Şimdi Ara

Siz siz olun tuvalette ıkınmayın [4 ay sonra edit] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
10
Favori
30.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
284 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok geçmiş olsun hocam. İnternet ve sosyal medyayı asıl amacına uygun olarak kullandığınız için gerçekten tebrik ediyorum. Umarım kısa sürede iyileşirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: timucinkalorifer

Hocam bu hastalığı olduğumu nasıl anlarım ? Acaba ben de var mı ?

Ağrıyla kendini belli ediyor hocam. Benimki küçük olmasına rağmen ağrıdan duramadım. Bir de pıhtı olduğu için şişlik oluyor ama benimki gibi içerdeyse yani internal se doktorun kontrol etmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brhmlpy -- 9 Ocak 2021; 15:47:3 >
  • Bende müzdariptim bir dönem hala o dönemden kalan varikosel ve makat acılarım var ama kan filan yok neyse ki. Sonra kendiliğinden düzeldi kabızlık. olunca en iyi çözümü acillerde de verdikleri makata sıkılan sıvıdır adını unuttum 🤣
  • topic b.ktan ama adam haklı

• Öncelikle çok geçmiş olsun.. Bende yaklaşık bir yıl önce makat bölgesinde akıntı ve tuvallette iken kanama olurdu. 4-5 ay çektikten sonra, utana sıkıla gittim doktora. Bir güzel dizlerimin üzerine çömeltip yokladı o bölgeyi, hemen sonra Fistül tanısı koydu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ben biraz çekindim o bölgeden ameliyat olmaktan, üzerinden bir yıl geçti, çok şükür şuan bir şey kalmadı.

• Tanıdığım kasık ve göbek fıtığıydı. Doktor demesine göre, fazla ıkınmak fıtık olmayı tetikleyebiliyormuş.

• Gün başına dışkılama oranım 1,5 benden iyisi var mı merak ediyorum
  • Vay anasını gün içinde su içmemiz gerektiğini de öğrendik bugün

• Ben en az 10 yıldır bu sıkıntıyı çekiyorum maalesef kanser gibi bu çaresi tedavisi yok.
  • Klozet tipi wc yi cok mu kullaniyorsunuz meraktan soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: meola147of

Bu mesaj silindi.

ne kardeşi lan  

• quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

Klozet tipi wc yi cok mu kullaniyorsunuz meraktan soruyorum

hayır alaturka kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Lifeless.

ne kardeşi lan  

Alıntıları Göster

Onlar benim kardeşim dışlananı dışlamak yerine daha fazla severim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meola147of -- 9 Ocak 2021; 20:18:30 >
  • spor yapın iyi beslenin şeytan kendiliğinden çıksın ıkınmak ve çok sabit durmak hemoroid yapar

• 2014 yılında ameliyat oldum 2016 da yine çıktı namussuz :) Hala var yaşıyoruz be bu hayatı 😅

• Beslenme de çok önemli incir ve şeftali gibi meyveler iyi geliyor diye biliyorum.
  • Kakaya meydan okuyup, masaya yumruğunu vurup, onun orda beklemesinin çok onur kırıcı bir davranış olduğunu ve onun keyfini bekleyecek vaktinin olmadığını, ıkınarak kakayı dışarı çıkartma olayları artık geçti gitti, geliyorsan gel şimdi, gelmiyorsan ben gidiyorum diyerek rest çekmek gerektiğini tuvalete giden her insanın bilmesi lazım...

Gelmiyorsan gelme aga, eninde sonunda nasıl olsa ıkınmadan bile olsa kuzu kuzu geleceksin diyerek rest çekmek çok etkili...

İlk birkaç dakikada ne geliyorsa çıkartmalı, gerisi için hiç ıkınmamalı.. Zaten o gerisi seve seve dışarı çıkacak, o yüzden zorlamanın alemi yok..

Tuvalette milletle yazışma, internette dolaşma, mesajları kontrol etme, fotolara bakma, kitap gazete dergi okuma.. eylenmeden işini bitir ve çık git... Mümkünse mutlaka alaturka tuvalet kullan, o yok ise ayaklarının altına sağlam birşey koy ve çömelmeyi bu şekilde taklit et..

Bunları yapan alzheimer ve demanstan sonra dünyanın 3. en korkunç ve pis hastalığı olan basura yakalanma olasılığı çok düşük olur

• Geçmiş olsun. Bu hastalığa yakalanmak istemiyorsanız, ilk ve en önemli şart KABIZ olmayacaksınız. Sürekli kuru gıdalar, ekmek arası yada fast food tarzı gıdalar tüketmeyeceksiniz. Hemoroid'i acı biberli yada baharatlı yemekler yemek tetiklemez. İlk tetikleyen şey kabızlık ve peşi sıra gelen zorlanarak ıkınmadır.

2 kez çok ciddi şekilde bu hastalığı yaşayıp çok şükür "ameliyat olmadan, ilaç tedavisi ve yediklerime dikkat ederek" atlattım.

Hak dilinde Kadın için çocuk doğurmak ne kadar zorsa, Erkek için hemoroid o kadar sıkıntılı ve zordur derler. Yaşamayan bilemez. Bol sulu gıdalar ve su tüketmeyi ihmal etmeyin!

• Götümde iki tane leblebi ile geziyorum. Bazen fındık oluyor bazen leblebi [8D Çözüm bulamadım, bir sürü ot bok içtim yok inmiyor. Bazen kanıyor ama ağrı ve kaşıntı daha ağır basıyor. Göt çok önemliymiş bunu anladım. Dikkat edin gözünüz gibi bakın.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.