Şimdi Ara

[Şikayet] kha0ss nickli kullanıcı dolandırıcıdır ! (Lütfen dikkatli olun)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Key/Gift #Diğer
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 20 Haziran tarihinde arkadaşdan Fm18 aldım.Gayette güzel konuştuk anlaştık hatta ödeme konusunda biraz sıkıntı çıktı ilk arkadaş oyunu gönderdi.Sorunu halletmiştik gayet güzel bir iletişim kurarak alışverişimizi tamamlamışdık.

Fakat aynı gün içerisinde tahminen 5-6 saat sonra oyun benden silindi.Ve resimde görmüş olduğunuz mesaj bildirimi geldi.Oyunum silindi hesabımdan.

Hemen sonrasında arkadaşa mesaj attım ve cevap vermesini bekledim bir yanlış anlaşılma olabilir diye.Fakat arkadaş hala cevap vermiyor mesajlarıma.

Buradan alışveriş yaparken ilk defa böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım.Mağduriyetimi bu arkadaşın gidermesini istiyorum.

Bana vermiş olduğu hesap no BynoGame'e ait.Steam hesabını gördükten sonra güvensizlik yaşadım fakat arkadaş oyunu bana hemen göndermişti.

TR850011100000000075597189
    Şube No : 03663
    Hesap No : 75597189
    ProGamer Bilişim Limited Şirketi

Bende arkadaşı mağdur etmemek adına hemen 26 TL olan ödemeyi Enpara aracılığıyla gönderdim.

Diğer alışveriş yapacak arkadaşlara uyarı olarak bunu belirtmek istedim. :/

[Şikayet] kha0ss nickli kullanıcı dolandırıcıdır ! (Lütfen dikkatli olun)
    Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

Not:FM18 oyununun pahalı bir oyun olduğunu bende biliyordum fakat Steam'de 40 tl olmuştu bende bu fırsatı daha uygun hale getirmek için forumdan bu tarz satış yapan arkadaşlara mesaj attım ve ilk önce bu arkadaş yanıtlamıştı.Başka referans olarak güvenilir bir arkadaş,sonradan 28TL olarak cevaplamıştı ama ben çoktan alışverişi gerçekleştirmiştim.

Hatam o güvenilir arkadaşı beklememek ve bana FM18 oyununu gönderecek hesabın güvenilir olmadığını anlamama rağmen,sırf arkadaş oyunu hemen gönderdiği için onu mağdur etmemek adına parayı göndermek oldu.Ayrıca daha önce yüksek meblağlarda Pc için parça alışverişlerim olmuştu.Düşük bir meblağ için böyle birşey yaşanacağını düşünmek istemedim.

10TL için bile olsa dikkatli olun arkadaşlar sizde aynı hataya düşmeyin...Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLoneStar07 -- 22 Haziran 2018; 15:49:7 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Böyle karaktersiz insanlar da var demek, 26 lira için şerefinden vazgeçer mi insan!
  • Bu dolandırıcıya az daha 100 liramı kaptırıyordum.
    Arkadaş sağolsun mesaj atmıştı.

Konuyu gören öne çıkarsın lütfen
  • Arkadaşlar bu ve bu gibi kuşkulu fiyatlardan ürün satan şahıslara karşı dikkatli olun ve hep şüpheci yaklaşın. Bu tarz dolandırıcı arkadaşlar genelde aynı sabıkalı şahıslar olup yeni hesaplarıyla yeni avlar peşinde koşuyorlar. Geçen haftalarda Berat Demirezen adlı şahsı tespit edip banlatmıştık. Muhtemelen foruma tekrar dadanacaktır.

Bu konuyu okuyunuz:
    https://forum.donanimhaber.com/dolandiricilik-olaylari-ile-ilgili-uyari--119454550
  • Konuyu up yapalım da millet görüp dolandırılmasın artık
  • foruma 3 saat önce girmiş karaktersiz herif
  • Geçmiş olsun hocam. 3-5 Kuruş kovalamak yerine biraz daha fazla ödeyip referanslı üyelerden satın almanız daha doğru olurdu. Neyseki tutar çok fazla değil. Ucuz yırtmışsınız.

Edit : Alt kısıma yazdığınızı sonradan gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nobody1 -- 22 Haziran 2018; 3:3:34 >
  • Sınırsız çizilmiş.
  • Yazık yazık,alışverişten korkar hale geldik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun için 2 saat oyunu oynamak gerekli hoursboost tarzı programla bildiğim kadarıyla 2 saatten fazla oynanan bir oyunu alamıyorlar diye biliyorum. Geçmiş olsun
  • hocam bynogame ile iletişime geçtiniz mi?
  • barbod B kullanıcısına yanıt
    Hocam canlı destekden yazdım.İletişim halindeyiz ne olacak bildiririm burdan..

Konuyu belirttim ve sadece 5 dk sonra şu mesajı aldım BynoGame'den;

''Hesaplar kapatıldı ve gerekli incelemeler başlatıldı''

Devamında incelemelerin sonucunu nasıl öğreneceğime dair bilgi istedim.Ve o şahsın parayı nasıl Bynogame hesabından temin ettiğini sordum.Ve bana gelen cevap;

''Savcılıktan yazı geldiğinde bilgi paylaşımı yapılıyor'' oldu...

Lütfen bana şahsın o parayı sizin hesabınızdan nasıl tahsil ettiğini açıklar mısınız ? diye sordum.Cevabı;

''İlgili birimlere şikayette bulunabilirsiniz'' Konuşmanın önemli kısımlarını paylaştım durum böyle arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLoneStar07 -- 22 Haziran 2018; 18:25:52 >

• 3 , 5 Lira için takla atarsanız daha da beteri gelir başınıza kimse de kusura bakıp laf söylemesin bana . O adam hırsız olabilir ama en başta hatayı yaparak günahı en çok olan kişi sizsiniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-809FC2E19

3 , 5 Lira için takla atarsanız daha da beteri gelir başınıza kimse de kusura bakıp laf söylemesin bana . O adam hırsız olabilir ama en başta hatayı yaparak günahı en çok olan kişi sizsiniz .
    Not olarak yazdığımı okumamışsın sanırım.Ama senin görüşün tabiki hee diyorsanki 40 TL verip steam'den alsaydın oda haklı yorum olurdu.Ben fırsatı değerlendirmak istedim Fm19 çıkana kadar..Koleksiyonuma eklemiş olmak için değerlendirmek istedim.

Ayrıca arkadaşın açtığı konuya ilgi fazla olunca.Bu konuyu yukarda 100Tl'sini kurtaran arkadaş için açtım onun gibi yüksek meblağlarda alışveriş yapacaklar mağdur olmasın diye.

• aLoneStar07 kullanıcısına yanıt
    Suç duyurusunda bulunmayacak mısın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kredi kartı dolandırıcılığı büyük ihtimal. Etrafta % 30 indirimli key satanlar mevcut. Yüklemeyide sizin hesabınıza girip öyle yaparım gibisinden söylemlerde bulunuyor. Nasıl ne yolla yükleyeceği belirsiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.