Şimdi Ara

%100 Burslu Üniversitede Okumak RİSKLİ Midir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
12.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar not ortalaması 4 üzerinden 2,5 altına düşerse burs iptal oluyormuş.

Düşüncelerinizi bekliyorum.

• Risk var gördüğün üzere. Ne tür yorumlar bekliyorsun ki?
  • risk var ve ensende hissediyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

risk var ve ensende hissediyorsun

Hocam Sen Yurtta Kalıyodun Galiba Öğrenci Valizi Konusunda Görmüştüm seni .
    Nasıl Alışabildin mi Yurda?
  • Tam Burslu gircek kadar puan alan kişi 2,5 not ortalaması getirceğeni zannetmiyorum zaten onun altına düşersen sınıfta kalma gibi bir sorunda oluşabilir
  • okuldan okula değişir burs kesilmesi olayı kimi not ortalaması ister kimi öğrenim hayatı boyunca kesmez kimi de tek dersten kalsan bile keser ama şu var ki girilecek okulun burs koşulları çok iyi incelenmeli hatta mümkünse burslularla konuşun okulla değil vallahi billahi kesmeyiz diyipte en ufak bişeyde şak diye kesiverirler olmamış şey değil açıkcası...
  • ösymnin sana verdiği bursu okul hiç bir şekilde kesemez, eğer %100 burslu kazanırsan sınıfta kalsan bile burslu okursun. eğer yaz okuluna vs kalırsan, burs bunu karşılamaz cebinden ödersin. eğer not ortalaman düşerse sana okul verdiği harçlığı kesebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Céltics

quote:

Orijinalden alıntı: speedman

risk var ve ensende hissediyorsun

Hocam Sen Yurtta Kalıyodun Galiba Öğrenci Valizi Konusunda Görmüştüm seni .
    Nasıl Alışabildin mi Yurda?

alıştım hocam.çevre çok önemli.yurtta bilgisayar müh.3. sınıfta okuyan bi arkadaşla tanıştık.sabah akşam pes oynuyoruz,vs vs iyi oluyor yani

• quote:

Orijinalden alıntı: BrightDaggers

ösymnin sana verdiği bursu okul hiç bir şekilde kesemez, eğer %100 burslu kazanırsan sınıfta kalsan bile burslu okursun. eğer yaz okuluna vs kalırsan, burs bunu karşılamaz cebinden ödersin. eğer not ortalaman düşerse sana okul verdiği harçlığı kesebilir.

Gerçekten durum böyleyse çok iyi !
  • bilkent riskli değil.
  • Evet, Bilkent gibi bölüm isimlerinin yanında Kapsamlı Burs ibaresi olan üniversitelerde düşük not ortalaması, alttan ders kalması vb. durumlarda burs kesilmiyor. Ama Kapsamlı Burs veren üniversite sayısı az ve buralara Türkiye derecesi yaparak girilebilir ancak.

http://www.adaybilgi.bilkent.edu.tr/burslar.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.