Şimdi Ara

SIFIR JETTA,OCTAVIA,COROLLA? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
13.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sonucta bu arabaların o kadar kötü motoru oldugunu düsünmüyorum
    asagı yukarı motor ve performansları aynı olacagından motorlarını kıyaslamak istemedim..

siyah bi jetta acayip karizmatik.
    focus ve civic cok hosuma gidiyor tüm isteklerimi karsılıyor ama
    aklım jetta da kalır mı acaba..

gerci ben benim olan araca asık oluyorum ne olursa olsun o da ayrı:):)
  • Peki;
    Yeni Astra Sedan
    c4 sedan
    linea

vs hic düsünmüyorum,icimden bi his dogru yaptıgımı söylüyor.. zaten onları da düsünsem kafayı yerim heralde:P

jetta focus civic üclüsünden secmem dogru mudur?
  • Focus alabilrsin...çünki """focus artık mantıktan sonra Kalbe de hitap ediyor...""" Ford Sloganı

Donanım ve bagaj önemli demişsiniz.o fiyata.bunları FocusTA bulabileceğinize göre...

öN konsol olrak.. focus, jettadan kalite bence

Seçtiğin üçlü iyi....

Linea Zaten bunlar ayarında değil..haksızlık yapma ona :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 31 Mayıs 2008; 1:51:16 >
  • Ya civic i üzülerek eliyorum bagaj gercekten cok öenliydi benim icin..

jetta hakkında biraz yorum istiyorum..kullanan jettası olan vs var mı acaba?dostum bi de bu focusun titanium ile benim ilk msjda dedigim 35 ve 38 milyarlık iki focus arasındaki farkları ne acaba?
  • bunlar TİTANİUMDA OLANLAR.... SP yazanlarda Paket halinde TREND üzerine alabilirsiniz.fiyatı 2,000 ytl.

Dış Özellikler Trend Titanium

Alt ızgara çerçevesi - krom kaplama - S
    205/50 lastikler - 16 inç alüminyum alaşımlı jantlar - S
    Ön sis farları SP S

İç Özellikler Trend Titanium

Deri kaplı direksiyon simidi SP S
    Elektrikli yükseklik ayarlı sürücü koltuğu - S
    Hız kontrol sistemi SP S
    Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima - S
    Yağmur sensörü - S
    Otomatik yanan farlar - S
    Gecikmeli sönen ön farlar - S
    Otomatik kararan iç dikiz aynası - S
    Ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölmesi - S
    Soğutmalı torpido - S
    Direksiyondan kumandalı Sony radyo/CD/MP3 çalar - S
    Sürücü ve yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği - S
    Spor koltuklar - S
    Arka kapıya entegre güneşlikler - S
    230 V çıkışı - S

Güvenlik Trend Titanium

Ön ve arkada yan hava perdeleri - S

Araç emniyeti Trend Titanium

Çift kilitleme - S
    Alarm - S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 31 Mayıs 2008; 2:08:08 >

• Trend ile ghia arasında cok fark var.resmen bambaşka bi ortamda oluyorsun trend'den ghia'ya bindiğin zaman...
    Hiç sevilmeyen bir durum bu ama ben daynamayıp yapacağım bunu.OPEL ASTRA SEDAN düşündünüz mü hiç?o fiyat aralığında cosmo donanımlısını rahatça alırsınız.Konsolu'da gayet güzel bence..eğer verdiğiniz listedeki araçlar haricinde araç düşünmüyorsanız bu mesajı görmezden gelin
  • Konsol tasarımı dersen bence CİVİC sedan derim. Ayrıca beyaz veya siyah sedana çok yakışıyor yollarda görüyorum.. Özellikle siyah civic sedan ve krem rengi iç döşeme süper duruyor bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cücük -- 31 Mayıs 2008; 7:17:13 >
  • hocam bizde 1.6midline jetta vardı kesinlikle ihtiyaclarınızı karsılayacak bir model hiç öyle motoru eski cart curt gibi lafları kafanıza takmayın hem gidin test edin binin en kaliteli iç mekanı jettada bulacaksınız civic i önermem donanım yönünden zayıf bir araç birde bagajı cok kücük focusda güzel aractır öneririm ama benim 1.sıramda jetta vardır

birde jetta hakkında bilgi istemişsin
    2006model 1.6midline jettamız vardı 80bin kullandık sattık şimdi comfortline tsi jetta aldık gercekten comfortline bambaşka bir dünya ona bindikten sonra inmek istemeyeceksiniz neyse konumuza dönelim

ben kendimde 1.6 jettayla cok uzun yol yaptım kullanımı rahat ve keyifli donanımı iyi yakıtıda cok yüksek degildi arka koltukları geniş bagajı iyi yol tutuşu harika yüksek hızlarda sizi korkutmuyor biz motor için hiç servise gitmemiştik taş gibiydi maşallah dedigim gibi bana jettanın kalitesi her zaman daha farklı gelmiştir

• Selam ;

38.000 YTL ye Honda Civic Premium Otomatik Vites + Kısa Xenon + Park sensörü+ Orjinal Paspas + İlkyardım + yangın söndürücü alabilirsin ben bu teklifi ayak üstü sorarak aldım.Dahada Aksesuar eklenir buna Rüzgarlık +Bagaj Havuzu gibi.

Focus Trend dizel sahibiyim Trend Focusu tavsiye etmem hatta benzinli Focus u hiç tavsiye etmem Civic Premium-Corolla Comfort-Jetta Midline dan başka bakma derim şahsi sıralamam da bu şekilde olur.
    Aslında Kasa değişimi yakın Focus-Megane-Jettaya pek bakma bence güncel kasalar her yönden daha iyidir.
  • Kimisi ön konsoldaki prizin olmasından, gazoz açacağından bile etkilenebiliyor, o yüzden tek tek test et, bu forumdan fazla yardım alamazsın :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

Kimisi ön konsoldaki prizin olmasından, gazoz açacağından bile etkilenebiliyor, o yüzden tek tek test et, bu forumdan fazla yardım alamazsın :)

haklısın vallaha
  • Gerçekten Funkmaster önemli bir konuya temas etti.Forum ne yazıkki Funboy olarak adlandırabileceğimiz tiplerle dolu onlara göre belirli markalar belirli modeller en üstündür ne söylesen ne yapsan ikna edemezsin.Örnek:Megane kötüdür berbattır cılar ,Volswagen gökten zembille indiciler ,Focus virajlarda doğmuş aslan parçasıcılar,Toyotanın kaputunda tamirci bakımcı cinler varcılar vb ....
    En iyisi git bak otur kullan acele etme 1 kere değil 2-3 kere git sadece önerilen yollarda değil bozuk asfaltta çukurda da sür bagaja bi şeyler koy (Ben bebek arabası ile gezmiştim hangisine sığarsa alacam diye) araba pazarlarında 1-3 sene geçmiş modeller yüzde kaç değer kaybetmiş onlara bak en sonundada satın al.

Not:Ama bence Orta donanım seviyesinin ne altına düş nede üstüne çık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weak -- 31 Mayıs 2008; 12:46:01 >
  • ama görüyorum ki düşük kredi faizleri halka yaramış, adamlar şahinden direk 30 40 milyarlık arabaya terfi edince kendini rolls royce'a biniyor gibi görüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 31 Mayıs 2008; 12:49:48 >
  • öncelikle focus hakkında bilgi sahibi değilim yorm yapmayacağım.

seçeneklerde 1.4tsi 122 olsaydı jetta al derdim ki forumda büyük çoğunluk bu konuda hemfikir , bu görüşü savunmayanlar ise tsi sahibi olmayanlar.
    civic bagaj konusunda biraz küçük olabilir ama içi yokmu insanı gerçekten büyülüyor.göstergeler olsun kokpitin şekli olsun hakkaten çok hoş.jettanın içini beğenmedim işin aslı yani hondayla kıyaslayınca beğenmedim.

bagaj konusunda sizin günlük yaşamınızı bilmiyorum ama size şöyle bir örnek vereyim.
    ben mersinde yaşıyorum ve mersinin köyündeniz eski aracımız transitti sırf bagajı büyük olsun lazım olur köye gidiyoruz diye alınmıştı peki kaç kere bagajı kullandık en fazla 10 tabiki 6 yıl içinde şimdi civic sahibiyiz bagajına 1 sandıktan fazla meyve koymadık.ama dediğim gibi sizin günlük yaşantınız nasıl bilemiyorum .
    bir öneri daha araçları tek tek test edin arkadaşların dediği gibi 1 defa değil birkaç defa test edin içinize sineni alın

• civic ilk önerim.Olmadı jetta
  • quote:

ama görüyorum ki düşük kredi faizleri halka yaramış, adamlar şahinden direk 30 40 milyarlık arabaya terfi edince kendini rolls royce'a biniyor gibi görüyor

pardon da bu ne demek?
    halka yaramıs..
    sen nesin?

Ayrıca para ödenecek sonucta kimse 40 milyarı kolay kazanmıyor secebilecegimiz en iyi arabayı almak istememiz normal degil mi?
    10 milyarda versen 200 milyarda versen bunu sen de yapmıyor musun?

Şahinden direkt 40 milyarlık arabaya gecme gibi bir durum yok ortada..
    şahin r19 sonra sıfır bi araba isteniyor..
    r19 99 model ama daha 60 binde cok araba kullanmadıgımız icin aman öyle su arabamız olsun bu arabamız olsun diye istemedik
    Babam Ankara Savcısı ve gayet iyi maas alıyor aslında simdiye kadar coktan alınabilirdi sayın üst kademe funkmaster..
    Ben de ankara üni hukuk fakültesi okuyorum orayı kazandıgım icin(cünkü kendi de ordan mezun)
    birazda bana almıs gibi olacak...
    Mesajınızı ve düsüncenizi hic ama hic beğenmedim
    Cok yanlıs düsünüyorsunuz..

• Alacağınız aracı uzun süre kullancağınızı düşünerek, birde skoda octavia 1.6FSI'nın elegance donanımlısını incelemenizi tavsiye ederim. Bagaj muazzam, işçilik çok iyi, motor 115 hp vw motoru, iç hacim ve dizayn gayet güzel, fiyat olarakta sitede 41000 diyor ama 40000 verince alınır.
  • merak etme funkcıgım civicten inip comf. jettaya binince rolls a binmiş gibi oluyorsun zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: mukeya

Alacağınız aracı uzun süre kullancağınızı düşünerek, birde skoda octavia 1.6FSI'nın elegance donanımlısını incelemenizi tavsiye ederim. Bagaj muazzam, işçilik çok iyi, motor 115 hp vw motoru, iç hacim ve dizayn gayet güzel, fiyat olarakta sitede 41000 diyor ama 40000 verince alınır.

teşekkür ederim
    civic bagajdan dolayı elendi
    jetta motordan dolayı.1.4 almak lazım yine de gidip bakacagım test edecegim belki 1.4 ünü de 40 falan verirler..
    octavia önerinizi dikkate alacagım.
    hatta simdi arastırmaya baslıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dallassimo

quote:

ama görüyorum ki düşük kredi faizleri halka yaramış, adamlar şahinden direk 30 40 milyarlık arabaya terfi edince kendini rolls royce'a biniyor gibi görüyor

pardon da bu ne demek?
    halka yaramıs..
    sen nesin?

Ayrıca para ödenecek sonucta kimse 40 milyarı kolay kazanmıyor secebilecegimiz en iyi arabayı almak istememiz normal degil mi?
    10 milyarda versen 200 milyarda versen bunu sen de yapmıyor musun?

Şahinden direkt 40 milyarlık arabaya gecme gibi bir durum yok ortada..
    şahin r19 sonra sıfır bi araba isteniyor..
    r19 99 model ama daha 60 binde cok araba kullanmadıgımız icin aman öyle su arabamız olsun bu arabamız olsun diye istemedik
    Babam Ankara Savcısı ve gayet iyi maas alıyor aslında simdiye kadar coktan alınabilirdi sayın üst kademe funkmaster..
    Ben de ankara üni hukuk fakültesi okuyorum orayı kazandıgım icin(cünkü kendi de ordan mezun)
    birazda bana almıs gibi olacak...
    Mesajınızı ve düsüncenizi hic ama hic beğenmedim
    Cok yanlıs düsünüyorsunuz..

boşver sen böyle yorumlara takılma. her konu da böyle ilginç bir yorum çıkıyor. belki başka bir şey demek istedi ama yanlış ifade etti belki de ısrarla yanlış yorum yapmayı yeğledi. Neyse bu seçim konusuna gelince burdan çok sağlıklı sonuçlar alamayacağını düşünüyorum(deneyimlerime dayanarak ) O yüzden hepsini test edip içine sineni almanı öneririm. Örneğin iç konsola önem veriyorsan hondanın seni etkileyeceğini düşünüyorum ford da her ne kadar içinde büyük bir değişiklik yapmış olmasa da yeni tasarımı hoş duruyor, jettaya gelince alt doanımını almaktansa ford ve honda arasında içine sineni almanı öneririm. Çünkü bana göre jetta ancak üst donanımıyla jetta olabiliyor.

Sonuç olarak karar senin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.