Şimdi Ara

silinebılır (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.544
Cevap
25
Favori
68.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bianconero1903

imei sorgulattığımda kayıt dışı yazıyor tel 6 sında kapanacak diye msj geldi ama hala açık acaba bu kapanır mı yoksa hiç mi kapanmaz?

Şansın varsa kapanmaz, ama büyük ihtimalle bugün yarın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tribettin

quote:

imei sorgulattığımda kayıt dışı yazıyor tel 6 sında kapanacak diye msj geldi ama hala açık acaba bu kapanır mı yoksa hiç mi kapanmaz?

şehir dışına gitcem ya kapanır da ortada kalırsam diye gidemiyorum kaç gündür kapansa da emanet bi tel alıp gitsem buna bi ara kayıt bulurum

• quote:

quote:

quote:

şehir dışına gitcem ya kapanır da ortada kalırsam diye gidemiyorum kaç gündür kapansa da emanet bi tel alıp gitsem buna bi ara kayıt bulurum

telefonu kapamassan biraz daha uzun dayanabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Alesta1818

quote:

quote:

quote:

telefonu kapamassan biraz daha uzun dayanabiliyor

teşekkürler, hayırlısı ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Rmutsuru

Benimde benzer sorularım var.
    Annem ile Babam ümreden şimdi döndüler. Benim ISLAMBOL'a kaydettirdiğim kayıt düştü.
    Annem ile Babam aynı zamanda hem Türk hem Bulgar vatandaşı yani Çift Vatandaş.
    Pasaportları Bulgar pasaportu. Bu pasaportlara kayıt olurmu olursa nasıl olur.. Teşekkürler.

Islambol'den olan kayıt tekrar düşmek üzere. 6 gün önce mesaj geldi yarın kapanır..

Ailem haftasonu için Bulgaristana gidiyorlar döndüklerinde pasaport kaydı yapıp kurulucam bu çileden..

BTK ya telefon açıp anlattım durumu harcı yatırdıktan ekstradan ikametgah belgesi alıp telefon bayilerinde yapabilirsiniz dedi.
    e-devletten yapılamıyormuş yabancı pasaportlar.
  • quote:

Mesajda yazan tarihten 2 sonra kapanır muhtemelen. Benim de 6'sinda kapanacak yazıyordu. Eli kulağında her an kapanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorrento -- 7 Haziran 2013; 19:23:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silver Shadow

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Silver Shadow

pasaportun üzerine kayıtlı cihaz olup olmadığını nerden öğreniyoruz beyler? pasaport sahibi arkadaş uzun zaman önce yapıldı diyor ama tarihten emin değil.

öyle bir şansınız yoktur diye tahmin ediyorum.

115 liralık bi riske girmek gerekiyor o zaman

btk söyledi beyler. bugün kaydı yaptırdım ama pazartesi açılır dediler

• ya imei no kayıtlı diyor telefon hala açılmadı
  • Operatorunuz hangisi ?

• bu islambol kaydı düşen telefonları tekrar kayıt yapıyor mu hala? yoksa savuştu mu? ondan kayıt ettirdiğim bir telefonun kaydı bugün düştü, üye profilini de kapamış.
  • Arkadaslar telefonum bugun kapandi benimde soyle bi sacmalik var suanda sebeke 0 cekiyor ama 3g acik hatta suanda telefondan yaziyorum kac gun daha idare eder sizce ? Telefonuma ulasilamiyor suanda kapali gorunuyor

• imuratk 'dan 3 adet telefon kaydım vardı, ara ara düşüp yeniliyordu. Geçen aylarda BTK 'nın sistemindeki sıkıntıdan dolayı kaydı yapamadı ve kapandı. Ben o ara mesaj atmıştım, aradan 1 hafta geçtikten sonra kaydı yaptığını görmüştüm. Geçenlerde yine mesaj aldım, kapanmayla ilgili. Yine Murat Bey 'e mesaj attım. Cevap olarak şu aşamada bekliyorum, elimden geleni yaptığımı bilin diye yazdı. Şunu hepimiz bilmeliyiz ki geçici kayıt işi 2 sene kadar sürdürülebiliniyordu ancak BTK buna ilişkin yeni bir düzenlemeye gittiyse kimseyi suçlamamalıyız diye düşünüyorum.

Tekrar kayıt olmazsa canı sağolsun diyorum. Bu devir bitti deriz artık 2 senede bir kayıt eder veya yurtiçinden distribütörden daha pahalıya alacağız. Yapacak bişi yok?:( ben yaklaşık bu tür kayıt sistemini 3 seneyi aşkın kullanıyordum. Eee sonunda birisi takoz koyacaktı elbelt KDV'deki kaçağa engel olmak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: fofer

quote:

Orijinalden alıntı: stuka

bu islambol kaydı düşen telefonları tekrar kayıt yapıyor mu hala? yoksa savuştu mu? ondan kayıt ettirdiğim bir telefonun kaydı bugün düştü, üye profilini de kapamış.

Kayıt yapmıyor, bende dahil birçok insanı mağdur etti.

anladım,teşekkürler. elemandan umudumuzu keselim o zaman.
    aslında devlet pasaporta ihtiyaç olmaksızın sadece 115 tl vergi karşılığında kayda izin verse hiç bir sorun kalmayacak. pasaport peşinde koşturmaktan gollum olduk valla.

• bende imuratktan kayıt yapmıştım cebini açımıyor 2 aydır kapalı telefonum...
  • Arkadaslar telefon dun kapandi ama hala internet aktif nasil birseydir bu :)

• Adamlar dunya para kazandi yemin ederim. Koselik oldular. Bundan sonra gecici kayit yapabilme ihtimalleri 0. Cunku operatorlerden evrak kesintisi yapmiyorlardi daha once artik operatorlerde etkilendigi icin isler bu gibi dolaplarla milleti dolandiranlarin elinde patladi.

• merhaba,

imuratk mağduruyum.

Geçen sene Nisan ayında 100TL vermiştim kayıt için. Kontrol ettiğimde kayıtlı cihaz yazıyordu ancak 5-6 ay sonrasında her ay kayıtdışı cihaz mesajı gelmeye başladı. Nisan ayına kadar 4 kere kayıt yapıldı ancak 4 gündür telefonu kullanamıyorum. Kendisine de ulaşamıyorum. Geçen sene nisanda harç da yoktu söyleseydi geçici kayıt olduğunu hayatta bulaşmazdım.

Bu arada geçici kayıt yapılamıyormuş artık.

Şimdi 250TL ye kalıcı yaptırıyorum sonucu yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutozk

imuratk 'dan 3 adet telefon kaydım vardı, ara ara düşüp yeniliyordu. Geçen aylarda BTK 'nın sistemindeki sıkıntıdan dolayı kaydı yapamadı ve kapandı. Ben o ara mesaj atmıştım, aradan 1 hafta geçtikten sonra kaydı yaptığını görmüştüm. Geçenlerde yine mesaj aldım, kapanmayla ilgili. Yine Murat Bey 'e mesaj attım. Cevap olarak şu aşamada bekliyorum, elimden geleni yaptığımı bilin diye yazdı. Şunu hepimiz bilmeliyiz ki geçici kayıt işi 2 sene kadar sürdürülebiliniyordu ancak BTK buna ilişkin yeni bir düzenlemeye gittiyse kimseyi suçlamamalıyız diye düşünüyorum.

Tekrar kayıt olmazsa canı sağolsun diyorum. Bu devir bitti deriz artık 2 senede bir kayıt eder veya yurtiçinden distribütörden daha pahalıya alacağız. Yapacak bişi yok?:( ben yaklaşık bu tür kayıt sistemini 3 seneyi aşkın kullanıyordum. Eee sonunda birisi takoz koyacaktı elbelt KDV'deki kaçağa engel olmak için.

hocam ben de aynı şekilde bekliyorum umarım düzelir bu iş bakalım

• Konuyla ilgili bir mağduriyetim yok ama burada yazan arkadaşların hepsine geçmiş olsun diliyorum.. Bu kayıtları yapıp da kaybolan isimler aslında herkese anlatsalar durumu, açıklasalar çok daha iyi olurdu.. Mahçubiyetlerini belirtseler.. Çünkü o isimlerin de yapabilecekleri artık bir şey yok.. Kayıt düşse bile tekrar yenileyeceğiz demelerinin sebebi aslında aynı şeyi tekrarlayacak olmalarıydı, onlar için kolay bir işti.. Ama devlet sistemdeki açığı fark edip bunu engelleyince yapabilecekleri hiç bir şey kalmadı.. Mağdur etmeyeceğiz demelerinin sebebi oydu, düşünemediler bir gün bu işe son verilebileceğini.. Bu işi yapanların çoğu kayıdın geçici olduğunu belirtiyordu yani illegal bir iş olduğunu gizlemiyorlardı. Ee ucuz etin yahnisi bu kadar olur.. Herkese çok geçmiş olsun.. Dediğim gibi bu işi yapıp, sizi mağdur eden kişileri bulmanız artık bir şey değiştirmeyecek, onun için zaman kaybetmeden legal yollardan bu işi çözmeye çalışın..

• quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Konuyla ilgili bir mağduriyetim yok ama burada yazan arkadaşların hepsine geçmiş olsun diliyorum.. Bu kayıtları yapıp da kaybolan isimler aslında herkese anlatsalar durumu, açıklasalar çok daha iyi olurdu.. Mahçubiyetlerini belirtseler.. Çünkü o isimlerin de yapabilecekleri artık bir şey yok.. Kayıt düşse bile tekrar yenileyeceğiz demelerinin sebebi aslında aynı şeyi tekrarlayacak olmalarıydı, onlar için kolay bir işti.. Ama devlet sistemdeki açığı fark edip bunu engelleyince yapabilecekleri hiç bir şey kalmadı.. Mağdur etmeyeceğiz demelerinin sebebi oydu, düşünemediler bir gün bu işe son verilebileceğini.. Bu işi yapanların çoğu kayıdın geçici olduğunu belirtiyordu yani illegal bir iş olduğunu gizlemiyorlardı. Ee ucuz etin yahnisi bu kadar olur.. Herkese çok geçmiş olsun.. Dediğim gibi bu işi yapıp, sizi mağdur eden kişileri bulmanız artık bir şey değiştirmeyecek, onun için zaman kaybetmeden legal yollardan bu işi çözmeye çalışın..

bu kişiler kayıt yapıyoruz dediler illegal geçici kayıt demediler.bu kısmı önce belirtelim de biz 100 tl verip alırken geçici kayıt alıyoruz diye değil pasaport kayıt alıyoruz diye aldık ki pasaport bulmak için ilan verenler vardır 80 tl ye düzgün legal pasaport alınabiliyordu kayıt da 5 tl idi 85 tl ile bu kayıt belgeli LEGAL biçimde yapılabiliyordu.Bizim burda yapmamızın tek sebebi uğraşmak istemememiz ve bu insanların güvenilir legal kayıt yaptığını iddaa etmesiydi.Ne yazık ki bu yanlızca iddalarından ibaret kaldı

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.