Şimdi Ara

(SİLİNEBİLİR) Bu ne ya :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
18.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wikican -- 30 Mayıs 2016; 14:35:39 >

• iyi ama ya komşunuz uydu klullanıyorsa?bu durumda fm vericinin parazit yapacağını zannetmiyorum

vericiye gelince bende 1w lık almıştım elektronikciden satın alırken adam 3 km ye yayın yapablirsin dedi, bende inandım tabi, gittim özel anteninden falan buldum sonuç ise 500m mesafeye ancak yayın verebildim.

yani demek istediğim verdiğiniz linkteki "kilometrelerce" lafına sakın aldanmayın , ha şurasıda var sizin için yeterli olacaktır, nasıl olsa amaç üst komşu , birde şu var vericinin frekansını tv nin parazit yapacağı band aralığına nasıl denk getireceksniz , gerçi komşunuz sesi rahatsızedecek kadar açtığına göre , vericinin frenkansnı yavaş yavaş çevirirsiniz ne zaman üst komşunun tv sinden cızırtı sesi gelirse frekans ayarı tamam demektir...

2. sorunuza geline bir tavsiyem olacak , çatıya büyk bir anten koymak yerine eski tv regülatörleri varya bitane ondan bulun bit pazarlarında 1 liraya kadar bulabilirsiniz , anten girişinede bitane radyo anteni bağlayın onuda pencere veya balkon gibi açık bi alana koyun kaliteyi müthiş artırıyor

telsiz yayınlarında 5km mesafeye kadar yasaldı daha fazlası için vergi vs vermek gerekiyordu vericiler içinde farklı olacağını zannetmiyorum parazitlik konusuna gelince denemekten başka yapabileceğinz bişey yok , vericiyi normal bi frekansa ayarlayın pc dende bi ses girişi alın winamptan bi mzik açın , daha sonra el radyosu vs gibi bişeyi yanınıza alıp askeri bölgeye kadar gidin eğer yaptığınız yayın oraya kadar ulaşıyorsa sorun olabilir , çünkü vriciler için sinyal bulucu aletler var , öncelikle bu dediğimi denemenizi tavsiye ederim...

şimdilik aklımagelenler bunlar, kolay gelsin...

• çok teşekkür ederim usta.
    şuan zombi gibiyim her zaman böyle beni uyutmuyor ahlaksızlar.

dava felan açmayı düşünüyorum ama uğraştığıma değmeyecek bir sonuç alabileceğimi sanmıyorum, üstelik noterden bir ihtarname çekmek felan en az 40 liradan başlıyor sanırım. bir sürü ihtarname dava masrafı felan yaptığıma değmeyecek.

o sebepten en iyisi seslerini kesebildiğim kadar kesmek. o masrafı yapıp başka şeyler yapmak.

regülatör olayını anlamadım, ama eskicilere gidip onu alabileceğimi hiç sanmıyorum hanım eve sokmaz o koca bobinleri zaten.

umuyorum ki anten kullanıyorlardır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wikican

çok teşekkür ederim usta.
    şuan zombi gibiyim her zaman böyle beni uyutmuyor ahlaksızlar.

dava felan açmayı düşünüyorum ama uğraştığıma değmeyecek bir sonuç alabileceğimi sanmıyorum, üstelik noterden bir ihtarname çekmek felan en az 40 liradan başlıyor sanırım. bir sürü ihtarname dava masrafı felan yaptığıma değmeyecek.

o sebepten en iyisi seslerini kesebildiğim kadar kesmek. o masrafı yapıp başka şeyler yapmak.

regülatör olayını anlamadım, ama eskicilere gidip onu alabileceğimi hiç sanmıyorum hanım eve sokmaz o koca bobinleri zaten.

umuyorum ki anten kullanıyorlardır..

rica ederm nedemek, peki yüz yüze konuştunuzmu hiç belk bu daha etkili bir çözm olabilir...

regülatör dediğim uydudan önceki çanak anten yükselticileri , çok büyk bişey değil biz hala onu kullanıyoruz uyduya geçemedik boyutlrını ölçeyim,14cm*4cm *7cm lik bir kutu , eşinize söyelmesenizde olur , el altından gizlice eve sokablrsiniz

şaka bi yana bunu öneriyorum çünkü, ben verici için ankaradan özel anteninden getirtmiştim 25tl ye yine içinde kendi yükselticisi vardı bağlantıları yaptığımda istediğim sonucu alammaıştım , anteni söküp geri iade etmiştim, sonra dediğim gibi tv için anten yükselteclerinden bağladım , getirttiğim antenden çok daha güzel bir sonuç almıştım canavar gibi yayın yapıyordum

eskicilerden bulabilirsiniz dememdeki kasıt daha ucuza maal etmekti, elektronikcilerde sıfırıda bulunmaktadır.

dava konusunda haklısınız yaptığınız masraflar bi yana ülkemizde bir davanın sonuçlanması ne yazık ki en az 2 veya 3 sene sürüyor...

siz dışardan etrafı bi kolaçan edin , eğer apartmanınızda merkezi uydu sistemi yoksa balknlarında pencerelerinde vs. uydu anteni falan varmı, eğer uydu anteni kullanıyorlarsa fm verici bir çözüm olamz vericiye vereceğiniz paraya yazık olur, bence önce bunu tespit edin

uydu anteni kullanma ihtimallerine karşı aklıma bişey daha geldi ama şartlar elverirse bu yöntem uygulanablir, bunun için uydu antenlerinin çatıda bulunması gerekli ve sizinde çatıya çıkabilmeniz gerekli, geriside şöyle; çanağı az bişey oynattığınızda olay tamamdır, şimdi şöyle diyebilirsiniz ;

"çatıda birsürü uydu anteni olma olasılığıda var hangisinin benm komşuya ait olduğunu nereden bleceğim"

, bunuda şuradan anlayacağız , bizim türkiyede millet uydu kablolarını bina içinden sallandırmaz bina dışından sallandırır , komşunuzun penceresine balkonuna vs çatıdan gelen bir kablo varsa o kabloyu takip ederek hangi uydunun komşunuza at olduğunu bulabilirsiniz

aklıma şimdilik bukadarı geldi , yeni parlak fkirler olursa onlarıda paylaşırım kolay gelsin size

• BU devreyi kullanmalısın uydu muydu dinlemez , fakat senin kullanacağın fm vericide, tv yayınlarının frekanslarını bulup bozman gerekecek bu yüzden bir sonuç alacağını sanmıyorum. Sen dediğim devreyi yap cihazı tavana yaklaştır hangi kanalı izlerse izlesin kanalda çok karıncalanma yaratıyor. Önce kendi tv de denersin en iyi sonucu aldığında komşununkini bozarsın. Tarafımdan denenmiştir.

http://tacashi.tripod.com/elctrncs/555sstc/555sstc.htm
    Adamın bağladığı trafo yerine normal bir trafo alıp uygulayabilirsin. Maliyeti düşüktür. Dikkat et çarpılma, ama çarpılırsan öldürmüyor merak etme ben çok çarpıldım sadece gıdıklıyor. Çünkü voltaj yüksek fakat akım düşük. Transformatör iyi bir şey olsun dandik olmasın yeterli. Trafonun çıkışlarını boşta bırakma yoksa yüksek voltaj sargılar arasında kaçağa neden olabilir. Çıkışın bir bacağına ince kömür bağla, diğer bacağıda kömüre yaklaştır. Arada 1/2 cm boşluk kalınca akım atlamaya başlar. Kare dalga olduğu için çıkardığı dalga tv de önlenemez bir karıncalanma oluşturuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: esg222

BU devreyi kullanmalısın uydu muydu dinlemez , fakat senin kullanacağın fm vericide, tv yayınlarının frekanslarını bulup bozman gerekecek bu yüzden bir sonuç alacağını sanmıyorum. Sen dediğim devreyi yap cihazı tavana yaklaştır hangi kanalı izlerse izlesin kanalda çok karıncalanma yaratıyor. Önce kendi tv de denersin en iyi sonucu aldığında komşununkini bozarsın. Tarafımdan denenmiştir.

http://tacashi.tripod.com/elctrncs/555sstc/555sstc.htm
    Adamın bağladığı trafo yerine normal bir trafo alıp uygulayabilirsin. Maliyeti düşüktür. Dikkat et çarpılma, ama çarpılırsan öldürmüyor merak etme ben çok çarpıldım sadece gıdıklıyor. Çünkü voltaj yüksek fakat akım düşük. Transformatör iyi bir şey olsun dandik olmasın yeterli. Trafonun çıkışlarını boşta bırakma yoksa yüksek voltaj sargılar arasında kaçağa neden olabilir. Çıkışın bir bacağına ince kömür bağla, diğer bacağıda kömüre yaklaştır. Arada 1/2 cm boşluk kalınca akım atlamaya başlar. Kare dalga olduğu için çıkardığı dalga tv de önlenemez bir karıncalanma oluşturuyor.

evet bu devre daha kesin bir çözüme benzyor, yalnız bahsettiğiniz kömür nasıl bir elaman, eski tip elektrik süpürgelerinde olurdu kömür, ona benzer bişeymi, bende bileyimde ilerde lazım olabilir

devrede sizin kullandığınız trafo değerleri nedir, sanırım 1000ma ve 12v çıkış veren bir trafo bu amaç için güzel bir sonuç erebilir...

• kardeşim sağol,
    bana asıl bu tarz şeyler lazım işte.
    tavandan bozar mı diyorsun üstteki televizyonu bu çok iyi bişey.
    LCD TELEVİZYON KULLANIYORLAR
    bunu söylemeyi unuttum.

bunu da bozar mı?

inşallah bozar televizyonu.

biraz önce 10 dakika ev sahibi kadınla konuştum, yarım saat ise niye karımı arıyorsun beni ara diyen ev sahibiyle. konuş konuş bişey çıkmadı. kötü olanın yanına kar kalıyor yaptığı.

bişey yapamıyorum bu kiracıları binadan atmak için hiçbişey yapamıyorum hep hava cıva, sinirlerim bozuluyor, vaktim gidiyor, aklım gidiyor... bi ton tantana hikaye hukuk polis zabıta.. gereksiz ve bi işe yaramayan şeyler.

sabatan beri 10 tane yeri aradım ne belediye ne zabıta gürültü ölçümü yapmadılar birbirlerinin telefonlarını verip durdular.

bu devreyi güçlü bir şekilde yapıp gönderir misin pahalı bişey demezsen ücreti neyse veririm. ama güçlü olsun dediğim gibi alttan tavandan yapacam çünkü.

• şöyle resimler çizdim umarım açıklayıcı olur.

proje 1 :

• Normal kömür daha iyi sonuç verecektir, değişik metaller ile deneyebilirsiniz. Örneğin saatçi tornavidaları varya, onların ucuda iyi iş görüyor. Dediğiniz gibi girişi 12 volt olursa ve kalın sarımlı iyi olur. Primer sargısıda çoğaldıkça çıkan voltajda artacaktır. Devreden çıkan voltajı trafonun 12 voltluk tarafına bağlıyacaksınız ve minumum 5000 volt çıkıyor.

İlginç deneylerde de kullanabilirsiniz bu devreyi.
    Örneğin trimpot ayarı ile oynayarak frekansı yükselttiğiniz zaman , "yüksek frekanslı akımlar vücuda zarar vermezler" elinizde tuttuğunuz bir froresan lambayı, akımı vücuttan geçirerek rahatça yakabiliyorsunuz.

Tv için En iyi sonucu en düşük frekans ta alıyorsunuz. Çünkü normal trafolar düşük frekanslar için uygundur.
  • bir projem daha var ama böyle birşey olabilir mi ?

yaklaşık 25 metre gidecek ve duvardan felan yansıyıp gidecek böyle bir verici olabilir mi?

bağlarım otomatiğe televizyonu kontrol edemez artık.
  • LCD sorumu cevaplamadınız
    hazırı var mı onu da soruyorum tekrar ücretine mukabil ama güçlü beni yarı yolda komasın bozsun.

bi de ikinci projem nasıl olabilir mi öyle bişey.
  • Valla lcd de hiç denemedim tüplüdeki kadar etkili olur mu sanmam. Ama bence gene işe yarar sonuçta yüksek bir ışın çıkışı var. Ben deneyerek size bilgi vereceğim. Lcd yi zamanla bozabilir üstelik bu devre. Kökten kurtulursunuz.
  • denersen çok sevinirim kardeş. bana LCD yi de uzaktan bozuyor şu mesafeden parazit ok. dersen çok sevinirim.

bu arada long range remote control de araştırıyorum karşı binanın duvarından yansıtarak üst camdan sokup içerdeki lcdyi saf dışı bırakacak kadar güçlü bir IR var mı acaba?

:) bu arada bir tanıdığımız var mış returk emlakta ona da ulaşmaya çalışıyorum evimi uygun bir fiyattan satabilirse satışını da yapacam.

bi şekilde kurtulacam kısmet olursa hayırlısı olsun.
  • hay Allah söyelemyi nasıl unuttum, bu tip işler için benim kullandığım bir yöntem var;

bizim alt komşunun oğlu yeni yetşiyor , bir müzik açıyorki neredeyse tm mahalleye dinletiyor , sanırım 5+1 i var , bende de 5 kg lık dambıl var mziği sonuna kadar açtığında dambılı yukarı doğru atıyorum , dambıl yere düşene kadar hız kazanıyor ve yere düştüğünde öyle bir sallıyoki , çock müziği anında kesiyo

sizde böyle ağır ve sağlam bişey varmı bilmiyorum bu alt komşuları uyarmak için kullandığım bir yöntem , sanırım üst komuşaları uyarmak içinde oklava tarzı şeyler çözüm olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektronikci_71 -- 27 Temmuz 2009; 13:12:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wikican

Arkadaşlar üst kat komşum beni iyice çıldırttı.

gece sabaha kadar oturup televizyon seyrediyor, sabaha kadar..
    sabah olunca yatıyor.

Uyku uyutmuyor bana. Allah belasını versin tez zamanda. Şalter kapatmak çözüm değil zırt pırt çıkıp şalterini kapatamam pijamamla.

Arkadaşlar güçten anlamam benim tavanımın tam üstünde televizyonu. Tavanımız full beton değil, bi beton sonra bi köpük var. Sıva yok. Yani aşağıdan vericinin dalgası köpükten geçip üstteki TV yi kolayca etkileyebilmesi lazım.

ne kadar güç buna yeter bilmiyorum 1W yeterse 1W olsun yetmez derseniz 7W olsun. ama aşırı güçlü bişeye de gerek yok etrafı bloke etmek istemiyorum. Ancak üst kattaki televizyonu boğmak istiyorum.

gece tavana anteni yapıştıracam televizyonu cazırdatacam veya boğacam. istediğim bu. gidip güzelce yatacam.

Daha önce lisede FM vericiyle uğraşmıştım 300mw bir verici frekansıyla oynarken denk geldiği kanalın üzerine bozucu etki yapabiliyordu diye hatırlıyorum.

7,5 milyona gittigidiyorda satılan 2W verici var.http://urun.gittigidiyor.com/2-WATT-SUPER-FM-VERICI_W0QQidZZ18988092#aciklama

başka da şuan bulamadım. bunu alayım mı?

Bu güç bana yetermi. Hedef tavanın üzerindeki televizyon. Televizyon masa anteni kullanıyorsa ne ala çok güzel boğarız mı?
    Ama çatıdan anten kullanıyorsa sanırım işimiz var demektir olacak öyle mi? acaba?

2. soru 1km. kadar ötede askeri bölge var. Tavanıma koyacağım verici heralde evimden çıkıp oralara kadar gidip parazit yapmaz di mi, bunca cep telefonu vericisi alıcısı varken benim evdeki tavana dayanmış verici bi sorun oluşturmaz di mi.

bu da ikinci soru.

ben bu televizyonu evden boğacam arkadaş kafaya koydum.

Ve inanıyorum FM verici bana yeterli olacak.

fikir ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Verici ile uğraşmak yerine bi akşam gene böyle olduğunda polisi ara en garanti çözüm bu oluyor Geliyorlar toplayıp merkeze götürüyorlar bidaha ne ses ne seda

-Tecrübelerle Sabittir-

• Bu lazeri odaklayıp tv ye tutarsak tv yi kökten bozabilir bence. Videolarda 200 metre uzaktaki ağacı bile yakıyordu bir tanesi.http://urun.gittigidiyor.com/Lazer-Diyot-1000mW-Lazer_W0QQidZZ19127316
  • Benimde başım bu konuda dertte ama tv ile değil. Akşamları balkondan balkona dedikodu yapıyorlar. Gecenin 2 si 3 ünde uyku girmiyor adamın gözüne. Karşı eve kim taşınırsa evdeki konuşmalar tv den daha manyak ediyor insanı. Bende beddua ediyorum hemen taşınıyorlar, nasıl oluyorsa bedduam tutuyor. 1 senede 4 tane kiracı değişti. Bu sefer kararlıyım yeni taşınacak olanlarda ses yaparlarsa direk dalacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektronikci_71

hay Allah söyelemyi nasıl unuttum, bu tip işler için benim kullandığım bir yöntem var;

bizim alt komşunun oğlu yeni yetşiyor , bir müzik açıyorki neredeyse tm mahalleye dinletiyor , sanırım 5+1 i var , bende de 5 kg lık dambıl var mziği sonuna kadar açtığında dambılı yukarı doğru atıyorum , dambıl yere düşene kadar hız kazanıyor ve yere düştüğünde öyle bir sallıyoki , çock müziği anında kesiyo

sizde böyle ağır ve sağlam bişey varmı bilmiyorum bu alt komşuları uyarmak için kullandığım bir yöntem , sanırım üst komuşaları uyarmak içinde oklava tarzı şeyler çözüm olabilir...

Güzel bir yöntemmiş hakketen elektronik devrelerle uğraşmayada gerek yok. Alt komşu işin tadını kaçırırsa deneyeceğim.

• Yan komşu müzik setinin sesini gece gündüz açıyordu uyarmamıza rağmen. Bende sigortalarını kapattım ondan sonra işin büyüyeceğini anladılar birdaha açmadılar sesini.
  • binamız zayıf tavanlar mütahitin cebine para olarak girmiş tavana girmemiş, duvarlar yalıtımsız sıva yok güm güm ötüyor..
    bütün ses aşağıda.

üstüne bi de işsiz güçsüz komşu gelince benim hayatım kaydı.

lazer fena değil denenebilir ama göze gelir anasını sattim sokaktan yapmam gerekir herkes görür. sote bi yerden televizyonunu görebilseydim bu lazeri alırdım işte 79 milyon para değil.

esg222 lcd de senin devreyi deneyip bilgi verirsen onu yaparım o devreyi yapması hiç zor değil. ama lcd bir parazit yapacağını hiç sanmıyorum işte. çünkü lcd de tarama böbinleri bilmemne yok ki onları etkilesin.

misal cep telefonu tüplü tvyi bozarken lcd de hiçbir etki göstermiyor.

Ben gene gürültü olursa artık polis çağırayım yauw nereye elimi atsam bişey yapamıyorum. hiç sevmem adliyelik işleri ama.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.