Şimdi Ara

SIFIR ARACA SÜT DÖKÜLMESİ VE BERBAT KOKUNUN ÇIKABİLMESİ İÇİN TEK ÇÖZÜM YOLU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
36
Favori
59.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
458 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun hocam. Ayrıca bilgilendirme içinde teşekkür ederim. Şimdilik sütten soğudum diyebilirim :)
  • Büyük geçmiş olsun hocam. Sırf bu sebepten 3d paspas ve bagaj havuzu alırım tüm arabalarıma. Hanım bazen yemek taşır elli kere uyarınım. Kayınvalide bazen yoğurt yapıyor. Bırak diyorum ben döner alırım. Bir gün belediye arabasına kefir dökülmüş. Aracı şantiyeye gönderdiler akibeti ne oldu belirsiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap : arabada süt içmemek

• Ben 90 model arabaya bile insanları galoşla bindiriyorum insanlar arabasının koltuğunda süt et taşıyor hayret ediyorum. Geçmiş olsun.

• Neyi nasıl yapacağını bilen usta çok önemli. Geçmiş olsun 👍

• Marketlerde satılan poşet içindeki Tire Süt kim bilir ne facialara yol açıyordur. Bu sütün satışının yasaklanması lazım.SIFIR ARACA SÜT DÖKÜLMESİ VE BERBAT KOKUNUN ÇIKABİLMESİ İÇİN TEK ÇÖZÜM YOLU
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

Hayatında araç montajı görmemişsin atıp tutuyorsun yok fabrika montajı gibi olmaz şu bu.İşim gereği birçok otomotiv devinin montaj hatlarını gördüm, ne nasıl montajlanır bilirim. Servisteki montaj büyük ihtimal fabrikadaki montaj/sıkma vb. proseslerden daha garanti olur emin ol.Bilmeden de milletin moralini bozmaya çalışma.

Alıntıları Göster
    Öyle diyorsan benim arabayı servise götüreyim komple bir söküp taksınlar daha sağlam olur. Bilgi için teşekkürler

• Hep duyardım ama bu kadar kötü olduğunu tahmin edemezdim. Geçmiş olsun. Çok faydalı bir paylaşım. Artık yoğurdu üfleyerek yeriz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onuncu_köy O kullanıcısına yanıt
    Hocam araç okadar sokuldu temizlendi Peki herhangi trim sesi oluştu mu?

• Ben de her hafta 5 lt süt taşırdım arabayla, artık çok dikkat ederim. Size de geçmiş olsun.

• Bir arkadaşımın reno kangoo aracına olmuştu yıllar önce unutmuşum. Bende arka koltuk ile ön koltuk arasına koyuyorum bazen süt aldığımda ve şirket arabası.

Bundan sonra bende dikkat edeceğim.

Geçmiş olsun. Ne kadar ücret gerekti acaba bu acı tecrübe için? Ya da kasko vs karşıladıysa tahmini bir rakam var var mı?

Fiyat yazılırsa insanların bu tarz konularda daha titiz olacağına eminim.

• Arabaya süt dökersen, en kolayı yakmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Hiç bir şey olmaz, kasap ustalara araba götürüp sonra ses çıkınca her araba söken zarar veriyor zannetmeyi bıraksanız keşke.

Alıntıları Göster
    Arkadaş haklı yalnız bazı parçalar ne kadar dikkatli sökseniz de gevşiyor veya tırnakları kırılıyor (bizzat kendim söktüğüm için biliyorum), kaldı ki zaten firma bu parçaları üretirken ikide bir sökülüp takılacak diye üretmiyor.
  • geçmiş olsun hocam bu kadar detaylı bir şekilde işlem yapılması gerektiğini bu başlık sayesinde öğrendim, bundan sonra kendi aracımda daha dikkatli olacağım
  • Ozonla dezenfeksiyon işlemi için 2 ay etkili ifadesine kadar gayet güzel gidiyordu anlatım. Özellikle pandemiden sonra dezenfeksiyon işleminin doğası gereği 2 ay dayanamayacağını herkesin anlamış olması lazım.

• Bu hikayenin aynısını yıllar evvel bir yerde okumuştum hatta cümleler bile aynı, bu olayın sizin basiniza gelmediğini bir yerden alıntı yaptığını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cricet

Arkadaş haklı yalnız bazı parçalar ne kadar dikkatli sökseniz de gevşiyor veya tırnakları kırılıyor (bizzat kendim söktüğüm için biliyorum), kaldı ki zaten firma bu parçaları üretirken ikide bir sökülüp takılacak diye üretmiyor.

Alıntıları Göster
    Hangi parçalarmış onlar? Yeni nesil araçlar modülerlik ön planda tutularak üretiliyor herşey tıkır tıkır sökülüp takılabiliyor. Burada önemli nokta işçilik ve takmadan önce hazırlık yapmak, ses yapacağını düşündüğün parçayı sünger veya bez bantla izole etmezsen ses yapabilir.

• Paylaşımınız bana da biraz reklam gibi geldi çok övmüşsünüz neyse bunun haricinde araca kesinlikle süt veya et ürünü koymuyorum. Bizim dedede bi nemo vardı arabaya süt dökülmüş 3 4 kere, arabayı bazen kullanmak zorunda kalıyordum yok böyle bir koku ne yaparsan yap çıkmıyor kimsenin başına gelmez umarım.

• Tek çözüm yolu o sütü kesinlikle aracın içine almamak arabanın içinde süt ateş kadar tehlikeli bence.

• jamie35 kullanıcısına yanıt
    Sahtekar oldum, emek hırsızı oldum, reklamcı oldum ve bütün bu ithamlarla böylesine bir paylaşım sonucu karşı karşıya kaldım. Bir kişi dahi benim yaşadığımı yaşamasın düşüncesiyle yaptığım bu paylaşımdaki her satırı emek vererek yazdım, gönderilen videolarda whatsappta kayıtlı. Konunun bu kadar etkileşim oluşturacağını ve popüler olacağını hiç tahmin ermiyordum açıkçası. Popüler konu olmanın bedeli sanırım 🙂

Şaka bir yana. Ne diyebilirim, ne yapabilirim de samimiyetimi ve konunun sahiciliğini ortaya koyabilirim diye düşünüyorum. Aslında çokta önemli değil, birçok kişinin bu konuda bilinçlenmesine vesile olabildim çok şükür, olumsuz düşünen de olacaktır, önüne geçemeyiz.

Yine de ben yazdıklarımda samimiyim kardeşim, seninde yazdıklarının gerçekliğine emin olmak istiyorum diyen varsa buyursun gelsin başımın üstünde yeri var, çalıştığım kurumda misafir edeyim, yaşadıklarımı yüzüne anlatayım, videoları göstereyim, servisi arayalım birlikte, arabayı göstereyim otoparkta, artık neyse. Yiyelim yemeğimizi, içelim çayımızı, sonrada yanımdan yazsın yorumunu, teslim etsin hakkımı, canım yanmış zaten bir dahada saptıran olmasın konuyu. Belki abartı oldu biraz ama ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum, ne yapayım bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuncu_köy -- 3 Haziran 2020; 0:32:32 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.