Şimdi Ara

Sınava hangi dersten başlıyorsunuz ? (MF)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Sınava hangi dersten başlıyorsunuz ? (MF)

(En Son Oy Tarihi: 7.1.2017)
Giriş
  • Sayısal arkadaşlar hangi dersten başlıyorsunuz ?
    Türkçe den başlamak risk midir geçen sene Türkçe den başlamadığım için pişman olmuştum sonlara kalınca iyice dikkatim bozulmuştu ve Türkçe de büyük bir net düşüşü yaşamıştım
    Buna karşın Türkçe ile başlayan bazı arkadaşlar da o zor Türkçe den sonra sınavın daha berbat hale geldiğini sölüyo
    Bi kesim de iyi olduğum dersten başlamamı söyledi en iyi dersim fen ama ayrıntılara çok fazla takılıyorum sınava fenle başlarsam da daha fazla zaman harcıyacakmışım gibi geliyo
    Bu konudaki düşünceleriniz neler ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sınavda hangi dersin zor olacağını nerden bileceksinki.Bence şu saatten sonra taktik değiştirmeye gerek yok. Sene başından beri nasıl çözüyorsan öyle devam et.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fenden başlarım 30 netten aşşa gelmez genelde . sona bıraktığım en kötü geliyor
  • Kimya-biyoloji-Türkçe-Mat 20 soru-Sosyal-Mat 20 soru-Fizik

• Oylamanın gidişatı içime su serpti devam beyler

• hocam haklısın da ben hep farklı çözdüm belli bir sıralamam yok nasıl çözersem çözüm her zaman süre sıkıntısı çekiyorum ya geometri ya sosyalin bi kısmı boş kalıyo
  • Mat-tc 10 soru-fen - tc kalan sorular - sosyal
    Türkçeniz matıniz kadar iyi değilse idealdir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küçük balıktan büyük balığa doğru giderim hep.

Din Tarih Coğrafya
    Türkçe
    Biyo Kimya Fizik
    Matematik Geometri
  • MF arkadaşlara tavsiyem şu ki matematikle başlasınlar. Her sene ilk 4 matematik sorusu herkesin çözebileceği düzeyde oluyor ve gerçekten çok kolay. Geçen sene daha ilk TR sorusunda 3 şık arasında kalmıştım ve moralim ciddi anlamda bozulmuştu. Eğer gerçekten matematiğinize güveniyorsanız matematikten başlayın. Bu size moral verecektir. Ardından türkçeye geçmek lazım çünkü daha geçe bırakırsak anlama konusunda zorluk çekeceğiz. Baktık ki Tr de 20-25. soruya geldik ve artık uzun paragraf soruları yaklaşıyor. Okuduk anlamadık, bir daha okuduk yine anlamadık... İşte o zaman TR yi bırakıp fene geçme vaktidir. Fendeki sorular daha kolay olduğundan dolayı zihnimiz bir tık rahatlıyo, beynimizde hissettiğimiz o ağırlık azalıyor. Feni bitirir bitirmez TR de kaldığımız yerden devam ediyoruz ve son 20 dk sosyale başlıyoruz. 20 dk da 20-25 soru işaretleyip sınavdan çıkıyoruz. Tsbi burda önemli olan nokta şu; fen bölümünü maksimum 30-35 dakikada bitirmemiz gerekli. aynı şekilde matematik kısmı da 1 saati aşmamalı.

• kesinlikle türkçe
  • Mat-fen-tr-sos

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.