Şimdi Ara

Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!! (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
22
Favori
34.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Ogrenme modu acik degildir.

Arkadali pinlerden açtığınıza emin misiniz?

Öğrenme modu acik degilken 22 ayarliysa 21.6'da calisir 22.2'de durur. Ogrenme modu acikken 0.1C hassasiyet ile çalışır 22.1-22 arasi gider gelir ogrenme tamamlaninca.

Siz öğrenme modunu aktif ettiğinizden emin olun.
    Sn:Cloud Nine, sanırım forumda konu ile alakalı bilgi sahibi sizsiniz, Siemens REV24 kablolu oda termostatını kurdum, Öğrenme modu ayarlarını yaptım, 22.2 konforlu ısı olarak, iki gün böyle çalıştı, konbi ayarı 55, 22.4 gelince kapanıyor 20.00 gelince tekrar devreye giriyordu taki dün gece 23.00 sıralarında termostatı yerinden çıkardım ve ayarını tekrar güncelleyeyim dedim, yapmaz olaydım, aldım başıma bela, bütün ayarları yapıyorum mesela + - ana düğme tuşuna basıp fabrika ayarlarına getiriyorum, arkadaki pinlerden 1 açıp Call yazan bölümde komfor ısısını ayarlıyorum pin 1 aşağı indirip yanından tuşa 5 saniye basıyorum, ondan sonra 4 ve 5 nolu pinleri yukarı kaldırıp tekrar en baştaki tuşa 5 saniye basıyorum ve (buradaki 4 ve 5 nolu pinlerde ikini bi anda yukarıya kaldırıp igili tuşa 5 saniye basmak mı lazım yoksa ilk önce 4 nolu pini yukarı kaldırıp onay tuşuna 5 sniye bsatıktan sonra 5 nolu pini yukarı kaldırıp onay tuşuna 5 saniye basmakmı lazım , gerçi bu dediklerimi ayrı ayrı yaptım olmadı) termostad oda sıcaklığı 22,4 gelince kapanıyor 20.00 gelince ataşleme yapıyor ve oda sıcaklığı inanın 16.00 geldi ve hala konmi ateşlemeye devam etti, bu yazdıkalrım en 5 defa tekrarlandı, bende bu sabah termostat bağlantı kablosunu kombiden ayırdım ve kombiye köprü kablosunu takarak kombiyel evi başbaşa bıraktım,
    sizden ricam bu problemi nasıl aşabilirim (acaba pilmi zayıf diyorum ama ekranda pil zayıflığı ile ekranda bi uyarı yok, mevcut pil ürünün almış olduğum firmanın pili, yeni pil alıp deneyeceğim) Siemens firmasını aradım teknik olarak cevap verebilen yok maalesef bilgileriniz için Allah razı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: n_ansin

Sn:Cloud Nine, sanırım forumda konu ile alakalı bilgi sahibi sizsiniz, Siemens REV24 kablolu oda termostatını kurdum, Öğrenme modu ayarlarını yaptım, 22.2 konforlu ısı olarak, iki gün böyle çalıştı, konbi ayarı 55, 22.4 gelince kapanıyor 20.00 gelince tekrar devreye giriyordu taki dün gece 23.00 sıralarında termostatı yerinden çıkardım ve ayarını tekrar güncelleyeyim dedim, yapmaz olaydım, aldım başıma bela, bütün ayarları yapıyorum mesela + - ana düğme tuşuna basıp fabrika ayarlarına getiriyorum, arkadaki pinlerden 1 açıp Call yazan bölümde komfor ısısını ayarlıyorum pin 1 aşağı indirip yanından tuşa 5 saniye basıyorum, ondan sonra 4 ve 5 nolu pinleri yukarı kaldırıp tekrar en baştaki tuşa 5 saniye basıyorum ve (buradaki 4 ve 5 nolu pinlerde ikini bi anda yukarıya kaldırıp igili tuşa 5 saniye basmak mı lazım yoksa ilk önce 4 nolu pini yukarı kaldırıp onay tuşuna 5 sniye bsatıktan sonra 5 nolu pini yukarı kaldırıp onay tuşuna 5 saniye basmakmı lazım , gerçi bu dediklerimi ayrı ayrı yaptım olmadı) termostad oda sıcaklığı 22,4 gelince kapanıyor 20.00 gelince ataşleme yapıyor ve oda sıcaklığı inanın 16.00 geldi ve hala konmi ateşlemeye devam etti, bu yazdıkalrım en 5 defa tekrarlandı, bende bu sabah termostat bağlantı kablosunu kombiden ayırdım ve kombiye köprü kablosunu takarak kombiyel evi başbaşa bıraktım,
    sizden ricam bu problemi nasıl aşabilirim (acaba pilmi zayıf diyorum ama ekranda pil zayıflığı ile ekranda bi uyarı yok, mevcut pil ürünün almış olduğum firmanın pili, yeni pil alıp deneyeceğim) Siemens firmasını aradım teknik olarak cevap verebilen yok maalesef bilgileriniz için Allah razı olsun.

Alıntıları Göster
    yani gece konbi 55 ayarlı sabaha kadar düzelir dedim ama 16 termostad oda sıcaklığı halinde hala çalışmaya devam ediyordu, Odada ayrı bi termometre var onun oda sıcaklığı en düşük sabaha karşı 21.8 göteriyor, yani termostat derecesi ve harici termometre birbirini tutmuyor ama harici termometrenin oda sıcaklığı ölçümü hassas.

• n_ansin N kullanıcısına yanıt
    Hocam programları gözden geçirdiniz mi? Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptıysanız 20dreceye düşmesi normal.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sehven 20 derece yazmışım özür, 21.80 gelince ateşleme başlıyor 22.4 te tekrar kapatıyordu, ama şimdi Termostad derecesi 16 dereceye kadar düşüyor ve sürekli çalışıyor, ama gerçekte oda sıcaklığı bu değil. Kısaca Termostat un hangi ayarını yapmak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalibre edilebiliyor +5 -5 şeklinde ancak termometreye göre termostattaki sıcaklık değişimi aynı oranda mi gerçekleşiyor? Durum buysa kalibre ederek normale dönebilir, aksi halde bı arıza olabilir.

• selamlar, Siemens REV24 KABLOLU Oda termostadı kullanmaktayım,(CARES PREMIUM
    KOMPAKT YOĞUŞMALI KAZAN) ile beraber, öğrenme modu aktif,

oturduğum il:Bingöl merkez

Oturduğum bina 3 yılıık binaya taşınma işlemi yeni, zemin + 4 kat, her kat 4 daire ,alt zemin(dükkanlar) tamamı ile boş, 1 kat sadece bir ev dolu, ikinci kat sadece ben oturuyorum benim alt kat boş, 3 kat iki daire dolu benim üst dolu yani, en üst tamamen boş,

EV 3 + 1 140m² 3 oda sabahtan öğlene kadar ful güneş alıyor, Salon ise öğleden sonra güneş alıyor, Oturduğumuz alan Salon, oda termostatını kullanmadan sadece Kombi ile 55 derecede iki gün fulla açık halde çalışması ile salonun sıcaklığı 21.1 dereceye kadar cıkıyordu, Termostad ise bu halde 20.4 dereceye kadar ulaştıktan sonra Termostadı devre soktum ve Termostad ayarını 20.2 ayarladım, termostad 20.00 gelince çalışıyor, 20.4 yada 20.2 gelince kombi devre dışı kalıyor. bu çalışma sisteminde problem yok,

ama termostad 13 ila 15 dakika arası çalışıyor, yarım saat duruyor, (Güneşli havalarda 08;00 dan gece 23:00 a kadar yakıt tüketimi 4-4,5m3 arası ama gece 23:00 dan sabaha kadar yani 08.00 kadar ise 4,5 ila 6 m3 arası yakıt harcıyor, kısaca havanın güneşli olduğu dönemde günlük 10m3, havanın soğuk yani -4 ila -7 derece olduğu dönemlerde ise 12 ila 13m3 yakıt harcıyor,(Gece daha soğuk olduğu içinmi, günün 3/2 den daha fazla harcama oluyor)

Kombi sürekli 55 derecede çalışıyor, salonun ısısı ise 20.8 ile 21.00 derece arası değişiyor,

Salonda 2m tül, Mutfak 1, oturma odası 1, yatak odası 1, çocuk odası 1, banyo ise 0,50m tül toplamda 6,5m tül petek bulunuyor.
    evin cephesi Doğu ve Güney istikameti

sizce tasarruf neresinde bunun ben pek anlamadım ama bildiğim aylık ortalama 11.66m3*30= 350m3 civarı yakıt harcaması oluyor. Millet 4,ila 6 m3 arası ısınıyor gelde kıskanma ben 7 ila 8 bile razıyım ama nerde.

Ne yapmam gerekiyor... (Peteklerdeki sıcak suyu uzun süre sıcak tutabilmek için ayrıca bi yöntem varmı (Kombi gün içinde yarım saate bir çalışıyor gece ise sanırım 15 dakika aralıkla çalışıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n_ansin -- 16 Şubat 2019; 10:35:37 >

Hocam merhabalar tasarrufun en önemli etkeni yalıtımın (mevcut ısıyı korumak) iyi olması. Bundan sonrası kombi kalitesi verimliliği ve yine çok dikkat edilmesi gereken yeterli ısı kaynağı. 140m² evde 6.5m petek yetersiz kalıyor, 1/10 oranla peteğe ilavesi yapmak gerekiyor.
    Tesisata petek eklemek ve
    Panel radyatör tavsiyeleri başlıklı iki ayrı konu var o konulardan nitelikli bilgi edinebilirsiniz.

• myurttav M kullanıcısına yanıt
    Sn:myurttav ilginiz için teşekkür ederim.

• Nasıl bu ürünün yenisi çıktımı acaba

• Emekkk kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, yenisi varmı bilmiyorum ancak ben kablolu olanı kullanıyorum çok memnunum. Yerini hiç değiştirme ihtiyacım olmadı ama imkan varsa kablosuz tercih edilmeli, hem görüntü hoş değil hem de çocuklar kabloya asılabiliyor.

• myurttav M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
    Oturdugunuz il cok soguk, eviniz buyuk,petekleriniz kucuk.ama asil onemlisi alt katiniz ve ust katiniz bos.altkatiniz ve ust kat dolunca tuketim 8 m3 duser ve sicakliginiz 23 derecelere ulasir.dis yalitiminiz varsa

• SelâmünAleyküm
    Rev24rf aldım ama confeo plus kombiye montajını bulamadım. Kurulum Kılavuzunda yok. Videolardada bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih2109

SelâmünAleyküm
    Rev24rf aldım ama confeo plus kombiye montajını bulamadım. Kurulum Kılavuzunda yok. Videolardada bulamadım.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Abi teşekkür ederim
    ALLAH celle celalühu râzı olsun

• öğrenme modunu açmak için learn tuşuna bastığımda (alıcı 02 hatası) veriyor.ne yapabilirim?
  • hayrullah29 H kullanıcısına yanıt
    learn tuşu diye bir şey yok. Pin yuvasını (ekran arkasında, küçük bir yuva) bulun, kapağını kaldırın, 4 ve 5'i yukarı aldıktan sonra sol baştaki siyah düğmeye bir kez basılacak (kaydetmiş oluyor). Kablolu termostat'da öğrenme moduna geçtiğinizi uzman düzeyi 2. pencere/menüde 0,1 hassasiyetin görünür olmasından teyit edebilirsiniz. Fabrika ayarı olarak 0,5 ve 0,2 var. 0,2 seçili durumda, 0,1 seçilecek. Bu iki ayar tamamsa artık çalıştırma modu seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
    Zamanlama modunu kullanmayacaksanız devamlı konfor moduna seçip +/- ile sadece ısı ayarı yapacaksınız.
    Tasarruf modunda düşük bir ısı seçerek -12 derece gibi- kombiyi kullanmayacağınız zaman geçici kapatmada kullanırsınız. tekrar açmak/yakmak için konfor moduna geçeceksiniz. Sayfa sayfa talimatın/anlatımın özü bu.
  • Selamlar
    Rev 24 kablolu termostat edindim. Formda okuduğum kadrıyla sormak istiyorum.
    Bu ürün için ısı kalibrasyonu yapmam gerekiyor mu? Ürün çalılırı durumda iken oda ısısını otomatik algılamıyor mu?
    Cevaplarınızı rica ederim

• Sirkeci2580 S kullanıcısına yanıt
    Oda isisini algılar.kalibrasyon yapmak için oda isisi ile arasında ısı farkı olması gerekir.baska bir termometre ile kontrol edebilir siniz.termostad 22 ye ayarladiniz diyelim ama oda sıcak oldu başka bir termometre ile olctunuz diyelim içerisi 23.5 derece gösteriyorsa o zaman oda termostadı na kalibrasyon yapmaniz gerekir.

• Mehaba Siemens rev 24 rf oda termostatının öğrenme modu varmı ve bu mod istenildiğinde kapatılabiliryormu bir yorumda şöyle bir şey okumuştum bu termostat ile ilgili ne kadar doğru bilmiyorum bilenler cevap verirse cok faydalı olur yorum şöyle idi rev 24 öğrenme modu açıkken 0.1 hassasiyetle çalıştığını ama öğrenme modu kapalı iken ise 0.5 hassasiyet le çalıştığını yazmış böyle bir şey varmı ve ne kadar doğru rev 24 ün hassasiyet oranları ayarlanamıyormu geçen yıla göre fiyatta indirim var rev 24 almak istiyorum ama bu yorum kafa karıştırdı.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.