Şimdi Ara

Siemens WM12T581TR Sıkma Sırasında Ötüyor! Bu firmadan Uzak Durun (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
3
Favori
8.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kullanmıycağın garantiyide ilk once şikayet vardan olmazsa yine thh den alırsın bence sonuçta ürün iade olursa hakkın var gibime geliyor..thh de onuda danış derim ...ben hiç uğraşmadım vala 1 haftası açtim tüm servislerin uyuz olduğunu bildiğim için biraz uğraştırdı ama aldık paramızı...üstünde birde utanmadan 77 db max değer yazıyor ya alt üst kattan bile dudyduğum ses nasıl 77 db oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Haziran 2019; 16:55:13 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Rezillik ya ticaret ahlakı 0
  • Merhaba, aynı sorun devam ediyor gördüğüm kadarıyla hocam. Size gelen servis tutanak vs gibi bir servis fişi bırakıyormu.

Eğer aldıysanız bana iletebilirmisiniz, 05533976676 bende elimden geleni yaparım değişim veya ücret iadesi için. Ayrıca değişim verirlerse ek garantiniz yeni makinaya aktarılır eğer ücret iadesi çıkarsa ek garanti ücretini de geri iade alırsınız
  • Cihaz boş çalıştırıldı, yapılan kontrolde sesle karşılaşılmadı demiş teknisyen, gerçekten de denerken bu ses olmadımı? Acaba yüklüyken mi oluşan bir şey. Eğer öyle ise tekrar servis yönlendirmesi yaparak denetebiliriz.
  • shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Arıza kaydında özellikle makine doluyken ses yaptığını belirtmeme rağmen servis boş çalışırken video kaydı aldı bu tamamen benim hatamdı izin vermemeliydim. Kendilerine yolladığım videolarda ise herşey ortada bunu dikkate almayıp boş çalışan makineyi referans almaları büyük ayıp.

Gidişata bakarsak kısa sürede ses dahada artacak o zaman servis çağırıp makine doluyken sıkma sesini kayıt ettirmek gerek bizim kayıtlarımıza itibar edilmiyor demekki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 11 Haziran 2019; 15:32:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin neden hatanız olsun, gelen elemanın işgüzarlığı olmuş tamamen. Çünkü Siemens ya da farklı bir markanın gözü o eleman onun yazdığı bu yazı ve bu yazıda sorun yok ses gelmiyor ve müşteri de tamirattan vazgeçti yazmış.

Yani bir nevi siz de ses duymamışsınıza getirmişler olayı, bunu dolu çalıştırmamasının sebebini ben buradaki bir servis arkadaşa sorayım haber edeyim size. Özenden bana telefonunuzu atarsanız whatsapptan hızlı iletişim sağlarız
  • Makine saglam bos yere tribe giriyorsunuz 😅

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Makine saglam bos yere tribe giriyorsunuz 😅
    Sen Sus siemens mümessili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 15 Haziran 2019; 14:28:56 >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    😑

• Serdar Bey e teşekkür ediyorum sorunla yakından ilgilendi 20 sinde fabrikadan uzman gelecek

Son videoda kendiside sorun olduğunu belirtiyor bu yönde yönlendirme yapıldı

• İlk videolardaki ses normal ancak en son videodaki sonlara doğru sanki fren yapıp kaydırma sesi gibi gelen ses normalden fazla gibi ancak normal diyen herkes ilk videolara demiş ve demelerinde haklılar çünkü en indirgenmiş mekanik ve kayış ses var son video çok farklı.

• zafer135 kullanıcısına yanıt
    Her sıkma etabında aynı gürültüyü yapmıyor bu sebeple ilk videoda daha az gürültü mevcut ancak tüm sıkma sürecini takip etmek durumunda kaldığım için sesin hangi boyuta ulaştığını gayet iyi biliyorum.

Biri trip yaptığımı söylemiş kraldan çok kralcı olmaları komik...

• Bugün itibarıyla uzman kişi geldi ne yazık ki bu uzman kişi daha önce ücret iadesi yapılan buzdolabımıza normal diyen kişi çıktı...

Makinedeki kuş seslerine ek artık birde rulmandan gelen tıkırtı hırıltı sesleri var ancak uzmana göre rulmanın bu şekilde çalışması normalmişş su sesi rulmandan gelen sesi baskılarmışş! Yahu yıkama esnasında makine hırıltılar eşliğinde dönüyor bunun nesi normal? Makine ilk yıkamadan evvel tamburu elle döndürürken en ufak ses yok vuv vuv sesi gayet pürüzsüz, yıkama ve sıkma döngülerinde yorulmaya başladığında bu vuv vuv serlerine sanki tamburla kazan arasına saç tokası sürter gibi tıkırtılar ekleniyor. Makine dinlendikten sonra yine bu ses ortadan kalkıyor. Çamaşırları gece 11 den sonra yıkıyoruz ailecek bu sorunlardan ötürü hiç memnun değiliz...

Aman diyorum siz siz olun bu makineden ve dengi olan wat24581tr den uzak durun!

• Wat24480tr gibi programın başından sonuna kadar her yerinden ayrı ses gelen bir makineyi dedemler de sizin gibi banyoda kullanıyor. Sizin makinede şikayet ettiğiniz seslerin belki 10 kat fazlası vardır bu makinede ama benden başka rahatsız olan yok. Kaldı ki banyo kapısı kapalıyken ben dahi makinenin çalıştığını farketmiyorum. Aldığınız makine sonuçta tr üretimi bir model. Sessizlik konusunda çok yüksek beklentilerde olmanız hiç mantıklı gelmiyor. Madem bu kadar sese duyarlıydınız hocam keşke ithal bir model alsaydınız o zaman makinenin dibindeyken bile 1000 devir üstü olmadığı sürece sıkmada olduğunu anlayamazdınız belki. Umarım biran önce iade edip kurtulursunuz.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    N.ş.a. sessizlik konusundaki beklentimi karşılıyor ancak bu bahsettiğim seslerin 74db i aşmıyor oluşu bizzat seslerin rahatsız edici olmadığı anlamına gelmiyor malesef muhtemelen rulman yatağında gereken miktarda gres yok bu sebeple bir süre sonra rulmanlar ses yapıyor.

Önceki electrolux makinemiz sıkma sırasında daha sesliydi ama yıkama sırasında en ufak gariplik ve rahatsız edici en ufak ses yoktu...

Makineyi kesinlikle değiştirteceğim şuan için iade düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A21AA1D72

N.ş.a. sessizlik konusundaki beklentimi karşılıyor ancak bu bahsettiğim seslerin 74db i aşmıyor oluşu bizzat seslerin rahatsız edici olmadığı anlamına gelmiyor malesef muhtemelen rulman yatağında gereken miktarda gres yok bu sebeple bir süre sonra rulmanlar ses yapıyor.

Önceki electrolux makinemiz sıkma sırasında daha sesliydi ama yıkama sırasında en ufak gariplik ve rahatsız edici en ufak ses yoktu...

Makineyi kesinlikle değiştirteceğim şuan için iade düşünmüyorum.
    Aynı şeyi bende istiyorum hocam. Adam gibi üretmiyorlar gerçekten. Ben 18 yıllık arçelik 3450 de duymadığım sesleri Boschta kazan değiştiklten sonra duymaya başladım. Türkiyede üretilen mallarla ithal mallar arasında başta işçilik olmak üzere kalite düşüklüğü var. Bilmem belki de Ankarada iseniz Mutluköy servis istasyonundaki uzman Bekir bey bizim makinemizi görmeye gelmişti. O da bu seslerin normal olduğunu, benim paronayaklaşmış bir şekilde istediğim işlemin yapılmadığı için sürekli servis istediğimi vs vs söyledi. Oysa şimdi makinemin orası burası yaylanıyor gıcırdıyor hatta biraz ağır birşeyleri yıkamaya kalkınca(kırlent,yorgan,yastık) makinenin kasnağı kuş gibi gıcırdıyor. Yani sizi anlayabiliyorum hocam. Servis bir şekilde bu makinelerin normal olduğunu yutturmaya çalışıyor ama kendileriyle çelişiyorlar fazlasıyla. İş sırf tüketiciyi yıpratmak caydırmak olsun. Öyleki bizimkiler bir ara amaan gidene kadar kullanır yeni alırız demişti. Ben de eğer takmışsam diyorum ki BSH bu sorunlu makinelerini değiştirecek!

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Malesef yaklaşımları müşteriyi umursamamak ve bezdirmek üzerine kurulu. Üretim sürecinde ise aynı kaliteyi tutturamıyorlar...
  • Durum bu şekil kuvvetle müuhtemel ses rulmandan geliyor ilk çalıştırmada tambur temiz ve pürüssüz dönüyor çalışma periyodu bitip ikinci yıkamada veya periyod sonunda tamburu döndürünce videoda duyulacağı üzere hırıltılı dönüş oluyor ve bu ses direkt yıkamaya yansıyor!

• Bu sorun rulmandan değil, motordan kaynaklı bence.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.