Şimdi Ara

SilverStone Tundra Serisi TD02-E Bakır bloktaki sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Forumda yeniyim.Böyle bir konu açıldıysa ve birilerinin tartıştığı yer varken yeniden konu açtıysam kusuruma bakmayın.Zamanında indirimde yakaladığım için amd phenom ii x4 955 be işlemcime SilverStone Tundra TD02-E sıvı soğutma sistemi satın aldım.Sanırım 3.5 4 yıl oldu.Sorunu resim olarak paylaştım.Bu durum nasıl açıklanır? Buna sebep olan durumlar ne olabilir? Teşekkürler.

SilverStone Tundra Serisi TD02-E Bakır bloktaki sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmetustun1 -- 18 Mart 2020; 0:18:25 >

• korozyon..
    kenara taşan termal macundan
    daha büyük ihtimalle bloktaki terlemeden dolayı zamanla olmuştur..
  • Bu kadar hızlı yanıtladığınız için teşekkürler.Hocam son bir şey daha soracağım.Bu gibi sorunu herkesin yaşaması gerekmez mi öyleyse? Bunun kullanıma olumsuz etkisi var mıdır?
  • Ahmetustun1 A kullanıcısına yanıt
    bakır bloktaki yabancı materyallerden dolayıdır.

terleme ise her an patlayıp sisteme sıvı sızdırabilir.

açıp durumu net şekilde anlamanda fayda var.dışında korozyon varsa içerde olma ve suyun akışını engelleme ihtimalide yüksek.

bu hem performansı düşürür hemde terlemeyi arttırıp zamanla büyük sızıntıya sebep olur.

ucuz tüm soğutucularda benzer durumlar görülebilir.

giriş seviye sıvı dan ziyade hava soğutma bakmalı..
  • Zamanında hazır sıvı soğutma sistemleri içinde araştırma yaparken bu ürünün oldukça kaliteli olduğunu okuyup,videolardan izleyip bilgi sahibi olarak almıştım.Tabii ki çok daha iyileri var ancak giriş seviyesi bandında olduğunu zannetmiyordum şaşırdım.Değerli bilgilerin için tekrardan çok teşekkür ederim hocam.

Sonradan görecek olup bilgi vermek isteyen olursa diye forum üyeleri için ürünün linkini bırakayım.

https://www.hepsiburada.com/silverstone-tundra-td02-e-775-1155-1156-1150-1151-am2-am2-am3-am3-uyumlu-sivi-sogutma-sistemi-sst-td02-e-p-BD803585?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=EAIaIQobChMI6cT1s7qi6AIVk5QYCh1q1gukEAYYASABEgJRQvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmetustun1 -- 20 Mart 2020; 2:43:0 >

karadenizde mi yaşıyorsunuz
  • Whitebeard. kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam İstanbul'da yaşıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Haydaa yeni sipariş geçtim de bu konu pek iyi olmadı. Ne kadar kullanım süresi sonunda oldu bu hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 sene önce almıştım hocam.Amd phenom 955 b.e üzerinde takılıydı ve oldukça da memnundum.Bir gün bilgisayar kapandı.İşlemci sıcaklığına baktım ve aşırı ısındığını gördüm.Kasayı açıp sıvı geçişi olan hortuma baktım ve tekinin aşırı sıcak olduğunu farkettim.Devirdaim olmuyordu.Pompanın kablosunu anakartta bağlı olduğu cpu fandan çıkarıp elimdeki fan kontrolcüye bağladım ve devirdaim oldu.O zaman böyle bir sıkıntı yoktu bakır yüzey üzerinde.Bu bir zarar verdi de sonradan mı böyle oldu bilemiyorum ama maalesef durum çok rahatsız edici.Performansta sıkıntı yoktu ancak her ihtimale karşı çıkardım.Virüs sonrası servise göstereceğim.

• Süleyman Çakır. kullanıcısına yanıt
    Hocam caninizi sikmayin ben 3-4 sene kullandim hicbir sikinti yasamadim. Kaliteli macun kullanin macun kurumasa bile 1 1.5 senede bir temizleyin alkolle problem yasamazsiniz omurluk kullanirsiniz ufak bi problemi var fanlari cok toz tutuyoz beyaz oldugu icin belli oluyor da olabilir gule gule kullanin.

• Hyperchondriac kullanıcısına yanıt
    Ürün çok iyi hocam ben de memnundum.Arkadaş güle güle kullansın.Benim muhtemelen anakartta cpu fan ile alakalı bir sıkıntım oldu.Kontrolcüye takınca gayet güzel devam etti işine.

• Aslında internette baktığımda bayağı sesli çalıştığını söylediler. Aceleye geldi biraz teknobiyotikten 530tlye satın aldım. F/p olarak sanırsam o fiyatlara daha iyi bir 240mm bulamam gibi? Fikriniz nedir acaba? Hala iptal etme şansım var :D

Hocam bendeki ürün TD02-E model.Radyatör yaklaşık olarak 280 mm.Umarım dikkat etmişsinizdir çünkü kasanıza uyumlu olmayabilir.Fan gerçekten sesli çalışıyor.Ben kontrolcü ile kullandığımdan dolayı sıkıntı olmadı ama yine de sonradan Cougar Cfd serisi ile değiştirdim.Performans fazlasıyla iyi olduğu için sese karşı da çok takıntılı değilseniz pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

Onu gördüm hocam kasa 280mm kadar destekliyor. O konuda bir sıkıntım yok.

Güle güle kullanın hocam o zaman.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.