Şimdi Ara

Ses kalitesi en iyi mp3 player hangisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
1
Favori
48.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • A Dying Wish'e bu noktada sonuna kadar katılıyorum. Ses kalitesi deyince çok genel ve soyut bir kavram ortaya çıkıyor. En iyisi dinleyerek karar vermek ya da en azından sizin için neler önemliyse forumdan araştırarak karar vermek. Ben cowon F2'mi bu şekilde aldım ve çok memnunum. Benim için desteklediği formatlar ve çıkış güçleri önemliydi. Bunun dışında boyutunun küçük olması video oynatması, pil ömrü vs. gibi şeyler de etken oldu tabii.
    Bir başkası başka kriterlerle Vibez almak isteyebilir, mesela bana büyük geldi ve biçimini de pek tutmadım, ses kalitesini bilemem, dinlemedim ama forumdaki yorumlardan sırf ses kalitesi açısından baksam alabilirdim Vibez'ı.
    Bu arada cowon'un BBE Mac3Bass gibi efektleri sanki bir eksiymiş gibi gösteriliyor, bunlar istenildiğinde kapatılabiliyor arkadaşlar ve inanın -kesinlkle kendi görüşüm- kapattıktan sonra ot gibi geliyor şarkılar. Haa doğru yapay olarak bası tizi vs. güçlendiriyor ama bence çok güzel yapıyor bu işi

• piyasada en baba dene tüm aletleri(iriverin flash belleklilerini dinlemedim)yeterince kucaladım.şu an vibez kullanıyorum.kullandığım için değil gerçekten o sayılan aletlerden çok üstte bi alet.efektler çok kolaydır .önemli olan sinyali bozmak değil,düzgün tutmaktadır.vibezla iyi bir kulaklıla 128kbpslik mp3lerde distorsiyon duyabilirsiniz.hiçbir dapta ben bunu duymadım.başka başarılı modeller yokmu var tabiiki.shuffle 1. versiyon,t10,g3,organix,sonynin ilk çıkan flash belleklileri,muvo2,sony hi-md,ipod 5.5g v aklıma şu an gelmeyen biçok modelin ses kalitesi gayet başarılı
  • Çok doğru bir tespit var burda ..128kbps'lik parçalarda h320'de arıza sesler duyabiliyorsunuz.aynı parçayı başka bir dap'a(ifp-890,creative muvo slim) yükleyince böyle sorunlar görmemiştim.Sesi nekadar ayrıntılı aktardıklarının iyi bir göstergesi bu.
  • ustalar trekstor vibez diyor.vardır bir bildikleri...
  • Ben iRiver i başarılı buluyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: A Dying Wish

Çok doğru bir tespit var burda ..128kbps'lik parçalarda h320'de arıza sesler duyabiliyorsunuz.aynı parçayı başka bir dap'a(ifp-890,creative muvo slim) yükleyince böyle sorunlar görmemiştim.Sesi nekadar ayrıntılı aktardıklarının iyi bir göstergesi bu.

kontg bundan bahsetmiştide zamanında inanmamıştım:)))
  • Herkese selam,
    Bir süredir mp3 almayı düşünüyorum ve doğru marka le modeli bulabilmek için epey araştırdım. Burdaki arkadaşlardan ricam beni bazı konularda tecrübelerinden yararlanarak mümkün olduğunca aydınlatmaları olacak. Almak istediğim mp3 çaların kafamdaki özellikleri aşağıdaki gibidir:
    -4gb ya da daha fazla bellek
    -Yüksek ve kaliteli ses (seviye yükseldikçe patlamayan,net ve parlak ses)
    -Taşınabilirliği ve kullanımı açısından makul boyut ve ağırlık
    -FM radyolu olanları tercih ederim. (eğer iyi çekiyorsa)
    -Ek olarak video oynatan modeller de tercih sebebidir ama sonuçta olmazsa olmaz değil.
    -KDV dahil 400ytl'yi aşmamalı
    -Kullanım kolaylığı (şarkı yükleme,şarj süresi,dayanıklılık)

Bu özellikleri göz önüne aldığımda,pazardaki payı ve bu alanda öncü olması sebebiyle i-pod'a yoğunlaştım fakat sonradan forumlarda okuduğum yorumlar ve kullanan arkadaşlardan dinlediklerim creative'in daha iyi olduğu yönünde(özellikle ses bakımından) düşünmeme sebep oldu. Tam creative'e kaymışken bir çok kişinin de hepsini bir yana bırakıp COWON diye bir markadan övgüyle bahsettiklerini gördüm ve iyice kafam karıştı.
    Benim piyasa araştırmam sonucunda almaya düşündüğüm modeller COWON F2 4gb,creative zen V Plus 4gb,creative zen micro 5gb ve apple i-pod nano 4gb.
    Özelliklerinin gelişmiş olması tabii ki önemli ama bunların yanında ses kalitesinin,kulaklığının ve pil ömrünün de belirleyici payı daha fazla oluyor bence.
    Genel olarak creative ve i pod hakkındaki deneyimlerinizi katarak bana yardımcı olursanız ve cowon hakkında da bilgi verirseniz,ve varsa bildiğiniz modeller onları da önerirseniz çok sevineceiğim.
    Biraz uzun oldu ama müzik dinlemek benim için bir tutku bu yüzden en iyisi ve uygunu olsun istiyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler:)

• mesajımı görenler acil cevaplarlarsa çok iyi olucak,acil müzik dinlemem lazım
  • Bence trekstor vibez ve iyi bir kulaklık.
  • BENCE,TÜRKİYE İÇİNDEN" GARANTİLİ" COWON F2 AL...İSTER 4, İSTER 2 ,İSTER 1 GB AL FARK ETMEZ..AMA GARANTİLİ ALACAKSIN MUTLAKA...HASSAS ALETLER OLDUKLARI İÇİN YAZILIMSAL VB.. BİR SORUNLA KARŞILAŞIP ALDIĞIN ALET KULLANILAMAZ HALE GELEBİLİR,RAHAT RAHAT KULLAN ALETİ + YURT DIŞINDAN GETİRİLERN BİRÇOK ÜRÜNE TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLERİ PARA İLE DE OLSA DESTEK VERMİYORLAR BELİRTEYİM...

COWON F 2 NİN 4 GB LİK VERSİYONLARI 360 YTL CİVARI....KULAKLIK OLARAK SENNHEİSER CX 300 DE 70 YTL CİVARI... KULAKLIK ALMADAN ALETİ ALMANIN ÇOK DA ANLAMI OLMAZ BUNU UNUTMA...
  • cowon için model tavsiyesi alabilirmiyim? küçük ve hafif olduğu için f2 serisinden ya da İ AUDİO6 serisinden bir ürün düşünüyorum,bunlarla ilgili bilgi ve de başka önerilerinizi bekliyorum...
    Teşekkürler.
  • BEN F2 KULLANIYORUM..GAYET GÜZEL BİR ALET...SANA ŞUNU SÖYLEYEBİLİRM Kİ,BU ALETİN VEREBİLECEĞİ BASI VB..BİRÇOK SES ÖZELLİĞİNİ..BAŞKA MARKALARDA BULAMADIM..SONY WALKMAN,SAMSUNG YP, ..TREKSTORUN İ BEAT MODELİ BUNLARDAN BİRKAÇI...BİRÇOK ŞARKIDA, ÜSTTEKİLERDE DUYMADIĞIM SES VB.. EFEKTLERİ F2 DE RAHATLIKLA DUYABİLİYORUM...

ANCAK,KULLANDIĞIN MP3 LERİN VB...DOSYALARIN KALİTELİ OLMASI LAZIM.BİTRATİ VB..KAYITLARI ÇOK İYİ OLMALI Kİ..ALETİN PERFORMANSINI ALABİLESİN.ZATEN F2'NİN 60 W SES GÜCÜ VAR Kİ BU RAKAM ÇOK ÇOK YÜKSEK BİR RAKAM.. 20 SES BİRİMİ FAZLASIYLA YETİYOR...Kİ SON SINIR 40, F2'DE...
  • Samsung yp-t8x kullanıyorum ve tek geçerim tabi bence
  • cowonun yanında cx 300 süper olur bence
  • cowon d2 aldım px100 ile harika oluyor gerçekten
  • Keseye uygun birşeyler arıyorsan ben TrekStor Organix+Sennheiser Cx300 veya creative ep630
  • quote:

Orjinalden alıntı: emere

cowon d2 aldım px100 ile harika oluyor gerçekten

bravo

evde dinleme amaçlı ben de px100 düşünüyorum açıkçası ,sokakta olmaz tabi de ev için ideal
  • 1. sıra da ortak cowon , trekstor(vibez mıydı adı), zune ve samsung un adını hatırlamadığım silikon bellekli bir mp3 çaları var,
    Iriverı ne ile kullandığınza bağlı olarak o da onlarla beraber fakat düşük empedanslı kulaklılarla biraz hışırtısı var, ama clix2 hakkında iyi şeyler duydum
  • iriver t10 unda sesi baya iyi hakkını yemeyelim
  • Sadece en iyi ses isitiyorsan Şu an için en iyisi Trekstor Vibez..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.