Şimdi Ara

SIFIR JETTA,OCTAVIA,COROLLA? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
13.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında Octavia icime sinmiyor sanırım..
    Neden bilmiyorum
    Malzeme kalitesi düsük gibi geliyor bana (tabiki öyle olmayabilir ama bana öyle geliyor dısardan bakan biri olarak)
  • şu var, artık hiçbir arabada malzeme olarak anadol hezimeti bulamazsın. ama o sınıftaki en kötü malzeme kalitesi olan modellerden biri octavia'dır. ha bu iş görmeyeceği anlamına gelmiyor tabi, bir otomobilden ortalama beklentisi olan kişilerin isteklerini rahatlıkla karşılar.
    kaldı ki o segmentte ben malzeme kalitesi olarak açık ara tek model olarak mercedes b segmentini görüyorum. geri kalanların hepsi al birini vur ötekine... ayrıca şu da var, o sınıfta problemsizlik mekanizma ile birlikte kabin işlevselliği olarak da önemli diyorsan civic diyorum. çünkü tuttuğun sapın elinde kalması gibi bir sorunu en az yaşama ihtimalin olan model o, bak 0 demiyorum, en düşük risk onda...
    yine de seni yanlış yönlendirmeyeyim, belki octavia içine siner, alacağın varken yolundan saptırırım üzülürüm. iyice düşün, karar ver, foruma falan bakma sen :)
  • en sonunda alacağın araba cıvıc olacaktır araştırmalara devam et
  • hayır aksine o sınıfta en iyi malzeme kalitesine sahip olan araçlardan biri octaviadır.okyacağın hiçbir testte senin söylediklerinle benzer şeyler bulamazsın.kaldı ki bunu anlamak için gidip görmek yeterli uzman olmaya gerek yok.

bu arada Octavia'nın altın dreksiyon ödüllü olduğunu hatırlatırım.

saygılar.
    quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

şu var, artık hiçbir arabada malzeme olarak anadol hezimeti bulamazsın. ama o sınıftaki en kötü malzeme kalitesi olan modellerden biri octavia'dır. ha bu iş görmeyeceği anlamına gelmiyor tabi, bir otomobilden ortalama beklentisi olan kişilerin isteklerini rahatlıkla karşılar.
    kaldı ki o segmentte ben malzeme kalitesi olarak açık ara tek model olarak mercedes b segmentini görüyorum. geri kalanların hepsi al birini vur ötekine... ayrıca şu da var, o sınıfta problemsizlik mekanizma ile birlikte kabin işlevselliği olarak da önemli diyorsan civic diyorum. çünkü tuttuğun sapın elinde kalması gibi bir sorunu en az yaşama ihtimalin olan model o, bak 0 demiyorum, en düşük risk onda...
    yine de seni yanlış yönlendirmeyeyim, belki octavia içine siner, alacağın varken yolundan saptırırım üzülürüm. iyice düşün, karar ver, foruma falan bakma sen :)

• quote:

ama görüyorum ki düşük kredi faizleri halka yaramış, adamlar şahinden direk 30 40 milyarlık arabaya terfi edince kendini rolls royce'a biniyor gibi görüyor

usta senden böyle bi yorum beklemezdim, bi küçük düşürme var mesajda..
  • quote:

Orjinalden alıntı: neyazabilirimki

quote:

ama görüyorum ki düşük kredi faizleri halka yaramış, adamlar şahinden direk 30 40 milyarlık arabaya terfi edince kendini rolls royce'a biniyor gibi görüyor

evet bende beklemezdim bu gaf'ı
    insanlar hep hata yapar

• skoda octavia gerçekten kaliteli güzel otomobil.
  • octavia d giriş segmenti bir araç ( bende yeni öğrendim). çok oturaklı bir kasası var.ayrıca bakım maliyetlerinde jettadan daha az para harcatır. tek eksisi jetta kadar çabuk satamazssın ihtiyaç olduğunda.

benzinli araç alacaksan bakacakların güvenlik ve yakıt tüketimi olsun.. o yüzden bagaj dı ekrandı boşver direk yakıta odaklan. son olarak fordu çıkarmakla hata ettiğini söyleyim hem yakıt hem güvelik, hem sürüş dinamiği, ayrıca bagaj da var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oliwer -- 2 Haziran 2008; 1:08:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gacara_53

quote:

Orjinalden alıntı: neyazabilirimki

quote:

evet bende beklemezdim bu gaf'ı
    insanlar hep hata yapar

gaf mı! sonuna kadar lafımın arkasındayım.
    overdose denilen şey insanı afallatır, doğa kanunu... bu forumu komple kopyalayıp yapıştırırım. tezim kanıtlanır.
    millet kendi arabasını savunayım derken birbirini öldürecek.

• quote:

Orjinalden alıntı: roomi02

hayır aksine o sınıfta en iyi malzeme kalitesine sahip olan araçlardan biri octaviadır.okyacağın hiçbir testte senin söylediklerinle benzer şeyler bulamazsın.kaldı ki bunu anlamak için gidip görmek yeterli uzman olmaya gerek yok.

bu arada Octavia'nın altın dreksiyon ödüllü olduğunu hatırlatırım.

saygılar.
    quote:

şu var, artık hiçbir arabada malzeme olarak anadol hezimeti bulamazsın. ama o sınıftaki en kötü malzeme kalitesi olan modellerden biri octavia'dır. ha bu iş görmeyeceği anlamına gelmiyor tabi, bir otomobilden ortalama beklentisi olan kişilerin isteklerini rahatlıkla karşılar.

gidip gördüm, gayet de kötü... linea bile yılın otomobili seçiliyorsa ben ne teste güvenirim ne de ödüle... benim gördüğüm octavia'nın malzemesi kötüdür. ama dökülür mü, hayır.

• Octavia sınıfındaki en iyi müşteri memnuniyetine sahip araçtır 2006 ve 2007'de top gear'da 55000 kişinin seçimleriyle 1. olmuş JD değerlendirmesinde lexus ardından 2. gelmiştir

Kaliteli, konforlu ve fiyatına göre iyi donanım sunan bir araçtır

1400 adet parçası golf ve passat ile ortaktır

Kullanmakta olduğum model 2.0 200 beygir olmasına rağmen ŞA yollarda 920km menzil görmesiyle inanılmaz ekonomik ve performanslı bir araçtır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi over and under -- 2 Haziran 2008; 9:26:41 >
  • bana jettanın focusun civic corollanın octavia geride biraktıgı bir karşılastırma gösteremesin
  • ona bakarsan rolls royce'un da octavianın önünde bitirdiği bir karşılaştırma da gösteremem :) dergiye göre araba alındığı nerde görülmüş! ha Türkiye olabilir :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: TİDUS1

bana jettanın focusun civic corollanın octavia geride biraktıgı bir karşılastırma gösteremesin

güzel tesbit
  • Octavia
  • Konu amacından sapmış bence bir Jettaya bak iç kalite olarak bu iki araçtan üstündür.

Dizel motor istiosan focusa bakmanı yeğelerim.

Civicin 1.8 benzinlisinin performansı oldukça güzel i-shift ile mükemmel uyum sağlamış.

3 aracın arasından Jettayı tercih ederdim.

Octavia Elegance şirkette var bir adet yakıtı ekonomik sorunsuz araç ama Jetta kadar kaliteli iç mekana sahip değildir

fiyatı jettadan daha uygundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unforgiven3 -- 2 Haziran 2008; 15:34:25 >
  • Forum daki Arkadaşlara Sorayım Jetta nın Ne Üstün Tarafı Var Acaba Önü Golf Arkası Passat melez karma birsey araba Profilden Birseye Benzese Bari

Karşılaştırma

Superb Passat 1. skoda 2004 kasa passat yeni degil
    Octavia Jetta 1. skoda
    Fabia Polo 1. skoda
    Roomster Caddy 1. skoda

Sonuç Ortada

forumda Herkes Taraflı Tarafsız yok

Skoda avrupada 2007 %11 büyüyen tek otomobil fırması biraz alman mantıgıyla bakmak lazım en iyisi en ucuza ama sırf jetta olsun diye 1.4 170 comf

50.000 ytl Gelde al

NOT OCTAVİANIN BAĞAJI CIVIC UZUNLUGUNUN YARISI KADAR
  • donanım
    prestij
    kalite
    tsi
    sürüş konforu
    sürüş güvenligi vsvs daha sayiyimmı?

ayrıca ben 140lık tsi la millete kök söktürüyorsam 170lik tsi bir cok aracı yer
  • Octavia (Bide bej döşemeli olursa tadından yenmez)
  • octavi octavia kaçtane var trafikte bu arabadan?
    dıştan bakınca araba içi daracık b segmenti gibi
    yakında yenisi gelir
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.