Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.719
Cevap
137
Favori
186.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet B450 anakartlara Ryzen 4000 desteği daha sonra beta BIOS olarak verilecek. Ama zamanlaması anakart üreticisine kalmış durumda olacak biraz da. Yine de iyi bir gelişme oldu.
  • kaand12@ kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok iyi kaçırma, itx kartlar pahalı olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz hocam galiba.

Buradan genel bir soru sorayım silverstone sugo SG13B gibi yani iç hacmi benzer ama 20 litreden düşük iç hacme sahip kasa önerisi olan var mı? İtx ten 1 büyük anakart türü için soruyorum, malum itx ler pahalı. Ama atx kadar büyükte istemiyorum. Mümkün olduğunca küçük. (itx değil.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaand12@ -- 24 Mayıs 2020; 20:4:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaand12@

Doğru söylüyorsunuz hocam galiba.

Buradan genel bir soru sorayım silverstone sugo SG13B gibi yani iç hacmi benzer ama 20 litreden düşük iç hacme sahip kasa önerisi olan var mı? İtx ten 1 büyük anakart türü için soruyorum, malum itx ler pahalı. Ama atx kadar büyükte istemiyorum. Mümkün olduğunca küçük. (itx değil.)
    Sg13 e benzer matx anakart takabileceğin corsair air240 vardı hala satılıyorsa güzel bir kasa oda

kolink satellite-satellite plus ve aynı formdaki everest kasalar. belirli boyuta kadar matx anakart destekliyor. hacmi 20 litreden az diye biliyorum.

EKLEME: everest cubic matx desteklemiyormuş!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omara -- 24 Mayıs 2020; 21:27:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orhanyor kullanıcısına yanıt
    Çok güzelmiş kasa hocam yav. Ama pahalı geldi. En ucuzlarından lazım bana :(
    sg13'ü ben zamanında 500 lük psu ile 315 tl ye almıştım zar zor. Şimdi anca max 400 zorlayarak 500 e çıkabilirim gibi, ama olmadı atx kart ve ucuz yollu kasa alıp yoluma devam edicem hocam :(

İç donanımı mini itx alıp, normal kasa ve psu ile geçiştirebilirsin. Ben öyle yapacağım. Daha sonra küçük kasaya geçmek için.

• Omara kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam kolink leri ilk defa duydum araştırayım biraz. Everest ler hoşuma gitti sanırım benim için en uygunu o gibi. Yurt dışından da almak istemiyorum şimdilik.

• Çok mantıklı aslında, teşekkürler :)

• quote:

sg13'ü ben zamanında 500 lük psu ile 315 tl ye almıştım zar zor. Şimdi anca max 400 zorlayarak 500 e çıkabilirim gibi, ama olmadı atx kart ve ucuz yollu kasa alıp yoluma devam edicem hocam :(
    İşin ekonomik boyutu için yorum yapamam herkes bütçesine göre, zaten kasanın inanki fiyatını dahi bilmiyorum, ayrıca yeni serisi çıktı galiba tam takip edemedim.
    Çok eskiden mITX mi mATX mi diye düşünürken almak istediğim bir kasaydı hala içimde kaldı geçen ebay de temiz bir ikinci eline denk geldim 50 dolar gibiydi şeytan dürttü ama valla ihtiyacım yok şuan.
    Daha uygun fiyatlar için Everest tarzı firmaların belki ürünleri vardır sitelerine bir göz atmak lazım

• Bu arada Asrock B450 Fatality mini itx kartlarla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan fikir almak isterim.

hocam dark rock pro4 bile sığıyor. forumda everest cubic alan bir arkadaş vardı. son birkaç sayfa içinde bulabilirsiniz belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

kolink satellite-satellite plus ve aynı formdaki everest kasalar. belirli boyuta kadar matx anakart destekliyor. hacmi 20 litreden az diye biliyorum.

EKLEME: everest cubic matx desteklemiyormuş!
    hocaaam yapma etme düzeltelim şu mesajı,
    kolink satellite plus kasa matx formda
    Everest cubic-252 itx formda
    bende Everest olan var, iki kasa da içi dışı da aynı fakat kolink ortadan güç çıkışı verirken Everest kasayı çakarken güç çıkışını aşağı konumlamış ve bu herşeyi mahvedip itx anakarta çevirmiş.
    yani 20 litreden az ama kolink satellite plus gibi matx kullanılamıyor, matx form kasayı itx form kullanıyorum :((
    hocam everest cubic matx desteklemiyormuş, bilgilerinize...

• Omara kullanıcısına yanıt
    Hadi ya, teşekkürler :/

• quote:

en ucuza en küçük kasayı toplamak istiyorsan matx şart.
    matx de hem küçük hem uygun olan aerocool cylon mini var,
    bir kaç mesaj yukarılarda biraz bilgi yazmıştım.
  • https://docs.google.com/spreadsheets/d/1AddRvGWJ_f4B6UC7_IftDiVudVc8CJ8sxLUqlxVsCz4/htmlview

şu liste herkesin göz atması gereken bir liste bence.

• Bana SFX Küçük PSU, 450-600 watt 80 plus PSU sıfır veya ikinci el bulabilecek bir forumdaş var mı acaba ?
  • ContEmpor4ry kullanıcısına yanıt
    Bulsa kendine alacak çok kişi var bu başlıkta :)
    Sfx psu bu ülkede altın gibi kıymetli.
    Parası önemli değil diyosan 1000tl ye fsp dagger var inventusta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 24 Mayıs 2020; 22:56:18 >
  • Forumda 1000 wata daha uygunu var hocam, o kadar verdikten sonra

Aklımda şöyşe bir şey var acaba PSU yeter mi ? Bilenler aydınlatırsa sevinirim

Mevcut Kasa:

Silverstone SG05-Lite Bilgisayar Kasa
    ASRock H310CM-HDV Anakart
    Samsung 4x2 8 GB DDR4 2400 mhz RAM
    300 Watt SFX Mini PSU Güç kaynağı
    Hi-Level Ultra 120GB SSD Disk
    İntel 8.nesil G5400 İşelmci 3,7 Ghz
    İntel HD 610 İşlemci üzerindeki ekran kartı
    Hardon HD2535 1151 Pin İşlemci Fanı
    Zalman 12 cm Ultra Sesiz Mavi ledli Fan
    12.7mm HDD Caddy Notebook DVD SSD Kızak

upgrade edilcekler:

Yok > RX 5500 XT 8 GB TDP=130
    G5400 > 9600k TDP=95
    SFX 300 > SFX 350 Watt 80 plus

https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-high-power-80plus-bronze-350w-sfx-yapili-aktif-pfc-guc-kaynagi-fiyati,39895908.html

alsam %80 veririmlikle çalışsa 280 watt verir !

130+95=225 watt çeker sistemin geri kalanı ram,anakart vs.fazla birşey tüketmez herhalde ?

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.