattım yine de değişmedi aynı durum devam ediyor. 2.4 GHZ'yi 1. kanala 5 GHZ'yi 36. kanala sabitledim yine aynı. Yardımcı olursanız sevinirim
    sorun düzeldi mi hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: p4ozgur

sorun düzeldi mi hocam?

Alıntıları Göster
    maalesef hala aynı sorun var, 2 kere garantiye yolladım sorun yok diyip geri yolladılar, kararım şu ki bir daha hayatta TP-LINK'e bulaşmam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.