Şimdi Ara

Sihirbazlık Öğretilebilir..(İtina ile..)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
62
Favori
19.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kendime sihirbaz demiyorum,illüzyonistte demiyorum sadece ilkokul yıllarımdan bu yana bu zanaate ilgi duydum,okudum,araştırdım ve tabiki elimiz dilimiz döndüğünce yapıyormda evelallah;

Kısaca;

Dünya tarihinin en eski sahne sanatı olan illüzyondan yani halk arasındaki ismi ile sihirbazlıktan bahsedeceğim.

İnsanoğlu yaradılış gereği gözle görülmeyen herşeyden, mantığına sığmayan herşeyden,alışılagelmemiş herşeyden çok etkilenir. Özellikle bizim milletimizde bu istismara kadar gitmekte maalesef. Bu oyunları din kisvesi altına yaparak çok zengin olan, tamamen illüzyon yaparak insanları istismar eden bir sürü Cinci hocalar, medyumlar,büyücüler,falcılar falanlar filanlar mevcut.

İnsan, kandırılmaya çok müsaittir. Bu hem fizyolojik hemde ruhsal anlamda kolaydır. Aramızda İnsan psikolojisi ile ilgilenen arkadaşlar bunuda çok iyi bilirler.

İnsanların %80,%90'nında her hareket yada olaya tepki benzerdir,aynıdır.Bunları bilirsek bu bilgiler ışığında hareketlerimizi,hamlelerimizi ve bu hareket ve hamlelerimize oluşacak tepkileride biliriz.

İşte illüzyon bunların hepsini bilir ve ona göre oyunlarını insanlara sunar.

Sunanada İllüzyonist yada Sihirbaz yada daha eski diliyle Hokkabaz denir.

Şimdi bu konu altında sizlere bir illüzyonist olmak için bilinmesi gereken olguları paylaşacağım.

İnternet üzerinden araştırılma yapılırsa ancak oyunlar ve oyunların nasıl yapıldığına dair görüntüler,yazılar elde edilir. Bir illüzyonist olmak için neler lazımdır,neler bilinmelidir bilinmez. Bu tarz sihirbazlık kitapları videoları bu konuyu yüzeysel geçer çünkü heryerde olduğu gibi boynuz kulağı geçer endişesi insanların genetiğindedir. Ve bu boynuz büyüyüp kulağı geçince kulak görünmez boynuz ihtişamıyla ayakta durur,tıpkı boğalarda,geyiklerde v.b. hayvanlara olduğu gibi.

Esasında en önemli olgu budur.

Peki neleri bilmeliyiz?

Burda duruyorum. Nitekim facebook sosyal paylaşım sitesindede görüntülerle desteklenmiş anlatımlarım olacak. Çünkü ben bunları büyük sihirbazlardan öğrenirken,öğretilemez,gizlenmeli,saklanmalı denmedi aksine öğretilmeli,sevdirilmeli,eğlendirilmeli dendi.

Bir tek husus var sadece dikkat edilmesi gereken o da " Bir oyunu merakınızı yenmek için mi öğrenmek istiyorsunuz? Yoksa öğrenipte çalışıpta başka bir yerlerde arkadaşlarınıza,eşinize,dostunuza hatta sahnede izleyicilerinize mi yapmak istiyorsunuz?"

Yukardaki sorunun cevabına göre bu öğretiler yakınen ve sıcak bir şekilde usta-çırak uygulamasıyla öğretilir.

İkinci şıkkı tercih edenler yada sizin öyle hissettiklerinize bu sihir dünyasının kapısını açmalısınız.

Benimde derdim,sıkıntım,uktem bu..

Peki burdan yada ilerde planladığım gibi facebooktan bunları paylaştığım zaman herkes öğrenecek diyenlerinizde olabilir.

Sihirbazlar buna kızabilir (Bu çok önemli gibi )

Bundan korkum yok lakin bu zanaata merak salmış,öğrenmek isteyen insanlar bu tip çok kullanıcısı olan sitenin "Diğer" konular bölümünün ..kısaca ücra köşesinde bulabilecekler bu bilgileri. Bu kadar emek ile arayıp bu bilgilere ulaşılması zaten yeteri kadar kişinin sihirbazlık zanaatine olan ilgisini, öğrenebilirliğini tescil etmiş olacaktır.

Hem bu konu ile bilinçli bir izleyici kitlesini yanıltmak; inanın daha zevkli oluyor; olacaktır.

**KONUYA İLGİ ALAKA OLUŞURSA EĞİTİM-BİRİKİM-PAYLAŞIM YAPACAĞIM. EN TEMELİNDEN OYUNLARA KADAR UZUN BİR YOL BU. VE OYUNLARI ÇALIŞARAK HERKESİN YAPABİLECEĞİNİN EMİN OLMASINI İSTİYORUM. İNANIN ÇOK BASİT VE ETKİLEYİCİ OLACAKLARDIR. HEM BEN SADECE YOL GÖSTERİCEĞİM.SİZ YOL ALACAKSINIZ.

• Evet arkadaşlar;

Şimdi yukardaki giriş mahiyetindeki yazımı uzuncana olan yazımı okuduysanız birinci bölüme geçebiliriz.

Bu bölüm temeldir. Bende vakti zamanında sihirbazlığa merak sarıpta sihirbazlarla iletişim kurunca bana bu temellerden uzun uzun bahsettiler.

Nedir peki bu temeller?

Evet bu temel bilgiler insanoğlunun neler yapıldığında neler yapabilecekleridir.

Örneğin normal bir insan beyni iki saniye şaşırır. Bu tabiki doğal etkenlerle oluşan şaşırma süresi. İllüzyondaki bazı oyunlarda bu süreyi biraz daha uzatıp hilemizi yerine getirmek maksatlı yan ürünler,yardımcı ürünler kullanırız.

Bu iki saniye nasıl yani?

Evet, bunu aklınıza yazmalısınız. Bu bir kilit. Kilitli bir kapı var. Ve kapıyı açmanın en kolay yolu bu. Ve tabiki bazen istisna insan modelleride olacaktır ama bizde maymuncuklarda olacaktır.

Karşınızdaki 2 saniye şaşırınca ne olur ki?

Ne mi olur? Gözünün önündeki ana kütle dışında ayrıntıları göremez. Çünkü beyni bir noktaya çok reaktive olmuştur. Çok yönlü ve detaysal bakamaz. İşte iki saniyede bizde hilemizi uygularız.

Buna inanmalısınız. Ve ilerde öğreticeğim oyunlarda kullanırken gömreceksinizde. Tabi burdaki ön şart şu;

ÖNCE SİZ İNANMALISINIZ. Çünkü vaktiniz 2 saniye ve yaptınız yaptınız yoksa oyun maymuncuklara kalacaktır.

Birinci bölümün bir diğer konusuda, her zaman söylendiği gibi el gözden hızlıdır.

İllüzyon gözlere hitap eden bir oyun grubudur. Çok çeşidide mevcuttur.

Peki el gözden hızlıdır derken anlatılmak istenen nedir?

Olay şudur; Elimizi hızlı hareket ettirirsek ayrıntılar gizlenir. Göz çok hızlı hareket eden nesneleri daha önce öğrendiği gibi görmeden tamamlayıp beynimize bilgiyi götürür.

Bu sistem close up magic denilen yakın mesafe oyunlarında çok işleyişle kullanılır. Lakin bütün oyunlar bu bahsettiğim temeller üstünde yükselir.

Örneğin; elinde bozuk bir para yada kağıt parçası var.Sağ eliniz işaret,baş ve orta parmağı ile tutuyorsunuz. Sol avcunuza koyuyorsunuz. Görünen nedir? Para yada kağıt sol avucunuzdadır. Ama açılan sol avucun boş olduğunu görünce şaşırırsınız. İşte size iki saniye. Bu arada hile yapılıp sağ avuçta boş gösterilir. Bir iki saniye daha. Son olarak iki elin boş olduğu gösterilmesine rağmen eller kavuşturulduğunda para ellerin (istenen bir elinde olabilir, kulan sağ sol v.b. yerlerde) arasında beliriverir. Bu oyunu daha sonra detaylı anlatmaya çalışacağım.

İki saniye kuralını öğrendik değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: saRCop

Evet arkadaşlar;

Şimdi yukardaki giriş mahiyetindeki yazımı uzuncana olan yazımı okuduysanız birinci bölüme geçebiliriz.

Bu bölüm temeldir. Bende vakti zamanında sihirbazlığa merak sarıpta sihirbazlarla iletişim kurunca bana bu temellerden uzun uzun bahsettiler.

Nedir peki bu temeller?

Evet bu temel bilgiler insanoğlunun neler yapıldığında neler yapabilecekleridir.

Örneğin normal bir insan beyni iki saniye şaşırır. Bu tabiki doğal etkenlerle oluşan şaşırma süresi. İllüzyondaki bazı oyunlarda bu süreyi biraz daha uzatıp hilemizi yerine getirmek maksatlı yan ürünler,yardımcı ürünler kullanırız.

Bu iki saniye nasıl yani?

Evet, bunu aklınıza yazmalısınız. Bu bir kilit. Kilitli bir kapı var. Ve kapıyı açmanın en kolay yolu bu. Ve tabiki bazen istisna insan modelleride olacaktır ama bizde maymuncuklarda olacaktır.

Karşınızdaki 2 saniye şaşırınca ne olur ki?

Ne mi olur? Gözünün önündeki ana kütle dışında ayrıntıları göremez. Çünkü beyni bir noktaya çok reaktive olmuştur. Çok yönlü ve detaysal bakamaz. İşte iki saniyede bizde hilemizi uygularız.

Buna inanmalısınız. Ve ilerde öğreticeğim oyunlarda kullanırken gömreceksinizde. Tabi burdaki ön şart şu;

ÖNCE SİZ İNANMALISINIZ. Çünkü vaktiniz 2 saniye ve yaptınız yaptınız yoksa oyun maymuncuklara kalacaktır.

Birinci bölümün bir diğer konusuda, her zaman söylendiği gibi el gözden hızlıdır.

İllüzyon gözlere hitap eden bir oyun grubudur. Çok çeşidide mevcuttur.

Peki el gözden hızlıdır derken anlatılmak istenen nedir?

Olay şudur; Elimizi hızlı hareket ettirirsek ayrıntılar gizlenir. Göz çok hızlı hareket eden nesneleri daha önce öğrendiği gibi görmeden tamamlayıp beynimize bilgiyi götürür.

Bu sistem close up magic denilen yakın mesafe oyunlarında çok işleyişle kullanılır. Lakin bütün oyunlar bu bahsettiğim temeller üstünde yükselir.

Örneğin; elinde bozuk bir para yada kağıt parçası var.Sağ eliniz işaret,baş ve orta parmağı ile tutuyorsunuz. Sol avcunuza koyuyorsunuz. Görünen nedir? Para yada kağıt sol avucunuzdadır. Ama açılan sol avucun boş olduğunu görünce şaşırırsınız. İşte size iki saniye. Bu arada hile yapılıp sağ avuçta boş gösterilir. Bir iki saniye daha. Son olarak iki elin boş olduğu gösterilmesine rağmen eller kavuşturulduğunda para ellerin (istenen bir elinde olabilir, kulan sağ sol v.b. yerlerde) arasında beliriverir. Bu oyunu daha sonra detaylı anlatmaya çalışacağım.

İki saniye kuralını öğrendik değil mi?

iyimiş devam et

• Tekrardan merhabalar;

Bölüm 2 diyelim anlatmaya başlayalım..

Temel bilgilerden devam tabiki..

Sihirbaz yada illüzyonist, kendi kişisel becerilerini bilmelidir ve buna göre bir rol model almalıdır. Bu çok önemli çünkü oyunlarımızın sunumlarını bu rol model çerçevesinde gerçekleştireceğiz.

Peki sunum çok mu önemli?

Evet, hemde çok. Dünya çapında nam salmış ve şu an gündemdeki bir çok popüler büyük sihirbaza hocalık yapmış Sihirbaz Lance Burton bir oyunundan sonra izleyicilere dönerek;

Nasıl oyunumu beğendiniz mi demiştir? Evet diye çığlıklar eşliğinde alkış kıyamet salon. Peki demiş gösterim kaç dakika sürdü? 5-6 dakika demiş. Peki ben bu gösteriyi hazırlamak,çalışmak ve sunmak için ne kadar uğraştım? 6 ay..

Bir oyuna hazırlanmak,çalışmak %50, sunmak %50'dir.

Sunum ne kadar güzel olursa o kadar etkileyici olur. İşte burda sunum modellerini sihirbaz kendi modeline göre yapacağı için rol model çok önemlidir.

Örneğin; Ağzı laf yapan,espiri yapmayı becerebilen,konuşkan biri komiklikler yaparak,vücut diliyle bu sunumunu destekleyerek ve sıradan giyenerek illüzyon yapabilir ve yapmalıdırda. Bu adama siyah smokin giydirip monoton klasik sihirbazlık yaptırırsanız sunum verimli olmaz,etki azalır ve %50 eksiklik oluşur.

Günümüzde popüler kültürü, rock müzik ve gothic,rocker tarzı yada normal sıradan kot pantolon tshirt tarzı giyinen sihirbazları popüleritesini arttırmıştır. Bu bir kültürel global akımdır. İnternete ve dünyaya bakılırsa son dönem ismini duyduğunuz Chris Angel, Cyril Nakayama, David Copperfield, David Blaine tamamen bahsettiğim tarz illüzyonistlerdir ve bilinmelerinin sebebi budur. Bu saydığım isimlerin içinde sadece David Copperfield, Houdini'den sonra gelmiş en büyük sihirbaz kabul edilir ve kesinlikle öyledir. O, günümüze ayak uyduran 60 yaşına merdiven dayamış mükemmel bir sihirbazdır.

Ek bilgi olarak, Witcher model (rockçı,gothic) Chris Angel'ın ustası Lance Burton'dur ama Lance Burton klasikçi grand master olması sebebiyle maalesef pek bilinmez.Oysa Lance Burton, David Copperfield ile dünyanın en iyilerindendir.

Bu anlattıklarım arasındaki fark sadece model ve sunum farkıdır. Biri smokinle iskambil oyunu yapar biri tshirtle. Biri sahnede yanına izleyici alır yapar biri sokaktan geçen biri ile..(Tabiki illüzyon oyunları çeşit çeşit, sahne oyunlarını çıkarıp sokakta yapamazsınız.Burda da bir illüzyon var. Bazı oyunlar Dizi/Film setlerinde 3. sınıf aktör ve aktrislerle,teknolojik hilelerle(kamera v.b.) sokakta yapılıyormuş izlenimi verilebilir. Etki artar hemde çok fazla.

Biz,meraklı,amatör düşünen, illüzyon meraklısı arkadaşlar; sokakta,evde,partide,discoda,barda,kahvehanede oyun yada oyunlarımızı yapacağımız için sıradan rol modeller bize uygundur.

Karakter yapımıza göre konuşkan,eğlenceli,mistik,gizemli her nasıl biriysek; sunumumuzu ayarlayıp etkimizi arttırmalıyız. Bu hususta kendinizi tanımanız lazım çünkü doğuştan gelen bir yetenekten bahsettim.

Hedefimiz; Oyunu öğrenmek ve iyi yapmak + Modelimizi seçmek + Sunumumuzu hazırlamak.

Bir ek; İlk olarak ve genel olarak arkadaşlarımıza,eşimize,dostumuza oyun yapma durumunda olduğumuz için;

Bir daha yap, göstersene nasıl yaptın, öğret öğret v.b. baskılara maruz kalacağız. (Yönlendirmeli oyunlarda Sihirbazın yani sizin dediğinizi yapmama )

Samimiyetten ötürü olan,oluşan olgular ve rahatsız edicidirler. Normalde bir sihirbaz gelip oyun yaparken ona bu ve benzeri hiçbir şekilde birşey diyemezler ama size/bana/bize derler diyecekler.

Anahtarımız şu; Bu bir oyun keyif almaya bak.

Yapmamanız gerek şey; Bir oyunu İKİNCİ DEFA yapmak. Çünkü yapılan istatistikte aynı oyunun ikinci defa yapılırsa hilesinin yakalanma oranı %70 artıyor. Bunun için alternatif oyunlar bilmek en mühimi.

Asla yapmamanız gereken şey; ASLA OYUNUNUZU ÖĞRETMEYİN. ÇÜNKÜ ŞAŞIRTMAK, ŞAŞIRMAKTAN DAHA EĞLENCELİ GÖRECEKSİNİZ.

Burda ASLA dedim sanırım? Dikkat edeceğiniz şu olsun. İlerde başınıza çok gelecek. Öğret abi/abla/kardeşim lütfennnn yalvarmaları.

Yukardaki yazılarımda belirttiğim gibi "YAPMAK için ÖĞRETİN, MERAKINI yenmesi için ASLA ÖĞRETMEYİN"

Çünkü; Yarın öbür gün başka bir ortamda aynı oyunu yaptığınızda sizi sırrınızı söylerek rezil edebilir, utandırabilir. Tabiki kontralarımız olacak ama iğrenç bir emek hırsızlığı durumudur. Bu da çok önemli husus;

Bölüm 2 bitsin artık devamına bakalım

**KONUYA ALAKA VAR.BU BENİ SEVİNDİRDİ. 2 YORUM MEVCUT AMA 70++ SAYFAYA BAKAN ARKADAŞIMIZ VAR. GÜZEL, NE GÜZEL.

• Devam ama yazilarini okumuyorum bana sadece aile arkadas icinde yapabilecegim turden lazim hatta bi adam vardi beyaz maskeli o anlatiyordu videolu bulabilirseniz onu yayinlayin daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LusT

Devam ama yazilarini okumuyorum bana sadece aile arkadas icinde yapabilecegim turden lazim hatta bi adam vardi beyaz maskeli o anlatiyordu videolu bulabilirseniz onu yayinlayin daha iyi olur

Size şöyle cevap vereyim hemen. Lakin ben bu macera dolu yolu temelinden oyunlarına kadar "Sihirbazlık Öğretilebilir" başlığı altında toplayacağım.Bu başlık tamamen benim el emeği göz nurum olacak.

youtube.com'da " magic secret revealed masked magician "diye yazarda aratırsanız, bahsettiğiniz Grandmaster İllüzyonistin (Müthiş biridir lakin paranın gözü kör olsun) yaptığı ve hilesini gösterdiği oyunlara ulaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler;

Bir tavsiye; Bu başlığı takip ederseniz ilerde oyun paylaşımındada bulunacağımı belirteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: saRCop

quote:

Orijinalden alıntı: LusT

Devam ama yazilarini okumuyorum bana sadece aile arkadas icinde yapabilecegim turden lazim hatta bi adam vardi beyaz maskeli o anlatiyordu videolu bulabilirseniz onu yayinlayin daha iyi olur

Size şöyle cevap vereyim hemen. Lakin ben bu macera dolu yolu temelinden oyunlarına kadar "Sihirbazlık Öğretilebilir" başlığı altında toplayacağım.Bu başlık tamamen benim el emeği göz nurum olacak.

youtube.com'da " magic secret revealed masked magician "diye yazarda aratırsanız, bahsettiğiniz Grandmaster İllüzyonistin (Müthiş biridir lakin paranın gözü kör olsun) yaptığı ve hilesini gösterdiği oyunlara ulaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler;

Bir tavsiye; Bu başlığı takip ederseniz ilerde oyun paylaşımındada bulunacağımı belirteyim.

Demek istediginizi anladim ama bana basit el oyunlari lazim ama sizide takip edecegim oncelikle videolu anlatim yapip videoyuda siz cekeceksiniz turkce olarak ogrenmek daha kolay olur simdiden tesekkurler

• Video çekimi yapıp koyacağım koymasına lakin kameraman bulmak lazım öncelikle. Bu benim için ilerde düşündüğüm bir proje.

Bahsettiğin maskeli illüzyonistin basit oyunları ancak bir kaç tanedir. Çoğunun hilesini gösterir ancak anlatımı yok kadar azdır. Dil ingilizcedir haklısınız.

Benim konumu takip ederseniz oyun anlatımı,paylaşımını yapacağımı teyit ederim. Lakin aşama aşama yol aldığım için şu an oyun anlatmak,vermek kafamdaki projeye uymuyor.

Yukarda demek istediğim bahsi geçen illüzyonistin videolarına ulaşmanın yoluydu.

Takipte kalın, ilerde basitten başlayıp zora doğru giden illüzyon oyunlarına kavuşacaksınız.

• Takip merakle bekliyoruz...
  • mesajım bulunsun
  • Cok ilginc bir konu ama ben daha cok yapmaktan ziyade nasil yapildigi kismiyla ilgileniyorum ama izlemekten ve okumaktan cok keyif aliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YaYa -- 25 Mayıs 2012; 17:08:52 >
  • Evet 3. bölüm diyelim..

Bu bölümde çok basit bir iki numarayı paylaşmayı düşünüyorum.Olurda paylaşmaz isem bir daha ki bölümde kesinlikle oyun paylaşımlarında bulunacağım.

Ve pek tabi üzülerek söylüyorum, kamera ve çekim olayını evde laptopumla yapmaya çalışacağım.(Bu ileriki zamanda planladığım bir şey şimdilik sadece anlatımla yetinmelisiniz.Görüntü desteği kısa zaman sonra link şeklinde eklenecek)

Temelinden bu satırlara kadar olan bölümü okumanız sizi amatörlükten profesyonelliğe doğru götürecek temellerdi. İşin püf noktalarınıda pek tabi yeri geldikçe değineceğim.

İlk olarak bahsettiğimiz gibi model seçimi ve sunum üretimi tamamen size ve hayal gücünüze kalmış. Yeteneklerinize göre modelinizi ve sunumunuzu oluşturacaksınız. Bu hususta size yol gösterirsem kendimden bir kopya oluşturmuş olurum. Ben sadece oyunları,oyunların hilelerini göstereceğim.

Başlarda çok basit oyunlarla başlayacağım için aranızdan şu sesler yükselecektir;

"Ohoo, bunlar çocuk oyuncağı.Bunlara çocuklar kanmaz. v.b v.b v.b...."

Lakin izleyicilerimiz arasında çocuklarda var. Yeğenlerimiz,kardeşlerimiz,komşularımızın çocukları değil mi?

Hem basit oyunlar, el yeteneğimizi geliştirmemizde bize çok yardımcı olurlar.Bunuda unutmamak lazım.

Herneyse paylaşımlar yaptıkça artık siz içlerinden seçer seçer oyunları istediğinize,istediğiniz şekilde sunarak yaparsınız diyorum ve bu hususu bağlıyorum.

Gelelim ilk oyunumuza;

Bu çok basit bir oyun olacak. Hatta ekstra bir el yeteneği kullanmamıza bile gerek yok.

Kısa bir "Ön hazırlık" yapılarak yapılacak bir oyuna başlamanın vakti.

Oyunumuzun adı "Sihirli MUZ" (Ben uydurdum)(Oyunu değil ismini )

Malum önümüz yaz gerçi süpermarketlerde her daim bulabiliyoruz mevsimi olmayan meyve/sebzeleride.. Bize lazım olan MUZ..

Oyunu kime yada kimlere yapacağımızda önemli. Lakin bize o kadar muz lazım. (Bu oyun parti,arkadaş ortamı,üniversite evlerinde başarıyla tarafımdan icra edilmiştir)

Bir salkım yada 3-5 tane muzu aldıktan sonra. -ki burda muz seçerken üstünde siyah-kahverengi hafif benekleri olan muzları tercih ediyoruz; mutfağa geçiyoruz.

Bu ön hazırlıktan kimsenin haberi olmasın. Muz alırken yanınızda oyunu yapacak arkadaşlarınızdan olması etkiyi çok arttıracaktır.

Şimdi bize lazım olan bir diğer şeyde; Kürdan yada büyük bir iğne yada ataçı açıp elde edeceğimiz ince bir tel.

Kürdan bulduk diyerek devam ediyorum.Gözünüze kestirdiğiniz muzu elimize alıyor ve bıçakla dilimlerken verdiğimiz aralıklar kadar aralık vererek kürdanımızı sokup muzun içinde sağ-sol yapıyoruz.(Kafanızda canlandırdığınızı ümit ediyorum şimdilik görüntü,fotoğraf,çizimim elimde mevcut değil) Bu şekilde belirli ve düzenli aralıklarla kürdan ile muzu kabuklarını soymadan ince bir delikten sağ-sol yaparak dilimliyoruz.

Oyunla ilgili link buldum; Sihirli Muz(Görüntü alıntıdır) (Kürdan v.b. malzeme ile nasıl kesileceğini görüp daha basiti olan ortadan ikiye kesme oyununu izleyeceksiniz. Biz dilimleyeceğiz )

Burda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus; Kürdan deliklerinin üst üste simetrik yani aynı hizada olmaması gerektiği. Mesela bir delik muzun önündeyse diğer biraz yukarısında sağın diğeri biraz yukarısında solun v.b. muzu komple işlemliyoruz.

Bu işlem yaptıktan sonra biraz beklersek muza açmış olduğunuz o kürdanla oluşan delikler kararmaya yüz tutacak ve bir süre sonra muzun doğal olarak üstünde olan/oluşan lekelerle aynı olacaktır.

Muz bu hale geldikten sonra oyunumuz sunuma hazırdır.

Arkadaşlarınıza "kendi hazırladığınız sunumla birlikte birer muz verirsiniz.İşlem yapılmış muz elinizde kalsın"

Sonra muzu alan arkadaşlarınız onu soyup yemeye koyulacaklardır.

İşte burda " Ne kadar kabasınız ya v.b. bir çıkış yaparak ilgiyi üzerinize toplayıp bakın size ne göstericeğim. Ufak bir ne sihirdir ne keramet v.b. bir şekilde bağlayarak elinizde bir bıçak varmışcasına ve muzu kesermişcesine hareketler yapacaksınız v.b."

Arkadaşlarınız olayı anlamayacaklardır lakin; Şimdi ne yaptım diyerek teyit almanız burda önemlidir. yoksa oyununuz anlaşılmayabilir. Keser gibi dilimler gibi yaptın v.b. cevapları gelecektir.

Sonra muzu yukardan aşağıya soyup dilim dilim yemeye başladığınızı görünce yeterli etkiyi yapmış ve oyunu tamamlamış olacaksınız.

İlk oyun için gayet basit ve her platformda kolaylıkla yapılabileceğiniz türden.

Önce tek başınıza bir muzla bu işlemi yapıp kendinize sunum hazırlayıp denemeniz işinize yarayacak ve kolaylaştıracaktır.

Deneyen yada denemiş arkadaşlarımızdan yorumlarını esirgememesini istiyorum. en azından bilgi, paylaşıldıkça çoğalır,değerlenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saRCop -- 25 Mayıs 2012; 18:52:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YaYa

Cok ilginc bir konu ama ben daha cok yapmaktan ziyade nasil yapildigi kismiyla ilgileniyorum ama izlemekten ve okumaktan cok keyif aliyorum

Sonuçta keyif almanız yeterli.

Konumu takip ederseniz,keyif alacaksınızda..

Nitekim ben elimden,dilimden geldiğince bu sanatı "zarar vermeden" güncel tutup,popüleritisini arttırma ümidiyle DH FORUM'a açtım. Temelinden sonuna kadar..
  • Ben muzu dilimlere bölme numarasını yapıyorum bence o daha iyi bütün muz soyulunca parçalanmış durunca millet daha çok şaşırıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaWYeR53

Ben muzu dilimlere bölme numarasını yapıyorum bence o daha iyi bütün muz soyulunca parçalanmış durunca millet daha çok şaşırıyor

Tabikide dilimlere bölme numarasını anlattım ben. O videoda kürdan v.b. ile nasıl kesileceğini görünmesi maksadıyla örnek amacıyla kullandım.
  • Takip
  • takip
  • Süpersin bende böyle bi anlatım yapıcak birini arıyodum
  • Hariki...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.