Şimdi Ara

Siemens REV 24 RF Kablosuz, Dijital, Progralanabilir Oda Termostatı hakkında yorumlarınız!!! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
22
Favori
34.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vitodens 50 w tam yoğuşmalıda .Neyinden memnun kalmadınız kı başka markalarıda gündeme aldınız merak ettim.
  • Arkadaşlar Siemens rew 24'ün ekranı nasıl, yazıları büyük ve aydınlatmalı mı? Ben görme engelliyim ve kendim kullanabileceğim bir cihaz almak istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba;
    rev24 e ikinci bir rev 24 oda termostatı bağlanır mı? mesela salonda bir tane diğer odada bir tane şeklinde

saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: basyigit

Arkadaşlar Siemens rew 24'ün ekranı nasıl, yazıları büyük ve aydınlatmalı mı? Ben görme engelliyim ve kendim kullanabileceğim bir cihaz almak istiyorum.

yazıları özellikle sıcaklığı gösteren rakamlar tatminkar büyüklükte ve aydınlatması da var.
  • hitaf H kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ediyorum. Aydınlatmadan kastınız tam olarak nedir? Yazılar mı aydınlatılmış, yoksa ekran arka aydınlatmalı mı? Aydınlatmanın rengi nedir ve ekranla ilgili bir ayar yapmak mümkün mü?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Ekran komple beyaz aydınlatmalı.Ekran konusunda bir ayar yok bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar yaklaşık 3-4 yıldır rev 24 kullanıyordum.ama dün akşam itibariyle ekranda hiçbirşey görünmüyor.pilini değiştirdim ama yine aynı.nerde baktırabiliriz.
  • bilir_kisi_07 kullanıcısına yanıt
    Alabilirsiniz sıkıntı yok.Sadece kablosuz olan sıcaklık değişimlerine biraz daha çabuk tepki veriyor.Ama kablolu olan da piyasadaki en iyi cihazlardandır.0.1 hassasiyet ayarıyla ve akıllı modla, çok stabil sıcaklık dereceleri elde edebilirsiniz.

• azazel_666 A kullanıcısına yanıt
    Servisinde bakılır.

• 23.4'e ayarlı sıcaklık. Oda sıcaklığı 23.2 olmasına rağmen neden kombiyi tetiklemez bu alet :/
  • osmanuçar O kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Ben de aynı termostatı kullanıyorum Buderus Gb062 kombimle sizinkinin aynısı problemi ben de yaşıyorum sorun nasıl çözüldü? Servis ne yaptı acaba?
  • akikara kullanıcısına yanıt
    Ayarladığınız moda göre ne zaman devreye girip ne zaman çıkacağı klavuzda yazıyordur.

0.2 hassasiyete ayarlı ise 0.4 aşağıda devreye girip 0.2 yukarıda durur.
    0.1 hassasiyet ayarlı ise 0.2 aşağıda devreye girip tam değerinde durur.
    Akıllı mod yani öğrenme modu açık ise 0.4 aşağıda devreye girer tam değerinde durur.Yalnız öğrenme modu birkaç gün ne kadar süre ile çalışınca tam değerinde durduğunu deneyerek kendisi öğrenir.

Akıllı mod dışındaki ayarlarda eğer kombi ayarı yüksek dereceye ayarlı ise kombi durduğu halde peteklerdeki sıcaklıkla içerisi bir miktar daha ısınabilir.Akıllı modda ise termostat bunu da hesaba katarak çalışır.Zamanla petek sıcaklığı etkisini de öğrenir, ona göre çalışır.

• Cevap için teşekkürler. Bu akşam öğrenme modunu etkinleştirdim. Bakalım ne zaman 0.1 hassasiyete gelecek.
    Ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buradan bakıp aldım. Kendim taktım. Süper oldu. Selamlar.

Rica ederim, güle güle kullanın :) 0.1 hassasiyet derken, yukarda dediğim gibi öğrenme modunda sıcaklık 0.4 derece aşağı düştüğünde devreye girip zamanla öğrenerek tam ayarladığınız değerde durur.Hatta petek sıcaklığınız yüksek ise, tam ayarladığınız değerden önce durur ki, petek sıcaklığı ile oda ayarladığınız değere ulaşsın.

• fatihozcelik566 F kullanıcısına yanıt
    Kombinin kartını değiştirdi. yeni kart taktı sorun çözüldü.
  • THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Öğrenme modunu açtık sözde ama hala 0.2 ile değişiyor dereceler ve de 0.4 fark olunca devreye giriyor. Kaç gün sürüyor ki bu öğrenme modu?

45 anhtarları yukarı yapıp solundaki resete bastık.
    Hocam yazdıklarımı okumuyorsunuz herhalde :) Halbuki ilk mesajım ne kadar da açık ve anlaşılırdı :)
    Ne dedim öğrenme modunda sıcaklık 0.4 aşağı düşünce devreye girer kombi ve tam ayarladığınız değerde sıcaklık elde edecek şekilde durur.
    Siz 0.2 aşağıda devreye girip tam ayarladığınız değerde kombinin kapanmasını istiyorsanız, öğrenme modunu kapatıp 0.1 hassasiyet ayarını açın.Ama bu ayar kombinin daha sık dur kalk yapmasına neden olur onu da belirteyim.Kombi kapandığında sıcaklık peteklerin hala sıcak olmasının etkisiyle ayarladığınız değerin bir miktar daha üstüne de çıkabilir bu ayarda.Kombinizin ayarı ne kadar yüksekse o kadar da yukarı çıkar.Öğrenme modu ise bunu zamanla öğrenir ve kombiyi ayarladığınız değerden önce kapatarak o değerin üstüne çıkılmasını engellemeye çalışır.

İkincisi Siemens Rev24 göstergesi çift dereceleri gösterir sadece.22.1 yoktur mesela, 22.3 yoktur.22.2 ve 22.4 vardır.Bunu değiştiremezsiniz.0.2'lik değişimleri gösterir ekranında.

• Arkadaşlar merhaba general marka 0.5 hassasiyetli oda termostatım var değiştirmek istiyorum bikaç sorum var.

Yoğuşmasız kombide su sıcaklığı bu termostatta kaça ayarlı oluyor. Generalde 0.5 geniş bi aralık olduğu için 60 kazan sıcaklığı hızlı ısıtıp geç soğutuyor faturada yüzümüz gülüyor ama evde ısı dalgalanması aşırı hissediliyor.
    Fakat bu termostat aralığı 0.2 olduğu için devreye girmesi kısa sürüp bizi faturada üzer mi konfor ve ekonomi aynı anda sağlar mı.Teşekkürler.

• efsanex E kullanıcısına yanıt
    0.1, 0.2 ve 0.5 ayarlarının yanında öğrenme modu da var.Eviniz için uygun olanı deneyerek bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Hocam yazdıklarımı okumuyorsunuz herhalde :) Halbuki ilk mesajım ne kadar da açık ve anlaşılırdı :)
    Ne dedim öğrenme modunda sıcaklık 0.4 aşağı düşünce devreye girer kombi ve tam ayarladığınız değerde sıcaklık elde edecek şekilde durur.
    Siz 0.2 aşağıda devreye girip tam ayarladığınız değerde kombinin kapanmasını istiyorsanız, öğrenme modunu kapatıp 0.1 hassasiyet ayarını açın.Ama bu ayar kombinin daha sık dur kalk yapmasına neden olur onu da belirteyim.Kombi kapandığında sıcaklık peteklerin hala sıcak olmasının etkisiyle ayarladığınız değerin bir miktar daha üstüne de çıkabilir bu ayarda.Kombinizin ayarı ne kadar yüksekse o kadar da yukarı çıkar.Öğrenme modu ise bunu zamanla öğrenir ve kombiyi ayarladığınız değerden önce kapatarak o değerin üstüne çıkılmasını engellemeye çalışır.

İkincisi Siemens Rev24 göstergesi çift dereceleri gösterir sadece.22.1 yoktur mesela, 22.3 yoktur.22.2 ve 22.4 vardır.Bunu değiştiremezsiniz.0.2'lik değişimleri gösterir ekranında.

En iyi yoğuşma sıcaklığı 40-45 arası mı? Öyle diye 40'a ayarladım.

35'e getirsem yoğuşma yapmasa daha mı az yakar? 40'a getirince odalar 24 25 derece oluyor. Ne dersiniz?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.