Şimdi Ara

Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
22
Favori
34.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: myurttav

Hocam hangi kombiyi kullanıyorsunuz? Benim kombi de modülasyonlu Daikin, dönüş su sıcaklığı yeterliyse çok kısa ateşleme yapmış olabilir. Birde petekler soğuyor mu yoksa sürekli ılık mi?
    Kombi Baymak Eco 24 Fi Yoğuşmasız. Gece yatmadan önce oda sıcaklığı 24.4 idi. Set değerini 22 yapıp yattım. Biraz önce uyandığımda oda sıcaklığı 22.2 idi. Kontrol ettim bu süreçte tüketim olmamış. Şimdi set değerini 22.8 yaptım. Kombiyi ateşledi. Sayacı kontrol ettim dönüyordu. Markete gidip geldim 5 dakika dönüşte sayaç dönmüyordu ama OT oda sıcaklığını 22.4 gösteriyor ve OK işareti var yani kombi aktif çünkü set değeri 22.8. Daire alttan ısıtma petek yok o yüzden tam anlayamıyorum ılık mı soğuk mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu

Termostad on off ise open therm girişi nde çalışmaması gerekir.o giriş modülasyonlu termostadlar için
    Kombi baymak. Baymakların çoğu böyleymiş. Opentherm girişine hem on off lar hemde modülasyonlu OT ler bağlanıyor. Bağlıycak başka alternatif yoktu. Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!!

• BAYKAN YILDIZ PLUS KOMBI UYAN TERMOSTAD ALICAM LUTFEN BU MARKA KOMBI KULLANAN VARSA VEYA TECRUBELI USTADLARDAN HABGI MARKA UYAR LUTFEN YARDIM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • figu F kullanıcısına yanıt
    Kombinize tüm markaların on/off ot leri uyar.

Fiyat ve özellik karşılaştırması linkte

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136311126
  • Selamlar, Bilen bi arkadaşın bilgisine ihtiyacım var, Almış olduğum Kombi Ariston Hs premium 24 EU, Yoğuşmalı, Tasarruf için Siemens REV24 Kablolu Oda Termostatı aldım, Ariston yetkili sevisine oda Termostatı Kurulumu için gittiğimde önce neden Ariston oda Termostatı almadım dediler, daha sonra da hiç cihazlara bakmadan uyumlu değil dediler sadece Ariston marka Termostat lar uyumlu olurmuş 😂😂 sizden ricam bu ikisi birbiri ile uyumlumu, almış olduğum firma uyumludur kesinlikle diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: n_ansin

Selamlar, Bilen bi arkadaşın bilgisine ihtiyacım var, Almış olduğum Kombi Ariston Hs premium 24 EU, Yoğuşmalı, Tasarruf için Siemens REV24 Kablolu Oda Termostatı aldım, Ariston yetkili sevisine oda Termostatı Kurulumu için gittiğimde önce neden Ariston oda Termostatı almadım dediler, daha sonra da hiç cihazlara bakmadan uyumlu değil dediler sadece Ariston marka Termostat lar uyumlu olurmuş 😂😂 sizden ricam bu ikisi birbiri ile uyumlumu, almış olduğum firma uyumludur kesinlikle diyor.
    Merhaba.

Kombi firmalari kendi ürünlerini satabilmek icin maska marka olmaz yalanlarina basvururlar.

Kombiniz ile butun on/off termostatlar uyumludur.

Anakartiniza ulasin on kapagi sokerek.

Anakartta bir kopru olacak resimde kirmizi daire ile isaretledigim yer. Bu köprüyü söküp termostattan gelen kabloyu bağlayacaksiniz. Arti-eksi olayı yok.

Parametre ayari vs gerekiyormu orasını bilemem.

Tüm bu işlemleri yaparken kombiye gelen elektirigi sigortadan kesin.

Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cloud Nine Bilgi için çok çok teşekkürler.

• Hassasiyet ayarı değiştirilebiliyor mu kablosuz modelde? 0,2 den 0,1 yapmak istiyorum
  • Ayrıca şu an otomatik modda kullanıyorum.

00:00 - 12:00 22.8 derece
    12:00 - 16:00 23.2 derece
    16:00 - 20:00 23.6 derece
    20:00 - 00:00 24 derece

Şu an saat itibariyle set değeri 23.6da ve oda sıcaklığını 23.4 olarak gösteriyor ama kombiyi ateşlemiyor. Nedeni ne olabilir?
  •  Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!!

Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!!

Yaklaşık 15 gün kullandığım Siemens Rev24'ü satıyorum, daha koruyucu jelatini üzerinde, ilgilenen olursa özelden ulaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokoy -- 15 Ocak 2019; 8:53:13 >

• Siemens REV24 Kablolu Termostatı zar zor bugün kurdum, kombi derecesi 55 e ayarlı, öğrenme modunda ısı derecesi konforlu 22.6 ayarlı , oda sıcaklığı 22.2 gelince ateşleme yapıyor ama ondan sonra ekrandaki oda sıcaklığı düşüyor 21.6 geliyor ve sürekli çalışıyor nasıl olacak bu iş anlamadım.(evdeki harici Termometre ise 22.6 sabit) Bingöl’de ikamet ediyorum dışarı şu an +1 derece , acaba kombinin derecesini 65 e getirsem dahamı mantıklı olur, tasarruf amaçlı aldım ama pek tasarruflu olacağa benzemiyor, lütfen bilen biri ilgilenebilirmi.

• Ogrenme modu acik degildir.

Arkadali pinlerden açtığınıza emin misiniz?

Öğrenme modu acik degilken 22 ayarliysa 21.6'da calisir 22.2'de durur. Ogrenme modu acikken 0.1C hassasiyet ile çalışır 22.1-22 arasi gider gelir ogrenme tamamlaninca.

Siz öğrenme modunu aktif ettiğinizden emin olun.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Ben 0.4 altinda calistigini hic gormedim. Ogrenme modu acik degil bende set degerinin 0.2 altinda calismaya basliyor set degerindede calisiyor set degerini 0.2 gecince duruyor. Bu bence olmasi gereken. Ama bazen bunuda yapmiyor. Set degeri 24, oda sicakligi 23.8 ama calismiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sn:Cloud Nine, Öğrenme modunu şöyle yaptım, okuduğum kadarıyla kullanma kılavuzunda, dip anahatarlarının hepsi kapalı, dip 1 anahtarını açtım dip sıfırlama moduna bi defa bastım ve 22.6 ayarladım dip 1 i kapattım ve tekrar dip sıfırlama moduna bastim, ondan sonra dip 4 ve 5 i açtım yani yukarı doğru ve tekrar dip sıfırlama moduna tekrar basıp kullanmaya başladım, acaba hatayı nerde yapıyorum.

• Bu arada 4 ve 5 dipler açık diğerleri kapalı

• cokoy kullanıcısına yanıt
    Neden sattığınızı öğrenebilirmiyim acaba....

• n_ansin N kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım ben yıllardır kullanıyorum... öğrenme modu açık ve 0.1 hassasiyet.. dip 1 ile bir ilgisi yok bildiğim kadarıyla... 4 ve 5i yukarı kaldırıp 3 sn resetleme düğmesine basılı tutuyoruz o kadar... son cihazlar güncellenmediyse ayar bu....bu ayarlarla benim termostatın çalışma mantığı şu .....

23 dereceye ayarlı ve kesinlikle 22.6 nın altına düşmez sıcaklık... sıcaklık 22.6 ya düşer düşmez çalışacak diye bir garantisi yok....bazen dakikalarca 22.6 da durur... 22.6 da termostat açar ve bazen 22.6 da bazen 22.8 de termostat kapar.... aslında termostat 23 e ayarlı ama ben 23 ü pek görmüyorum... genellikle 22.6 ve 22.8 de termostat geziniyor...ara ara çalışıyor. .. ben çok memnunum... parametre ayarlarından 0.1 seçili ama zaten termostat 0.2 adımlarla işlem yaptığından 0.1 nasıl oluyor anlamadım... sonuç olarak 0.1 hassasiyet ve öğrenme modunda çalışma şekli bu...

• quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

Ben 0.4 altinda calistigini hic gormedim. Ogrenme modu acik degil bende set degerinin 0.2 altinda calismaya basliyor set degerindede calisiyor set degerini 0.2 gecince duruyor. Bu bence olmasi gereken. Ama bazen bunuda yapmiyor. Set degeri 24, oda sicakligi 23.8 ama calismiyor.
    Benim bildigim ve arastirdigim kadariyla Rev24 un calisma mantigi öğrenme modu kapalıysa set degerinin 0.4 alti 0.2 ustu.

Tabi kullananlar daha iyi yorum yapacaktır.

• Switchlerden Dip 4 ve 5 yukarı kaldırıp reset tuşuna 1 kez bastım hatta emin olamayıp 3-4 kez daha bastım hatta yine emin olamadım birkaç kezde 3-5 saniye basılı tuttum. Umarım olmuştur. Ama sormak istediğim termostatın arkasında Test tuşunun yanında Learn diye bir tuş daha var. Ayrıca kombiye bağlı rölenin üstünde de bir Learn tuşu var. Onlarla ilgili birey yapmamış gerekiyor mu acaba?

@Cloud Nine @astrafe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goxelgokcell -- 17 Ocak 2019; 23:57:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goxelgokcell

Switchlerden Dip 4 ve 5 yukarı kaldırıp reset tuşuna 1 kez bastım hatta emin olamayıp 3-4 kez daha bastım hatta yine emin olamadım birkaç kezde 3-5 saniye basılı tuttum. Umarım olmuştur. Ama sormak istediğim termostatın arkasında Test tuşunun yanında Learn diye bir tuş daha var. Ayrıca kombiye bağlı rölenin üstünde de bir Learn tuşu var. Onlarla ilgili birey yapmamış gerekiyor mu acaba?

@Cloud Nine @astrafe
    Ayrıca şu an Otomatik modda kullanıyorum. Programım şu şekilde;

00:00 - 12:00 22.8 derece
    12:00 - 16:00 23.2 derece
    16:00 - 20:00 23.6 derece
    20:00 - 00:00 24 derece

Şu an öğrenme modunda mıdır acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.