Şimdi Ara

Şınav ile Göğüs Kası Yapılırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
37
Cevap
3
Favori
22.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5-5 dumbellerla cok tekrarli calistigimda genellikle kollar yoruluyo gögüsü odaklayamıyorum . şınavla olabilirmi?

• Şınav göğüs için tabiki işe yarar. Hatta ayakların yerde değil, sehpanın üzerinde, vs. çeşitli şekillerde de çekebilirsin. Zaten çekerken hangi hareketin daha çok etki ettiğini sen anlarsın. Eğer bi salonda falan çalışıyorsan gereksiz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuckb

Şınav göğüs için tabiki işe yarar. Hatta ayakların yerde değil, sehpanın üzerinde, vs. çeşitli şekillerde de çekebilirsin. Zaten çekerken hangi hareketin daha çok etki ettiğini sen anlarsın. Eğer bi salonda falan çalışıyorsan gereksiz olur.
    kardeşim her gün arttırarak şınav çekiyordum sonra 45 de sabitledim bunu ama her gün çektim. baya göğüs kası olmuştu. kolları da iyi geliştiriyor şınav
  • Hocam şınavla biryere kadar gelişir,yani dayanıklılığın artar ama hacim kazanamassın mesela askerlere bak adamlar dünyanın şınavını çekiyor hepsi dayanıklılık için
  • quote:

Orijinalden alıntı: erzard

kardeşim her gün arttırarak şınav çekiyordum sonra 45 de sabitledim bunu ama her gün çektim. baya göğüs kası olmuştu. kolları da iyi geliştiriyor şınav

Alıntıları Göster
    yapılır tabii ki en iyi yolu şınavdır hatta. aksini iddia eden bi şey bilmiyordur. yaklaşık 4 5 yıldır spor yapıyorum en çok verimi şınavdan aldım. vücut ağırlığıyla yapılan antrenmanlar en iyisi şınav barfiks ve mekik ondan sonra serbest ağırlıklar ve makineler geliyor. arrow dizisini izliyorsanız stephen amell in vücudunu bilirsiniz o adam benim favorim kendi çalışma programını paylaşmışlardı bi aralar gerçi onun kendine özel parkuru vardı ama mantık olarak vücut ağırlığı ile çalışıyordu. makinelere ve serbest ağırlıklara karşıyım yaşasın şınav yaşasın şınavın 1001 türü

• hocam işe yarar tbki mnykmsn
  • quote:

Orijinalden alıntı: kettoplazmikretikulum

yapılır tabii ki en iyi yolu şınavdır hatta. aksini iddia eden bi şey bilmiyordur. yaklaşık 4 5 yıldır spor yapıyorum en çok verimi şınavdan aldım. vücut ağırlığıyla yapılan antrenmanlar en iyisi şınav barfiks ve mekik ondan sonra serbest ağırlıklar ve makineler geliyor. arrow dizisini izliyorsanız stephen amell in vücudunu bilirsiniz o adam benim favorim kendi çalışma programını paylaşmışlardı bi aralar gerçi onun kendine özel parkuru vardı ama mantık olarak vücut ağırlığı ile çalışıyordu. makinelere ve serbest ağırlıklara karşıyım yaşasın şınav yaşasın şınavın 1001 türü

Hocam vücut ağırlığı ile yapılan hareketler dayanıklılığı,kondisyonu arttırır hacim kazanamassınız.

• 2 ayda yaparsın.Biz zaten salona boşuna gidiyoruz boşuna yırtınıyoruz.
  • Calisthenics
  • 2 3 v.s set şeklinde cekmessen faydası olmaz..30 ardan 3 set yap mesala ve çalışırken hızlı hızlı çekme unutma amaç kaslari sıkıştırmak yavaş ve sakince calis
  • quote:

Orijinalden alıntı: rovasatacekenmanda

2 3 v.s set şeklinde cekmessen faydası olmaz..30 ardan 3 set yap mesala ve çalışırken hızlı hızlı çekme unutma amaç kaslari sıkıştırmak yavaş ve sakince calis
    internette videolar var evde ağırlık aleti olmadan her yerini çalıştırabiliyorsun , hocalar nerelerini çalıştıracağını söylüyor değişik hareketleri gösteriyor
    youtubeda ara
  • Gogus icin hic bir hareket bench press in yerini tutmaz ama dayaniklilik ve gelicekteki agirlik calismalarin icin faydasi da olur. Hic yapmamandan iyidir tabi.
  • faruk F kullanıcısına yanıt
    yarı profosyonel calisthenicsciyim zaten ancak gögüsümde var ama kıyafetle daha cok cıkmasınu arzu ediyorum onun icin sordum
  • issizmanyak kullanıcısına yanıt
    Bende yarı prof sokak sporcusuyum yani kusura bakma sen alay amaclı söylemissin ama gercekten bosuna yırtınıyosunuz kardesim. 1.5 ay salon serüvenimde oldu en cok verimi alabilcegim dala kendim karar verdim ve bu salon değil
  • Şınav zaten göğüs kasları için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wüste

Şınav zaten göğüs kasları için.
    Çok da iyi geliştirir, ben şuan şınav ile geliştiriyorum AMA dümdüz şınav çekersen bi yere kadar değişir çeşit çeşit şınavlar var bunları yapmalısın, ayrıca her gün çalışma haftada bir antreman yapıyorum göğüs için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ray Palmer

quote:

Orijinalden alıntı: kettoplazmikretikulum

Hocam o adamla ilgili bir şey soracaktım ben de. Yorumunuzu gördüm iyi ki.

Scott Adkins, Stephen Amell vb. bunlar hep crossfit ve dövüş sanatları (dövüş sanatlarını adkins, crossfit i de Amell için söyledim) ile mi vücut gelistiriyorlar. Bu adamlar yapmamış mı fitness falan ? Anlamıyorum ben bu tür sporlar kondisyon ve dayaniklilik içindir derler. Fitness hacim kazandırır derler. Bunlar nasıl kazanmış

Ikinci sorum ise:

Öncelikle bu sorum eksik olacak. İsmi aklınıza gelirse söyleyin editleyeyim hocam. Bir adam vardi yağ orani 0 falan diyorlardi, dunyanin en estetik vucuduna sahipmis falan diyorlardi. Adam fitnessci.

Şimdi bu adamın kasları çok belirgin falan. Karın göğüs kol kasları çok belirgin. Stephen daha hacimli duruyor ama kasları daha az belirgin. Vucut yaparken bunu nasıl belirleyeceğiz? Stephen in vucudu benim daha çok hoşuma gidiyor mesela. Adam hacimli falan ama kasları çok belirgin değil. Çok belirgin olması hoşuma gitmiyor nedense, doğal durmuyor. Tabi herkesin görüşü farklıdır.

Lazar Angelov mu hocam bahsettiğiniz model

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Theydontcare

Bende yarı prof sokak sporcusuyum yani kusura bakma sen alay amaclı söylemissin ama gercekten bosuna yırtınıyosunuz kardesim. 1.5 ay salon serüvenimde oldu en cok verimi alabilcegim dala kendim karar verdim ve bu salon değil

Nasıl yani hocam ? Salondan daha cok verim aldığınız şey nedir yorumu tam anlayamadim.

Tahmin ettiğin görünümü ve performansı alamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: issizmanyak

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Theydontcare

Nasıl yani hocam ? Salondan daha cok verim aldığınız şey nedir yorumu tam anlayamadim.

Tahmin ettiğin görünümü ve performansı alamazsın.

• hocam bi yerden sonra bu işte ilerlemek için supplement kullanmak illa ki gerekiyor gerek protein tozları olsun gerek bcaa lar olsun gerek yağ yakıcılar olsun kullanmayan yoktur. bunlar olmadan vücut yapılmaz mı Savaş cebeci gibi hocalarımız bu konularda çok video çekiyor takip etmenizi öneririm bu konularda çok değerli hocalarımız var şimdi ben size bu konuda şöyle böyle bi şey diyemem nihayetinde profesyonel değilim fakat lazar dediğimiz adam allah bilir neler kullanmıştır o şekilde bi vücuda sahip olmak kolay değil. estetik deniyor ona fakat bende şahsen beğenmiyorum adam elbette emek vermiş fakat abartı geliyor dediğiniz gibi bende stephen amell in vücudunu çok beğeniyorum o ölçüde ilerlemeye çalışıyorum. bu konuda dediğiniz gibi kardiyovasküler - vücut ağırlığı ağırlıklı çalışmalar yapıyor bu insanlar ve dövüş sporlarıyla ilgileniyorlar. bende bi süre kick boks yaptım ve gerçektende verim aldım hem ciddi anlamda güçleniyorsun hem kendini savunmayı öğreniyorsun hemde yanında vücut ağırlıklı antrenmanla yaparsan '' süper insan '' olma yolunda ilerlemiş oluyorsun. mesela bu ağırlıkla çalışan insanlar bi boksörden daha güçlü olamaz çünkü ağırlık kaldırmayla boks antrenmanlarının çalışma prensipleri farklı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.