Şimdi Ara

Futbol İçin Enerji Takviyesi Gerek Tavsiyeleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
31.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 buçuk saat futbol maçı yapıyorm haliylede çok kondisyon çokta koşmak gerekiyor birde büyük saha olunca işler dahada zorlaşıyor. Her maçtan önce Powerade içiyorum ama enerjime pek etkisi oluyormu bilemiyorum böyle hissedebilceğim bi enerji vercek yiyecek içecek karışımları bilen arkadaşlardan tavsiye bekliyorum sağolun.

• En büyük takviye, antreman yapmak.
  • Powerade karşılaşma sonrası içilmelidir.
  • powerade kaybettiğin mineralleri geri kazandırmak içindir enerji içeceği değildir.
  • Sürekli antreman yapman kendini geliştirmen gerekir kondisyon, enerji içeceklerinden daha etkilidir emin ol ;)
  • Sürekli antreman yapıyorum zaten kondisyonum iyi ama dahada iyi olsun diye takviye yapmak istiyorum 90 dakika top koşturuyoruz büyük sahada kolay olmuyor.
  • Dediklerine göre amatör değilsin,bu soruyu forumda soracağına antrenörüne ya da kondisyonerlere sorsan daha iyi olur
  • fıstık ye fıstık
    fındık fıstık falan bu gibi çerezler,çikolata da enerji verir.ama en önemlisi mesir macunu
  • bunları maça çıkmadan yarım saat önce ye; dilimlenmiş muzların üstüne pekmez üstünede ceviz ve fındık sora maça bi çık sabri bey gibi uçarsın maçta
  • Adam ne demiş neden bahsediyorsunuz..

Bende futbolcuyum,enerji verecek besin öncelikle Muz yemeni öneririm. Kas gevşetici etkisi vardır.

Sana kendi hazırladıgım bi tarifi vereyim dene.

Malzemeler;

Helva
    Süt
    Bal

- Helvayı bi porselen tabağa koy ez iyice . Üzerine Süt ve Balı ekle. Sonra karıştır. Mikrodalga fırında 2 dk ver. ohh mis gibi enerji :D
  • dostum eger idmanda yorulursan maçta yorulmazsın idmanda yorulmaya bak terinin son damlasına kadar çalış maçtan bi gün önce dinlenirsin zaten ve maçta herkesten daha dinç olursun . ama antremanlarda en yüksek seviyede çalışman lazım birde yemeklerini protein agırlıklı beslenerek güçlü olursun sana tavsiyem hergün sandoz c vitamini iç .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrelicious

dostum eger idmanda yorulursan maçta yorulmazsın idmanda yorulmaya bak terinin son damlasına kadar çalış maçtan bi gün önce dinlenirsin zaten ve maçta herkesten daha dinç olursun . ama antremanlarda en yüksek seviyede çalışman lazım birde yemeklerini protein agırlıklı beslenerek güçlü olursun sana tavsiyem hergün sandoz c vitamini iç .

+111
  • Evde blender varsa yaklaşık yarım litre süte 1 muz 4-5 kaşık bal ve en az 1 yumurta kır.Bu karışımı antrenmandan ya da maçtan önce iç.Sütle yumurta protein kaynağı oldukları için kas yıpranmasının önüne geçer ve yıpranan kasın rejenerasyonunu hızlandırır.Muz muhteşem bir enerji ve vitamin kaynağıdır.Balı söylemeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cHaKKo-uA

Sürekli antreman yapıyorum zaten kondisyonum iyi ama dahada iyi olsun diye takviye yapmak istiyorum 90 dakika top koşturuyoruz büyük sahada kolay olmuyor.

Bilemicem dostum ozaman..Çünkü bende ligde 90 dk top koşturuyorum lakin yorulmuyorum..ki hep benim kanadımdan atak kurulmasına rağmen..Gücünü çok kullanma idareli kullan tek diyeceğim bu.
  • Valla tavsiye veren arkadaşlara çok teşekkürediyorum. Kulübün bize tavsiye ettiği tek şey sigara içmeyin. Kondisyonum 60 dk için ideal ama sonrasında yoruluyorum arkadaşların tavsiyelerine uyup sonucu buraya yazacağım tekrar teşekkürler.
  • bize ''Adam ne demiş neden bahsediyorsunuz..'' diyene bak helvadan bahsediyo,çok farklı birşey sanki
    quote:

Orijinalden alıntı: Anesthesia`

Adam ne demiş neden bahsediyorsunuz..

Bende futbolcuyum,enerji verecek besin öncelikle Muz yemeni öneririm. Kas gevşetici etkisi vardır.

Malzemeler;

Helva
    Süt
    Bal

- Helvayı bi porselen tabağa koy ez iyice . Üzerine Süt ve Balı ekle. Sonra karıştır. Mikrodalga fırında 2 dk ver. ohh mis gibi enerji :D

• quote:

Orijinalden alıntı: erkamt

bize ''Adam ne demiş neden bahsediyorsunuz..'' diyene bak helvadan bahsediyo,çok farklı birşey sanki
    quote:

Malzemeler;

Helva
    Süt
    Bal

Senin gibilerle tartışmak istemiyorum. Adamlar orada kondisyon diyor koş diyor. Konuyu açan arkadaş enerji verecek BESİN istemiş. Orada lafım sana değil yukarda kondisyon diyen koş diyen arkadaşlar için..

• are you joking???

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erkamt

bize ''Adam ne demiş neden bahsediyorsunuz..'' diyene bak helvadan bahsediyo,çok farklı birşey sanki
    quote:

Malzemeler;

Helva
    Süt
    Bal

Senin gibilerle tartışmak istemiyorum. Adamlar orada kondisyon diyor koş diyor. Konuyu açan arkadaş enerji verecek BESİN istemiş. Orada lafım sana değil yukarda kondisyon diyen koş diyen arkadaşlar için..

• bende aynen 90 dk nrmal sahada ftbl oynuydum bzım sahamız namık sevıik KMP ıstnbuldaysan gelmıssınızdır belkı :D
    ama ole bı ıcıcek faln yok kndsyona bakıyo sreklı calsman gerek yanı zaten calısyrum dysun ama bu bı gercek tam anlamyla prf ıdman yaplmassa kndsyn o kdar ıyı olmuyo macı gtrysun ama ynede daha ıyısı olablr ama nasıl olr spor salnu faln desem o da ftblda zor gıbı bacak kaslarını faln gelstrmen gerek bde hep koscaksın anca boyle olur ılerleme
    yıyıcek kısmı ıcın obr cbur dan uzak drmak bal sut ymrta gıbı bol bolda myve sbze yemen zaten yterlı olcaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaçalı -- 4 Mart 2010; 21:12:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.