Şimdi Ara

sigarayı bıraktım öncesi ve sonrası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
46.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sigar içine dh sakinleri için Bir kaç deneyimimi paylaşmak istedim (çünkü beni gerçekten çok şaşırttı)
    yaklaşık 15 yıl sigar içitim lise 1 den bu yana 15 yıl o kadar uzun ki artık sigara içmeden önce nasıldı hayat sorusuna hatırlayamıyorumdan başka cevap veremiyorsunuz. 5 ay 13 gündür sigar içmiyorum ve o kadar fazla değişiklik hissediyorum ki kendimde heryerde yazan yok 2 saat içinde tansiyon normale döner nefes alma foksiyonların düzelir filan falan dan ziyade gerçekten hissedilenleri paylaşmak istiyorum

-öncelikler merdiven ve yokuş çıkma performansım katlandı diye bilirim
    -cinsel hayatım düzene girdi (18 yaşıma geri döndüm sanki)
    -iğrenç kokudan kurtuldum
    -yaralarım neredeyse 2 kat daha hızlı iyileşmeye başladı
    -sigar içerken dizel araba gibi çalışan ak ciğerim şimdi tam anlamıyla olmasada benzinli araba gibi nasipse elektrikli arabaya dönecek
    -sürekli enerjiğim
    -çok kaliteli uyku uyuyorum öyleki rüyalarım bile çok güzelleşti (ciddiyim düzenli oksijen alınca insan daha renkli rüyalar görüyor kafamı yapıyor bilemicem artık )
    -daha ağır kaldırabiliyorum
    -yaptığı işe daha fazla konsantre olabiliyorum
    -ve ister inanın ister inanmayın daha karmaşık ve zor problemleri çözebiliyorum geçmiş yıl ales sınavı sayısal 2 sorularını 31 dk çözdüm ve sadece 5 yanlışla ( sigara içmek kanıtlandığı üzere %12 ye kadar zekayı bloke ediyor(muş)bende bırakınca öğrendim)
    -insanlarla daha yakın kontak kura biliyorum (koku yüzünden çekiniyordum yaklaşmaya)
    -dişlerimin rengi en az 2 ton açıldı
    -baş ağrılarım bitti
    -soğuğa ve sıcağa mukavemetim arttı (eskiden aşırı sıcaklarda inanılmaz derece de nefes darlığı çekiyordum buda vücudumun direncini düşürüyordu)
    -hastalılara karşı daha dirençliyim (kış ayı çıkıyor daha birkere bile burnum akmadı)
    -kendime daha fazla özen göstermeye başladım özgüven tavan yaptı
    -çebimde sürekli kullanmaya hazır bir para bakiyesi oluştu
    -hobilerim çeşitlendi (sigaraya verdiğim paradan kurtlunca kendime birtane nikon d90 aldım ve dağ yürüyüşleri yapıyorum not : antalyadyım )

gibi gibi ..... birçok şey sigarayı bırakınca içinizde olanlar ayrı (kalp atım ritminin düzelmesi kanser riskinin azalması vs. ) birde kendinizin gözlemleyebileceği olağan üsüt şeyler oluyor
    kişisel bir rica da bulunmak isityorum bir anda doğru bir karar verip sigarayı bırakın gürül gürül akan bir nehir gibi hayat hala ince bir ip gibi akan suyun altında yıkanmayı kendinize reva görmeyin lütfen

• EyvaAllah güzel konu
  • bende bırakalı 10 gün oldu ve şimdiden nefesim açıldı neredeyse 2 kat fazla nefes alabiliyorum o buğazımdaki balgam hissi kayboldu daha iyi tat ve koku alabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinuhe.s

EyvaAllah güzel konu
    Örnek konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quad4core

bende bırakalı 10 gün oldu ve şimdiden nefesim açıldı neredeyse 2 kat fazla nefes alabiliyorum o buğazımdaki balgam hissi kayboldu daha iyi tat ve koku alabiliyorum.

tebrikler inşallah muvaffak olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozima

quote:

Orijinalden alıntı: quad4core

bende bırakalı 10 gün oldu ve şimdiden nefesim açıldı neredeyse 2 kat fazla nefes alabiliyorum o buğazımdaki balgam hissi kayboldu daha iyi tat ve koku alabiliyorum.

tebrikler inşallah muvaffak olursun

Alıntıları Göster
    Yaklaşık 5 seneden beri içmiyorum çok şükür.

Halı sahada koşarken tıkandım.

Korktum nefes alamamaktan.

Hava da oksijan yoktu sanki.

Allah bana bunun korkusu ile bıraktırmayı nasip etti ve öyle de bıraktım.

Çok şükür ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: sinuhe.s

EyvaAllah güzel konu
    Çok güzel bir konu. Umarım bazı kişilerin sigarayı bırakmasına vesile olursunuz.
  • cok iyi anlatmissin da, iste birakinca bir dostumu kaybedicekmisim gibi hissediyorum :(
  • Ulan isyerinde yaktim sigarami forumda ne var ne yok diye bakim dedim girdigim konuya bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: whtswrongstupid

Ulan isyerinde yaktim sigarami forumda ne var ne yok diye bakim dedim girdigim konuya bak
    harika konu,öncelikle tebrik ederim kardeşim..5 aydır içmiyorsan o iş bitmiştir artık.

bende bırakıyorum,günlük 2 paketten şu an itibari ile 10 teke düşürdüm.çok değil 2 hafta sonra aynı duyguları yaşamak için gün sayıyor olacağım
  • quote:

Ulan isyerinde yaktim sigarami forumda ne var ne yok diye bakim dedim girdigim konuya bak

eğer o sigarayı bırakmazsan hayat sana diyecek kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozima -- 22 Şubat 2013; 10:59:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

harika konu,öncelikle tebrik ederim kardeşim..5 aydır içmiyorsan o iş bitmiştir artık.

bende bırakıyorum,günlük 2 paketten şu an itibari ile 10 teke düşürdüm.çok değil 2 hafta sonra aynı duyguları yaşamak için gün sayıyor olacağım

İnşallah kardeşim.... İnşallah herkese nasip olur sigarayı bırakmak
  • quote:

quote:

eğer o sigarayı bırakmazsan hayat sana diyecek kardeşim

Alıntıları Göster
    güzel konu

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayva

güzel konu

Alıntıları Göster
    "-öncelikler merdiven ve yokuş çıkma performansım katlandı"

çekişin artımış kardeşim..ne mutlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hey Jude.

cok iyi anlatmissin da, iste birakinca bir dostumu kaybedicekmisim gibi hissediyorum :(

Arkadaşlar başka bir konuda bu.

Şahsen son 4 yıldır, bisiklet sporyula olsun, vücut geliştirmeyle olsun, spordan ayrılmayan bir insan olduğum halde, 1 ay oncesine kadar 3 ay boyunca sigara kullandım, direk yarım paket civarı başladım olaya, bazen bir pakete yaklaştığım oluyordu. Kısacası 0.6 civarı paketle girelim.

-Derslerden dolayı mühendislikte sıkıntılar,
    -ailemin dağılması,
    -maddi sıkıntılar,
    -Evlenme çağına geldiğim halde devam eden okul, ve uzama tehlikesinin boy göstermesi.
    -kız arkadşımın uzak olması, ve okulumdan dolayı ona karşı mahçup düşmem....

Bu sebepler beni önce strese, sonrada stresimi bir nebze olsun azalttığını düşünmeme sebep olan sigaraya yönlendirdi. Şu nefes problemleri-Koku-maddiyatı dahada zorlaması- cinsel problem... Alayını yaşadım 3 ayda resmen. Ve şu an 1 yıl içen birisine bile bakarken cok üzülüyorum. Resmen intahar bu.

Gelin görünki, insanlar Tiryaki kavramını vücudun Fizyolojik ihtiyacı olarak görüyorlarki bence bu yanlış, insanlar kesinlikle sigarayı Hey Jude ile aynı sebepten içiyor. Yani psikolojik. Artık onu, bir tür zaman geçirme, bir tür arada bir kendine verdiği bir ödülmüş gibi görmesi, insanı sigaraya yönlendiriyor ki bu kesinlikle yanlış.

Sigarayı bırakmak isteyenlere tavsiyem şu;
    Kendini hobi edinin, boş zamanlarınızda uğraşıp zevk aldığınız şeyler yapın. Şu ülkede en az yapılan şey, insanlar hobilerden yoksun. Yani kendilerini, ev iş basit zaman geçiren şeyler(tv-pc-arkaadş) arasında kısır döngüye zorluyorlar. Ondan sonra sigara gibi saçma alışkanlıklar çıkıyo.

Konu gayet yerinde olmuş. Saygılar, iyi forumlar.

• quote:

Günde 2 paket uzun samsun içerken 2003 de nasıl olduysa bir anda sigarayı bıraktım ve aralıksız 8 YIL içmedim
    2011 yılında ise nargileye heves etmemle birlikte yeniden başladım sigaraya
    Hevesinizi kırmak istemem ama SİGARA BIRAKILMAZ SADECE ARA VERİLİR diyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

Çok şükür ;)

Şimdi ne özlemişsindir sen. Bi slim virginia sarıyım gel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimone

quote:

Günde 2 paket uzun samsun içerken 2003 de nasıl olduysa bir anda sigarayı bıraktım ve aralıksız 8 YIL içmedim

öyle söyleme bence sigarayı birdaha döneyecek şekilde hayatından çıkaran binlerce insan var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kimone

quote:

öyle söyleme bence sigarayı birdaha döneyecek şekilde hayatından çıkaran binlerce insan var

Mutlaka vardır ama ben 25 - 30 yıl sigara içmeyipte sigaraya tekrar başlayanları biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: boor

quote:

Orijinalden alıntı: farego

Çok şükür ;)

Şimdi ne özlemişsindir sen. Bi slim virginia sarıyım gel.

Alıntıları Göster
    19 yıl aralıksız kullandıktan sonra mayıs 2012 de bıraktım çok şükür. Darısı diğer içenlerin başına.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.