Şimdi Ara

Siemens WM12T581TR Sıkma Sırasında Ötüyor! Bu firmadan Uzak Durun (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
3
Favori
8.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstadım ya motor rulmanı yada kazan rulmanı ikisinden biri diye tahmin ediyorum.
  • Bu sesin aynısı 24480 model makinamda da var. Çamaşırları çıkardıktan sonra kazanı çevirince oluyor birkaç dakika sonra o ses kayboluyor. Neden oluyor anlamadım. Hatta perde gibi hafif eşyalar yıkanırken yıkama ilk başladığında da bariz şekilde duyuluyor, bazı programlarda sıkma bittikten sonra kazanı sağa sola döndürüyor o zaman da bu ses çıkıyor. Bu konuda bahsedilen seslerin aynısını kullandığım makinada da duyuyorum.
  • enarr kullanıcısına yanıt
    Yerli modeller tepeden tırnağa kalitesizlik içeriyor maalesef bu yaşanan sorunlar da normal. Alman üretimi modellerde bile eski serilere göre ciddi kalite düşüşü varken yine de Alman üretimi kendini belli ediyor kötüsünün iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    bu kalite düşüşünü bulaşık makinesinde gözlemledik. Bizdeki Alman üretimi makine ile dedemin aldığı yerli üretim model arasında epey fark var. Çamaşır makinesinde Dengeli sıkmada bile cihaz içinden takırdama sesi geliyor.
  • kasa kalitesi olarak elbette alman kalitesi ama ses açısından bize benzer geldi...alman üretimi olsada bizimkide 10 senede tırtladı bozuldu biz bir 15 sene kullanırız diyorduk ozamanın en pahalısıydı çünkü kısa ömürlü geldi...
    20 senelik dandik denilen vestel buzdolabı halen çalışıyor şans meselesi birazda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Haziran 2019; 15:10:40 >
  • enarr kullanıcısına yanıt
    BSH de kalite eskisine göre de çok düştü maalesef. O takırdama sesi rulmanlardan geliyor.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Ses olarak biraz fark var çok olmasa da ithal modellerde alt kapak sesi biraz yalıtıyor. Tabii eski makineniz ithal ama fırçalı motorsa yeni makineniz de altı açık fırçasız motor olduğu için ses seviyeleri bu yüzden benzer olacaktır.

Bugün tam yıkama testi için gelinecek

Bu arada makine sıkmada 75db i geçmezken yıkamada 65db ses üretiyor vaad ettiği 51db in çok üzerinde!

• Yıkamada tambur inceliğinden yapısından ve hortumlara S şekli verilmediğinden dolayı çok fazla su ve çamaşır çarpma sesi duyuluyor o yüzden yıkamada 65 db olmasına hiç şaşırmadım .

Ama bu ses beni rahatsız etmiyor makinem ne güzel çitiliyor diye düşünüp içimi rahatlatıyor

Şu sıcak yaz günlerinde kurutma makinesine gerek kalmadığı için makine genelde hep 1000 devirde çalışıyor ve sadece makinenin bitiş sinyalini duyuyorum. Mutfaktayken bile makinenin sıkmada olduğunu gözüm takılınca farkediyorum. Yerli ve ithal modeller arasında sessizlik konusunda dağlar kadar fark var desem abartmış olmam.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Aaa ne tesadüf yazın ben de 1000 devirde kullanıyorum .

Valla o kadar da sessiz değil bence evet 1000 devirde gerçekten sessiz ama ben sesi duyuyorum fakat bu ses de benim evim açık mutfak salon olduğu için tv falan açıksa makinenin sesini epey bastırıyor ama sessiz ortamda sesi duyuyorum yani .

Yerli ithal modeller arasında dağlar kadar fark var ses olsun kalite olsun altı kapalı olmasının önemi burada ortaya çıkıyor bence sana yerden göğe kadar hak veriyorum bu noktada.

• Servis geldi kayış değiştirdi ses aynen devam ediyor!
    Adama soruyorum sen bu sesi duymuyor musun diyorum cevap bu ses normal

Bak ses başta yoktu yarım saatin sonunda şimdi var diyorum kendide duyuyor papağan gibi o ses normal diyor!

Yani bu adamlara ezberletmişler çok ayyuka çıkmış bir ses veya sorun olmadığı sürece herşeye normal deyin demişler anlaşılan odur!

Ulan sorun yoksa kayışı neden değiştirdiniz?

Sorun yoksa neden kasnağı değiştirecektiniz?

Bütün samimiyetimle söylüyorum bu firmada gerçekten zerre ticaret ahlakı yok bu firmadan köşe bucak kaçın aklınızdan dahi geçirmeyin!

• sana servislere bulaşma dedim diğer x markada sanki çok mükemmel olduğunumu sanıyon hepsi çakal...ben yerinde olsam birinci haftası dava açardım..tabi onada geç kaldın artık....
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Geç kalınma gibi bir durum yok. Mal ayıplı olduğu için ilk sevriş fişiyle birlikte 6 ay içersinde ücret iadesi veya değişim alabilirim. Şimdi gelecek cevaba göre thh ne başvurucam demekki iyi müşteri olmamak gerek buradan o sonuç çıkıyor.

Bu arada arçelik 6588 bulaşık makinemizi iki defa değiştirdi onda şuan hiçbir sorun yok.
    @batu25 hocama katılıyorum hocam. İthallerde nasıl bir balans ayarı hesabı yapmışlarsa makine hiç yalıtımı olmadığı halde yerlilere göre kat kat sessiz. Ben en çokda pompa sesinin az olmasını seviyorum.
    Yazları 800 devirde sıktırıyoruz onun dışında 1000 arada 1200 çünkü fazla yükte 1400-1200 sıkınca ütü süresi çok uzuyor hatta kotlarda belirgin yıpranmalar oluşuyor.

• Yerli ithal olayını geçin arkadaşlar. Model bazlı bakmadığınız sürece bu iddia bir şey ifade etmeyecektir.

Zira WM14T581... serisi ile WM14W56.. serilerinde kullanılan motor, amortisör ve hız kartı vb. parçalar birebir aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Yerli ithal olayını geçin arkadaşlar. Model bazlı bakmadığınız sürece bu iddia bir şey ifade etmeyecektir.

Zira WM14T581... serisi ile WM14W56.. serilerinde kullanılan motor, amortisör ve hız kartı vb. parçalar birebir aynı.
    Hocam durum tam dediğin gibi de . . .

Anlayacak adam nerde

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Evet bunu biliyordum önceki mesajlarımda da direct select olan 1400 devirli modellerin kartından gelen seslerle serie8 in kartından gelen seslerin çok benzediğini hatta aynı olduğunu motorun da bundan dolayı aynı olabileceğini belirtmiştim. Yerlilerde de wat24480tr yi baz alarak konuştuğumu çoğu mesajımda belirtiyorum. Yalnız teknik verilere bakıldığında da 14w560tr 48/72db ses seviyesine sahipken,
    14t581tr 49/75db ses seviyesine sahip. Bu da ithallerin çok daha sessiz olduğunun açıkca belgesi. Şimdi kimse çıkıp yıkamadaki 1db sıkmadaki 3 db tabanın kapalı olmasından dolayı demesin. Evet tabanın kapalı olması gerçekten büyük avantaj belki ama bu kapalılık bu kadar fazla yalıtım sağlayacak şekilde bir kapalılık değil. Her yeri delik adeta elek gibi. Ve sıkmada 3db bir fark oluşturacak alt kapağın mantıken yıkamada daha da fazla fark oluşturması gerekirdi diye düşünüyorum ki bu fark yıkamada 1db olarak görünüyor. Demek ki model bazlı da baksak her parça da aynı olsa sessizlik olarak yerliler ithallerin hep gerisinde kalıyor.

Siemens WM12T581TR Sıkma Sırasında Ötüyor! Bu firmadan Uzak Durun

Siemens WM12T581TR Sıkma Sırasında Ötüyor! Bu firmadan Uzak Durun

• batu25 kullanıcısına yanıt
    parçalar aynı olsa bile işçilik farkı bariz açık lakin ithal ile yaylar denge taşı kazan motor aynı ama yerli modellerde neden çok fazla rulman sesi var yerli modellerin motoru daha sesli ve sıkmada motor tonu değişik. Parçaların çoğu aynı ama fark var ise işçilik farkından başka bir şey değil zaten. Ki Almanya Türkiye teknoloji olarak aynı ülkeler değil elin gavuru fabrikada 1 ay çalışıp ne kadar maaş alıyor bir dr türkiyede çalışan fabrika üretim tesislerinin teknolojisinde bile fark olabilir.

Ben de wat24480 i baz alarak konuşuyorum ayrıca wat24480 69 kg iken waw28560 71 kg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 4 Temmuz 2019; 14:10:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Evet bunu biliyordum önceki mesajlarımda da direct select olan 1400 devirli modellerin kartından gelen seslerle serie8 in kartından gelen seslerin çok benzediğini hatta aynı olduğunu motorun da bundan dolayı aynı olabileceğini belirtmiştim. Yerlilerde de wat24480tr yi baz alarak konuştuğumu çoğu mesajımda belirtiyorum. Yalnız teknik verilere bakıldığında da 14w560tr 48/72db ses seviyesine sahipken,
    14t581tr 49/75db ses seviyesine sahip. Bu da ithallerin çok daha sessiz olduğunun açıkca belgesi. Şimdi kimse çıkıp yıkamadaki 1db sıkmadaki 3 db tabanın kapalı olmasından dolayı demesin. Evet tabanın kapalı olması gerçekten büyük avantaj belki ama bu kapalılık bu kadar fazla yalıtım sağlayacak şekilde bir kapalılık değil. Her yeri delik adeta elek gibi. Ve sıkmada 3db bir fark oluşturacak alt kapağın mantıken yıkamada daha da fazla fark oluşturması gerekirdi diye düşünüyorum ki bu fark yıkamada 1db olarak görünüyor. Demek ki model bazlı da baksak her parça da aynı olsa sessizlik olarak yerliler ithallerin hep gerisinde kalıyor.

Ben farkın taban kaynaklı olduğuna inanıyorum. Montaj işçiliği elbette kalitede farka yol açar ama bu seviyede fark yaratacağına inanmıyorum.

Yani W serisi Alman bir model alınsaydı benzer şikayetler muhtemelen olacaktı.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.