Şimdi Ara

Sıfır otomobillere kur zammı geliyor: Fiyatlarda ciddi artış yaşanacak (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
2
Favori
40.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babamın 11 Kasımda 155.000 TLye aldığı Honda CR-V reisin üstün ve dünya devine yaraşır vergi düzenlemeleri sonucu şuan 185.000 TL elhamdülillah. Reis sayesinde 2. elde kazançlıyız. HAYIRlısı olsun reis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 31 Mart 2017; 1:20:45 >
  • Almanlar arabaya binmiyormuş. Evet evet binmiyorlar. Hiç bir şey bilmiyorsanız satış rakamlarına bakın.
  • Adamlar halkı nasıl bağlayacaklarını iyi biliyorlar. Bakınız krediler. Adamın 20 yıl yaşayacağına garantisi yok fakat ''yaşasın 20 yıl vadeli ev kredisi kampanyası var'' diye havalara uçuyor. Sırf bu kredi muhabbetinden ötürü Evet diyeceğini söyleyen tanıdığım onlarca insan var. Adam gidip bankadan kredisini alıyor ya ekonomi çökmüş, ülkenin itibarı yerle bir olmuş umurunda değil. Yeterki o bankadan krediyi çeksin. Sonra da vatanseveriz hede hödö.. Hadi oradan derler adama..
  • Bakın burada kur farkını kötü bir şey gibi gösterenler var ancak kur farkı uygulanınca yüzbinlerce kişi kazanacak türk insanı kazanacak sonunda.

Galeriler, bayiler işçi çıkartıyordu artık kur güncellemesi ile insanlar iş bulacak, ekonomiye kattı sağlayacak, insanlar mutlu olacak.

Kur farkı demokratik ve bağımsız büyük türkiye nin özgürlüğünü gösterecek. Demokrasi kazanacak yine.

Terör destekçisi ülkeler kaybedecek bu güncelleme ile. Türk insanı parasının tam karşılığını almış olacak.

Neymiş 30 bin liralık araba 120 bin lira olmuş, iyi de karşım bu paranın 30 bini gavura gidiyorsa 90 bini ülkede kalıyor bu ülke insanı paylaşıyor o para dönüp dolaşıp sana geri geliyor. Cebine daha fazlası giriyor.

alman yine 30 bin alıyor üzülüyor, eskiden paranın %50 sini alırken payı %25 e düştü üzülüyor ağlıyor, kıskanıyor.

Bakın 3 ayda 3 köptü yapıldı bu ülkeye, osmanğazi, yunus emre ve 15 temmuz şehitleri köprüsü istanbulda trafik yok artık insanlar mutlu işine gidiyor, evladını görüyor, trafikte zaman kaybetmiyor artık.

3. havalimanı açılınca almanya batacak farkıda mısınız? Bu yüzden çırpınıyorlar, hollanda da bakanımız sınır dışı edildi neden diye araştırdınız mı hiç?

Çanakkaleye yapılan yeni proje ile bütün dünya yatırımları türkiyeye geliyor yeni baharat yolu yapılıyor dünya liderliği için sadece bir kaç yıl kaldı.

Sonunda ab batacak, abd bitecek, rusya bitecek, israil yok olacak dünya tek bir devletin yönetimine kalacak bu devlet ise türkiye dir. Hollanda, almanya ve fransada halk sokaklarda yeter artık biz türk yönetimi istiyoruz diyor ama devlet susturuyor hepsini.

Çok yakında hedef 2023..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 31 Mart 2017; 2:25:10 >

• beraber yürüdük biz bu yollarda diye ağlıyodunuz şimdi beraber ıslanın bakalım :D
  • 90lar geri döndü. enflasyon, devalüasyon, zam, otoriter rejim bunlara alışmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

quote:

Orijinalden alıntı: Nerevarine

Az önce aldığım habere göre batı bu haberler yüzünden bizi kıskanmaya başlamış.

A haber mı kaynak hocam

Yok be hocam. Gurbetçi bir arkadaşım anlattı. Batı şuan ağlıyor.
  • Evet verin ama beyler. Tum yetkiyi verin ki bu olaylar normal bi durummus gibi karsilansin.

#hayir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fransa'ya taşınma ihtimalim var, bunu düşünerek ikinci el araba piyasasına bakayım dedim fransa'da.
    hep hayalim üstü açık arabaydı çocukluktan beri, fantezi olsun diye üstü açık arabalara bakıyorum. 2007 model peugeot 307cc'ler 5000 euro'muş, hatta 2009 207cc'elr falan 4000'e bulunuyor. daha sonra açtım sahibinden'i 5000 liraya hangi araç alabilirim diye, sahibinden karşıma direk iphone çıkardı 5000tl'ye
    bi ülkede 5000 euro'ya araba alırken diğerinde iphone almak...
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Bırak 120 milyarlık arabaya binmeyi yiyecek yemeğin yok kuru ekmekle idare ediyorsun halen gelmiş bide savunuyor musun? Ulan adam gözün açık seni resmen şey yapıyor bunun farkındasın zam gelecekmiş diyorlar iyi birşey diyorsun. Bugün araba almaya çalış ikinci el,otomatik,düşük kilometre en kötü cebinden +60 milyar çıkaracaksın. Ki daha ucuzlarıda var. Ama gel gör ki bi 50 milyarlık araca bin sonra bide 60 milyarlık araca bin arada dağlar kadar fark oluyor. Bırakın bu işleri daha iyi olacağız ayaklarını. Sizlerde biliyorsunuz her geçen gün kötüye gittiğimizi. Evet ülkeyede para kalıyor ama o kadar para kalmamalı. %46-50 vergi mi olur?

Hadi ülkeye kalıyor diyoruz nereye gidiyor bu paralar bunuda söyle? Elektrik,su faturaları neden bu kadar şişik geliyor. Ben bu ülkenin vatandaşıyım vergimi,faturaları ödüyorum orada kaçak kullananlar neden bana yansıyor? Sen nasıl devletsin? Biraz kafayı kullanın Allah size bu imkanı vermiş bir daha vermez biraz düşünün,gelişin,üretin.

Bu ülke daha vida bile üretemiyor dışarıdan alıyor neden diye bir sorun..

Herneyse yeni araç alıyoruz iyi zamanına denk geldik anlaşılan. Pek iyi zamanda diyemem dolu araca göre boşu ve neredeyse aynı kilometredeki bir başka aracı satıcı kafa kafaya hatta daha fazla fiyata satmaya çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanHollandalı

Bırak 120 milyarlık arabaya binmeyi yiyecek yemeğin yok kuru ekmekle idare ediyorsun halen gelmiş bide savunuyor musun? Ulan adam gözün açık seni resmen şey yapıyor bunun farkındasın zam gelecekmiş diyorlar iyi birşey diyorsun. Bugün araba almaya çalış ikinci el,otomatik,düşük kilometre en kötü cebinden +60 milyar çıkaracaksın. Ki daha ucuzlarıda var. Ama gel gör ki bi 50 milyarlık araca bin sonra bide 60 milyarlık araca bin arada dağlar kadar fark oluyor. Bırakın bu işleri daha iyi olacağız ayaklarını. Sizlerde biliyorsunuz her geçen gün kötüye gittiğimizi. Evet ülkeyede para kalıyor ama o kadar para kalmamalı. %46-50 vergi mi olur?

Hadi ülkeye kalıyor diyoruz nereye gidiyor bu paralar bunuda söyle? Elektrik,su faturaları neden bu kadar şişik geliyor. Ben bu ülkenin vatandaşıyım vergimi,faturaları ödüyorum orada kaçak kullananlar neden bana yansıyor? Sen nasıl devletsin? Biraz kafayı kullanın Allah size bu imkanı vermiş bir daha vermez biraz düşünün,gelişin,üretin.

Herneyse yeni araç alıyoruz iyi zamanına denk geldik anlaşılan. Pek iyi zamanda diyemem dolu araca göre boşu ve neredeyse aynı kilometredeki bir başka aracı satıcı kafa kafaya hatta daha fazla fiyata satmaya çalışıyor.

Bence trollemiş bu arkadaş. O kadar saçmalamış olamaz. Akepeli bile olsa olamaz yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanHollandalı

Hocam trollemiş merak etmeyin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arifomer

quote:

Az önce aldığım habere göre batı bu haberler yüzünden bizi kıskanmaya başlamış.

A haber mı kaynak hocam

Yok be hocam. Gurbetçi bir arkadaşım anlattı. Batı şuan ağlıyor.

Hocam Batı ağlıyor tuvete gidebilir miyiz

• yeter be yeter halkın iliğini kuruttunuz.
    halk, bıkmadınız mı şu adamlardan?
  • zaten fiyatlar uçuktu; c sınıfı fiyatına b sınıfı alıyor millet şimdi a sınıfı mı alacak daha ne kadar batacağız?
  • artik kopruleri, tunelleri falan gelecek nesillere tarihi eser gostermek icin yapacaz. Ha pardon bide halay cekmek icin

• quote:

Orijinalden alıntı: Far Beyond Driven

Okul bitince işe girer biraz pederin yardımıyla biraz krediyle araba alırım diyordum şimdi aldığım maaşla iphone 7 alamıyorum bile bırak evi arabayı ne hale geldi ülke gençliğimin en güzel yılları 20 li yaşlarım paramı kazanıp harcayacağım yıllar bu adamlara denk geldi, hakkımı helal etmiyorum

Şu an ki durum hiç iç açıcı değil kabul etmek gerekir, iyi diyen varsa köprüden atsın kendini, karbon üretmesin.
    Ama 90 lı yıllarda da gül bahçelerinde gezmiyorduk
    Bu ülkenin vatandaşları hiç bir zaman refah içinde yaşamadı, yaşamayacak...
  • Bu da ayrı ironi
    quote:

2016 sonuna doğru düzenlenen kampanyalar ile otomobil ve hafif ticari araç pazarında yüzde 1,6 oranında artış yaşanarak 983,720 adet satışla rekor kırılmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Bakın burada kur farkını kötü bir şey gibi gösterenler var ancak kur farkı uygulanınca yüzbinlerce kişi kazanacak türk insanı kazanacak sonunda.

Galeriler, bayiler işçi çıkartıyordu artık kur güncellemesi ile insanlar iş bulacak, ekonomiye kattı sağlayacak, insanlar mutlu olacak.

Kur farkı demokratik ve bağımsız büyük türkiye nin özgürlüğünü gösterecek. Demokrasi kazanacak yine.

Terör destekçisi ülkeler kaybedecek bu güncelleme ile. Türk insanı parasının tam karşılığını almış olacak.

Neymiş 30 bin liralık araba 120 bin lira olmuş, iyi de karşım bu paranın 30 bini gavura gidiyorsa 90 bini ülkede kalıyor bu ülke insanı paylaşıyor o para dönüp dolaşıp sana geri geliyor. Cebine daha fazlası giriyor.

alman yine 30 bin alıyor üzülüyor, eskiden paranın %50 sini alırken payı %25 e düştü üzülüyor ağlıyor, kıskanıyor.

Bakın 3 ayda 3 köptü yapıldı bu ülkeye, osmanğazi, yunus emre ve 15 temmuz şehitleri köprüsü istanbulda trafik yok artık insanlar mutlu işine gidiyor, evladını görüyor, trafikte zaman kaybetmiyor artık.

3. havalimanı açılınca almanya batacak farkıda mısınız? Bu yüzden çırpınıyorlar, hollanda da bakanımız sınır dışı edildi neden diye araştırdınız mı hiç?

Çanakkaleye yapılan yeni proje ile bütün dünya yatırımları türkiyeye geliyor yeni baharat yolu yapılıyor dünya liderliği için sadece bir kaç yıl kaldı.

Sonunda ab batacak, abd bitecek, rusya bitecek, israil yok olacak dünya tek bir devletin yönetimine kalacak bu devlet ise türkiye dir. Hollanda, almanya ve fransada halk sokaklarda yeter artık biz türk yönetimi istiyoruz diyor ama devlet susturuyor hepsini.

Çok yakında hedef 2023..

Al abi bi snickers ye..

• Allahtan ben geçen sene passatı aldım. şimdi böbremi satsam alamazdım. 20 bin zam yedi 1yılda
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.