Şimdi Ara

Siemens Beyaz Eşya Tavsiye Edermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
68.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar,öncelikle herkese merhabalar;

Allah izin verirse yaza düğün yapmayı planlıyorum.şimdidende beyaz eşyaları alayım diyorumm.alacağım eşyalar temel olanlar,yani buzdolabı,çamaşır makinesi,bulaşık makinesi fırınlı ocak ve hepsini aynı marka almayı planlıyorum.

bikaç bayii gezdim.en çok hoşuma gidenler siemens-bosch ve görünüş itibari ile ariston hot point oldu.

ama bunların içinde siemens sanki daha hoşuma gitti?fakat siemenste piyasada pek tutulmuyo sanırım,kullanan arkadaşların görüş ve önerilerini beklerim.

saygılar...

• Ben evlendiğim zaman bütün beyaz eşyaları bosh aldım. ve şu anda çok şükür 6 sene oldu hiçbiri problem çıkarmadılar.

Benim sana tavsiyem buzdolabını whirlpool marka yada samsung marka al.

gerisinide bosh yada siemensten alabilirsin.

A sınıfı enerji olmasına dikkat et.
  • Siemens'in ürünleri genel olarak kaliteli oluyor, benim çevremde kullanan arkadaşların hepsi memnun. Yalnız buzdolapları konusunda forumda Samsung, Sharp ve General Electric daha iyi bulunuyor (Siemens'in geniş ölçütlü olan Alman yapımı buzdolapları hariç) Almayı düşündüğün ürünler için toplam ya da ayrı ayrı bütçe belirtebilirsen daha iyi tavsiyeler alabilirsin.

quote:

Orjinalden alıntı: shape_

evet arkadaşlar,öncelikle herkese merhabalar;

Allah izin verirse yaza düğün yapmayı planlıyorum.şimdidende beyaz eşyaları alayım diyorumm.alacağım eşyalar temel olanlar,yani buzdolabı,çamaşır makinesi,bulaşık makinesi fırınlı ocak ve hepsini aynı marka almayı planlıyorum.

bikaç bayii gezdim.en çok hoşuma gidenler siemens-bosch ve görünüş itibari ile ariston hot point oldu.

ama bunların içinde siemens sanki daha hoşuma gitti?fakat siemenste piyasada pek tutulmuyo sanırım,kullanan arkadaşların görüş ve önerilerini beklerim.

saygılar...

• bosch siemens profilo

aynı şirketin ürünleri alınabilir ürünler .

beko arçelik gibi,

ama şimdiden sölim vestelden uzak dur.
  • arkadaşlarr aklımdaki ayırdığım ücret peşin olarak 4500-5000 TL arası
  • quote:

arkadaşlarr aklımdaki ayırdığım ücret peşin olarak 4500-5000 TL arası
    Siemens olacaksa

Buzdolabı KD60NV10NE

Çamaşır makinesi WM10E462TR

Bulaşık makinesi SN25M230EU

Fırın HM645210T

Buzdolabı 1800, çamaşır 950, bulaşık 1000, fırın 900'e bulunur. Toplamda 4650TL yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 10 Şubat 2009; 22:48:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Siemens olacaksa

Buzdolabı KD60NV10NE

Fırın HM645210T

Buzdolabı 1800, çamaşır 950, bulaşık 1000, fırın 900'e bulunur. Toplamda 4650TL yapıyor.

önerdiğin ürünlerin hepsine katalogdan baktım şu an elimde bosch kataloğuda var,eğer aklında varsa bikaç üründe bosch' tan tavsiye edebilirmisin?

bu arada nişanlımda ufaktan gri takıntısı çıkmaya başladı,ne dersin gri ürünler hakkındaki görüşlerini öğrenebilirmiyim

• Gri takıntısı benim nişanlımda da var,biraz daha beklersek o takıntı siyaha doğru kayacak
    Bakınız Bosch siyah serisi...

Bu aralar bosch ve siemens'in bütün beyaz eşyalarında kdv+ötv indirimi var
    Bir kaç bayi dolaştım ve fiyat aldım.
    Siemens buzdolabı+çamaşır makinası+bulaşık makinası+fırın 5400 TL fiyat aldım,hepsi gümüş ve çelik modellier.Modellerini tam hatırlamıyorum,isteyen olursa eve gidince yazabilirim.
    Bosch'tan da aynı eşyalar için fiyat almıştım onlar da 5000 TL tutmuştu.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Siemens olacaksa

Buzdolabı KD60NV10NE

Fırın HM645210T

önerdiğin ürünlerin hepsine katalogdan baktım şu an elimde bosch kataloğuda var,eğer aklında varsa bikaç üründe bosch' tan tavsiye edebilirmisin?

bu arada nişanlımda ufaktan gri takıntısı çıkmaya başladı,ne dersin gri ürünler hakkındaki görüşlerini öğrenebilirmiyim

• öncelikle alacağım üründe tüketim değerleri benim için çok önemli,yani saatte kaç kwh yaktığı,ne kadar su harcadığı vs.

evet nişanlım gri olsa sanki daha iyi olur diyor ama çevremden duyduğum kadarıyla gri daha çabuk çiziliyor vede mutfağı azda olsa karanlık gösteriyor,ah
    şu kararsızlık.........
  • yarın son birkez gidip konuşacam adamlarla güzel bi indirim yaparlarsa alıp orda bırakmayı düşünüyorum

ayrıca arkadaşlar bu beyaz eşyaların yanına hediye falan isteyen varmı(süpürge tost makinası falan) yada adamlar veriyolarmı??
  • arkadaşlar hatunların hepsinde bi gri takıntısı oluyo. ama aldıktan sonra pişman oluyolar. parmak izi, temizleme derdi, diğer makinelerle olan renk uyumu derken bikaç ay sonra keşke beyaz alsaydık diolar. ayrıca zamanında fazladan verdiğiniz fiyat farkı da cabası... bence caydırın gri serisi almayın. ben hereşeyi gri aldım nooldu? 3 ay sonra başladı yakınmaya.. .:) halbuki kendisi istedi yani. bi tek tost makinem beyaz. ona da bi ton para verim. ama en kullanışlısı o .çıktı.

bu arada hediye isteyebilirsin ama vermiyolar arkadaşım.. zaten biton indirim yaptık falşan ayaklarına yatıyolar. ya kampanya takip et ya da başka bi indirim zamanını kolla. bana vermemişlerdi mesela. kampoanya da yoktu o ara. ben verdim parayı aldım :) ama yeni evleniceksen en çoık ihtiyacın olan şey de tost makinası oluyo :)

kenwood bi makine var mesela. 45 lira mı ne. normalde 70 lira civarında makine amawww.firsatciyiz.com da 45 e alıosun. haberin olsun. istersen ordan bi takip edebilirsin. ama kampanya bekle derim sana. biraz sabret. baharı bekleme fiyatlar artar..... mart bitmeden al yani ne alıcaksan :)

saygılar....

• bilmiyorum aldın mı?ama almadıysan tam adamına sordun!!

kolera en çok sen yakınmışsın! evet bu hatunlarda gri takıntası oluyo! naapıcaz şimdi? :D

gri takıntılı ama ciddi arastıran biri olarak 1 hafta once aldıgımız ürünler;

40NX73 inox buzdoabı
    SE25M557 inox bulaşık mak.
    WM10S361 8 kg. çamasır mak. (nişanlınız bundan çok memnun kalacak harika 1 ürün ama beyaz)

kdv otv indirimi gelmeden once 4661 di yanılmıyorsam.sıkı pazarlık ve cash para 3500 tuttu ve hediye ısrarlarım sonucu inox sürgülü aspirator (bayiiden)

(spot tavsiye etmiyorum daha fazla fiyat biçtiler)

eee şimdi inox olunca pahalıya mı geldi beyler?! :)

• tavsiyeler için saol ama ürünleri aldım,

nişanlıma bi türlü siemens markasınıı sevdiremedim bi türlü, bende gittim bosch aldım
  • e iyi etmişsiniz güle güle kullanın..
  • siemens iyidir 7 yıllık çamaşır makinemizin daha servislik bir durumu olmadı yıkamasıda gayet güzel.
  • iyi günlerde kullan,SİEMENS,diğer bazıları gibi bir dünya markasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 15 Mart 2009; 19:42:08 >
  • herkese teşekkürler aklımda başından beri siemens vardı fakat kısmet olmadı

gerçi şu anda siemens ve bosch birleşti pek bi fark kalmadı gibi..
  • Bosch dan illalah geldi 2 yıllık buzdolabının motoru gitti. Tabi ki AEG tercihimdir.Tecrübeyle de sabit biraz.
  • arkadaşlar bende bu yaz düğün yapmayı düşünüyorum,,, gri hakkındaki yorumları okusamda sonuçta bayanların dediği oluyor sanırsam... ben bütün eşyaları siemens almayı düşünüyorum ama birkaç negatif yorum var ... siemens in eskisi kadar iyi olmadığı ve yeni ürünlerinin problem yaptığı söyleniyor... ne tavsiye edersiniz...
  • evet arkadaşlar beyaz eşyalar uzun yıllarımızı birlikte geçirdiğimiz ve hatalı seçim yaptığımızda büyük hüsran yaşayacağımız hayat arkadaşlarımızdır.:)
    5yıl kadar beko/arçelik servisliği yapmış biri olarak bu ürünlerin bozulma ihtimallerinin çok yüksek servis hizmetinin kusursuz olduğun söyleyebilirim.bende yaptığım uzun araştırmalar sonunda geçen sene malesef beyaz eşya olarak samsungu tercih ettim...ürünüm bir ay kadar önce servis tarafından kuruldu.ve garantisinin fatura tarihinden başladığı söylenildi..(türkiyede bütün firmalarda garanti montajdan sonra başlar.) tabi satrken bayi bunu kesinlikle söylemiyor hatta ilettiğinizde olmaz öyle şey diyor...mecburan garantisini uzatmak zorunda kalıyorsunuz....buda 50tl...ayrıca sebzelerı ve kahvaltılıkları taze tuttuğunu söyledikleri bir sistemleri var..tabi tamamen hikaye...malesef çamaşır makinesinde de durum aynı şekilde...sanki eve helikopter iniyor...servis konusunu hiç anlatmıyoum...bulabilene aşkolsun...yerli malından iyi avrupadan uygun olsun demiştim ama öyle birşey yokmuş arkadaşlar:)..bu bağlamda size tavsiyem kesinlikle bosch ve siemens olacaktır...iyi ürün kusursuz servis...sadece diğerlerinden biraz daha pahalı...ama emin olun değer....gülegüle kullanırsınız

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.