Şimdi Ara

Ses kalitesi en iyi mp3 player hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
1
Favori
48.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baya bi araştırdım mp3 playerları herkez kendi kullandı mp3 playerin sesini en kaliteli ilan etmiş şunu objektif biçimde birileri söylesin en kaliteli ses hangi mp3 playerda var

• Her sınıfta farklı ''en''ler mevcut..hdd'li olanlarda başka flaş bellek olanlarda başka..Üstelik sırf en iyi sesi vermesi de ''en'' olmak için yeterli değil.Geçmişte üretilmiş bir sürü iyi dap var.Bunlar birazda subjektif kavramlar.Anlamsız tartışmalara yol açıcyor.Ben kendi tecrubemle söylersem en beğendiğim flaş bellekli ürün eski ipod shuffle ve cowon g3..hdd'li olarakta vibez.Sadece en iyi sesi vreni seçmek almakta yetmez..Ona uygun kulaklıkta almak gerek.Dinlediğiniz tarza göre ihtiyaca göre.İyi ses iyi kombinasyonların sonucunda ortaya çıkıyor.
  • Genelleme yaparsak, şöyle bir sıralama ortaya çıkabilir:

1- COWON
    2- iRiver
    3- TrekStor
    4- KENWOOD
    5- SONY

Ama kulağın iyi değilse, yüksek fiyatlı bir cihaza vereceğin para boşuna gider. Eğer müzik kulağım iyidir, para da önemli değil dersen listedeki markaların ürünlerinden birisini tercih edebilirsin.
  • 1.Cowon
    2.Iriver
    3.Trekstor ?
    Biraz iddialı bir sıralama olmuş gibi. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim. Jet efektlerde Cowon başarılı bir markadır ama naturel ses konusunda çok tutmadım ben açıkcası.Iriver modelleri ise yüksek ses seviyelerine karşın hissedilir bir dip gürültüsüne sahip.Özellikle hassas kulaklıklarla.Trekstor bunların arasında en başarılı naturel (ekolayzırla) ses veren üründür.Tabi Organix ve Vibez'ı kastediyorum, Cebrax gibi modeller zaten kalite değil ekonomi düşünülerek yapılmış. Ayrıca sıralamada Creative Zen serisinin yeralmaması bence yanlış.Onlarda gayet güzel ses verir.
  • Bende Hyu-won devices dah-1100 var, ses kalitesi inanılmaz. böyle markasız süper ürünler oldugu gibi markaların da vasat ürünleri olabiliyor. Ama gördüğüm kadarıyla creativelerin ucuzu pahalısı ses kalitesi belli bir seviyenin üzerinde. Ipod ları kullanım, ses kalitesi ve özellikle kulaklık olarak başarısız buluyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ULYSES

1.Cowon
    2.Iriver
    3.Trekstor ?
    Biraz iddialı bir sıralama olmuş gibi. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim. Jet efektlerde Cowon başarılı bir markadır ama naturel ses konusunda çok tutmadım ben açıkcası.Iriver modelleri ise yüksek ses seviyelerine karşın hissedilir bir dip gürültüsüne sahip.Özellikle hassas kulaklıklarla.Trekstor bunların arasında en başarılı naturel (ekolayzırla) ses veren üründür.Tabi Organix ve Vibez'ı kastediyorum, Cebrax gibi modeller zaten kalite değil ekonomi düşünülerek yapılmış. Ayrıca sıralamada Creative Zen serisinin yeralmaması bence yanlış.Onlarda gayet güzel ses verir.

Hiç bir dijital müzik çalar naturel (doğal) ses veremez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 28 Nisan 2007; 16:08:30 >

• arkadaslar pcword'un yaptıgı karşılaştırmalı teste göre en iyi ses kalitesine sahip mp3 player:

"SanDisk Sansa® e200R Rhapsody"
  • quote:

Orjinalden alıntı: exturuder

arkadaslar pcword'un yaptıgı karşılaştırmalı teste göre en iyi ses kalitesine sahip mp3 player:

"SanDisk Sansa® e200R Rhapsody"

Testte başka hangi cihazlar var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tech_türk

quote:

Orjinalden alıntı: ULYSES

1.Cowon
    2.Iriver
    3.Trekstor ?

Hiç bir dijital müzik çalar naturel (doğal) ses veremez.

'''en başarılı naturel'''

• Bu sıralamaların hiçbir manası yok hiçbir gerçekçiliği yok..Hani modeli ile 1.2.3 oluyorlar.Ortalamamı alıyorsunuz? liste özelliklerinemi bakıp yorum yapıyorsunuz? Hangilerini dinlediniz? nerede ne okudunuz? şu sıralamayı head-fi de yapsanız millet şaka zanneder.Sadece boş tartışmalar çıkartıyor okadar.Her sınıfın kendi iyisi var.Hepsinin farklı artıları.Ses konusunda en iyi belirlemek ayrı bu tip sıralamalar ayır.Boş verin artık bunları.
  • piyasada şu an orjinal haliyle,yani eklentisiz olarak mesela sonradan kulaklık adaptasyonuna uğramamış aletler arasında en kaliteli sesi i-river,trekstor vibez ve sonynin yeni çıkan s600-700 serisi walkmanlari veriyor bence.
  • karDes bu ses konusunda herkesin kendine has zevkleri vardir...arkadaslarinda bu modellerden 1 tanesi de mi yok..sony bayide tanittiklari cihazlar var..dinle bak..nasil birsey istiyorsun once ona karar ver..
    bu gune kadar 8 mp3 player dinledim.
    creativ in birkac modeli(muvodan sonra bıraktım), sony nin ayni sekilde(en sonuncusu a1000 idi)..kenwood u arkadasta dinlediim ama kisa sureli..
    su an cowon kullaniyorum ses cikisi gucu kalitesi sony e gore daha iyi bence..dedigim gibi zevk isi bunlar.
    bu mp3 calarlarin siniflari da var.flash hhd ne biliyim senin istedigin ne onu belir yardimci oluruz ;)
    kaliteli birsey dunuyorsan kulaklik ta buyuk bir etken ses kalitesinde.. herseyi mp3 calardan bekleme :)
  • cowon bildiğimiz jet-audio yu üreten firma mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr.excellent

cowon bildiğimiz jet-audio yu üreten firma mı?

Evet.
  • BİR KERE COWON ALACAKSAN SES GÜÜCÜNÜ HESABA KAT..CX 300 VB.. KULAKLIKLAR BAŞ EDEMİYOR ALETİN GÜCÜ İLE...

BENİM COWON F 2'M VAR..ARKADAŞLARIMIN SAMSUNG YP VE SONY NW 1000 İLE KARŞILAŞTIRDIK.AYNI BİTRATE TE OLAN ŞARKIYI DENEDİK(TARKAN - ÖLÜRÜM SANA)TEKER TEKER KULAKLIK OLARAK CX 300 KULLANDIK...

COWON BARİZ OLARAK SES PARLAKLIĞI,TOKLUĞU OLARAK ÖNDE...BAS VE TİZLERİ VB.. DAHA İYİ DİĞER İKİSİNE GÖRE...

SONY İLE SAMSUNG ARASINDA PEK FARK YOKTU.

İRİVERİN SESİNİ ÇOK METEDİYOLAR AMA DİNLEYEMEDİM HİÇ +YÜKSEK SES ÇIKIŞI YOKMUŞ.AMA TAVSİYEM COWON YA DA İRİVER YÖNÜNDE OLURDU...

CREATİVE' İ BURDA BİR DÜKKANDA DENEDİM BEĞENMEDİM AÇIKÇASI.ZEN V SERİSİ İDİ ALET...
  • hmmmmmm o zaman bu cowon baya baya bi iyi bişeydir herhalde. jet-audio yu çıkardığında (ki 1998 civarında gördüm ben ilk) baya orjinal ve karizma bi programdı. hatta bi aralar bilgisayarımda olmazsa olmazlardandı. aslında bi denemek lazım nasıl bi aletmiş neyin nesiymiş. ama çok pahalı yaaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: dr.excellent

hmmmmmm o zaman bu cowon baya baya bi iyi bişeydir herhalde. jet-audio yu çıkardığında (ki 1998 civarında gördüm ben ilk) baya orjinal ve karizma bi programdı. hatta bi aralar bilgisayarımda olmazsa olmazlardandı. aslında bi denemek lazım nasıl bi aletmiş neyin nesiymiş. ama çok pahalı yaaa

Kullandığı ses yongaları ve firmanın donanımsla yapısı COWON'u zirveye taşımaktadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: faho

BİR KERE COWON ALACAKSAN SES GÜÜCÜNÜ HESABA KAT..CX 300 VB.. KULAKLIKLAR BAŞ EDEMİYOR ALETİN GÜCÜ İLE...

BENİM COWON F 2'M VAR..ARKADAŞLARIMIN SAMSUNG YP VE SONY NW 1000 İLE KARŞILAŞTIRDIK.AYNI BİTRATE TE OLAN ŞARKIYI DENEDİK(TARKAN - ÖLÜRÜM SANA)TEKER TEKER KULAKLIK OLARAK CX 300 KULLANDIK...

COWON BARİZ OLARAK SES PARLAKLIĞI,TOKLUĞU OLARAK ÖNDE...BAS VE TİZLERİ VB.. DAHA İYİ DİĞER İKİSİNE GÖRE...

SONY İLE SAMSUNG ARASINDA PEK FARK YOKTU.

İRİVERİN SESİNİ ÇOK METEDİYOLAR AMA DİNLEYEMEDİM HİÇ +YÜKSEK SES ÇIKIŞI YOKMUŞ.AMA TAVSİYEM COWON YA DA İRİVER YÖNÜNDE OLURDU...

CREATİVE' İ BURDA BİR DÜKKANDA DENEDİM BEĞENMEDİM AÇIKÇASI.ZEN V SERİSİ İDİ ALET...

@faho
    Denediğin Samsung YP-T9 muydu? Çünkü F2'yi almadan önce seçeneklerimden biriydi sırf ses kalitesi yüzünden Cowon'a yönelmiştim, F2ye göre bazı artıları vardı, ama deneme şansım da hiç olmadı ses açısından gerçekten o kadar fark var mı çünkü samsunglar da genellikle ses kalitesi açısından beğeniliyor.

• Hala tartışılıyormu bu konu.Şu an ses kalitesi en yüksek mp3 player Trekstor Vibez dır.Herkes kullandığı aleti öne çıkarıyor, bu işten biraz anlayan insanlara kulak verin.Benim Vibez'ım yok ama kabul ediyorum bu olayı.Sizin neden zorunuza gidiyor anlamıyorum ki.Cowon babanızın oğlumu.Ayrıca Cowonun kullandığı Cirrius Logic chipler ,Vibez'ın içindeki Sigmatel yongasından geri kalır haberiniz olsun.En başında Sigmatel, profesyonel amaçlar için hazırlanmıştır.Cirrius logic ise eskiden ucuz anakarta entegre ses çözümlerinden biriydi.Bir mp3 player için güçlü bir chip elbette.Ama kıyaslama yapmadan önce bir araştırın.Herkes alıyor bir player, tamam bu en mükemmeli demeye başlıyor.Bilmiyorsanız susmayı bilin arasıra.
  • Her sınıfta farklı ''en''ler mevcut..hdd'li olanlarda başka flaş bellek olanlarda başka..Üstelik sırf en iyi sesi vermesi de ''en'' olmak için yeterli değil.Geçmişte üretilmiş bir sürü iyi dap var.Bunlar birazda subjektif kavramlar.Anlamsız tartışmalara yol açıcyor.Ben kendi tecrubemle söylersem en beğendiğim flaş bellekli ürün eski ipod shuffle ve cowon g3..hdd'li olarakta vibez.Sadece en iyi sesi vereni seçmekte almakta yetmez..Ona uygun kulaklıkta almak gerek.Dinlediğiniz tarza göre ihtiyaca göre.İyi ses dogru kombinasyonların sonucunda ortaya çıkıyor.

Bu sıralamaların hiçbir manası yok hiçbir gerçekçiliği yok..Hani modeli ile 1.2.3 oluyorlar.Ortalamamı alıyorsunuz? liste özelliklerinemi bakıp yorum yapıyorsunuz? Hangilerini dinlediniz? nerede ne okudunuz? şu sıralamayı head-fi de yapsanız millet şaka zanneder.Sadece boş tartışmalar çıkartıyor okadar.Her sınıfın kendi iyisi var.Hepsinin farklı artıları.Ses konusunda en iyi belirlemek ayrı bu tip sıralamalar ayır.Boş verin artık bunları.

dedim ama anlatamadim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.