Şimdi Ara

Sıfır otomobillere kur zammı geliyor: Fiyatlarda ciddi artış yaşanacak (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
583
Cevap
2
Favori
40.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sssemih24

quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

Almanya'da yaşayanlar şu fiyatların 3'te 1'ine BMW'ye biniyor ama hamdolsun Almanyayı kıskanmıyorum makarnamı yiyorum kafam çalışmıyor mutluyum huzurluyum

selam ve dua ile

Almanyada bmw 1 serisine el arabası diyorlar.

Adamların refah düzeyi o kadar yükselmiş...

Kim diyormuş?Gören de Almanya'da herkes en aşağı 5 serisine biniyor sanır.

Çoğu istese iyi araba alabilir ama lüks olmayan opel hatta fransız markalarını tercih ediyorlar.

Refah düzeyi artınca iyi arabaya binmiyorsunuz, çünkü zihniyetiniz de değişiyor ve tüketim çılgınlığına kapılmıyorsunuz.Belki abd istisna olabilir bu söylediğime.

Bmwyi üreten adamlar bmwye diğer 3. sınıf gelişmekte olan dünya ülkeleri kadar düşkün değiller.Üretenler çok daha rahat o bmwye sahip olabilirken bu 3.dünya ülkesindekiler bir dünya borçla o arabalara sahip olmaya çalışıyor.

Kimse iyi araba almasın demiyorum ama bu kadar zorlamaya ne gerek var sonuçta fiyatlar ortada.

• güncellemedir o zam değildir.
  • Calligiato kullanıcısına yanıt
    Var.

Muhtemelen Madagaskar, Mozambik, Trinidad & tobago

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i10 al geç uğraşma
  • bu millet çeker kredisini 4 sene 5 sene ayda 2000 lira verir;yine o 0. km arabayı evinin önüne çeker..çünkü millete hava atıp salyalarını akıtmak kendini "değerli" hissetmek paha biçilemez...ama özel sektördeyse işsiz kalabileceği yada maaşın düşebileceği gibi riskleri de göz ardı eder..
  • Güncelleme geliyor demek ki. İyice abarttılar 4 ayda 1 zam. Bu hükümet çok güzel alıştırdı insanlara. Nasılsa bunlara oy verenler Şahininin değeri artıyor diye seviniyordur. Mutlu oluyorlar böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrhasan42

Dünya Almanya'dan mı ibaret? Mesela vietnam da var nijerya da var somali de var var oğlu var.ordakiler insan değil tabi ölsünler!

troll se komik değilse daha komik
  • quote:

Orijinalden alıntı: xkaanx9

Abi çıldırıyorum 2 yil önce 30-40bin tl idi

Sıfır otomobillere kur zammı geliyor: Fiyatlarda ciddi artış yaşanacak

Şaka gibi fiyat. Şimdi zamla beraber 80-90 olur. Altı üstü symbol yahu. Avrupada 80bin euro'ya neler neler alınır.

• Evetciyiz elhamdurullah !!11!!1bir

• 10 yıl boyunca köprü,inşaatte yatırım yapılırsa olacağı budur.Mühendislere,yazılıma,tamamen yerli üretim için altyapıları ve eğitim sistemini 2004'den itibaren yatırım yapılsaydı,Türkiye biraz daha güçlü olurdu,ama 13 yıldır aynı şeylere yatırım yapılırsa dolar yükselir,her şeye zam üstüne zamda gelir.Bir de suriyeli arapları da maalesef besliyorlar.Dolar kuru yükselmesinde ne yapsın,enflasyon artıyor,Türk lirası paramız iyice değeri düştü.2018 yılında veya bu yılın sonuna doğru maalesef ülkemizde ekonomik kriz olabilir.Her şeye gereğinden fazla zam gelmesi,dolar kurunun yükselmesi,enflasyon olması bunun ilk belirtileridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powersmachine54 -- 30 Mart 2017; 22:40:46 >
  • /

• quote:

Almanya'da yaşayanlar şu fiyatların 3'te 1'ine BMW'ye biniyor ama hamdolsun Almanyayı kıskanmıyorum makarnamı yiyorum kafam çalışmıyor mutluyum huzurluyum

selam ve dua ile

Kardeş çok uygun fiyata uçak biletleri var Almanya'ya kimse kimseyi zorla tutmuyor ülkede.
  • erdi 1903 kullanıcısına yanıt
    Benim çalışma oturma iznimi ayarla birgün durmam şu lanet yerde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam ve dua ile gelen güncellemedir o

• Sıfır otomobillere kur zammı geliyor: Fiyatlarda ciddi artış yaşanacak

bilemedik kıymetini
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi 1903

quote:

selam ve dua ile

Kardeş çok uygun fiyata uçak biletleri var Almanya'ya kimse kimseyi zorla tutmuyor ülkede.

yiyorsan yemek bu diyosunuz. memnun olmayan gitsin kapı açık.

peki biz düne kadar başörtüsünü bunun için mi savunduk. biz neden gitmedik? bu ülke hepimizin. kimse kimseyi kovmaya, kimse kimseye kapı göstermeye falan kalkmasın. herkes bu ülkede doğdu bu ülkede büyüdü aynı dili konuşuyoruz aynı türkülerle duygulanıyoruz aynı yemekleri seviyoruz. bizi bölmeye belimizi kırmaya çalışanların ekmeğine yağ sürmeyelim. arkadaş aklı sıra makarna ile itham etmişse siz onun attığı çamura çamurla karşılık vermeyin.

• erdi 1903 kullanıcısına yanıt
    Uçakla gidince orada yaşanabildiğini sanıyorsun herhalde.
  • zamına koymuşlar milletin :)))
  • Halbuki cozum cok basit.

Sifir Araba almamak. 2 senede bir araba degistirmemek. Gosteris meraklisi olmamak. bakiyorum adam agliyor zam geliyor diye. Sonra golf icin fiyat aldim nasil diye konu aciyor. Pesin parayla alsa hadi bir nebze anlarim. 5 sene kredi oduyor bir de

ulan var ya bu tayyip az bile sogusluyor bu milleti. Boyle vatandasim olacak, bindikce binerim sirtlarina.

Daha da artsin araba satislari azalmiyor cunku. Bicak gibi kesilse satislar, %150 vergi almayi kim aklindan gecirebilir? Efendim cari acik bilmem ne. Bas git lan, osmangazi, 3.kopru, avrasya tunelinden zarar etme once.

Zerre umrumda degil. 15 senelik bir opelim var. ayagimi yerden kesiyor. Hurdaya ayrilana kadar benle.

Kaziklanmak isteyen buyursun.

• herkes susssun evetçiler konuşsun
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.