Şimdi Ara

Sihirbazlık Öğretilebilir..(İtina ile..) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
62
Favori
19.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de senin gibi sadece meraklıyım, profesyonel asla da amatör bile demiyorum kendime.
    Biirçok malzeme var bende ama genelde aile içinde ve arkadaşlar arasında birşeyler yapmaya çalışıyorum fakat ustaları izlemek elbette çok daha keyif verici...

Ayda bir İzmir'de gösteri oluyor ben birçoğuna izleyici olarak katıldım, denk geldikçe de gidiyorum.
    Yolun düşerse beklerim. Ayrıca İzmir'den ilgilenen olursa IBM Smyrna Ring gösterilerinin duyurularını buradan paylaşabilirim.
  • İnşallah bir gün yolumuz düşer, tanışırız "Sihirli bir gece" izleriz ;)

İllüzyon, hayattan zevk almak benim için..Hobilerimden biri..

Malzemeli oyunları pek sevmediğim ve stil olarak street magician tarzı olduğum için kolay bulunan malzemelerle yapılan oyunlara ve close up gösterilere bayılırım,yaparım.

Bu konuda kal,yorumlarını yap, paylaşımlarda bulun gokmay ;)

Birdim, iki olduk

• Malzeme derken bendekiler basit şeyler zaten, çok özel şeyler yok...

Elimden gelen birşeyler olursa, elbette katkıda bulunmak isterim....

quote:

Orijinalden alıntı: saRCop

İnşallah bir gün yolumuz düşer, tanışırız "Sihirli bir gece" izleriz ;)

İllüzyon, hayattan zevk almak benim için..Hobilerimden biri..

Malzemeli oyunları pek sevmediğim ve stil olarak street magician tarzı olduğum için kolay bulunan malzemelerle yapılan oyunlara ve close up gösterilere bayılırım,yaparım.

Bu konuda kal,yorumlarını yap, paylaşımlarda bulun gokmay ;)

Birdim, iki olduk

• Tamam gokmay, konuda kal paylaşım yapmak istedikçe istediğin zaman istediğin şekilde "eksiklik giderme olur,yeni paylaşım olur,püf noktası bilgilendirmesi olur" yazabilirsin.
  • Ben de şuan lise son sınıfta okumaktayım ve kendimi bildim bileli illüzyona merak duyuyorum. Küçükken kendimce numaralar bulmaya çalışmıştım. 3. sınıfa geçtiğimde dayım sihirbazlık kitabı almıştı ve bu sanatla böylece düzgünce ilgilenmeye başladım. Bu güzel konu için teşekkürler, numaralar dışında deste türleri, Ring Derneği gibi farklı bilgiler de öğrendim sayenizde. Eğer dediğiniz gibi bi proje hazırlamak isterseniz seve seve kameraman olurum :)
  • Evet, maalesef bazı özel meselelerimden ötürü forumu ihmal ettim lakin kısa zamanda bir başka card change yöntemini anlatmaya gayret edeceğim.

İlginize alakanıza teşekkürler, eğer kameraman ihtiyacım olursa (-ki var ama şehir sorunu) sizden yardım talep edebilirim.

• Usta adam çıkıyor gazeteyi 40 parça ediyor.Sonra katlıyor katlıyor salladığında sanki yırtmamış gibi oluyor.Şu numarayı söylersen varya yemin ediyorum düşünmekten kafayı yedim.Ayrıca Özenle takip ediyorum yazdıklarını...
  • Ben İstanbul'dayım, kameraman ihtiyacınız olduğu an haberinizi bekliyorum :)
  • Merhaba arkadaşlar;

Bir başka card change oyunuyla karşınızdayım. Buda gayet uygulanabilir ve etkileri mükemmel bir iskambil oyunudur. Birazcık gayret ile başarılı olacağınız kesin. ;)

Şimdi bu kart değiştirme oyunumuzu size anlatmaya çalışayım. (Tabiki video paylaşımında bulunacağım)

Bir deste kartımız ve en üstteki kart gösterilir. Gösterilen kart izleyiciler tarafından teyit ettirilir.(Bu karta iyi bak,bu kartı gördün v.b.)

Elimiz destenin ve kartın üstüne konur ve birazcık çekilir ve o kart tekrardan gösterilir.

Elimizi bir daha üstüne getirip çekince kartın değiştiğini gören izleyiciler şaşırırlar.

Oyunun nasıl yapılacağı ve hünerin nerede nasıl uygulanacağını videoda göstermeye çalıştım. Şimdide yazarak anlatmaya çalışacağım. Elimizi destenin ve gösterilen kartın üstüne koyduğumuzda parmaklarımızla hafif baskı uygulayarak tek sadece o kartı ileri kaydıryoruz ve desteyi tutan işaret parmağımızla o tek kayan kartı(Gösterilen ve teyit edilen kartı) kontrolünü sağlıyoruz.
    Elimizin ayasıyla(içiyle) bir altındaki kartı elimizi geriye doğru çekerken çekiyor ve avucumuzda gizliyoruz. Bu aşamadan sonra elimizi tekrardan gösterilen karta doğru yöneltirken gösterilen kartı desteyi tutan işaret parmağımızla itiriyor bu esnadada avucumuzla geriye çektirdiğimiz kartıda onun üstüne yerleştiriyoruz. Son aşamada desteyi örten elimiz ve tutan elimizle sağa sola kayan yada kaymış olan diğer kartları kısacası desteyi toparlayıp elimizi açıyoruz.

Aaa!! Kart değişti ve izleyiciler şaşkın.

İşte bu şaşırma anında desteyi keserek yada cebimize koyarak işlemi bitiriyoruz. Cebimize koyarsak sorun yok lakin izleyicilere vereceksek kesme işlemi tercih edilmelidir.

Umarım anlaşılır olmuştur.

Buyrun videom;

Card change 3

• Takip

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yararı olabilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bu işleri çok merak ediyorum fakat yapma fırsatım olmuyor daha doğrusu yapamıyorum desek daha doğru olur :D. Zor işler bunlar. El çabukluğu falan lazım ne de olsa.
  • O kadarda zor değil. Gözümüzde büyütüyoruz. Bende "hayatta yapamam,çok zor v.b." bahaneler buluyordum beynime oynasın diye. Yanlış yapmışım.
    Ama;
    Yapabilirsiniz lakin hepsini yapabilirim derseniz hata edersiniz. Nitekim herkesin yapabileceği güzel oyunlarımız var,paylaşılacaktır.

**Bu aralar çok yoğunum arkadaşlar,uygun zamanda videolu paylaşımlara devam edeceğim.
  • Takip
  • süper :D takip ediyorum
  • Güzel konu takip.
  • devamı gelir inşallah :)
  • Zaman bulabilsem gelecekte zaman hakikatten büyük sorun.. İş,güç vakit yok.. Beklemede kalın arkadaşlar. Tabiki devamı gelecek..

Güzel olacak,güzel
  • Devamini bekliyoruz en kisa zamanda

• Takip

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.