Şimdi Ara

Sihirbazlık Öğretilebilir..(İtina ile..) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
62
Favori
19.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • rezervua****
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün oyun yok mu ?
  • Merhabalar;

Bugün oyun bekleyen arkadaşlar mevcut. Efendim meslek itibariyle oyun anlatımı yapabilecek zamanı pc karşısında bulamayabiliyorum. Kimi zamanda paylaşacağım oyunlar arasında seçim yapamıyorum. Kimi zamanda video desteksiz anlatımın başarısız olacağına inanıyorum. Yani bazı oyunları kuru kuru anlatmak sizin yapmanızı sağlayamaz. Bu içsellikler eşliğinde bir oyun paylaşımında bulunayım istedim;

Oyunumuz iskambil kağıdıyla yapılıyor. Tamamen el yeteneğinizi geliştirmeye yönelik bir oyun.

Biraz deneyip ayna karşısında kendinize yakalanmadığınız zaman bunu arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.

Oyun bir kişiye yapılır. Yanınızda izleyiciler varsa bu oyun yapılmamalıdır. Yapılırsa olmaz.

Dünyaca ünlü sihirbaz David Blaine'ninde yaptığı oldukça basit bir kart değişim oyunu.

İşte videosu; David Blaine- Card Change

Burda David Blaine numarayı hileli deste ile Maça Kızı seçtirerek kullanıyor. Hileli destenin içeriğini ilerde bahsederim çok çeşidi var.

Benim videomdada nasıl yapıldığını gayet anlaşılır bir şekilde göreceksiniz.

Videom sessiz çekim ve videodaki benim. Sessiz olmasının sebebi laptopum çok kalitesiz ses kaydı yapması ve benim kameraya karşı "anlatamıyorum yahu" olup dumur oluşum.

Videoyu izlerken ne kadar kolay bir şekilde oyunun yapıldığını göreceksiniz.

Buyrun kısa ama net videom; Card Change

Ara oyun olarak yada üreteceğiniz sunumlar ile kullanacağınız bir oyun olacaktır. Hiç olmadı yeteneğinizi geliştirmek bazlı çalışma diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saRCop -- 31 Mayıs 2012; 0:53:49 >

• 2. Numaraya çalışayım bakalım.

• Takip bu konuyu dusurmeyecez

• Ben vaktim oldukça oyun paylaşacağım bu yüzden konunun nerde olması şahsım adına önemli değil. Burda önemli olan siz takipçilerin konuyu ayakta tutması. Ve bunu çok iyi başarıyorsunuz.

İlginize,alakanıza teşekkürler..

Yakında yeni bir card change oyunu göstericeğim.
  • Yazdığım ileti iki sefer üst üste çıkmış. Bunu değiştirme gereksinimi duydum. sonuçta iki kere yazmak "flood"a girer ve konu kirliliğine sebebiyet verir.

Bu haftasonu sınavlar mevcut,nöbet mevcut.

Paylaşımda bulunamayabilirim ama konuma bakacağım tabiki.

Acele yok sayın takipçilerim;

İyi sihirler;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saRCop -- 1 Haziran 2012; 9:11:40 >
  • Hocam bekliyoruz yeni oyunu.
  • Merhaba arkadaşlar;

Evet yeni bir iskambil oyunu yada oyuncukunu anlatmak için burdayım. Bu oyunda başlı başına bir oyun olarak düşünülmemeli. Ama iyi yapıldığı takdirde etkileyici olduğu tartışılmaz.

El yeteneğimizi geliştirmeye yönelik bir çalışma olarakta isimlendirebiliriz.

Bir sürü yapılacak olan iskambil oyunlarının son "seçilen kartı bulma" aşamasında kullanabileceğimiz ve her platformda kolaylıkla yapacağımız bir oyun.

Bir çok dünya çapındaki sihirbaz iskambil oyunlarının finalinde bu şekilde seçilmiş kartı bulmada tercih eder bu oyunu.

Sizde öğrenip tercih edebilirsiniz.

Videom yine sessiz ama hilesini açıkça gösteriyor. Kartı elimizde nasıl tutacağımızı, hangi parmaklarımızı nereye koyacağımızı, hangi elimizle tutup hangisi ile ittireceğimizi net bir şekilde vurgulayarak göstermek istedim. Kartı yavaş döndürerek hamleye vurguda yaptım. Bir kaç kez izleyip birazcık çalışılırsa el yeteneğiniz gelişecek ve bu sizin ilerde daha kollektif oyunlar gösterirken işinize yarayacak.

Elinizde deste varken çevirme işlemi yapmaya özen gösterelim. Çevirmeyi yapıp kart değişince hemen destenin üstüne koyup tek kartın arkasınıda gösterelim. İzleyicimize kartı uzatıp tutması sağlanırken elimizdeki desteyi hızlıca kesmemiz " Kağıt yani joker üsttemiydi dur bakayım diye" meraklanan izleyicimize gönül rahatlığıyla desteyi uzatmanızı sağlayacak; değişen kartın üstte olmadığını gören izleyici daha bir şaşırıp ikinci kez şaşalama durumuna girecektir.

Bu da benden tiyo olsun;

Buyrun video;

Card change 2

• super paylasim ama parca parca okudum

• Merhaba arkadaşlar;

Bir başka iskambil oyunu ile karşınızdayım. Evet güzel bir quick change oyunudur bu. Defalarca yapılabilir. Farklı yapılış şekilleri vardır lakin ben bugün videosunu koyduğum hileyi paylaşmak istedim. İlerleyen günlerde diğer varyasyonlarını ekleyeceğim.

Bu videoda bir kartı nasıl değiştirdiğinizi, elinizi ve parmaklarınızı nasıl kullanacağınızı yavaş ve detaylı göstermeye gayret ettim. Nitekim hemen anlayacağınızdan şüphem yok.

Elim ufak, sığmıyor gibi düşüncelere kapılabilirsiniz. Biraz daha sıkarak kartı "küçük elliler için" elinize sığdırabilirsiniz.

Tek kartı nasıl kaydırıpta elinize almanız gerektiği, kartı elinize aldıktan sonra işaret parmağınızla destenin açık ve izleyiciye dönük olan kartı işaret etmesi gerektiğini vurguladım. O hareketle izleyicileri yanlış yönlendiriyoruz. Kilit nokta o.

Emin olun çok eğleniceksiniz.

Güzel bir sunum eşliğinde mükemmel effektler alabileceğiniz,kolay,basit, birazcık çalışarak başarabileceğiniz profesyonel oyundur.

Ve inanın arkadaşlarınızdan kimse bunları bilemiyeceği için çok çok şaşıracaklardır.

Eh keyifli şaşırtmalar;

Buyrun Videom;

Quick Card Change

• Hocam sizinki gibi bir desteyi nerden bulabiliriz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaLVeRo

Hocam sizinki gibi bir desteyi nerden bulabiliriz ?

Benim elimdeki deste Bicycle deste. Regular olan tabi,classic. Dünya Sihirbazlarının kullandığı Dünyanın en büyük,en kaliteli ve garantili tek iskambil kartı firması.Amerikan menşeili.Amerikada 2-3 dolar destesi. Türkiyede 15 liradan aşağı bir fiyata bulabileceğinizi sanmıyorum. Ben Amerikadan,yurt dışından getirtiyorum bazen. Bazen DNR gibi firmalardan alıyorum. DNR'da vardı mesela. İstanbul gibi bir şehirde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kaliteli ve tavsiye edeceğim bir destedir. Diğer tavsiye edebileceğim destede Bee destedir.

İkiside dünya çapında illüzyonistler tarafından kullanılır.

Bicycle deste illüzyonistlere özel hileli destede üretir. İsterseniz kendi fotoğrafınızı bile koydırabilirsiniz arkasına. O kadar müşterilerine açıktır.

sahibinden.com, DNR v.b. yerlerden temin edebilirsiniz. Yurtdışı için ebay.com şüpheniz olmadan kullanabileceğiniz bir sitedir.

D&R Bicycle Deste

Ebay Bicycle Deste

Orjinal Sitesi; Bicycle Co.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saRCop -- 2 Haziran 2012; 23:15:14 >

• İllüzyon güzeldir, insanların zihnini geliştirir, olaylara farklı bir bakış açısı kazandırır.

Forumda alt başlık olarak illüzyon bölümü olmaması bence büyük bir eksiklik.

Başarılar diliyorum kardeşim...
  • Ring'e selamlar.. Üstadlar mekanıdır Ring'ler..Prof. ve prof. yolda ilerleyenlerin..

Merak edenleriniz olabilir, illüzyonda bir nevi dernektirler. Dünya çapında çalışırlar. Katılma rituelleri vardır ve birliktelikler sıkıdır. Hep istemişimdir ama hayat bu insanı bazen, bazı şeylerden alıkoyabiliyor.

Dh Forumda bu eksikliği gördüm ve kendi elim-dilim döndüğünce,okuduğum,bildiğimce anlatmaya bu ücra köşelerdeki başlıkla çalışıyorum.

Ulaşılması birazcık zor olsun

Smyrna Ring'e selamlar,
  • Sağolasın, bekleriz İzmir'e.

Çok da iyi yaptın, yolun açık olsun...

quote:

Orijinalden alıntı: saRCop

Ring'e selamlar.. Üstadlar mekanıdır Ring'ler..Prof. ve prof. yolda ilerleyenlerin..

Merak edenleriniz olabilir, illüzyonda bir nevi dernektirler. Dünya çapında çalışırlar. Katılma rituelleri vardır ve birliktelikler sıkıdır. Hep istemişimdir ama hayat bu insanı bazen, bazı şeylerden alıkoyabiliyor.

Dh Forumda bu eksikliği gördüm ve kendi elim-dilim döndüğünce,okuduğum,bildiğimce anlatmaya bu ücra köşelerdeki başlıkla çalışıyorum.

Ulaşılması birazcık zor olsun

Smyrna Ring'e selamlar,

• İzmir'e selam olsun Özlen Tuncer'de orda olması gerek? Bu konuda siz Profesyonellerinde katkıları olmasını çok isterim. Paylaşımınız, eksikleri gidermek ve müdahale etmek isteğiniz varsa gokmay, kesinlikle düşünmeden yapmalısınız.

Ben illüzyon meraklısı bir bireyim. İzlemeyide,yapmayıda çok severim (Eh tabi elimizden geldiğince)

Hoşgeldiniz diyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.