Şimdi Ara

SIFIR KM ARAÇ ALIP SATMAK TİCARİ FAALİYET DEĞİL Mİ ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
7.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkenin öğretmenleri kanun nizam bilmiyo ki
    Hiçbi olayları yok, bomboş yaşıyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açtığınız konunun azıcık mantığı olsun yaa.

Öğretmenmiş de sıfır arabayı alıyomuş da normal fiyatın üstünde satıyomuş. Adam SIFIR almış, ruhsatta ismi yazıyor. İster o teker dönsün ya da dönmesin o artık 2.el.
    Hakkı var satar, yasal olarak da tavan fiyat belirlemesinde her hangi bir kısıt yok. Yani illegal bir durum yok.

Madem bu kadar boş vaktin var sana bir tavsiye vereyim konu sahibi.

Oyak'tan araç alan ordu mensupları araçlarını teslim aldığında çok ciddi karlar ile satıyorlar. Onları da Cimer'e şikayet et.
    Ordumuzda bulunan bu haksız kazanç sahipleri cezalandırılsın..........

Madem Cimer bişiler yazmak istiyorsun. Bayinin galeriye satmasını şikayet et de azıcık mantıklı olsun.
  • selam, öğretmenler diye genellemek yanlış ben de öğretmenim özel ders verenlerden değilim(branşım müsait değil) 11 yıldır imzamdaki arabaya biniyorum
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    gerçekler hoşunuza gitmemiş belli ki . açın kanunu okuyun cahillik kötü bir sey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaw arkadaş ne acayip adamlarsınız bu fiyata satabileceğine inanıyorsunuz da içinize dert ediyorsunuz. Bu fiyatı yazdı diye bu fiyata satacağını mı zannediyorsunuz? Ha bu fiyata alacak enayi varsa bilemem onu da o enayi düşünsün. Liste fiyatının üzerinde satmasın tamam eywallah piyasa da araç mı var millet gidip sıfır yerine bunu alsın? Liste fiyatının üzerinde fiyat çekmesinin 2 nedeni var. 1 arzın talebe yetişmemesi adam liste fiyatı kadar parayla 2 dur durak bilmeyen sürekli yükselen döviz. Bayide hazır araç olsa kim bu arabayı alır? Bayiye gitsen 3 ay 4 ay sıra veriyor. Ee 3 ay 4 ay sonra bu araç yine bu fiyata gelecek. Nerden biliyorsun bu fiyata geleceğini? Ocakta bu araç 120.000 civarıydı. Döviz böyle arttığı sürece 200 de olur 250 de. Liste fiyatının üzerinde alan varsa bunu düşünerek alıyor zaten. 3-4 ay arabasız kalacağıma ve yine aynı fiyattan alacağıma şimdi farkını vereyim geçeyim diye alıyor.

Not:Öğretmen değilim hatta hiç haz etmem kendilerinden

• Memurum sermayem var al sat yapıyorum.her ay ort maaşımın yarısı kadar para kazanıyorum.tatlı para.

• Hayırlısı

• Öğretmen ya da bir memur arabasını satamaz diye birşey mi var anlamadım.

Al - sat herkez yapıyor. Bunun önüne anca devlet geçer.

• trak76 T kullanıcısına yanıt
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osiris34 -- 2 Eylül 2020; 2:26:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha alamadı herhalde araba hala forum köşelerinde konu açıp duruyor. Herkesin oldugu gibi ögretmenler de yılda 3 araca kadar ister sıfır, ister ikinci el araç alıp satabilir.

Araç fiyatlarından şikayetçiysen git hükümete sor bir arabadan niye %60, %110 vergi alıyormuşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 28 Ağustos 2020; 17:11:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trak76

Bu mesaj silindi.
    İşte Türkiye'deki öğretmenlerin kalitesi. Senin benim çocuğuma eğitim veriyor bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yahsiman1

liste fiyatı 160bin olan bir araca 206bin lira veren kerizleri sorgulamak lazım. demek bu fiyata alan kerizler var memlekette. hep satanı suçluyoruz alanın hiç suçu yok mu? almayın kardeşim kimse zorla araba satmıyor.
    Liste fiyatı 160 bin olan aracı en erken 3-4 ay sonrasına veriyorlar o sürede de zam gelmiş oluyor zaten.
  • Öncelikli olarak çocuklarımızı okutanlar öğretmenler.Burada devlet memurlarına değilde direkt olarak öğretmenlerin hedef gösterilmesi maksatlı amaçlı bir konu olduğunu belli ediyor.Kanun bütün devlet memurlarına aynıdır.Mal beyanı gerektirir.Ayrıca sadece kamuda çalışan öğretmenler için geçerlidir.Tabiki burada yazanların çoğunun öğrenci olduğu da bir gerçek.Şerefiyle para kazanan insanları yaftalamak kolay.Bir çok meslek grubunda diploma kiralama olayı var.Eczacı eczanesinde durmuyor vs.Her meslek grubunu hedef gösterelim o zaman.Doktor araba sattı, polis kafede şöyle yaptı.İmam şort giydi. vs.Ayrıca kamuda olmayan özel sektörde kolejlerde asgari ücrete çalışan bir öğretmenin araç alıp satması öğretmenin refah seviyesini artırıyorsa alsın-satsın size ne?

O zaman para getirmeyen bir davaya bakmayan avukat olabilirmi olabilir.Şimdi bunun etikliği sorgulanmıyor.Ben Öğretmeni çalışma saati dışında gece 22.00 de çocuğumun sorunu için arayabiliyorsam burada laf söyletmem.Gidin ötede oynayın!

• Belki öğretmen değil.

• Öğretmen maaşı geçinmeye yetmiyor demek ki. Sermayesi olmayan domates satıyor, bir yerden miras falan para kalanlar da araç alıp satıyor. Acilen bu konuya çözüm bulunmalı, öğretmen maaşları kafalarını öğrencilerinden başka bir şeyle meşgul etmemeleri için artırılmalıdır. Konuyu upladım herkes görmeli.

• dolar altın artarken sesiniz çıkmaz selbest piyasa dış güçler olur
    mal adamın istediği rakamı yazar alıp almamak sana kalmış ben o paraya almam satması gerekiyorsada zaten fiyatı kırar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.