Şimdi Ara

Silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
2
Favori
8.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu forumdaki bazı insanlara, burada geçmişte yazmış olduğum bilgiler iki gömlek fazla. Gerisi de kusura bakmasın artık.

Nereden anladım ? Onca açıklama yapıyorsun, bir tanesine dahi adam akıllı cevap vermeye muktedir olmayan, zaten buna kapasitesi yetmeyen, hayatı boyunca doğru dürüst birilerini aydınlatacak iki konu açamamış tiplerin yazdıkları boş yorumlar oldukça ilgi görüyor. Yorum yapmak başka, saçmalamak başka.

O zaman forumdaki bazı insanların anlayabileceği seviyeye indireyim muhabbeti. Böylece çok zorlamamış olursunuz kafanızı. "Teneke, çöp, kapı sesi "

Adminler, siz de bilgi yuvası olması gereken şu foruma bakın da eserinizle gurur duyun. Ne yapacaksanız da yapın. Çiziyor musunuz ne yapıyorsanız, zaten çizilirsem de daha uğramam bu foruma. Geçmişte açtığım konular da ortada ama iyice yalan oldu artık. Onca bilgili insanın terk etmesine şaşırmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 29 Ekim 2017; 15:56:46 >

• Daha honda bununla ilgili teknik açiklama yapamadi..

Dediginiz kadar basit birsey olsaydi honda imajina bu kadar leke surdurmezdi diye dusunuyorum. Ortada soylediginizden daha ciddi bir durum var bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu köpük olayı şaka değilmiş demek ki. Amerika forumlarında da Robotların yeteri kadar köpükle desteklemediğinden bu olayın oluştuğu yazıyordu.

• Öyle yada böyle, netice de; kendi kendine göçüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tafo0911

Daha honda bununla ilgili teknik açiklama yapamadi..

Dediginiz kadar basit birsey olsaydi honda imajina bu kadar leke surdurmezdi diye dusunuyorum. Ortada soylediginizden daha ciddi bir durum var bence.

Mevzu basit, çözümü zor. Böyle bir aracın üretimini değiştirmek kolay ki yapmışlardır, fakat üretileni düzeltmek oldukça meşakkatli. Özellikle ekspertizde kusur görünmeyecek şekilde yapmaları gerek. Cidden zor iş.

Firmalar detaylı teknik açıklama yapmazlar, malzeme kusuru veya üretim kusuru der geçerler. Onu dedikleri zaman da aksiyona hazır olmaları gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 26 Ekim 2017; 19:44:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Öyle yada böyle, netice de; kendi kendine göçüyor.

Red mi ettim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

Red mi ettim ?

Ettin mi demişim??
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Bu köpük olayı şaka değilmiş demek ki. Amerika forumlarında da Robotların yeteri kadar köpükle desteklemediğinden bu olayın oluştuğu yazıyordu.

Üretilirken arasına köpük sıkılıyor mu, sıkılıyorsa ne kadar bilemem. Mantıken baktım olaya aslında. Tam deformasyon bölgesinden ufacık bir destek bile tutar. Kaput dalgalanması da oldukça ucuz bir izolasyon malzemesi değişimi-desteği ile çözülür.

Fakat tekrar tekrar söylüyorum, bu bir kusurdur. Ben çözümünü söylüyorum. Firmanın bile var dediği kusura yok diyen VW fanlarına benzemem ben
  • quote:

quote:

quote:

Red mi ettim ?

Ettin mi demişim??

O zaman koskoca konuyu "Öyle yada böyle, netice de" ye indirgeme sebebin nedir ? Yazacak başka bir teknik argümanın olmadığından mı ?
  • Buldum işte ABD forumundaki teori;

Köpüğün az olduğu konusunda hem fikiriz.

Silinsin

• Bence dediğiniz gayet mantıklı mağduriyetler nasıl giderilecek onu bende çok merak ediyorum
  • Civicte kullanilan materyallerin ben gercek dayanim degerleri oldugunu dusunmuyorum

4 yildiz almis bi aracin celik dayanimi volvo s90 dan yuksek olamaz ki s90 top safety pick+ almis bi arac

• msansertekin kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sorun içerden plastik yer sökülerek desteklenemez mi ?

Dışardan sökülemez orası arkadaş.

Silinsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

Red mi ettim ?

Ettin mi demişim??

O zaman koskoca konuyu "Öyle yada böyle, netice de" ye indirgeme sebebin nedir ? Yazacak başka bir teknik argümanın olmadığından mı ?

Netice de çöküyor işte, anlamadığın nedir???

Teknik ergüman sunmak zorunda değilim, çünkü çökmüyor diyen tarafta değilim ve konu açıp açıklamalara giren de ben değilim.
    Kendi kendine göçtüğü de bilindiğine göre! ister oradan olsun isterse buradan. Hata hatadır, bu da "boş verin yahu" denilecek bir hata değil. Güvenlik zafiyeti yaratmıyor ise firma çıkıp kendisi teknik olarak açıklasın.

A ile C sütununda farklı saç kullanmamışlar ise neden sadece C sütunu çökme yapıyor? Demek ki sadece sac kaynaklı sorun vardır diyemeyiz.

Firmanın üretim hatasının olduğunu görmek bana o yeter de artar zaten, gerisi teferruat. Öyle yada böyle çöküyor...

Bende okuduklarımdan ve gördüklerimden bu neticeye vardım.
    Konu açtın diye herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda değil. Katılan olur katılmayan da olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Civicte kullanilan materyallerin ben gercek dayanim degerleri oldugunu dusunmuyorum

4 yildiz almis bi aracin celik dayanimi volvo s90 dan yuksek olamaz ki s90 top safety pick+ almis bi arac

Alınan yıldızlar, çelik dayanımları ile doğrudan bağlantılı değil. Güvenlik donanımlarıyla alakalı. Ayrıca volvoda hangi rengin hangi çeliğe ait olduğu belirtilmemiş. Kıyaslamak zor. Ben onu, çeşitliliği göstermek için verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Hocam bu sorun içerden plastik yer sökülerek desteklenemez mi ?

Dışardan sökülemez orası arkadaş.

Silinsin

Zor sanırım, çünkü profilin arkasına geçmek gerekir.

• Silinsin

Silinsin

Bunlar s40 in

volvodaki renklerin hepsi ayni mpa dayanim degerlerini ofade ediyor gerci butun ureticiler icin gecerli bu durum

• quote:

Orijinalden alıntı: By_Android

Bence dediğiniz gayet mantıklı mağduriyetler nasıl giderilecek onu bende çok merak ediyorum

Onu ben de merak ediyorum. Çok kolay olacağını da düşünmüyorum maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Silinsin

Silinsin

Bunlar s40 in

volvodaki renklerin hepsi ayni mpa dayanim degerlerini ofade ediyor gerci butun ureticiler icin gecerli bu durum

Güzel paylaşım.

Fakat sadece çelik dayanımı ile kıyas yapılamaz ki ? Profilin kalınlığı ve ataleti de önemli. Daha düşük dayanımlı çeliği kalın koyarsın, güçlü ve ince çelikten çok yük çeker. Ayrıca s40, eski bir araç. 2004-2014 yılında üretilmiş son kasası. Yani 2003 lerde tasarlanmış. O dönemden bu zamana, köprünün altından çok sular aktı çelik teknolojisinde. Dolayısıyla dayanım olarak daha iyi çeliğin kullanılması olası.

Asıl sürpriz, sıfır volvo ile Honda arasında böyle bir şey olursa olur. Onu da hiç zannetmiyorum, volvolar ortada sonuçta.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Red mi ettim ?

Ettin mi demişim??

Netice de çöküyor işte, anlamadığın nedir???

Teknik ergüman sunmak zorunda değilim, çünkü çökmüyor diyen tarafta değilim ve konu açıp açıklamalara giren de ben değilim.
    Kendi kendine göçtüğü de bilindiğine göre! ister oradan olsun isterse buradan. Hata hatadır, bu da "boş verin yahu" denilecek bir hata değil. Güvenlik zafiyeti yaratmıyor ise firma çıkıp kendisi teknik olarak açıklasın.

A ile C sütununda farklı saç kullanmamışlar ise neden sadece C sütunu çökme yapıyor? Demek ki sadece sac kaynaklı sorun vardır diyemeyiz.

Firmanın üretim hatasının olduğunu görmek bana o yeter de artar zaten, gerisi teferruat. Öyle yada böyle çöküyor...

Bende okuduklarımdan ve gördüklerimden bu neticeye vardım.
    Konu açtın diye herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda değil. Katılan olur katılmayan da olur.

Çünkü A sütunu kısa ve çok geniş değil. Bu kadar basit.

Herkes benimle aynı fikirde olmak zorunda değil ama bak ne yazmışım : "Sonuç olarak, insanlar doğruyu görsün diye bu kadar araştırdım emek verdim , konunun altında yer alacak içi boş, çapsız yorumlar itina ile görmezden gelinecektir." Konuyu zaten "çöküyor işte neticede" gibi boş yorumların altını doldurmak için açtım, boş yoruma devam.

Dolayısıyla şimdi yazdığımın hakkını vereceğim. İyi günler.

O zaman yazdığın gibi, görmezden gelmeyi becerin...
    Emek verdin diye alkış mı bekliyorsunuz? Boş yorumsa görme geç gitsin, sana boş başkasına doludur "kim bilir!"

Hiç kendini yorma. İstediğiniz kadar araştırıp kişisel açıklama yapın; Kendi kendine çökme yaptığı ve bunun üretici hatası olduğu görülüyor/biliniyor.

Gevrek gevrek sırıtarak "kullanıcı hatası" diyerek milleti iş bilmez/bir şeyden anlamaz yerine koymalarını, ibretle okuyoruz.

Eskiden jazz ve CivicHB kullanıcısı olan ben; yaptığı malın arkasında durmayan/duramayan bir firma görüyorum.

Böyle fason üretim hatalı araba almam, alana da mani olmam...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.