Şimdi Ara

SİLİNSİN !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Görünmeyen krizde, dolar ve euro fiyatları ve piyasa işsizliğinden dolayı;

Uluslararası çalışan firmamız, 1 yıldır çalıştığım firma 4 ay maaş vermeyeceğine dair toplantı yaptı.

Dün yapılan açıklamadan sonra herkes şokta, ne yapacağını bilemeden evlerine gitti.

Yüksek Lisans Mezunu ve 2 Yabancı dil bilen birisiyim; ama piyasada hala var olan işsizlikten ve maaşların düşüklüğünden bahsetmeye gerek yok .

Evliyim ve evimi buraya taşıdım, eşim çalışmıyor; ne yapacağımı bilemedim yahu, iş hayatımda ilk kez böyle bir durumla karşılaştım. Şaşkınlıktan mantıklı kararlar veremiyorum .

------------------------------------

Konu amacından saptı.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi debakey -- 15 Kasım 2016; 15:15:30 >

• Yol yaptı köprü yapti ülke eyiye gidiyi .kriz teğet geçer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zor durum umarım bir çözüm yolu bulunur. Alternatif geçici bir iş bulabilme imkanınız var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıktan iş araştırmaya bakın. Kimse sizi düşünmüyor o yüzden sizde kendinizden başkasını düşünmeyin. Ayıp olur ihanet vs vs geçin millet birbirlerine neler yapıyor...

• Bunu diyen uluslararası bir firma ha?
  • Durumlar herkeste kotu.bu gunlerin gecmesi dilegiyle

• Reis işini bilir ..ağlamayı bırakın ülke için katlanacaksınız böyle sıkıntılara

• İş arayın. Başka bir çözüm görünmüyor gibi.

Çok geçmiş olsun.
  • 2023te maaşınızı bor kuru üzerinden alacaksınız şurda 3-5 sene sıkıntıya katlanamıyorsunuz be. yeter bu ecdadın muhaliflerden çektiği defolun avrupaya.
  • Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede durumlar düzelir.En azından dil biliyorsunuz diplomanın zaten önemi yok, açıkta kalmazsınız.
  • Şimdi burdan siyasete bağlayan arkadaşların çabasını da , esprilerini de anlıyorum.

Gerçekte olay ne biliyor musunuz ?

Cerrahi Alet üreticisiyiz....Yerli malı, ihale kanununda yerli malını koruma ile ilgili maddeler şu bu diyen devlet.

En büyük ihaleleri almanlara veriyor, hala .. Şu durumlara rağmen. Almanlar yüzünden böyleyiz. Hatta almanlar yüzünden de değil, alman hayranlığından .Üreticiyi koruyamamaktan, sonra bık bık bık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nuriboyka N kullanıcısına yanıt
    2023e kadar memleketi komple satmazsa görürsün o günleri bir de şu inancınızı anlamıyorum boru sana tek başına işlettirirler mi ? 2 ambargoya bakar.

• Bizim asıl sorunumuz cahillik çıkarcılık.insanlar bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasında.bizim ne milletimizden ne ülkemizden onun için hiç bir halt olmaz.ülkede hiç bir üretim yok sen bütün demirbaşları dışardan alıyorsun tarımın kalmamış üretilen üç beş ürünü yurt dışına satıp kendi vatandaşına artıklarını iteliyorsun buğday ambarı diye okullarda öğretilen yerlerde değil buğday hiç bir tarım ürünü kalmamış ta kanadadan rusyada ithal ediyorsun, 1.300 tl askeri ücret oldu diye zenginleştik ferahladık zanneden cahillerde hala taraftarlık peşinde ki 1.300 lira olmasıda ayrı bir katakulli.insanlar 1.500 tl ye 2+1 80m2 dairelerde kirada oturuyorlar.herkesin ellerinde malum marka 2 bin 3 binlik cep telleri herkesin altlarında son model arabalar herkes sonradan görme hayatın içinde iyiye gidiyoruz diyenlere alkış tutuyor.bakalım bu lale devri daha ne kadar sürecek.birileri zenginleştikçe diğerleri köleleşiyorlar haberleri yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: çatallastik

Şimdi burdan siyasete bağlayan arkadaşların çabasını da , esprilerini de anlıyorum.

Gerçekte olay ne biliyor musunuz ?

Cerrahi Alet üreticisiyiz....Yerli malı, ihale kanununda yerli malını koruma ile ilgili maddeler şu bu diyen devlet.

En büyük ihaleleri almanlara veriyor, hala .. Şu durumlara rağmen. Almanlar yüzünden böyleyiz. Hatta almanlar yüzünden de değil, alman hayranlığından .Üreticiyi koruyamamaktan, sonra bık bık bık.

Üreticiyi korumak ihale vermekle mi oluyor?

Başka birini koruyacağım diye verdiği ihaleler yüzünden şu anda siz sosyal haklarınızdan oluyorsunuz mesela

• cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    Askeri ücret diyip insanların cahilliğine laf etmek

• 2 aydır id bulamıyorum bende...

• quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Reis işini bilir ..ağlamayı bırakın ülke için katlanacaksınız böyle sıkıntılara

Enayiler Katlansın Namı Diğer Koyunlar

• He inandık he

• Maaş alamadığın için sözleşmeni feshetme hakkın var, tazminatını da alabilirsin istifa etsen de, işsizlik maaşı şartlarını da araştır.
    4 ay maaş ödeyemeyen şirketin 4 ay sonra toplu olarak maaş ödeyeceğini de sanmıyorum, firmanın iyiye gideceğine dair bir kesinlik yoksa vakit geçmeden ayrılmanız en mantıklı karar olur.
    İşten çıkarken ya da şu sıralarda sizlere kağıt imzalatmaya çalışırlarsa iyi okumanızda fayda var

• mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Türk menşeilidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.