Şimdi Ara

Sistemime CF yapmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    i5 2500K 3.3 işlemci
    4 gb ddr3 1333 ram
    asus p8h67 anakart
    750 thermaltake toughpower psu'dan oluşmakta

bu sisteme 6950 CF yapılabilir mi? sorun çıkarır mı? çıkarırsa neler çıkarır?

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. 2 gün içinde 6950 CF yapıcam yada gtx 580 le yola devam edicem.

• h67 i5 2500k ve cf
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

h67 i5 2500k ve cf

gtx 580 devam
  • Keske P serisi anakart alsaydiniz. H anakartta CF yaparsiniz fakat performans kaybiniz olur (x16x8/x8x8 H serisi LGA1155 anakart gormedim henuz), CF'den 100% faydalanamayacaksiniz.

PSU yeterli olacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fract4l

Keske P serisi anakart alsaydiniz. H anakartta CF yaparsiniz fakat performans kaybiniz olur (x16x8/x8x8 H serisi LGA1155 anakart gormedim henuz), CF'den 100% faydalanamayacaksiniz.

PSU yeterli olacaktir.

Sağol hocam. o zaman GTX 580 le yoluma devam edeyim...

-

Birde o dalga geçen arkadaş; burda insanlık dersi öğren biraz ... kibrine yenik düşme... yardımcı oluncak mesaj yaz dalga geçecek mesaj değil...
  • boş yere cf ile uğraşmayın GTX 580 size gayet güzel bi şekilde yetecektir
  • Bence arkadaş dalga geçmek için yazmamış.Sadece h67 board alıp i52500k almanın mantığı ne diye cevap vermiş.Ama tabi kısaca yazdığı için bunu anlatamamış.Ayrıca i52500k yı oc edemeyeceğinizden dolayı cf darboğaz olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKES
    Ayrıca i52500k yı oc edemeyeceğinizden dolayı cf darboğaz olacaktır.

Bu yazdiginiza gore islemcinin darbogaz yapmasi gerekmiyor mu?

Herhangi bir darbogaz sorunu olmaz o sistemde, sadece PCIe slotlarinin bir tanesinin x4'te calismasi sorun olur, ki o da en son baktigim incelemelerde buyuk performans kayiplarina neden olmuyor.
  • quote:

quote:

Bende aynı şekilde düşünmüştüm ama tam yazamamışım.İşlemci darboğaz yapar tabiki.

• 2500K oc yapılabiliyor 2500 olmuyor diye biliyorum ben. 4.5 ghz hıza çıkartanları görmüştüm nette.
  • quote:

quote:

quote:

Bende aynı şekilde düşünmüştüm ama tam yazamamışım.İşlemci darboğaz yapar tabiki.

i5 2500 kolay kolay darbogaz yapacak bir islemci degildir

• DUKES hocam sen cf yapmışsın imzanda gördüğüm kadarıyla. herhangi bir sorunla karşılaştın mı?
    anakartıda değiştircem sadece ekran kartını değiştirmicem bu durumda. yukarıda yardımcı olan arkadaşın dediği gibi H serisi değilde P serisi bir anakart alıcam CF yapacağım zaman. sizlerden bazı bilgiler alıyorum burda. çokta işe yarıyor birçok şeyi ben bilmiyorum mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchowaLie

2500K oc yapılabiliyor 2500 olmuyor diye biliyorum ben. 4.5 ghz hıza çıkartanları görmüştüm nette.

"Dalga geçmiş" dediğiniz üye işte tamda bu durumu anlatmak istemiş. Siz o anakartla işlemciyi 4.5 ghze çıkartamazsınız. Çünkü kullandığınız anakartta çarpan ile oynama imkanınız bulunmuyor. 3.3 ghz de kullanmak zorundasınız ta ki anakartı değiştirene kadar.

Üstteki mesajda cf için anakartı değiştireceğim demişsiniz. CF için değilde oc için değişmeli anakartınız. Yoksa mevcut kartınızda da cf yapabilirsiniz %3-5 kaybı anlamanız dahi mümkün olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 14 Nisan 2011; 18:44:27 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

i5 2500 kolay kolay darbogaz yapacak bir islemci degildir

Dostum i5 2500k 3.3ghz çalışan bir işlemcidir ve buna oc yapmak için p serisi bir anakart olmak zorundadır.bu şekildeyken 2 adet gtx 580 tak bakalım bu işlemciye darboğaz yapıyor mu yapmıyor mu hepbirlikte görelim.Benim burada bahsetmek istediğim olay adam cf düşünüyor ve elinde i5 2500k var ama h67 çipsetli bir anakart var yani 3.3ghz de kullanmak zorunda.

Bu arada SchowaLie; ben bir sorunla karşılaşmadım gayet on numara oldu diyebilirim.P serisi bir anakart alman cpu ya oc yapman anlamına gelir ve darboğaz problemin oluşmaz.vsync acıp Fps yi 60 a sabitledin mi kaymak gibi oynarsın.Cpu yu da en az 4.5ghz yapman gerekicek bu durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: SchowaLie

2500K oc yapılabiliyor 2500 olmuyor diye biliyorum ben. 4.5 ghz hıza çıkartanları görmüştüm nette.

Ben bu yazıyı genel olarak değil arkadaşın anakartına bakarak söyledim Tabiki K serisi cpu lar da oc yapılabiliyor.Bende 2500k kullanıcısıyım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.