Şimdi Ara

SIFIR KM ARAÇ ALIP SATMAK TİCARİ FAALİYET DEĞİL Mİ ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
7.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ev güzeli bayileri kapasinlar fabrikalar direk galericiye versin araçları istediği fiyata satsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kizashi kullanıcısına yanıt
    avukatın ağızını açması bile para . danışma ücreti gibi birşeyleri var . öğretmene gidiyorsun kafana göre her istediğini sor para mara yok . asıl hikaye öğretmenlerin yaptırım gücünün olmaması adamlar zaten 4000 e çalışıyor . nasıl geçiniyolar hayret ediyorum.
  • Fiyatlardan şikayet ediyorsanız Rekabet Kurumu diye bir şey var. Rekabeti tesis etmek vazifesi.

İsterse açık arttırmayla satar. Hakkıdır. Mesleğini de açıklayabilir. Mesleğinden utananlarla, meslekleri olmayanlar tabii ki yazmayacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

TC vatandaşlarının yılda 3 araca kadar alım satım yapması yasal. 3 araçtan sonra ticarete giriyor. Öğretmenlerde TC vatandaşı olduğu için araç alım satımı yapabilir. Buradan ekmek çıkmaz.
    Vergi mükellefi olmayan kişilerce her yıl 3 araç alım satımı yapıldığı taktirde vergi dairesi re’sen mükellefiyet açabilir.
    Bunu biraz daha açayım. Vergi dairesinin görüşü aynı yıl içinde birden fazla veya takip eden yıllarda peşpeşe alım satım yapıldığı taktirde mükellefiyet açılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaZZaM -- 28 Ağustos 2020; 18:37:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • artık sataşmak için iyice abartmayın la. herkese alım satım yapabilir. isterse sıfır olsun. isterse yatırımlık olsun. kime ne la..
  • kim neyi kaça satacağını sana mı soracak ?

aldım beğenmedim.

canım satmak istiyor.

satıyorum.

alırken 2 hafta önce dolar 6,80 di şuan 7.20.

kaç dolara aldıysam o dolara satarım.

şu tl kafasını bi kenara bırak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 28 Ağustos 2020; 22:9:34 >
  • İlanın başlığında öğretmenden yazınca gerçekten de öğretmenden oluyor değil mi, yazık ya.Yani onu yazanın millete olta atmaya çalışmış olması, malını pazarlamak için öyle yazmış olabilirliğini hiç düşünmüyorsunuz değil mi..
  • Öğretmen konusu açıp da, laf yetiştirmeye çalışanları da ben cimere şikayette bulunacağım. Herkes birbirini şikayet etsin. Bakalım kim kazanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 28 Ağustos 2020; 22:20:13 >
  • Birileri piyasanın içine eder, milleti kazıklar, birileri de onları masum gösterir, serbest piyasa yav, ayağına göz yummamızı ister!
    Başlarım böyle serbestliğe, ne zaman deliyi alkışlayan başka deliler bitecek, akıl, mantık, etik, ticaret kuralları, kanunlar ne zaman devreye girecek, bu kaos, birilerinin milleti göz göre göre halletmesi bitecek!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç alıp satacak olursak evde 3 kişiyiz yılda 9 hakkımız var kimse de karışamaz kusura bakmayın da

oldu OSMANLI dönemimine dönelim, Memur Ev,Araba alıp satamasın her boku esnaf ve işçiler yesin, Memur ölünce tüm mal varlığına el koyalım
  • Yanlışı savunmuyorum beyfendi yanlış bir zihniyeti belirli bir gruba veya zümreye mal etmenize kızıyorum. Ki ticaretini yaptığından emin olmadığınız halde.

Evet bu zihniyet yüzünden piyasa bu halde fakat bu işe dur demesi gereken merciler dur demezse herkes evet özgür. Beğensek de beğenmesek de bı iş böyle. Forum donanımda adalet dağıtarak düzeltemeyiz.

40 50 sene öncesinden kalma yasa nedeniyle evet memurlar ticaret yapamıyor haklısınız yasal olarak da yapmamalı haklısınız fakat şuan bu durum hayatın olağan akışına uygun mu? Bu devirde ek iş yapma şansı olan ve zamanı olan kim ek iş yapmıyor? Tanıdığım çoğu kişi 2_3 iş birden götürüyor.
    Verginin babasını ödeyen memur adam da kendine ek gelir arıyor hali ile. Memurun on katını kazanan adamlar memurun onda biri vergi veriyor zarar gösteriyor kim buna dur diyor? Kim fiş fatura kesiyor doğru düzgün?

Trilyonları iç eden müteahhit babalar üç kuruş vergi çıkacak diye 5yüz bin tl değerinde eve 200 binden fazla kredi çektirmiyor. Üstüne bir de faiz indirimi var diye yüz bin koydular. E kimse buna dur demiyor.

Herkes yaşama bir şekilde tutunmaya çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pardus28

Memurun ticaret yapması ve ikinci bir iş yapması yasak. Memur ismini kullanarak menfaat sağlamaması amaçlarından bir tanesi aslında. Cimer e şikayet edebilirsiniz.
    Memur olduğunu nereden anladınız, yanlış okumadıysam öğretmen olduğu yazılıyor her öğretmen memur değil sonuçta
  • Şurda cebinde 3 kuruş parası olsa herkes aşl sat işini yapar ama parası olmayanlar dürüstlük misali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 29 Ağustos 2020; 0:2:19 >
  • Hep aynı hikayeeee "XXX Meslek erbabından satılık" olayı tamamıyla pazarlama ve hikayedir öğretmen,polis,doktor,memur,imamdan satılık olunca dahamı kibar nazik ve temiz kullanılıyo her ay bakıma giriyor sanıyorsunuz Bu tarz ilanları görüpte atlayan çok ciddi bir kitle var gerçi...
  • Senin derdin ne dostum 2 yıldır düşecek diye araba almayıp ağlayanlarsanmısın? Bundanmı bu saçmalamanın sebebi 😃

• xmxksk kullanıcısına yanıt
    Bana "öğretmenden, doktordan" ilanları daha güvenilir geliyor yine de. Kazıklamaya çalışsa da dolandırmaya çalışmaz mesela 😀

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.