Şimdi Ara

silinebılır (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.543
Cevap
25
Favori
68.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kalıcı kayıt için pasaport arıyorum hakkını satacak güvenilir arkadaşlar varsa acil pm lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tribettin

quote:

Orijinalden alıntı: kucuk

quote:

beyler ıphonedan vazgeçin artık. geçenlerde kayıtsız S3 aldım, dün sms geldi telefon kapanacak diye, akşam aldığım yere uğradım 5 dkda imeisini değiştirip verdiler

imei değiştirilmiş telefon kullanmanın suç olduğunu biliyorsundur umarım.

Gecici kayit yaptirmak yasal imei attirmakmi suc

Geçici kayıt turist kaydı olarak geçiyordu adam tatile geliyor burada telini kullanbilmek için yapıyordu o işlemi yasaldı sen merak etme

• quote:

Orijinalden alıntı: krocker09

quote:

quote:

quote:

beyler ıphonedan vazgeçin artık. geçenlerde kayıtsız S3 aldım, dün sms geldi telefon kapanacak diye, akşam aldığım yere uğradım 5 dkda imeisini değiştirip verdiler

Geçici kayıt turist kaydı olarak geçiyordu adam tatile geliyor burada telini kullanbilmek için yapıyordu o işlemi yasaldı sen merak etme

Tabi tabi yasal ayni pasaporta 1000 tane islem cok yasal. Yasalsa bu konu neden sayfalarca uzadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

İkisininde sonu belli; yakalanmak ve kayıttan düşmek.
    Ama en azından geçici kayıtta telefonda mudahele edilen bir yer olmuyor sadece eksik belge oluyor. Bu sekilde sistemi oyaliyorsunuz o kadar. Avukat degilim ama mantiki acidan bakilinca bunda bir suç yok. Ama İmei attırmak olayı sistemsel bir mudahele demek. Bu işlem bir arabanın şase numarasını değiştirmek gibi bir iş. Yani suç.

Ha böyle şeylerle vatandaşı yormak hak mıdır, böyle devlete böyle iş derseniz ona bisey demem. Hatta haklısınız bile.
    Ama maalesef yasal bir mücadele olmadıkça değişen bir şey olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: carman1tr

quote:

quote:

quote:

İkisininde sonu belli; yakalanmak ve kayıttan düşmek.
    Ama en azından geçici kayıtta telefonda mudahele edilen bir yer olmuyor sadece eksik belge oluyor. Bu sekilde sistemi oyaliyorsunuz o kadar. Avukat degilim ama mantiki acidan bakilinca bunda bir suç yok. Ama İmei attırmak olayı sistemsel bir mudahele demek. Bu işlem bir arabanın şase numarasını değiştirmek gibi bir iş. Yani suç.

Ha böyle şeylerle vatandaşı yormak hak mıdır, böyle devlete böyle iş derseniz ona bisey demem. Hatta haklısınız bile.
    Ama maalesef yasal bir mücadele olmadıkça değişen bir şey olmaz.

Basimizdaki serefsizlerin yaptiklarinin yaninda bunlarda devede kulak bile degil anca devede pire

• Devlet telefon verilerini düşürse kimse yurtdışından cihaz almayacak ama işte devlet ne taraftan bakarsan bok işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EstrEmO

Arkadaşlar bu profildeki kişiden 28/07/2012 de aldığım HTC One X telefon kayıt dışı kaldı. Haberiniz olsun varmı tanıyan eden bilen?

http://www.sanalpazar.com/user_reputation.php?user_id=439904

Benimde başıma geldi (aynı kişi değil), sanalpazara mesaj ile durumu bildirin, sorununuz satıcı tarafından çözülenene kadar üyeliği donduruluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fofer

quote:

Orijinalden alıntı: EstrEmO

Arkadaşlar bu profildeki kişiden 28/07/2012 de aldığım HTC One X telefon kayıt dışı kaldı. Haberiniz olsun varmı tanıyan eden bilen?

http://www.sanalpazar.com/user_reputation.php?user_id=439904

Benimde başıma geldi (aynı kişi değil), sanalpazara mesaj ile durumu bildirin, sorununuz satıcı tarafından çözülenene kadar üyeliği donduruluyor.

silinebılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EstrEmO -- 31 Mayıs 2013; 16:15:50 >

• imei yenilemede vergi veriyormuyuz arkadaşlar?
  • quote:

Arkadaşlar bu forumda geçici kayıt yaptırıp ta mağdur olanlar bu konuda toplanalım. Herkes kayıt yaptırdığı kişinin nickinide yazsınki, kim ne kadar kişiyi mağdur etmiş görmüş oluruz.Lütfen sadece bu forumda kayıt yaptırıpta mağdur olanlar yazsın...

bildiğim kadarıyla geçici kayıt yapan üyeler şunlardı;

@pasha23 mağdurları;

jamesdean0701 - brave1907 - kes123kin - cagrialtinisik06 - pocemonmutlu - ataman100 - yaki83 - cinematic - mindfreak - yeteryayeter - wNchstR - gokhanefc -engin9103 - kamb0 - canatakan - Alesta1818 - asafated - ysa1992 - fLaVa

@imuratk mağdurları;

Kuntiz07 - Xapheon - bugra_0793 - _SiN_ - Free WiLL - Emir - akolca - kain061 - kel_bakkal - Bordo_BERE - ömerözkan

@islambol mağdurları;

om3rr - Gri - Kerimd - Emir - mehmetemindinc -

@kayıteder mağdurları;

yasmin00

@imaismail mağdurları;

coolcool -

@hakangemici07 mağdurları;

lord__of_darkness - d4rk3ff3ct - omerceliker -

bu arkadaşlar forumda hala dolaşabiliyorlar mı yoksa atıldılar mı?

atılmadılarsa neden niçin?

• quote:

Orijinalden alıntı: spid_erman

quote:

Orijinalden alıntı: spid_erman

arkadaslar bilen biri cevaplayabilir mi? ben iki hat kullanıyorum turkcell ve avea.. dün e-devletten kaydımı yaptım telefonun içinde turkcell hattım vardı. bu sabah telefonu yeniden başlattım hat geldi. ardından avea hattımı taktım ama hat gelmedi. acaba avea kartımdan mı kaynaklanıyor diye başka bir avea hattı taktım, yine gelmedi. sanırım avea hatlarını çalıştırmıyor. sizce böyle birşey olabilir mi? sonuçta telefonu kaydediyoruz, herhangi bir hatla kullanabilmemiz gerekmez mi? yardımcı olacak bir arkadaş var mı, ne yapayım?

az once avea hattım da aktif hale geldi, demek ki avea bu işte biraz yavaş kalıyor ama o kadar da kötü sayılmaz. 1 günde aktif hale geldi sonuçta. Darısı diğerlerinin başına..

ARKADAŞIM MERHABALAR BENDE ŞUAN İTİBARİ İLE E-DEVLETTEN KAYDIMI YAPTIM. SİTEDE SORUN VARDI VE BİRKAÇ GÜNDÜR YAPAMIYORDUM. AVEA BAYİSİNE PASAPORTLA GİTTİM ORDA SALAK BİR KIZ E-DEVLETTEN KAYIT YAPARSANIZ 6 AYA KAPANIR DİYE BİRŞEY DEDİ BU SALAK KIZ GERÇEKTEN DOĞRU SÖYLÜYOR OLABİLİR Mİ?
    BEN BÖYLE BİŞEY OLACAĞINI SANMIYORUM AMA SALAK MALAK MALUM OLMUŞ OLABİLİR Mİ:)
    ,

• quote:

Orijinalden alıntı: necmisz

Hiç biri forumdan uzaklaştırma almadı, fakat çoğu foruma uğramıyor. Forum yönetimi ikinci el satışlarında herhangi bir sorumluluk kabul etmediği için hiç birini bu konu ile alakalı uzaklaştırmadı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: necmisz

Hiç biri forumdan uzaklaştırma almadı, fakat çoğu foruma uğramıyor. Forum yönetimi ikinci el satışlarında herhangi bir sorumluluk kabul etmediği için hiç birini bu konu ile alakalı uzaklaştırmadı.

böyle saçmalık mı olurmuş...

o zaman referans sistemini de kaldırsınlar tam olsun...

hem güvenilirlik için referans sistemi getiriyorsun hem de sorumluluk kabul etmiyorsun...

bu üyelerin nickleri ve bulundukları konum ip'leri engellensin..

''Daha dün biri yazmış yok gürcistan sınırındaydı da... yok girip çıkabiliyoruz da... yok karımız 20TL... yok amme hizmeti... yok hayrına... ADAM AÇIK AÇIK GELİN SİZİ Bİ SOYAYIM DİYOR...

Böyle yaparsan bu iş buraya varır...

Forum Yöneticileri görev
    e..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necmisz -- 31 Mayıs 2013; 18:06:36 >

• bu konuda kendine güvenen bana ulaşsın, geçici değil kalıcı
  • Kalici pasaportu olan varsa ben de istiyorum fiyatta anlasiriz

• Arkadaslar iyi aksamlar telefonumun kaydi nisanda dusmustu kayit yenilendi suan yine dustu 10 mayista umreden donmus bi arkadasimin pasaportuna kayit yaptiricam yarin btkdan sorguladigimda kayit disi oldugu tespit edilen imei yaziyo kayit yaparken bi sıkıntı teskil edermi ve turkcelldenmi yoksa e-devlettenmi yapmaliyim
  • pasaport bende ama sahibi uzakta o olmadan kayıt yaptırabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gnardal

Arkadaslar iyi aksamlar telefonumun kaydi nisanda dusmustu kayit yenilendi suan yine dustu 10 mayista umreden donmus bi arkadasimin pasaportuna kayit yaptiricam yarin btkdan sorguladigimda kayit disi oldugu tespit edilen imei yaziyo kayit yaparken bi sıkıntı teskil edermi ve turkcelldenmi yoksa e-devlettenmi yapmaliyim

Herhangi bir ekstra islem yaptirmaniza gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dexte®

pasaport bende ama sahibi uzakta o olmadan kayıt yaptırabilirmiyim?

Pasaport sahibinin e-devlet sifresiyle yapabilirsin. Ama bayiiden yaptiramazsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gnardal

Arkadaslar iyi aksamlar telefonumun kaydi nisanda dusmustu kayit yenilendi suan yine dustu 10 mayista umreden donmus bi arkadasimin pasaportuna kayit yaptiricam yarin btkdan sorguladigimda kayit disi oldugu tespit edilen imei yaziyo kayit yaparken bi sıkıntı teskil edermi ve turkcelldenmi yoksa e-devlettenmi yapmaliyim

Ayrica e-devlet uzerinden kayit taptirmaniz ysrsriniza olur. Bayiilere guvenilmiyor.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.