Şimdi Ara

Silinebilir..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vvhopper -- 15 Ekim 2017; 12:41:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben hep 50k lık alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 aracım elhamdülüllah

• Valla ben bir ara 2.0 impreza bakıyordum. Şimdi motoru ölü 1.5 bakıyorum. Bir yerlerde mutlaka faturasız 2.0 motor bulunur. Alınır ve arabaya saplanır.

Şaka bir yana, klasikçi tarafımda kaşıntıyı arttırıyor bu zamlar. Elimdeki araçlar iyice eskidiğinde uzun yola çıkabileceğim, beni kanırtmayacak güçte küçük hacimli sıradan araçlarla yenilememi yaparım. 2.0, 1.8 falan almam gerekirse. İki araba hepimize yetmiyor zaten. Tasarruf ettiğim parayı şehir içinde kullanabileceğim tatlıca bir klasik veya klasik adayı arabaya gömerim. Hem işimi görürüm. Parayı devlete vereceğime koleksiyona veririm. Bir işe yarar. Yattığı yerde de değerlenir. Bindiğim sürece de keyfime bakarım. Hobim olur. Kullanması da yeni mal arabalardan daha keyifli...

Bu arada, beğenip de almadığımız sıfır Passat temiz bir ikinci el tekne fiyatına geldi... Demiştim yakında olur diye. Oldu. Üstelik vergisi daha az. Bu bağlamda sıfır Passat'a bineceğime, on yaşında bir Focus'a binerim. 680km ötede de olsa, bir teknemin olduğunu bilir, mutlu olurum.

Yeni hedef koyuyorum: Sıfır passat gelecekte eski ama temiz bir mikro uçaktan pahalı olacak...

• 2.0 lt olunca onu değerli yapan özellik ne ki bu kadar iteliyorlar? şaka gibi bu bizi yönetenler daha doğrusu yönetemeyenler
  • Bende 2.0 A4 bakıyordum yalan oldu
    “Passat mı çekeyim yanlarına” desem duyarlar mı acaba beni de ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni araçdan kasıt,, 1-3 yaş dahil mi %50 oy oranına, pardon zam oranına

• Allah belasını versin X trail alacaktım lanet olsun böyle işe Golf e defam
  • Öyleyse ülkenin %70 i i10 dışında araç alamayacak seviyeye getirildi bir hareketle

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Valla ben bir ara 2.0 impreza bakıyordum. Şimdi motoru ölü 1.5 bakıyorum. Bir yerlerde mutlaka faturasız 2.0 motor bulunur. Alınır ve arabaya saplanır.

Şaka bir yana, klasikçi tarafımda kaşıntıyı arttırıyor bu zamlar. Elimdeki araçlar iyice eskidiğinde uzun yola çıkabileceğim, beni kanırtmayacak güçte küçük hacimli sıradan araçlarla yenilememi yaparım. 2.0, 1.8 falan almam gerekirse. İki araba hepimize yetmiyor zaten. Tasarruf ettiğim parayı şehir içinde kullanabileceğim tatlıca bir klasik veya klasik adayı arabaya gömerim. Hem işimi görürüm. Parayı devlete vereceğime koleksiyona veririm. Bir işe yarar. Yattığı yerde de değerlenir. Bindiğim sürece de keyfime bakarım. Hobim olur. Kullanması da yeni mal arabalardan daha keyifli...

Bu arada, beğenip de almadığımız sıfır Passat temiz bir ikinci el tekne fiyatına geldi... Demiştim yakında olur diye. Oldu. Üstelik vergisi daha az. Bu bağlamda sıfır Passat'a bineceğime, on yaşında bir Focus'a binerim. 680km ötede de olsa, bir teknemin olduğunu bilir, mutlu olurum.

Yeni hedef koyuyorum: Sıfır passat gelecekte eski ama temiz bir mikro uçaktan pahalı olacak...

haksiz sayilmazsiniz motor nunarasi motor uzerinde okunmayan araclarin hafif kusur sayildigini biliyor musunuz?

ileride agir kusur sayilir hallyaller yikilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Öyleyse ülkenin %70 i i10 dışında araç alamayacak seviyeye getirildi bir hareketle

ileri görüşlülüğüm sayesinde sıfır otomatik i10 aldım geçen sene bi de lpg taktım.Benim gibi 1.6 megane 2 ile bmw 525 xdrive kovalayan biri bile ülkenin geleceğini ön görerek ne hallere düştü.
    Benim şansım ülke ve dünya siyasetinin 50 yıl sonrasını görebilmek ya da şansızlığım diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ototube

quote:

Öyleyse ülkenin %70 i i10 dışında araç alamayacak seviyeye getirildi bir hareketle

ileri görüşlülüğüm sayesinde sıfır otomatik i10 aldım geçen sene bi de lpg taktım.Benim gibi 1.6 megane 2 ile bmw 525 xdrive kovalayan biri bile ülkenin geleceğini ön görerek ne hallere düştü.
    Benim şansım ülke ve dünya siyasetinin 50 yıl sonrasını görebilmek ya da şansızlığım diyelim

1.6 megane ile 5.25 xdrive kovalarken, bmw surucusunun bu kovalamacadan haberi var mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ForteVeloce

quote:

Orijinalden alıntı: ototube

quote:

1.6 megane ile 5.25 xdrive kovalarken, bmw surucusunun bu kovalamacadan haberi var mıydı?

ben arkasında 200km/h ile gidiyordum herhalde haberi varmıştır

• Para basacaklarına ve enflasyon etkisi 2019 seçimlerinde karşılarına çıkacağına vergilere zam yaptılar höşürt diye şimdi geçirdiler. Ekonomik olarak doğrusunu yaptılar.Zaten bunlara oy veren ve arabası eski model Doğan görünümlü şahin olan vatandaşın "allaha şükür, vergilerimiz reisin saraylarına ve makam arabalarına feda olsun" deyip huri hayallerine Adnan hocanın kedicikleri cennetten görüntüler diye yaptığı TV programlarının da yardımı ile devam edeceklerini hesap ettiler.

Ekonominin dikişleri patlamasın diye artık sıkı vergi artışları olacak, dış- iç borçlar ve faizler yeni rekorlar deneyecek,vatandaşa en yüksek fiyattan doğal gaz kakalayan Botaş Türkiye'nin vergi rekortmeni oldu.

Osmanlı da son dönemlerinde aynı şeyleri yapmıştı, kendileri saraylarında cariyeleri ile oynaşırlarken önce yavaş yavaş emperyalist güçlere toprak verdiler, sonunda vatandaştan vergi toplama işini de borçlu olduğu devletlerin zabıtalarına yaptırdılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pej -- 14 Ekim 2017; 12:23:29 >

• aslında arabalardan motorların çıkartılması lazım. akülüye geçmeliyiz. hem hacim derdi yok. hem çevreyi temiz tutar.

ne öyle 1.2 şu kadar 1.6 bu kadar 2.0 bu kadar falan.

en iyisi akülü sıtayla.
  • Meclise yeni alınan masanın değeri 1milyon tl ve dünyanın en pahalı 7.mobilyası oluyor kendileri.Boyle şeyler için para lazım itibarımız artıyor

• Allah bunları bildiği gibi yapsın.Mercedes Audi zaten hayalde,Dacia,Renault, Hyundai,Toyota gibi araçları bile Ulaşılması zor hale getirdiler.

Yukarıdaki saydığım markalarda ortalama bir araç 80-100-120 bin tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 14 Ekim 2017; 12:20:47 >
  • ototube kullanıcısına yanıt
    Sizin gibileri gayrimenkul danışmanı yapsalar memlekette zarar eden birey kalmayacak

• Silinebilir..

İyi olmus 3 kurus maas alip 100 bin tl ustu arabaya binenlere gelsin ne demisler 'Paran kadar adamsin,itibarin kadar delikanlisin...'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 14 Ekim 2017; 13:4:28 >
  • IMF bile bu kadar insafsız değildi. Bu kadar yüksek vergi artışları talep ermiyordu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.