Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.747
Cevap
138
Favori
187.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ancak anakartın kutusunun üzerinde ryzen 2000 ready yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağlar Kalıpçı

Ancak anakartın kutusunun üzerinde ryzen 2000 ready yazıyor.
    Anakartın Destek kısmında A6 9500E adı bile gecmiyor ama onu bile destekliyordu.
    Flash ile bios update yapabilirsiniz diye biliyorum.3400G ile acılmazsa USB ile Bios Update edin sonra kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 54rambo

ksanın egzoz fanı pwm degıl sonradan farkettım bari içerde bitane pwm fan olsunki sessiz calıssın istedim ...fan pahalı gercekten ama olsun sonradan aldıgım fanın silikon vidalarını egzoz fanına taktım gercekten işe yarıyor ve fan titresimini ve sesini iyi sonumluyor...

tavsıyeme gelecek olursak piyasada her markanın turlu turlu fanları var 50-100tl bandında daha uygun pwm ozellikli fan alabilirsiniz... bende akasanın hem işlemci sogutucusu hemde kasa fanı var ikiside guzel urunler görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar

dun stres testi yaparken işlemcıyı 80 derecelere kadar zorladım fakat sonradan kasanın onune taktıgım pwm özellikli fanın devrinin yukselmediğini gordum ...acaba işlemci fanıyla paralel olarak calısmıyomu bu fanlar bilgisi olan yardımcı olabılırse sevinirim.... anakartta ıkı pwm fan soketi var biri işlemciye baglı digeri ksanın onundekı fana egzos fanı sabıt calısıyo pwm degil

sizlere konu disi bı sorum daha olacak... ets 2 oynarken işlemcı yuzde 70 gpu yuzde 35 yuk altına gırıyo ve oyun gerekten cok kasıyo oynanmıyo bile dıger oyunlarda boyle sorun yok cozumu nedir gercekten yardıma ihtiyacım var bu konuda ne yaptıysam olmadı
    Y kablonuz varsa iki fanı aynı anda işlemci ısısına paralel fan devri ayarlayabilirsiniz. Y kablo Noctua fanların paket içeriğinden çıkıyor. Bu yoksa "Argus monitör" uygulaması ile fanlarınızı birbirlerinden bağımsız farklı senaryolar için ayarlayabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Y kablosu pwm fan cogalticisi gibi biseymi pek anlayamadim

• merhaba konsollarımın (ps4,xbox 1s, 360) yanına koymak için günlük işlerimi halledebileceğim ufak bir kasa toplamak istiyorum, ilk etapta ekonomik olması, sonraki amacım ileride ufak ufak yükseltmek.

1- kasa olarak: Aerocool QS240 istiyorum:1- 32cm ekran kartı desteğinden dolayı, 2- odam zaten sıcak oluyor psu altta olsun 3- ufak kasa olacağı için kablolar arkadan gelsin istiyorum.sizce uygun mudur?

2- anakart konuları bimin önündeki sıra gibi karma karışık - bir sürü alternatif ürünler kendi içerisinde bile versiyonlara ayrılıyor - o yüzden buradan sormayı tercih ediyorum:
    b450 (4000 serisi destekleyeceği için) anakart tavsiye rica edebilir miyim? ilk etapta apuyu kullanacağım için mümkünse yüksek ram mhzsine sahip olsun, bir de mümkün olduğunca pasif soğutmalı plakaları olsun- tabi mümkünse hem şöför mahali hem ucuz :)

Bu gün ilk adımı atıp 2200g aldım.

dipnot: RGB ile herhangi bir işim yok.

teşekkürler.

• quote:

Y kablosu pwm fan cogalticisi gibi biseymi pek anlayamadim
    Ayırıcı kablo. Splitter diyebiliriz. Google a yazın.

Örnek
  • Yardiminiz icin tesekkurler bende vardi bi tane onu cpu fan soketine bagladim halloldu cok sukur...
    Daha oncesinde egzoz fanina baglamistim

• quote:

Yardiminiz icin tesekkurler bende vardi bi tane onu cpu fan soketine bagladim halloldu cok sukur...
    Daha oncesinde egzoz fanina baglamistim
    Geçmiş olsun.
  • Silverstone SG13 için 1 saatlik Prime95 test sonucum. Bu kasada şimdiye kadar aldığım en iyi değerler. Ryzen 5 3600 ile tam sessiz sistemde boşta kullanım 29-32 derece.

Cpu Stress Test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhKARACAN -- 23 Mayıs 2020; 16:37:16 >
  • Merhaba arkadaslar
    Asrock h310cm-hdv anakartim var. Noctua NH-L9i cpu cooler uygun olur mu? Dusuk profilli bakiyorum malum ram vs sikinti olmasin diye

• quote:

Orijinalden alıntı: N0M4d

merhaba konsollarımın (ps4,xbox 1s, 360) yanına koymak için günlük işlerimi halledebileceğim ufak bir kasa toplamak istiyorum, ilk etapta ekonomik olması, sonraki amacım ileride ufak ufak yükseltmek.

1- kasa olarak: Aerocool QS240 istiyorum:1- 32cm ekran kartı desteğinden dolayı, 2- odam zaten sıcak oluyor psu altta olsun 3- ufak kasa olacağı için kablolar arkadan gelsin istiyorum.sizce uygun mudur?

2- anakart konuları bimin önündeki sıra gibi karma karışık - bir sürü alternatif ürünler kendi içerisinde bile versiyonlara ayrılıyor - o yüzden buradan sormayı tercih ediyorum:
    b450 (4000 serisi destekleyeceği için) anakart tavsiye rica edebilir miyim? ilk etapta apuyu kullanacağım için mümkünse yüksek ram mhzsine sahip olsun, bir de mümkün olduğunca pasif soğutmalı plakaları olsun- tabi mümkünse hem şöför mahali hem ucuz :)

Bu gün ilk adımı atıp 2200g aldım.

dipnot: RGB ile herhangi bir işim yok.

teşekkürler.
    bu kasa bizim gozumuzden bakinca futbol sahasi gibi biz daha cok hali sahada takiliyoruz :) bu kasada sogutmanin hicbir sekilde sorun olacagini sanmiyorum.
    hazir b550 ler cikmisken eski seri almasan bence iyi olur, baktiklarim fansizdi. tecrubelerimde yola cikarak asus ve gigabyte iyi diyebilirim. eski bir MSI anakartim bios yuklerken herseyi dikkatli yapmama ragmen bir daha acilmadi o gunden beri MSI a pek yaklasmiyorum ama yinede kotu bir firma oldugunu dusunmuyorum.

@ebumuaz
    Degerler gayet iyi hangi sogutucuyu kullaniyodunuz? bende bu intel i7 6700 lu sistemde calistigim programlari actigimda ciddi bir yavaslama hissetmeye basladim. pencereleri oynatirken boyle sanki 15 fps ile oyun oynuyormusum gibi oluyor kare kare ileriyo akicilik falan kalmadi. ryzene gecmeye niyetliyim ama yeni seri cikana kadar beklesem iyi olacak herhalde.

• su kaynaga gore amd yeni apu lar ile geliyor. Biostar yanlislikla bu cpu lari cpu destegine eklemis ama farkedince geri cekmis.https://hothardware.com/news/amd-ryzen-4000g-zen-2-renoir-desktop-cpu-family-leaked

ekledikleri liste:

Ryzen 7 4700G: 8 cores / 16 threads, 3.6GHz to 4.4GHz, 8 GPU cores, 65W
    Ryzen 7 Pro 4700G: 8 cores / 16 threads, 3.6GHz to 4.4GHz, 8 GPU cores, 65W
    Ryzen 7 4700GE: 8 cores / 16 threads, 3.1GHz to 4.1GHz, 8 GPU cores, 35W
    Ryzen 5 Pro 4400G: 6 cores / 12 threads, 3.7GHZ to 4.3GHz, 7 GPU cores, 65W
    Ryzen 5 4400GE: 6 cores / 12 threads, 3.3GHz to 4.2GHz, 7 GPU cores, 65W
    Ryzen 3 Pro 4200G: 4 cores / 8 threads, 3.8GHz to 4.1GHz, 6 GPU cores, 65W
    Ryzen 3 4200GE: 4 cores / 8 threads, 3.5GHz to 4.1GHz, 6 GPU cores, 35W

• Dehset olmus ya 8 cekirdek 16 izlek ve sadece 35W
  • Aerocool cylon mini-nzxt manta
    Ölçüleri hemen hemen aynı birisi matx biri itx, itx anakart fiyatı fazla gelenlerin yönelebileceği bir kasa bence cylon mini severleri de gruba dahil edebiliriz :)

26.4lt
    SFF / MINI ITX Severler Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 24 Mayıs 2020; 1:39:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

bu kasa bizim gozumuzden bakinca futbol sahasi gibi biz daha cok hali sahada takiliyoruz :) bu kasada sogutmanin hicbir sekilde sorun olacagini sanmiyorum.
    hazir b550 ler cikmisken eski seri almasan bence iyi olur, baktiklarim fansizdi. tecrubelerimde yola cikarak asus ve gigabyte iyi diyebilirim. eski bir MSI anakartim bios yuklerken herseyi dikkatli yapmama ragmen bir daha acilmadi o gunden beri MSI a pek yaklasmiyorum ama yinede kotu bir firma oldugunu dusunmuyorum.

@ebumuaz
    Degerler gayet iyi hangi sogutucuyu kullaniyodunuz? bende bu intel i7 6700 lu sistemde calistigim programlari actigimda ciddi bir yavaslama hissetmeye basladim. pencereleri oynatirken boyle sanki 15 fps ile oyun oynuyormusum gibi oluyor kare kare ileriyo akicilik falan kalmadi. ryzene gecmeye niyetliyim ama yeni seri cikana kadar beklesem iyi olacak herhalde.

Alıntıları Göster
    Sondan başlayayım. ITX işine giriştiğimde intel sistem topluyordum. İkinci el i5 işlemci alıp orta yollu devam edecektim. Tüm sistemi hazırlamışken ikinci el i5 lerin 1000, i7 6700K ların 1400, i7 7700K ların da 1700 TL den itelenmeye çalışılması moralimi bozmuştu. Sıfır ürünlerin iadesi ikinci el olanların da satışı derken AMD sisteme döndüm ve son derece memnunum. Intel kullanmak Apple ürünleri kullanmak gibi gözümde artık. Kesinlikle buradan yola çıkarak önerim yeni seri Ryzenları beklemeniz olur.

Corsair H60 Hydro nun ikinci nesil olanını kullanıyorum. Model ismine linkledim ürünü. Yalnız kullandığım kasada tek başına sıvı soğutucu bu değerler için yeterli olmuyordu. Önce arkaya 120 lik 15 mm yüksekliği olan ince Noctua fan yerleştirdim. Arkadaki havalandırma delikleri 120 mm lik çapa az geldiği için matkapla genişlettim. Bir süre böyle kullandım ama değerler yetmedi. Radyatöre de Noctua NF-A12x25 fan ekledim. Radyatörün kendi fanı ile yeni fanı paralel bağladım. Denemelerimde radyatör fanının 1400 RPM in üstünde beni rahatsız edecek kadar sesli çalıştığını fark edince Argus monitör ile ayarlama yaptım. PUBG haricinde pek oyun oynamıyorum. Oynadıklarım keyfe keder, can sıkıntısı için. PubG de saçma sapan optimizasyon yapılmış bir oyun ve işlemciye çok yük bindiriyor. Buna rağmen oyun içinde gördüğüm maksimum sıcaklık 55 derece. Bu da anlık.

Daha da bu kasayla oynamam. Benim için sok noktası :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhKARACAN -- 24 Mayıs 2020; 10:3:20 >

• kasa gayet guzel olmus zaten oynayacak yer kalmamis masallah heryeri dolmus :) bu h80ler nasil sigiyor biraz soru isareti cunku gordugum kadariyla h0 bile zor sigmis ama memnunsaniz en onemlisi odur.
    benim intelde canimi cok sikan nokta anakarti islemciyi aldik ve defter kapandi islemci upgrade yapalim desek imkan yok yeni anakart almak lazim. simdi bu yeni intel islemciler cikiyor yok testler iyi yok bilmem ne bunlar gercekten beni ilgilendirmiyor fark olsun %15-%20 1-2 sene sonra upgrade yapmaya kalkip yapamayinca benim gozumde bir onemi yok. su ryzen 4000 serisi ciksinda bakalim bir performanslari nasil olacak.
  • Hocam ryzen 4000 çıksa yine upgrade yapamıycaksın am5-ryzen5000-ddr5 çıkcak diyolar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Hocam ryzen 4000 çıksa yine upgrade yapamıycaksın am5-ryzen5000-ddr5 çıkcak diyolar
    haydee bu kotu haber iste. benim intele bir garezim yok hicbiri babamin oglu degil ama ryzen ilk ciktiginda cok iyi hatirliyorum 2020 ye kadar anakart degistirme olmayacak dediler sozlerinde durdular simdi boyle bir soz verirse intel yine intel alabilir cok farketmez, yoksa am5 bekleyecegim demektir.
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    b450’lerin ryzen 4000 destekleyeceği açıklanmıştı diye hatırlıyorum. yanlış mı hatırlıyorum acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • silver stone sg13b kullanıyorum bende ama ucuz am4 kart bulamadım gitti. Bi tane bu var ama chipseti eski biraz. Sanırım biraz daha bekleyeceğim şöyle 2021 yılbaşına kadar. Bu fiyatlarla olmayacak gibi.
    https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asrock-a320m-itx-am4-ddr4-mini-itx-fiyati,687125784.html
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.