Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.719
Cevap
137
Favori
186.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de onu diyorum işte 1000tl verilmeyeceği için altın gibi kıymetli, sfx bavul ticareti başlayacak yakında.
    Sisteminize gelince, anakar işlemci satıp h410-10100 filan alın bence hiç h310-9600k filan uğraşmayın, ben bile geçen ay h310 lu sistem kurdum da pişman oldum 10.nesil çıktı.
    Watt tüketimleri tam bilemezsin rx580 185w tdp ama 212w çektiğini gördüm kendi sistemimde yani o hesabın uymaz sisteme 350w yetmez ama yetmezse nolur psu güç keser fps anlık aşırı düşer oyun zevkin gider ve biraz sistem zarar görür belki o kadar, öyle sistemini gümletme filan olmaz bence, tabi olabilir de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 25 Mayıs 2020; 0:48:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bende biraz inceledim de 9.nesil toplanmaz gibi 10.nesil yerinede ryzen bakmak daha mantıklı

B550I Mini itx muhtemelen pahalı çıkar.

İkinci el B450I itx anakart alıp ryzen 4000 çıkıncada beta bios atıp yola devam etmek daha mantıklı

B450I anakart
    ryzen 3300x (65 TDP)
    1660 Ti (120 TDP) yada 5600 XT

O zamana kadarda şu stok sorunu çözülür; SFX te muhtemelen italat ihracat koranadan dolayı gelmiyor.
  • ContEmpor4ry kullanıcısına yanıt
    Mini itx sistemlerde hep sıkıntı var ya koronada iyice belirginleşti tabi de koronadan sonra da öyle bolluk bereket olmaz yani.

• sahibinden de mesaj attım hocam bana sadece psu lazım.
  • Merhabalar. Kasamı topladım. anakartı msi b450i aldım. kasa fanlarımda corsair orbit. ancak fanların pinleri 3 pinli arasında bir adet boşluk var. kasamdakilerde 4 pin. bu fanları anakartıma nasıl bağlayacağım kontrollü çalıştırmak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağlar Kalıpçı

Merhabalar. Kasamı topladım. anakartı msi b450i aldım. kasa fanlarımda corsair orbit. ancak fanların pinleri 3 pinli arasında bir adet boşluk var. kasamdakilerde 4 pin. bu fanları anakartıma nasıl bağlayacağım kontrollü çalıştırmak için
    3 pinli fanlar pwm degil yani hizini otomatik olarak ayarlamaya imkan yok, yani anakarta yine baglanir ama pwm sekilde calismaz. manuel olarak pot lu fan ayarlayicisi var onu kullanabilirsiniz yada anakartta biostan yada windowstaki bazi fan programlariyla hizini dusurebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ContEmpor4ry

Bana SFX Küçük PSU, 450-600 watt 80 plus PSU sıfır veya ikinci el bulabilecek bir forumdaş var mı acaba ?
    Silverstone 600 Gold

Bu üründen uzak dur. Vapur gibi sesi var ve Zero fan özelliği hikaye.
  • Monitör dahil 8000 e kadar bir sistem kurmak istiyorum fakat doğru düzgün anakart, kasa ve güç kaynağı bulamıyorum yurt dışında ne güzel kasalar var fakat ülkemizde içerik yok. Küp kasalar hoşuma gitmiyor asus ve msi markaların ps4 kıvamında hazır sistemleri gibi bir şey kurmak istiyorum hayalden öteye geçmeyecek sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sizin istediginiz kasadan konudaki arkadaslarda mevcut hatta aramizdan biri satiyordu eski sayfalari bir kontrol edebilirsiniz. uyacak kasa kasa silverstone RVZ02
  • orhanyor kullanıcısına yanıt
    Rvz03 çok güzel duruyor rvz02 de işlemci soğutucusu biraz sorun olabilir.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serin_su842 -- 20 Temmuz 2020; 1:10:34 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serin_su842 -- 20 Temmuz 2020; 1:10:45 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serin_su842 -- 20 Temmuz 2020; 1:11:4 >
  • kaand12@ kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serin_su842 -- 20 Temmuz 2020; 1:23:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaand12@

Arkadaşlar bi el atın bitireyim bu olayı :)
    https://forum.donanimhaber.com/asrock-a320m-itx-nasil-bilirsiniz--143685205
    800 lira veripte a320 almak uzer gibi, en azindan 600 olsaydi iyiymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: serin_su842

Konfigürasyonumda birkaç güncellemeden sonra sistemin şu anki son hali aşağıdaki gibidir. Be Quiet! markasına hayran kaldım nasıl bir sessizliktir bu böyle. Ufak birkaç eksiği de(işlemci soğutucusu,egzos fan vs.) daha sonra tamamlayacağım.

SilverStone Sugo SG13B
    Noctua NF-P14S REDUX-1500 PWM 140 MM, 79 CFM MAX, 25.8 DB
    Be Quiet! BN239 SFX-L 600W 80+ Gold Tam Modüler
    Asrock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac AMD B450 3466MHz+ (OC)
    Ryzen 5 2600
    Kingston Hyperx Predator 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15
    Msi GeForce GTX 1660 Ti Ventus XS 6GB
    Adata XPG SX8200 Pro 512GB M.2 PCIe 3500-2300MB/s

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serin_su842 -- 20 Temmuz 2020; 1:22:3 >

• Arkadaşlar merhaba bu mini itx konusuna yabancıyım bı yakınım için markette kullanmak için yer kaplamayacak minik bı sistem düşünüyoruz bütçe 2500 TL bu civarlarda sistem önerilerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler

• Evimde Mini-Itx kasasız psu'suz pc kullanıyorum. çok verimli performanslı çalışıyor

ekran kartını deneme amaçlı taktım. günlük kullanımda bir hayli başarılı,

i3 - 7100 cpu
    16 gb ddr4 2400 ghz hyperx ram
    250gb Nvmw Samsung 960 Evo
    Fansız Psu
    GTX 1050 ekran kartı (kullanmıyorum )

• napolyon94 kullanıcısına yanıt
    666 lira hocam link koydum konuya. Aldık bakalım neker olacak :)

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.