Şimdi Ara

SIFIR KM OTOMOBİLLER İÇİN SICAK FIRSATLAR (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.228
Cevap
232
Favori
314.925
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normalde zamlar döviz kaynaklı olsa al geç derdim ama şu an firmalar ciddi oranda kar koydular. Satışlar zaten düştü, birkaç ay yalandan indirim yapacaklar nefsinize hakim olursanız güzel idirinler olur.

Eski fiyatlara inmesi kurdan dolayı mümkün değil ama yine de "zamlı aldım zamlı satarım" seviyesinde olsa alınır. Seneye dolar 4tl olunca bu fiyatlar sabit kalacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbirimiz araç almasın. Çok ihtiyacı olan 2. El alsın. Hep beraber patlatalım distribütörleri ve bayilerini. Kur artışını ötv artışını fırsat bilip gizli zam yapmak neymiş görsünler. Yok öyle fırsatçılık

• Kasımda 48600 e aldığım 0 208 e şu an 64900 çeken peugeot . Ben inanamıyorum 6 ayda (ötv +Euro zammı ) bu kadar olur mu diye

• quote:

Orijinalden alıntı: onore

Hiçbirimiz araç almasın. Çok ihtiyacı olan 2. El alsın. Hep beraber patlatalım distribütörleri ve bayilerini. Kur artışını ötv artışını fırsat bilip gizli zam yapmak neymiş görsünler. Yok öyle fırsatçılık

Nereyi patlatıyorsunuz be hocam, kendiniz almadığınızla kalırsınız. Skoda ya gittik, Kodiaq alacaktık arkadaşa, sıra var dediler, Vw e bakalım dedik Arteon için, Temmuzda gelicek, binlerce önbaşvuru var dediler.. Onun harici Nissan, Toyota, opel e uğradık, ben boş oturan bir yer görmedim.

• Fiyatlar çok uçmuş ya yazık günah bende araç bakıyorum ama almayacağım bu şartlarda.
  • bu sıfır araba merakı da orta direğin, memurun klişesidir.

bre vatandaş git 30-40bin km de ilk sahibinden konforlu araba kovala, 90 bin liraya pejo renault vs. almaya gidiyor insanlar nasıl bir akıldır bu ?

git 3-4 yaşında az km li mercedes al audi al bmw al, bu sıfır araba merakı nedir bu memur sınıfında hiç anlamadım... şirket olsan, amortisman kdv vs. durumları olsa hadi neyse ki artık şirketlere araba kiralamak çok daha mantıklı hale geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

bu sıfır araba merakı da orta direğin, memurun klişesidir.

bre vatandaş git 30-40bin km de ilk sahibinden konforlu araba kovala, 90 bin liraya pejo renault vs. almaya gidiyor insanlar nasıl bir akıldır bu ?

git 3-4 yaşında az km li mercedes al audi al bmw al, bu sıfır araba merakı nedir bu memur sınıfında hiç anlamadım... şirket olsan, amortisman kdv vs. durumları olsa hadi neyse ki artık şirketlere araba kiralamak çok daha mantıklı hale geldi.

İlk sahibinden araç bulmak öyle kolaymı? Her yer yalan dolancı,al satıcı dolu. 6 ay araç aradım neler gördüm neler akrabadan bile kazık yedim

• bu fiyatlardan almayın satışları düşsün burunları sürtsün ama 3-5 kişiyle olmaz.
  • 68bine kadar olan araclara otv zammi gelmedi ki. Isguzarlik yapiyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

bu sıfır araba merakı da orta direğin, memurun klişesidir.

Sizin bu söylediğinizi memur da biliyor. Ama 2.el de aşırı pahalı ayrıca ülkemiz insanı sahtekarlıkta öyle çığır açtı ki güvenip araba almak imkansız neredeyse. Ben 2.5 sene önce araba alırken çok uzun süre 2.el baktım bulamadım gittim sıfır aldım. Ha şimdi sıfır alır mıyım kesinlikle almam alamam bitti artık memurun sıfır alma durumu.

• Vergiler nedeniyle 1 senedir aracı değiştirmiyor idim. Annemin engelli raporu nedeniyle bu hafta bir kaç araç baktım. Sıfır otv olması nedeniyle donanımlı ve orta/ üst segment araç bakıyorum. a4, a5, passat (en ust donanimlisi) Q3, superB gibi.. 210 bin seviyelerinde liste fiyatı olan a4 ve a5'i önce 170 bin seviyelerine bıraktılar (otvli) sonra otvsiz 110 bin tl.ye.. 1.6 motor üstü engelli otvsiz araç alınmıyor. Sizin onereceginiz araç var mı arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubilayturk -- 20 Mayıs 2017; 12:27:37 >
  • kubilayturk K kullanıcısına yanıt
    E180 falan baktınız mı peki ? ÖTV siz AMG liste fiyatı 175 e falan geliyor.
  • Vergiler dahil değil. 59950 tl olur mu?
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Birazdan mercedese de bakmaya gideceğiz.

• Arkadaşlar Toyota Corolla 1.33 Life nasıl? Baz modeli bu. Fiyat 62.500 - 63.000 TL civarı. Reklamlarda da çıkıyor. Kullanan bilen fiyat alan varsa yazarsa sevinirim.

Bir de 2. el alın muhabbeti hiç hoş değil. Millet burnundan kıl aldırmıyor. Yetkili saticidan daha yüksek fiyat isteyenler var. Bu ortamda illallah ettiriyorlar, millet te mecburen sıfır araca yöneliyor.

• TürkAsker kullanıcısına yanıt
    Vergi ve yakıt avantajın yok

Anlamsız bi motor

1.6 benzin yada 1:4 dizel en mantıklısı

• madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Haklısın kardeş nalet olsun bu fakirliğe

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    O zaman %100 değil %500 ötv, 10TL Euro kuru müstehaktır bu millete diyecek bişeyim kalmadı.

• En büyük kampanya araç almamakta sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeD

quote:

Orijinalden alıntı: tripleE

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.

Araba markalarını ve kampanyaları son dönemde detaylı bir şekilde araştırmış olup, deneme sürüşlerine katılmış biri olarak, gerçekten piyasada alınabilecek f/p aracı ne yazık ki bulunmamakta. 3-4 ay önce 83 e sattıklerı aracın fiyatını 90 a çekip daha sonra indirim yaptık 86 ya düşürdük gelin görüşelim diye arayan firma yetkilileri gerçekten çok trajikomik bir durumun yansıması. Corolla dan Civic'e kadjar'dan megana focustan ona buna şuna hepsine bakıp araştırmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki sıfır araca verilen ve istenen paralar o kadar o kadar anlamsız ve yüksek ki gerçekten içler acısı bir durumdayız...
    Ne 105.000 TL ye benzinli lpg li civic eder, ne de 90 bine orta paket benzinli tüplü corolla... Ne 1.2 megane 90 bin edecek bir araba ne de dolu bir tdci focus 120 bin... saysak akşama kadar bitmez bu saçma vergi ve fiyat politikası. İnsanımız ne benzini değerinde alabiliyor, ne de arabayı... Ne teknolojiyi değerinde kullanabiliyor ne de hayatı tadında yaşayabiliyor. Gerçekten o kadar vahim bir haldeyiz ki, Sıfır araç üreten koskoca dünya markaları Mercedes ler BMW ler bile bizim devletimize ödediğimiz para kadar kar etmiyorlar bir araçtan... Avrupada insanlar 10 maaşları ile astralara golflere binerken bizim vatandaşımız 30 maaşıyla ancak bir golfün ötv sini ödeyebiliyor... Ne kadar içler acısı bir durumda olduğumuzu görmektense, arabanın liste fiyatı 120.000 miş ama "113.000 e çıkarttım ben hahahah işte budur!! " demek daha kolay geliyor, acı ama gerçek... Hiçbir devlet politikası halkını köle gibi kullanıp sırtından geçinmek üzere kurulmamalıdır. Üreten devlet herşeye sahip olur, halkını sömüren devlet ise gün gelir sömürge olmaya mahkum olur...
    Demem o ki, biraz gözlerimizi açalım, biraz aklımızı kullanalım... Ömür geçiyor, arabaya tekere motora ömrü adamak çok yanlış, imkanlarımız bu elbet farkındayım ama imkanlarımızı en iyi şekilde değerlendirip hayatın tadına bakın, hayat kısa, bir tek geçen zamanın çaresi yok....

Sonuç olarak araba almayalımmı diyoruz reisim ? Eğer öyle diyorsan içimi rahatlattın almak almamak arasındayım almıyorum.

Almamak en mantıklısı... Mecbur alınmaksa eğer ikinci el en mantıklısı. Paranızı başa saçmayın vergilere....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.