Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
2.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 1 Mayıs 2021; 1:43:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BUNU AYRİ YAZİYORUM....BU YAZİYLA UGRASİRKEN AKLİMA GELDİ DENEDİM...

herkes eski konsollarda en mukemmel goruntuyu arar..rgb mod composit goruntudeki dogal titremeleri yok edip 3 ana rengi dogrudan kullanmayla goruntu kalitesini arttirmaktir..
    aklima geldi bir cok sony ve phillips tv de lehimsiz rgb ozelligi vardi..kutulardan bir scart kablosu buldum ve goruntu once ntsc ve karisik geldi..ps2 ayarlarina gittim ve modu rgb yaptim sonuc goruntu kalitesi agzi acik birakir derecede artti su an uyguladim hemen..renkler cok canli oldu..scart bulun ve bu marka televizyonlarda deneyin renk canliligina sasirin.mavi masmavi kirmizi kipkirmizi yesil yemyesil ve pastel tonlar.neden simdiye kadar yapmadiysam..yaptim ama kablolar kaliteli degildi son aldigim scart konustu.bu kadar isin icinde olmama ragmen lehimsiz 3tl ye aldigim scart ile 20 senelik tv nin ekraninin rgb canliligi ile yanmaya basladigini gormek sasirtici ps2 nin bu kalitede goruntu vermesi ve cok az kisinin buna sahit oldugunu bilmek inanilmaz gercekten hem de saat gecenin besi nereden aklima geldiyse artik

super..bu fark gorulmeli.
    silinsin

orj resim.

silinsinsilinsin

bu renkler kenari atilmis bir crt den oled ten degil oled gibi vay be.silinsinsilinsinsilinsin
    bu goruntu orjinal 2mp lik adi tablet kamerasiyla cektim resident evil 4 te bu renkleri yakalayamiyorsaniz rgb mod da degilsiniz demektir..belki 10 000tl lik oledte bu renkler gorulur..abartiyormuyum hayir..20 yillik tv ve 20tl lik ps2 kasasi.sonuc eski phillips ve sony ler scarttan rgb modu destekler.peki youtube daki adamlar bosuna mi lehim yapiyor koca tv lere..kismen evet.onlarin yaptigi zaten olan bir modu kalici yapmak...ps2 bu modu destekler scartta gerekli direncler phillips ve sony de bu destek vardir diger konsollar icin bunlar ayrica eklenir scart i olanlar baska.componentte kullanilir ama rgb mod tuplu tv de gercekten farkli.ayrinti youtube a rgb mod yazin.tv yi cop niyetine sehpasiyla 70 tl ye aldim ikinci el sitelerde bol.bir yan etki ekleyeyim bir sure bu yogun renklere maruz kalinca gercek hayattaki mavi yesil ve kirmizi da gozunuze batmaya basliyor...bilginize,aldigim amca bu copu niye aliyo bu adam der gibi bakiyordu ne bilsin garibim.
    silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 3 Kasım 2019; 17:15:37 >

• Geçen sene 55 ekran tertemiz sıfır gibi Sony tüplü TV'yi attım. Çok pişmanım. Attım derken sokağa koydum. Koyar koymaz birisi aldı gitti.

Aslında büyük ekran TV'de oynamayı sevdiğim için attım. Fakat retro oyunlar en iyi tüplü TV'de oynanıyor. PS1'in görüntüsü tüplü TV'de PS4 gibi geliyor. Çok kaliteli oluyor.

Hatta yeni çıkan TV'lerde Scart girişi bile yok.
  • rgb aslinda goruntuyu 240p ye dusuruyor ama pikseller tamamen her renkte son guc yandigindan gorsel bir solen oluyor.led ve oled tv ler de de bu var ama pikseller buyuk olunca parlaklikta renk cumbusu de cok oluyor.en basiti component ceviren basit ceviriciler var..pismanliga gerek yok cunku ikinci el pazari tuplu tvlerde 50 tl ye 72 ekran sony i almayani doveriz seklinde.ama bu rgb olayini herkes gormeli..iyi bir scart ve uyumlu bir tv yetiyor..bu mod olayi desteklemeyen tv ler icin....sony nin trinitron olayi da aslinda boyle bir durumun on plana koyulmasindan ibaret.

silinsin
    silinsin

silinsin
    bu goruntuler siradan basit cope atilan bir televizyondan.basit bir kameradan.ve basit bir ps2 den.her konsolla olur mu..evet.insanlar yillarca kucuk pvm ekranlara kablolarina binlerce lira odedi ama bunu her boy ucuz destekleyen tv yapabiliyordu.
    https://www.youtube.com/watch?v=-nT7jm4i1Pg&app=desktop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 4 Kasım 2019; 2:32:37 >

• Nes oyunların full HD editionlarini yapmislar indirdim full HD 65 inç Tv'de oynayayım dedim ya ben çok yaşlandım ya da crt tv eksikliğini hissettim ikisinden biri. Ayrıca konsolda yok emulatorden oynuyorum. Letgodan tüplü TV almak lazım bence dursun kenarda .

• tuplu tv ler gereksiz derecede agir ve cok yer kapliyor...yeni tv ler gereginden fazla piksele sahip ve 240x150 640x480 en fazla cozunurluklu oyunlarin tum piksel hatalarini birlesim yerlerini piksel kiprasmalarini neyi varsa dokuyor ortaya parlakliklari az..nostalji yasamak icin fazla yeniler.
    tuplu tv ler cok goze batsa da karar sizin.alirken renklerin duzgun gosterildiginden fazla eski model olmadigindan duz ekran olduklarindan emin olun.sony phillips tercih cunku scarttan dogrudan rgb destekleri var.scart kablo da buldunuz mu oluyor..fark icin sunu soylemek lazim 18 yil once ps2 almis biri scart kullanmadiysa 18 yil gozlerini bosa bozmus diyebiliriz.

edit bugun gidip birde 30 tl ye 37 ekran sony trinitron aldim.o.renkler o parlaklik...salondaki led tv cok karanlik kaldi yaninda...iyi is.cok agir ama degdi..aldigim kisi yine saskin cope atacaktim bunu dedi tesekkur etti..asil tesekkur benden..mest

.KİMİNİN COPU KİMİNİN HAZİNESİ.

silinsin
    gerci bu kamerayla o renk cumbusu yakalanamiyor trinitron teknolojisi ile ilgili bir durum ama gercekten cok iyi..goruntu 37 ekrandan
    3 lu sari beyaz kirmizi kablo yerine mumkun oldugunca scart kullanin arada cok fark var renkler soluk degil cok canliysa dogru scart i buldunuz demektir.
    edit 2
    37 ekran sony lerde ve bazi 55 ekranlarda sag kismin rgb modda siyah gostermesi sorununu kendi 37 ekranimda fark ettim cozumu beni 6 saat ugrastirdi ama nihayet mukemmel oldu..
    bu sorunla karsilasirsaniz....tv yi servis moduna alin...sony crt lerde..i tusu yani on screen bilgi tusu...sonra 5 tusu...sonda ses acma tusu ve bos kare tusuna basip tv yi acin burada tt yazacak menu tusuna basin...burada horizontal center bolumunu 38 den 30 a getirin boylece tv niz kusursuz olacak bu rgb modu icin gecerlidir....bilginize...beni ugrastirdi ama sonuc mukemmel.

https://www.youtube.com/watch?v=Wt7U_LMiTH0&app=desktop

arcade icin kullanilan ekranlarda genelde bir ayrinti atlaniyor..atari salonundaki ekranlar duz olarak yerlestirilmemistir cizim masalarindaki gibi bakis acisina gore egimlidir..on kisimdan biraz yukseltilebilir..duz karsida olan ekranlardan genelde eski oyuncular keyif alamaz.bunun sebebi perspektif kisalmada ekran acisinin goze farkli gelmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 7 Kasım 2019; 0:26:6 >

• Tüplü tv konusunda çok çok haklısınız. Yeni nesil arcade kabinler satıyorlar içine lcd koymuşlar. Bi de büyük ekran diye övünüyorlar ya, o büyük ekranda iyice çamur gibi oluyor grafikler. Ben de sahibinden 72 ekran tüplü sony tv düşürmüştüm sehpasıyla birlikte 150 liraya almıştım. 1 buçuk yıl oldu hala onu kullanıyorum. Hala taş gibi.
  • Tüplüyü tek geçerim. Sırf ps2, 1 için tüplü tutuyorum evimde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pspsexer

BUNU AYRİ YAZİYORUM....BU YAZİYLA UGRASİRKEN AKLİMA GELDİ DENEDİM...

herkes eski konsollarda en mukemmel goruntuyu arar..rgb mod composit goruntudeki dogal titremeleri yok edip 3 ana rengi dogrudan kullanmayla goruntu kalitesini arttirmaktir..
    aklima geldi bir cok sony ve phillips tv de lehimsiz rgb ozelligi vardi..kutulardan bir scart kablosu buldum ve goruntu once ntsc ve karisik geldi..ps2 ayarlarina gittim ve modu rgb yaptim sonuc goruntu kalitesi agzi acik birakir derecede artti su an uyguladim hemen..renkler cok canli oldu..scart bulun ve bu marka televizyonlarda deneyin renk canliligina sasirin.mavi masmavi kirmizi kipkirmizi yesil yemyesil ve pastel tonlar.neden simdiye kadar yapmadiysam..yaptim ama kablolar kaliteli degildi son aldigim scart konustu.bu kadar isin icinde olmama ragmen lehimsiz 3tl ye aldigim scart ile 20 senelik tv nin ekraninin rgb canliligi ile yanmaya basladigini gormek sasirtici ps2 nin bu kalitede goruntu vermesi ve cok az kisinin buna sahit oldugunu bilmek inanilmaz gercekten hem de saat gecenin besi nereden aklima geldiyse artik

super..bu fark gorulmeli.

orj resim.

bu renkler kenari atilmis bir crt den oled ten degil oled gibi vay be.
    bu goruntu orjinal 2mp lik adi tablet kamerasiyla cektim resident evil 4 te bu renkleri yakalayamiyorsaniz rgb mod da degilsiniz demektir..belki 10 000tl lik oledte bu renkler gorulur..abartiyormuyum hayir..20 yillik tv ve 20tl lik ps2 kasasi.sonuc eski phillips ve sony ler scarttan rgb modu destekler.peki youtube daki adamlar bosuna mi lehim yapiyor koca tv lere..kismen evet.onlarin yaptigi zaten olan bir modu kalici yapmak...ps2 bu modu destekler scartta gerekli direncler phillips ve sony de bu destek vardir diger konsollar icin bunlar ayrica eklenir scart i olanlar baska.componentte kullanilir ama rgb mod tuplu tv de gercekten farkli.ayrinti youtube a rgb mod yazin.tv yi cop niyetine sehpasiyla 70 tl ye aldim ikinci el sitelerde bol.bir yan etki ekleyeyim bir sure bu yogun renklere maruz kalinca gercek hayattaki mavi yesil ve kirmizi da gozunuze batmaya basliyor...bilginize,aldigim amca bu copu niye aliyo bu adam der gibi bakiyordu ne bilsin garibim.
    Hocam elinize sağlık. Neredeyse 3-4 aydır arıyorum ama bulamıyorum bende. Bir adet philips matchline 3ün 100hz modelini buldum. Crt ve rgb nin kralı olan tvler arasında. Malum fiyatı çok pahalı. Beklemedeyim teklifimi kabul ederse alacağım. Benim retro anlayışımda şuan için sadece optik okuyucu olan modellere sahibim.

Ps1 7502 Gamars PSx 003 Tüm kollar ve hafıza kartı orijinal

Ps2 50005 GT Edition Sata network 2tb hdd Logitech kablosuz ve ps3 kolunu kullanıyorum.

ps3 White edition Herseyiyle orijinal. 4.55 orjinal Hen Han kurmayacağım. Sadece Ecx. orjinal oyunları topluyorum. 3-4 adet eksik kaldı

XboX klasik Xecuter 2.3b neredeyse 15yıldır bende sata mod 2tb hdd bulunmakta. Tüm malzemeleri bulunmakta. Komponent kablo Hafıza kartı Usb dönüştürü kablosu ve benim yaptığım 4. kol girişine usb mod.

Xbox 360 pek fazla bir şey söylemem gerek yok. White edition kutulu eksiksiz 2 adet orj white edition kol. Oyun listem özellikle tam ve sıralı . hdd yanımda eklıyorum fotosunu.

Xbox One oda beyazdı fakat satmak zorunda kaldım acil para lazım olunca. beyaz fat kasa alacağım tekrardan S veya X almam.

Nintendo gamecube tek kollu halı hazırda beklemede. Buyuk dvd kasası ve Xenoyu taktımmı tamamdır.

Wii zaten beyaz klasik. Eksiksiz hatta fazlası bulunmakta. Wii için 1 tb harddisk yetiyor fazlasına gerek yok şuan için.

Eksiklerim

XboX fat kasa mümkünse oda beyaz olacak inş.

Nintendo Wii U. oda beyaz belli başlı oyunları yükleyip dursu istiyorum.

Sega mega Drive. Kaset adaptoruyle sd kart kullanmayı planlıyorum. Ucuza oyun buldummu alıyorum. 20-25 arası oldu oyunlar ama daha ortada cihaz yok tabii. Fotosunu eklerim bir çoğunun ekleyeceğim daha.

Sega Dreamcast yolda geliyor. Kırılıp sata ide veya sd kart mod uygunmu değilmi bilmiyorum uygunsa alıyorum onu inşallah

Sega Satürn çok korktuğum bir cihaz. Çalışıp çalışmadığını bile bilmıyorum. Arkadaşım bit pazarında görünce aradı beni herşey onunla başladı zaten bugün. Geldiğinde teslim alıp tüm kontrollerini yapıp test edeceğim. Sadece cihaz geldiği için kol görüntü vb kablolarınıda almam gerekecek fakat 20tlye alındığı düşünüldüğünde 600tl verip almaktansa toplamak daha fazla ekonomik olacak benim için.

Sega ilk nesil genesis arıyorum. İçinde alex kidd yüklü olan olmalı. Diğer modelleri istemiyorum.

Son olarak Nintendonun eksiklerini toparlayabilmek var planlarımın arasında. fakat şuan için erken belki gelecek sene. Önce kendi eksiklerimi toplayıp nintendoya sonra başlamak istiyorum. Bu arada mümkün mertebe kırılabilir cihazları kullanmak istiyorumki derli toplu olsun diye. Mega drive kolları adaptor goruntu kablosu ve tek kartta tüm oyunlar gibi. Anladığını düşünüyorum. Asgari üçretle anca bu kadar.

Fotolar Xbox 360 için biriktirdiğim modladığım türkçe yamalarını yüklediğim harddiskim. Diğer harddisk yanımda değil devamı var. Şunu söylemek istiyorum ps1 arşivini indirmek 2 günümü aldı ama onları sadece single bin cue ye çevirmek aylarımı aldı. Çoğu arşiv multi bin single cue ile gelmekte. Neredeyse 3tb kadar indirip sildim işde düşün. En son tek tek çevirmeye karar kaldım. Hala devam ediyor bitmek üzere. Keza ps2 içinde öyle cnf dosyalarınında isimlerini değiştirip tekrardan .iso ya çevirmekle geçiyor.

silinsin
    Bu fotoğraflarda arada eksikler var. Bir örnek vermek gerekirse ninja gaiden 2-3 var fakat 1 yok. Ben onuda ekledim ama bu hdd değil. Orda bu tip gördüğün tüm eksik oyunları aslında tamamladım. Shenmue 2 widescreen Halo2 720p widescreen gibi yamaları yapılmış haldeler. aşagıdaki foto herşeyi açıklıyor zaten. Direk açılış olan ps1 oyunları ama liste eksiksiz.

silinsin
    Bunu yapmamdaki maksat seri olan tüm oyunları tamamlamak. Sadece tekkenler eksik. Biraz para biriktirip hanımdan da izin alabilirsem şu philips 100hz tvyi aldımmı gerisi daha kolay olacak. Bu kadar tv varken evde eskisinı almak bıraz zor olacak benim için. Aklımda gelenleri yazdım başınıda ağırtmak istemedim.

Edit : Wii hdmı ve ps2 hdmı çeviricim bulunmakta. Ps2 için hdmı ceviriciyi içine monte edeeğim modlamam bitince başlığını görürsünüz zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ignatius -- 15 Mart 2020; 13:29:28 >

• ignatius kullanıcısına yanıt
    PS1 oyunlarının bazılarında müziklerin sorunsuz çalışması için "CDmage" programı ile tekrardan (.BIN + .CUE)'ye çevrilmesi gerekiyordu sanırım. Müzikleri deniyor musunuz? Veya bunun için farklı bir çözümünüz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

PS1 oyunlarının bazılarında müziklerin sorunsuz çalışması için "CDmage" programı ile tekrardan (.BIN + .CUE)'ye çevrilmesi gerekiyordu sanırım. Müzikleri deniyor musunuz? Veya bunun için farklı bir çözümünüz var mı?
    Multi .bin .cue dosyalarını single çevirmek için magic isonun eski sürümünü kullanıyorum. Eğer içinde Track varsa monkeys audio ile single .bin de çevirip kontrol ediyorum. Ekstra olarak magic isoda conver ederken MODE2/2352 yi kullanıyorumki gün gelir PSIO alırsam multidisk yaparakta kullanabileyim diye Multidisc.lst yide oyun klasörlerinin içinde tutuyorum.
    Ben bu problemi "PlayStation Classic"de farkettim. Normalde PS Classic, bütün imaj dosyalarını açıyor. Fakat oyun sorunsuz olsa bile müzik olan oyunların bazılarında müzikler çalmıyordu. "CDmage" ile .bin .cue'ye çevirince bütün müzikler çalışmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 15 Mart 2020; 16:21:3 >
  • Ben de geçen sene almıştım bir tane 37 ekran tüplü Sony. Renklerin canlılığı, oyun oynarken tv izlerken verdiği keyif bambaşka. Retro konsollar günümüz televizyonlarında o eski tadı vermiyor.

Ayrıca iyi ki almışım diyorum, 100 liraya almıştım şimdi 200-300 liraya vermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katze -- 15 Mart 2020; 23:54:37 >
  • parasi olan ossc veya framemeister alabilir dev ekranda tüplü tv keyfi yasamak icin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony Wega Trintron 100hz kv 29cs60e buldum. Tertemiz orijinal kumandası bile duruyor hala görünce inanamadım. Amcam gurbetciymiş kenara kaldırmış. Satmıyordu ama ben teklif ettim. 200tlye veririm dedi. Ne diyorsunuz değermi almaya.
    Tabi ki değer. Almazsan ilerde pişman olursun. Çünkü bulması kolay değil. Ben geçenlerde Sony TV’yi sokağa koymuştum. Hemen biri aldı. Eve geldim, saniyesinde pişman oldum

• durdugun kabahat...retro oyunlar içinse önce biraz gözüne batabilir ama sonra vaz geçilmez olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 18 Mart 2020; 2:36:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pspsexer

durdugun kabahat...retro oyunlar içinse önce biraz gözüne batabilir ama sonra vaz geçilmez olur.
    Hocam ben retro çoçuğuyum bir önceki yazıları okumadım sanırım. Şuan legend of dragoon 3üncü disk deyim keza ff8 4üncü disk . alıyorum ama almmışken iyi bir şey olsun istiyorum. hem RGB hemde 100hz benim işimi görecektir. Emin olamadığım RGB bu tvde aktif mi değilmi ? Sonradan modlayabilirimde gerçi.

Edit : 2 skart girişinde 2side tam rgb destekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ignatius -- 18 Mart 2020; 3:12:9 >
  • sony phillips ler evet..önemli olan kablo..zaten görmüssün...sonuçta göz rgb ye alışınca bir zaman sonra farkını da unutuyorsun ama rgb iyidir.

• İlgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Tüplü televizyon (CRT) almak istesem hangisini almalıyım? 37 ekran mı yoksa 55 ekran mı? Çok küçük olsun istemiyorum. Orta büyüklükte olsun ki konsoldan keyif alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 19 Mart 2020; 19:23:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.