Şimdi Ara

Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
22
Favori
34.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yeni.üye

Siemens rev22 termostat aldım iki hafta önce ikinci el. anlık ısıtma için iki kere kullandım kombi çalıştı. termostat devreye giriş anında klik sesi çıkarıyordu.
    Şimdi şöyle bir sorun var. termostat ekranında ısıtma sembolü dervreye girdiği halde kombiyi çalıştırmıyor. düzgün çalıştığı iki seferde gelen klik artık gelmiyor. sorun sizce ne olabilir. sorunun pil kaynaklı olduğunu varsayarak kaliteli pil taktım sonuç aynı. Kombi Nitromix.
    Isıtma sembolü gözüktüğünde kombi calisacak diye birşey yok. O sembolü isi ihtiyacı olabilir kombiye hazir ol diyor. Ogrenme modu içindedir termostat. Honeywell termostatlarda aynı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    haklısınız ama ayarları resetleyip ilk çalıştırmayı yapıyorum. ısıtıp ıstenen sıcaklığa ulaşmadan nasıl öğrenecek.

ayrıca röle sorunu olma ihtimali yüksek gibi. röle sıkıştığı zaman yada rölenin içi korozyona uğradığı zaman klik sesi gelmiyor anladığım kadarıyla sonuçta devre tamamlanmıyor.

Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!!

• Arkadaşlar merhaba, bizde bu termostatı aldık. Kombi montajını kendimiz yaptık. Şimdi öncelikle doğru mu yaptık emin olmak istiyoruz. Siyah kabloyla gördüğünüz köprüyü söktük. Karşısına birer adet kabloyu koyduk. Aynı şekilde termostat bağlantısını da yaptık. Yanlış olan bir şey var mı? Set değeri 21 derece. Oda sıcaklığı 25’in altına inmiyor. Kombi sürekli çalışıyor sanırım. Nasıl düzelir bu?

Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar Merhaba, bende de siemens rev 24 rf cihaz var. Yeni kombim Buderus Gb062... Kombi ile bu cihazı kullanabilir miyim? Teşekkürler...
  • arkadaşlar Merhaba, bende de siemens rev 24 rf cihaz var. Yeni kombim Buderus gb062... Kombi ile bu cihazı kullanabilir miyim? Teşekkürler...
  • Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    Kombi nmarkasi nedir. Belki parametre ayarı gerekiyordur. Sürekli çalışıyorsa başka bir neden aklıma gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkkabaoglu

Kombi nmarkasi nedir. Belki parametre ayarı gerekiyordur. Sürekli çalışıyorsa başka bir neden aklıma gelmedi.
    Problemi çözdük. Bağlantıları yanlış olmuş. Deneme yanılma yapa yapa çözdük. Tam 23 gün oldu son fatura kesileli. Toplam tüketim 66 m3. Günlük ortalama 2.9 m3. Sanırım şimdilik mükemmel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar öncesine göre Siemens REV 24 kablolu kullanan evlerde şu kadar örneğin yüzde 20-25 tasarruf yaptım diyene rastlamadım bu konuda yorumlara ihtiyacım var bende nitromix kombime Siemens REV 24 kablolu düşünüyorum evim yalıtımsiz normal zamanda 8-10 M3 çok soğuk havalardada 15-16 M3 leri görüyorum bu cihaz ile en azından gece ve gündüz farklı derecelerde tasarruf edebilirmiyim

• ydrm Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben rev24kablolu termostatı Kasım ayında kullanmaya başladım. Termostatsiz kullanımda Kasım ayinin 12sinden 20sine kadar günlük 4.75m³ tüketim oluyordu, 20si itibariyle termostatlı kullanım günlük 3m³ oldu. Havaların soğumasıyla tüketim artıyor Aralık 11 den Aralık 26 arası ortalama 4.3m³ tüketim oldu.
    Son iki gündür 5.5-6m³ leri gördüm. Kar yağdı hava eksilerde.
    Ev doğu kuzey batı cepheli yalıtımlı.
    Cihazdan memnun kaldım tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myurttav -- 28 Aralık 2018; 23:16:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba sizin yakıt tüketimi çok iyi kaç mt petek var gece gündüz termostatin Ayarını değiştiriyor musunuz benim toplam da 12 mt petek var tüm odalar açık evin sıcaklığı 23- 23.5 oluyor bu değerleri bulayım derken ot.ile daha fazla yakıt tüketimi olurmu bunu kestiremiyorum

• ydrm Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben salonu kullanmıyorum ve petekleri kapalı. Bunun dışında toplam 78m² alan ısınıyor, ısınan alanda 2adet 60x100, 2adet 60x70, 1 60x60 ve 1 havlupan mevcut.
    Aslında petekler küçük ilave yapmak lazım.
    Termostat oturma odasında set 23 ancak diğer odalar 22.5 oluyor ve sürekli aynı derecede kullanıyorum evde 10 aylık bebek var.
    Kombi Daikin premix.
    Sorun olarak görmüyorum ama bazı insanlar on off termostatlar peteklerin soğumasına sebep olduğu için memnun olmayabiliyor. Daha konforlu bir ortam istiyorsanız modülasyonlu termostat öneririm. Kombiniz modülasyonlu. Ve tasarruf için en önemli etken yalıtım.

• İlginize çok teşekkür ederim söylediğiniz gibi benim sorunum yalıtım kendimce çözüm arıyorum bir an önce yalıtım yaptirmam gerekli

• 6 gündür bende rev24 rf kullanıyorum. Öğrenme modunu açmadım. Konfor modunda kullanıyorum şimdilik. Bugün bir gariplik yaşadım. Akşam saat 20de oda sıcaklığı 23.6 iken ( set değeri 23.4 idi) set değerini 24 yaptım kombiyi ateşledi ve biz karşı komşuya geçtik. (Evden çıkarken sayaç dönüyordu doğal olarak). Saat 22.30 da eve girerken sayaç durmuştu bende doğal olarak evin içerisi 24.2 oldu ve kombi durdu heralde dedim. Ama oturma odasına girdiğimde oda sıcaklığı 22.8 idi. Garip olan eve girerken sayaç dönmüyordu, set değeri 24dü, oda sıcaklığı 22.8di, ama termostat kombinin yandığını gösteren o ok işareti vardı. Normal mi bu? Açıklaması nedir bunun?
  • goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    Hocam konfor modu ne oluyor? :)
    Bende rev24kablolu kullanıyorum ve oturma odasında. Sürekli 23e ayarlı ancak ev boş kaldığında ne oluyorsa örn 22.4e düşmüş ama ateşleme yapmamış bulmuyorum, çocuk odasında termomere var orası genellikle 22.1-22.5 aralığında, ne hikmetse çocuk odası ısısını korumuş oluyor. Birde bugün havalar nerdeyse 5derece daha soğudu ve oturma odasinin ısısı da 22.4e kadar düşmüş (evin bütün kısımları da aynı ölçüde soğumuş) ateşleme yapmamış. Öğrenme modu aktif.
    Sanırım bir algoritma belirleyip bu sisteme göre tasarruf yapmaya çalışıyor tabi anı ısı değişimlerini görmezden gelerek.
    Sonradan yeni oluşan ortama uyum sağlayacağını düşünüyorum yani öğrenme moduyla yeni bir algoritma geliştirerek.

•  Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!!

Devamli konfor modu iste hocam manuel kullaniyorum yani. Ogrenme modunu aktif etmedim. En azindan oyle saniyorum :) Aldim baglantiyi yaptim 1 kez OT arkasindaki test tusuna bastim sinyali ölcmek adina sonra dereceyi yukselttim kombi atesleyince tamam oldu dedim bir daha bisey yapmadim. Acaba OT arizali mi diye dusunmeye basladim

• Benim bu oda termostatı ilk deneyimim zamanla çalışma mantığını daha iyi anlarız diye düşünüyorum.
    Umarım bir arıza yoktur, kombinizin petek sıcaklık derecesi yeterliyse istenilen ısıya ulaşması gerekir. Birde termometreyle test ettiniz mi? Benim evdeki termostatla termometre arasında 1derece fark vardı kalibrasyon ayarı yaparak eşitlemiştim.

• myurttav M kullanıcısına yanıt

Oda termometresiyle uyumlu gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

6 gündür bende rev24 rf kullanıyorum. Öğrenme modunu açmadım. Konfor modunda kullanıyorum şimdilik. Bugün bir gariplik yaşadım. Akşam saat 20de oda sıcaklığı 23.6 iken ( set değeri 23.4 idi) set değerini 24 yaptım kombiyi ateşledi ve biz karşı komşuya geçtik. (Evden çıkarken sayaç dönüyordu doğal olarak). Saat 22.30 da eve girerken sayaç durmuştu bende doğal olarak evin içerisi 24.2 oldu ve kombi durdu heralde dedim. Ama oturma odasına girdiğimde oda sıcaklığı 22.8 idi. Garip olan eve girerken sayaç dönmüyordu, set değeri 24dü, oda sıcaklığı 22.8di, ama termostat kombinin yandığını gösteren o ok işareti vardı. Normal mi bu? Açıklaması nedir bunun?
    Az önce yine kontrol ettim. Set değeri 24 iken normalde oda sıcaklığı 24.2de kombinin çalışmayı durdurması gerekir, 23.8 e düşüncede kombiyi tekrar çalıştırması gerekir, bu OT'de durum böyle değil mi ben mi yanlış gözlemledim yoksa? Ekranda oda sıcaklığını gösterdiği yerde OK var o kombinin çalıştığını gösteriyor. Az önce kontrol ettim sayaç dönmüyor kombi de çalışmıyordu. 5 dakika sonra tekrar gittim sayaç azıcık ilerlemiş. Biraz önce oda sıcaklığı 24.2 ye ulaştı ve kombinin çalıştığını gösteren o OK kayboldu. Modülasyon denilen şey mi acaba diycem bu gariplik çünkü OT yi kombide opentherm girişine bağladık çünkü başka alternatif yoktu ama OT modülasyonlu değil. Kafayı yemek üzereyim.

Hocam hangi kombiyi kullanıyorsunuz? Benim kombi de modülasyonlu Daikin, dönüş su sıcaklığı yeterliyse çok kısa ateşleme yapmış olabilir. Birde petekler soğuyor mu yoksa sürekli ılık mi?

Termostad on off ise open therm girişi nde çalışmaması gerekir.o giriş modülasyonlu termostadlar için

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.