Şimdi Ara

Sevdiğiniz Türk Filmleri(SS'li)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün birden aklıma geldi açtım Canım Kardeşim'i izledim.Eminim ki çok güzel filmler vardır hiç bilmediğimiz . Ben başlayayım en sevdiğim 2 Türk filmi

1.Canım Kardeşim:Küçük Kahraman, ağabeyi ve ağabeyinin sadık arkadaşı Halit,birlikte yoksul ama neşeli bir hayat sürdürmektedir. Devamlı bir işleri olmayan ve günlerini daha çok aylaklıkla geçiren bu ikilinin tek amacı Küçük Kahramanın okuması ve hayatını kurtarmasıdır. Parasızlığa rağmen keyifli bir hayat geçiren bu küçük ailenin mutluluğu öğretmenin Kahramanla ilgili bir gerçeği ortaya çıkarmasıyla son bulur. Yapılan sağlık taramalarının ardından kan kanseri olduğu anlaşılan Kahramanın en büyük isteği ise bir televizyondur. Halit ve ağabey bundan sonra tüm güçlerini bir televizyon alabilmek için harcayacaktır.Sonu herkesi duygulandıracak cinsten oldugunu düşünüyorum.

2.Dedemin İnsanları:Ozan, Ege'nin sevimli ve küçük bir sahil kentinde geniş ailesiyle yaşayan 10 yaşında bir çocuktur. Ailesinin kökenleri şimdi Yunanistan'a bağlı olan Girit adasına dayanmaktadır ve dedesi Mehmet Bey zamanında mübadele ile Türkiye'ye göçmek durumunda kalan Giritli bir göçmendir. Bu yüzden mahallede Ozan'a arkadaşları "gavur" diye seslenmektedir. Dışlanmaktan korkan Ozan ise gavurluğu reddederek "Biz Türküz!" diye ailesine ve dedesine kafa tutar.

Yaşadıkları kasabanın saygın eşrafından olan Mehmet Bey ise çevresindeki herkese el uzatan, yardımsever biriyken torununun bu hırçın haline üzülmektedir. Kendisi henüz 7 yaşında küçük bir çocukken Giritten İzmir'e göç etmek zorunda kalan Mehmet Bey, şimdi torununa atalarının geçmişini, doğduğu toprakları ve içinde sakladığı özlemi Ege'nin mavi sularına bıraktığı şişelerle anlatacaktır...

Evet arkadaşlar sizin de begendiğiniz filmleri bekliyorum.

• Kurtlar Vadisi Gladio
  •  Sevdiğiniz Türk Filmleri(SS'li)
  • bana göre kategorilerinde en iyilerden;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HEISENBERG -- 15 Aralık 2013; 12:26:42 >
  • 1.

2.

3.

• çoğu güzel film konulmuş
  • Bu filmi ilk kez duydum:)

• son istasyon
    nefes

• civciv çıkacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarkan serisi
  • Ben de Tarık Akan'ın birçok filmini begeniyorum.Bu filmi izlemedim sanırım .Teşkkürler öneri için:)
  • Eşkıya
  • xxSpecter kullanıcısına yanıt
    nefes bu kadar iyi bir film mi herkes önermiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeyyarSatıcı

Oyunculuklar için bile izlenebilir.
  • bunları sevdim

• quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

quote:

Orijinalden alıntı: SeyyarSatıcı

Oyunculuklar için bile izlenebilir.

+1 kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden birisi bence
  • Şu filmi bir kişi bile koymamış hayret ...

FARKLI BİR SOLUK OLDUĞU İÇİN KOYUYORUM . YENİ BİR HAVA GETİRİLMEK İSTENDİ SONUNDA . AŞKTAN SIYRILMIŞTIK NE GÜZEL BU FİLMLE .

Hababam Serisi ( Sadece Kemal'in olduğu filmler )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 27 Aralık 2013; 22:37:58 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.